0 oy
476 göst.
Aile kategorisinde (1,262 puan) tarafından

kendinizi benim yerime koyarak cevab verin:ermm: Elimizde Bi miktar altın var evimiz kredili biz bu altınları bozdurup ya evin kredisini kapatalım diyorduk :angel:yada araba alalım. Malum eşim yurt dışında çalışıyor ben çocuklarla tek kalıyorum 4 çocuk ve bütün ihtiyaçlarına ben bakıyorum ben yapıyorum eşim illa araba alalım diyor gece gündüz kapıda dursun diyor ama benim ailemle onun ailesi araba masraf almayın diyor arabasız olmuyor siz olsanız hangisini yapardınız bu arada krediyi kapatırsak eşim yurt dısına çıkmıyacak buradan iş bulacak ama araba alma şansıda olmuyacak arabada şart kafamız karıştı iyice 2 aydır git gel yaşıyoruz herşey bana baglı suan sizce ne yapayım eşim yurt dışında çalışmaya devam ederse arabayıda alırız çocuklar küçük okul masrafları yok şuan tam araba alma zamanı dıyoruz aman kafam iyice karıstı kaldı

16 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Devam etsin bence zaten çalışıyor briaz daha dişinizi sıkın derim eldeki maldan olmak daha kötü imkan varsa çalışsın ;)

(1,262 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın ama bebekleri çok ufak sevemiyor doyamıyor onlarda babayı 20 gün bekliyor geliyor 1 gün durup hemen geri gidiyor
tarafından
Kendisi bilir o zaman ben fikrimi söyledim canım
-Reklam-
0 oy
(1,597 puan) tarafından
borcu kapatır eşiminde yanında olmasını isterim
(1,262 puan) tarafından
Ah keşke maaşı iyi olan iş bulmak kolay olsa çok zor ya
0 oy
tarafından
Esim yanimda olsun hiçbirşeyi lazim degil 

Sen artik anla ne demk istedigimi
(1,262 puan) tarafından
İnan bende çok istiyorum ama borç cok türkiyedeki imkanlarla borç kapanmaz diyor onun içinde çok zor 2 tane ufak bebeğin den ayrı kalıyor piskolojısı çöktü iyice
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Araba alirdim. Şu dönemde bulması zor kuzum kredi zaten ödeniyor. Cocukla zor hele 4 cocukla daha zor
(1,262 puan) tarafından
Eşimle görümcemde böyle düşünüyor çocuklar büyümeden hem ev hem araba alınsın borclar bitsin aldıgı para çok iyi şuan
(2,448 puan) tarafından
En doğrusu bu kuzum şuan
0 oy
(198 puan) tarafından
Ben elimdeki son kuruşa kadar borca veren taksitlerimi param oldukça gerekirse 2er 3er verip hemen kurtulan biriyim .. ki krediyi erken ödeyince fiyatta düşüyor kredini kapat sonra ona yaptığın parayı harcama kartta kalsin arabaya biriksin kocanda yanında olsun 
(1,262 puan) tarafından
Hayatta köşeye para atamaz eşim çok har vurup harman savurur o yüzden borca girmeden mal sahibi olunmaz düşüncesinde
(198 puan) tarafından
Kredi borcu varken zaten savuramaz . Kredini öde sonra eminevime falan gir oraya borçla adamı arabayı oradan alin
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Araba fiyatları her geçen gün artıyor daha da artacak diyorlar. Çabuk karar vermelisiniz
(1,262 puan) tarafından
Aynen eşimde öyle diyor altından daha çok fazla yükseliyor 1 hafta önce araba 120 bindi şimdi 150 bin olmuş şok olduk altın yerinde sayıyor
(1,292 puan) tarafından
Aynen öyle. Biz geçen aralıkta 100 bine aldığımız arabayı şuan 200 bine satabiliyoruz. 130a 2 hafta önce aldık şimdi 145 en az. İkisini verip borçsuz ev alabileceğiz. Ama arabasız kalmayı gözümüz kesmiyor :) şuan 2. El sıfırdan daha pahalı çünkü piyasada sıfır araba kalmadı
(48,090 puan) tarafından
baktiginiz arabaya bagli ☺️☺️☺️
(1,292 puan) tarafından
Valla hepsine de baktık biz eşimle galeri gezmeyi çok severiz ama şuan bazı modellerin önünden direkt geçiyoruz, içeri girmiyorız :) gerçi arabayı aldık bi süre gitmeyiz :)
0 oy
(675 puan) tarafından
Borcu kapatırdım sonrada araba için birikim yapardım ev size ait olcak arabada gerçekten olmazsa olmaz ama borcu öderdik biz 
0 oy
(48,090 puan) tarafından
borcun bitmesine ne kadar var

araba alirsaniz kapida durursa kullanmayi biliyor musun
(1,262 puan) tarafından
Arabayı kullanıyorum. Borcun bitmesine 10 sene var daha
(48,090 puan) tarafından
evliligimin en guzel zamanini gurbet cekerek gecirmek istemem canim altinlarimi verir esimin yanima gelmesini saglarim. arkadasimin babasi fransada calisiyor diyo baba olarak hic bilmedim hep gurbette gelincede hep mesafe oldu aramizda. az olsun kazancimiz yanimda olsun ben boyle düşünüyorum
0 oy
tarafından
Valla canım benim eşim çok yoğun çalışır evin bütün yükü çocuklar falan be im üzerimde 7 senedir arabam var o kadar rahatladım ki araba alınınca önceden eziyet çekmişim hep bana sorarsan bence araba rahatlığını çok iyi biliyorum 
(1,262 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın araba el ayak oluyor
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Borc kendini ödetir. Araba al vallah cok iyi olur.atla arabaya git her işini kimseye muhtaç olmadan hallet. At cocuklarını arabaya gezmeye götür. Bence aranaçba al
(1,262 puan) tarafından
Valla canım okadar guzel yazmışsın ki gaza geldim şimdi ☺️
0 oy
(6,675 puan) tarafından
İlk once kredini oderim daha sara birazda calişir araba alirim..
0 oy
(367 puan) tarafından
Arabs alın cnm bence. Her zaman lazım. Borç için eşin çalışşsın biraz daha idare edin. 
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Kocam yanımda oldun varsın arabam olmasın 
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Şu an arabada al sat dönemi var herkes alıp satıyor ve çok iyi kâr ediyor. Bence araba alın o değerlenir aldığınız fiyattan daha fazlasına satabilirsiniz bu aralar piyasa fena. Kardeşimin arabası vardı 113 e sattı 2 hafta sonra araba 140 oldu. 
0 oy
(2,575 puan) tarafından
2 sene daha sık dişini araba al. 4 çocuk Allah korusun bişey olsa kimin kapısını calacan bu zamanda bir kere yardım eden ikinciye etmiyor. Herşeye lazım araba. Daha küçükmüş çocukların. Arabanı al eşinde krediyi kapatsın.
0 oy
tarafından
Şuan araba alınmaz emin ol çok pahalı zarar edersiniz biz 2 ay önce 23 e aldık şuan 35 veriolar

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 337 göst.
0 oy
11 cevap 227 göst.
27 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde mrcn06 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 39 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde 2cocukannesiii (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 281 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,684 soru

11,207,487 cevap

34,510 kullanıcı

...