0 oy
511 göst.
Aile kategorisinde (460 puan) tarafından
Bebeğim 6 aylık olmak üzere. Doğduğundan beri asla emmek istemedi. Sütümü sağarak veriyorum. Sabah akşam gece gündüz süt sağıyorum. Sütüm o kadar sağmama rağmen iyice azaldı. Arkadaşlarımın bebekleri oluyor hepsi emiyor. :( ben sütü zor yetiriyorum. Diyelim ki kustu tekrar süt üretilene kadar beklemem gerekiyor çünkü süt pompaya gelmiyor. Elimle sağınca da acısına dayanamıyorum. Az önce bebeğim kustu, sağmayı denedim süt gelmedi. meme deneyeyim dedim başını çevirip ağlamaya başladı. Onlar ne güzel açıp tekrar emziriyor. Çok yoruldum çok üzülüyorum. 

14 Cevaplar

+1 oy
(15,834 puan) tarafından
Bende oyle kızım 8 aylıkken oğlum 6 aylıkken memeden kesildi. Emziren kisileri görünce gözlerim sulanır ben emziremedim diye
-Reklam-
+1 oy
(582 puan) tarafından
Stres yapma buda iyi olmaz sütün için.

Ben iki çocuğumu  da 2 buçuk yaşına kadar emzirdim.

Ama bu senin hatan değil ki elinden geleni yapıyorsun, yapmssnda  zaten son çare mama ver bu bir eksiklik değil çocuk doysunda  
+1 oy
(13,202 puan) tarafından
Aynı ben ve biz daha 15 günlüğüz. Mama desteği alıyorum mecbur. Senin ek gıda yakın bir de. 
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Ayni şeyi bende yaşıyorum kızım 5 aylık hiç emmedi. Her bir buçuk saate bir sagiyorum benimde sütüm azaldı üstüne sutude içmiyor saatlerce aç kalıyor uyutarak zar zor iciriyorm. 1 yaşına gelmesini bekliyorum artık benimde dynacak gücüm kalmadı
(460 puan) tarafından
Aynen bir de o derdi var. Süt içmiyor. Süt soğuyor bu sefer ılıtıp tekrar veriyorum yok içmiyor soğuyor bilmem ne.. Her dakika sağım da yapılmıyor çocuk durmuyor kucak istiyor. Vallahi yıldım ya. Yeter ki anne sütü alsın diye sabah akşam süt sağıyorum
(1,597 puan) tarafından
Ek gıdayla destekle canm benimk mama bile kabul etmedi
(460 puan) tarafından
6. Ayına bi hafta kaldı bekliyorum bakalım doktor önerisiyle başlayayım istiyorum.
0 oy
tarafından
Benim kızımda doğduğundan beri hiç göğsümü almadı bir süre sağarak verdim ama stresten sütüm çekildi mamayla büyüyor benimde içinde yara emmemesi görünce milleti çok ozeniyorum
(460 puan) tarafından
Anne sütüne en yakını mama zaten. Bir şekilde doysunlar da nasıl olursa olsun. Ben vermedim mama henüz. 6.ay kontrolünü bekliyorum doktor ne derse ona göre ilerleyeceğim.
tarafından
Ben mecbur vermek zorundaydım kilo kaybediyordu  canim sağlık olsun şuan 10 buçuk aylık bi şekilde buyuyorlar
(460 puan) tarafından
Tabii ki kilo kaybında şart. Bizimki de epey az aldı son 2 aydır. Bu hafta götürdük bir hafta daha bakalım dedi doktorumuz.
0 oy
tarafından
Mamaya basla istersen kuzum benim bebeğim  40gunlukken birakti
(460 puan) tarafından
Perşembe 6 aylık olacak doktora gideceğiz bakalım belki ek gıdaya başlarız.
tarafından
Ben 3aylikken basladim ek gidaya
(460 puan) tarafından
180 gün tamamlamadan başlamayın diyorlar ben hiçbir şey vermedim o yüzden. Tattırmadım.
0 oy
(325 puan) tarafından
Silkon uc falanmi deneseniz biberona benzer belki emer sizde üzuldükce sütunuz azalir her anne emzirecek diye bi kural yokki bebegin cok şükürki yaninda cok zorlanirsanda mama verirsin zaten 6 aylik olmus artik ek gidaya başla 6 ay güzel bi süre emmiş
(460 puan) tarafından
Denedim onu da istemedi. İnşallah ek gıda kısmında zorlanmaz. Çok şükür 6 ay az bir süre değil ben de ona seviniyorum.
0 oy
(983 puan) tarafından
Benimkide 50 gunluk sagip veriyorum facebookte sagarak sut veren anneler diye bir grup var sut arttirma onerileri var oraya bak kac saatte bir kac dakika sagim yapiyirsun? Belki yardimim dokunur
(460 puan) tarafından
Üyeyim oraya takip ediyorum. :)
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Mecbur mama takviye yapman lazım.. Ben 11 ay sağdım.... sabah öğlen akşam zorluğunu biliyorum çok zor. 
(460 puan) tarafından
Bakalım kontrole gidince kilosunu az bulursa mecbur takviye edeceğiz.
0 oy
(1,462 puan) tarafından
İlkte tecrubesizdim sütüm yoktu emziremedim dedim ikincide de o kadar uğraştım ki resmen zorla süt urettirdlm ona rağmen bebeğim emiyor meme yiyor ama sütüm yetmiyor 50 günlük olmasına rağmen bende o sütümz kaynıyor taşıyor akıyor diyen annelere çok imreniyorum göğsüm hiç bir zaman kaymamadi bırak kaynamayi boş gibi zar zor sıkınca biraz akiyor
0 oy
tarafından
Ablamda o durumu yaşadık malesef. İlk 1 hafta ablamla gece gündüz sagım yapmaya calıstık ben kaldım yanında ve inan sütü ccoook az geliyordu onu bile icmiyordu yeğenim mecburiyetten mama ile beslendi o sekilde büyüdü. Ne olan sütü kabul etti nede memeyi artık göğüs ucu patlamıştı ablamın dayanamadı.
0 oy
(396 puan) tarafından
Canım gece emzirmeyi dene ise yarayacaktır ayrıca sütünü özellikle gece daha çok sağmaya dikkat et gece süt üretimi daha fazla oluyor farkı görürsün 
(460 puan) tarafından
Denedim maalesef öyle de tutmadı.
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Canım silikon göğüs ucu denedin mi 
(460 puan) tarafından
Evet denedik. Çeşit çeşit aldım hiçbirini istemedi.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 58 göst.
+1 oy
8 cevap 103 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 144 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Myangell (557 puan) tarafından soruldu

377,951 soru

11,312,837 cevap

34,746 kullanıcı

...