0 oy
1,722 göst.
Diğer kategorisinde (119 puan) tarafından
Aklıma takılan bazı şeyler var ilk olarak geçen sene Kasım ayı gibi evimizi kiraya verdi eşim. Kızım bir kaç aylıkti kalça testi vardı ve eşimin anneannesi hastaydi. Kaynanam annesine bakacakti hastanede eşim götürdü ikisini hastaneye yatırmak için. O gün annenesini yatırıp gelip benle kızımı alacakti kalça testi için. Neyse saat 10 gibi gittiler saat 11 gibi eşim gelecekti gelmedi. Akşam üstü oldu gelmedi kaynanami aradım kocamı sordum yanınızdami diye. Kaynanam hayır dedi eşimi aradım hiç bozuntuya vermedim nerdesin dedim hastanede dedi. Hiç sesimi çıkarmadım. Eve gelince sordum dedim neredeydin yalan söyleme oda dedi ki bizim eve kiracı buldum elektrik suyu üstüne çevirmeye gittik falan dedi dalgınlığıma geldi o ara dedi. Neyse 1 hafta sürekli kiracı arıyordu ama eşimin evde olduğu saatler değil de dışarıda olduğu saatler. Eşime dedim ki bu kız kimdir necidir. Dedi ki Rusça öğretmeni. İyi bir aile kızı dedi erkek gibi dedi kıskandığımı söyledim onu mu kıskanıyorsun kız çirkin dedi. Sözde içimi rahatlatmak için. Eşimi konuşturdukça ağzından laf aldım kızı kendi arabisiyla götürmüş elektirik vs yerlerine. Ve kızla baya bir sohbet etmişler yoksa eşim nerden bilsin kızın annesinin zamaninda beyin felci geçirdiğini falan. Evin tek kızı olduğunu falan hep konuşmuşlar yaşını falan filan. Neyse gün gün şüphe düştü içime bir gün komşumuz aradı kiracınız bizi rahatsız ediyor dedi. Neden diye sorduk meğer 4 5 kadın bizim evde kendini satıyormuş. Eşimin kardeşi polis gitti kiracının kimliğini istedi fuuştan sicili çıktı. Benim kontratım var çıkmam falan dedi kaynim uyarmış kimseyi rahatsız etme hakkınız yok burası aile apartmanı diye. Oda tamam bir daha olmayacak demiş. O gündür sesi soluğu çıkmıyor fakat dikkatimi çeken bir kaç şey oldu bir keresinde elden kirayı almaya bende gittim eşimle kız beni gördüğünde şok oldu eşime senin evli olduğunu bilmiyorum dedi. Ondan sonra bir daha hiç aramadı eşimi hattının dokümanlarini kontrol ediyorum. Bizim kira ayın 20 de yatıyor. Bu ayın 16. Da aramış eşimi 8 saniye konuşmuşlar ardından 1 tane mesaj atmış 5 saniye sonra eşimi tekrar aramış 20 saniye konuşmuşlar. Eşimin sürekli arama kayıtlarına bakarım herkes var onun kayıtları silmiş. Birde ilk girdiği ay 2 ay boyunca kira vermedi kiracı. Evin şusu şöyle busu böyle dedi vermedi. Sözde eve bakım yaptırdı hiç faturaları istemek aklıma gelmedi. İçimi yiyip bitiren konu ise eşimin bu kızla yatmış olması 2 ay kiradan mi kesti acaba. Bir keresinde eşime attığı mesajı yakaladım. Aynen şu yazıyordu "iyi günler özgür bey, banyonun giderinde çok büyük sıkıntı var duşta sürekli ıslak kalıyorum su gitmiyor yardım eder misiniz yoksa kendim mi halledeyim?" aynen bu mesaj vardı. Şimdi anlattıklarından yola çıkarak yorum yapın lütfen 

31 Cevaplar

+10 oy
tarafından
Sen nasıl sakin kalabiliyosun ben anlamadım ama kadınlar kendini satıyor sizde bunu kabullenip parasını kirasını yiyosunuz oylemi? 

Sen eşin yatmış olabilir mi ? Diye takilacagina buna takil. 

Açık konuşurum ama eşin o kadınla yatmış. Soylediklerinden bunu çıkardim
(119 puan) tarafından
Kontratı var ayrıca şöyle birde gerçek var eşim o kadının durumunu bilipte onu kiraya koymuş olabilir olaya tam hakim değilim
-Reklam-
+3 oy
(30 puan) tarafından
Canım  gerçekten  nasıl  bu kadar sakin kalabiliyor sun ? 

1. Sözleşme  olsa bile belli maddeler vardır  wvden atılır 

2. Bu kadar  seye ragmen nasıl  bu kadar  sakinsin

3. Gerçekten  çok  farklı  bir Olay ne diyeceğimi  şaşırdım

4. Ben direk  kadınla  iletişime  geçer  yerin dibine sokardım  evli olduğunu  bilmiyorum deyince sen ne dedin sustun  mu öyle  ? Yada o mesajı  görünce  ?  Kadın da problem  var esine nasıl  ıslak  kalıyorum  falan yazıyor  böyle  yazarsa adamda gider kusura bakma  resmen gel diyo . Sende de hata var ne eşine  ne kadına  gerekli  tepkiyi  gösterdiğini  düşünmüyorum  açıkçası  
(396 puan) tarafından
Katılıyorum
(1,597 puan) tarafından
+++++++
+1 oy
(8,082 puan) tarafından
Daha önce de paylaşmıştın dimi hatta 1 2 ay önce hala geçmedi mi sıkıntılar 
(119 puan) tarafından
Hayır canım bu ay tekrar aradı kadın 2 kez aramış 1 kez mesaj atmış hemde kiradan önce
(8,082 puan) tarafından
Kira vermemek ne demek 2 ay boyunca.  Inşallah yanılıyorsundur canım
(119 puan) tarafından
Evin eksikleri varmış kombi damlatiyormuş vs 1100 TL kirayı vermedi
+1 oy
(903 puan) tarafından
Yaa ben bunu daha önce okudum yada şuan dejavu yaşıyorum 
(119 puan) tarafından
Kuzum daha öncede yazdım bu ay kız yine mesaj attı onun için yazdım anlamayan olur diye baştan anlattım
+1 oy
(1,327 puan) tarafından
Baya sıkıntılı bir konuymus canim

Inşallah halledersiniz.  Ben ne diyecegimi bilemedim yanlis bisey dmeek istemem ama . bir ev sahibi olarak iki ay kira almadan oturtmaniz ve bununsebebini gosterir br tadilat faturasi bile istenmemesi garip. En basindan istenir. Ve sadece kirayi birak depozito bile karsilayabilirdi bu masrafi neasrsf varmis evde. Siz kirayi alip siz yaptirabilirdiniz vs

Vs . yani esine dusla igili attigi mesaj belki kadin o isin iscisi olmasa yanlis yere yormayalim deriz ama. Iste . esin e mi dusuyrmus elektrik z su isini halletmesi icide soforlugunu yapio ayrcia
(119 puan) tarafından
Eşim hiç istemedi fatura bende anlamam zaten geçenlerde arkadaşıma anlattım o söyledi tadilat faturası verdi mi dedi şok oldum. Kadın doğal gaz kombisi damlatiyor diye 100 TL, evin muslukları problemli diye 300 TL, evin banyo teknesini yaptırmak için 500 TL evin prizleri içinde ayrıca 200 TL dedi bana
(1,327 puan) tarafından
Ohooooo . ne iyi evsahibisiniz siz kimse kimseyi  bedavadan iki ay evde oturttmazzz. Herseyin bi karsiligi vardir inşallah o dusundugun sseyi yapmamislardir. Ama sunu da dmeeden gecemeyecegim. Sen esim bana hastanedeyim dedj ama meger o kiraciyla elektrikn islerini halletmeye gitmisler diye yazini okyunca aklima direkt esinin dostunu kiraci dye eve yerlestirmesi geldi .  sonra devamini okudum
(119 puan) tarafından
Ama dostu olsa eve gelmez adam gündüzleri 5 6 saat yok onun dışında hep evde çalışmıyor
(1,327 puan) tarafından
Oyledir demedim hikayenin sonunu oyle tahmin ettmistim dedim
+1 oy
tarafından
Daha öncede yazmıştım hatırlıyorum bence devreye gitmelisin cikartamiyosaniz kontrattan dolayı kızı eşinin yanında ara ve artık evle ilgili bı konu olduğunda beni ararmisin de ben ilgilenicem de rahatsız olduğunu anlasın ve buna rağmen dokumanlarda eşini aradığını görürsen o zaman senin yerinde olsam çarşı pazar karışır
0 oy
tarafından
Canım inşallah düşündüğün gibi birşey yoktur. Az çok eşini tanıyorsundur öyle birşey yapacak biri mi?  Sonuçta biz yapmıştır desek böyle bir şeyin günahı büyük. Ama eğer yaptıysa da elbet ortaya çıkar inşallah. 
(119 puan) tarafından
Bilmiyorum belkide saman altından su yürütüyor yapmaz dediğimiz her şeyi yapıyor insanlar o yüzden kimseye güvenim yok kuzum
tarafından
Haklısın canım Rabbim ne sana nede hiçbir kadına yaşatmasın o ihaneti. Yapan erkeklerinde Allah cezasını versin inşallah.
0 oy
(264 puan) tarafından
İNANMIYORUM nasıl yaşıyorsun sen hala bu kuşkuyla yer bitiririm kendimi heralde ayrıca ne münasebet bizim arabayla işlerini hallet ez fln şuan sinir oldum kendi kendime yok ıslak kalıyormuş çok ilginç
(119 puan) tarafından
Evet canım eşime söylüyorum diyor ki ne var bunda
0 oy
(3,807 puan) tarafından
canim ya evinizi oyle bi anda nasil kiraya verdiniz . biz ilk evlendigimizde kiraya ciktik , aile apartmaniysi yine . hem kefil bulduk komsu apartmanda oturan kisi esimin arkadasiydi , hem de ev sahibi esimin calistigi yere falan gitti emin olabilmek icin . esin bi anda o kadina nadil guvendi , isin icinde bisey var . esin biliyordu bence kadinin durumunu
(119 puan) tarafından
Bencede çünkü ben fuuşu söylediğim zaman yüzü değişti bilmiyorum diye kıvırdı öğretmen olduğunu söyledi öğretmen kartı yokmuydu bir isteseydin dedim cevap vermedi
(3,807 puan) tarafından
ogretmen de , nerde ogretmen okulda mi , etut merkezi mi resmi bi yerde mi , insan internetten bile arastirsa eger dedigi sey dogruysa bulur , ne diyeyim bilemedim
(1,327 puan) tarafından
Ayen oyle bende kirada otirdum ve  bizden ayni ev alacakmisiz gibi evraklar istendi. Sicil kaydi olmasa da maas bordrosunu ister insan. Biz a dan z ye herseyi verdik. Sicile kadar aradstirdilad dusunun artik.
(119 puan) tarafından
Bunlar oluyor mu yani? Maaş bordrosu ne demek
(1,327 puan) tarafından
Maas bordrosunu ne demek mi? Canim calsitigin yerde her ay aldgiin maasin tutarini gsteren bi kagittir bu. Yani calismayan insana evni kiraya vermezsin dgil mj.? E oyleyse calistgini nerden bileceksin . tabiki de bordrosundan. Bizden  daimi isci mi dye 6 aylik bordro istediler sen dusun
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Madem kaybın polis böyle fuhuş var neden işlem başlatılmıyor böylelikle evden çıkartır siniz yaoilmis bı fuhuş var bı daha yapma hii demek yerine işlem yapılması lazım böylelikle kontrat vs iptal olabilir her şeyi konuşan kocan neden evli old söylememiş buda bı ilginç yapacağın şey biran önce evden çıkartmak kont ne zaman bitiyor ise 
(119 puan) tarafından
Ama delil yok? Eve erkek attip atmadığını bilmiyoruz ki sadece sicili bozuk sicili bozuk her insanı evden çıkaramazsın elinde yeterli şeyler olması lazım kız eve kimseyi götürmüyor sadece alkol alıp gecenin bir vakti gidiyor diye komşular şikayet etti
(12,773 puan) tarafından
Ama siz 4 5 kişi öyle olmuş diyerek kanıt yoksa bunu dile getirmeniz yanlış ben sizin yazdığınız göre yorum yapıyorum kanıt yok ise günaha girersiniz ve kendisi de konuşup korkutunca korktu ise o konu üstünden kaynin işlem başlatırim hemen evi boşalt diyebilir dir
(119 puan) tarafından
Kuzum bizim evi kiralarken tek kalcam demiş sonrasında 4 kız daha çıktı evden. Ayrıca bunun sicili var dışarıda yapmadigi ne malum? Kız çalışmıyor sonuçta nerden geliyor bekar haliyle 8 milyarlik telefon elinde ayrıca çok zengin olsa bizim evi kiralamaz gider sıfır eve girer babadan gelen bir mal varlığı yok yani
(12,773 puan) tarafından
Cnm benim bunları neden eşine demiyorsun otur konuş bunları şöyle aramamasini olay cikartacagini belirt  bı avukat vs  görüşün kontr bitmeden nasıl fesh edilir vs diye
0 oy
(374 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun kardesim insan böyle şeyler olunca kani donuyor icindeki suphe insanı bitiriyor resmen düşünmekten şimdi diyeceksin benim derdime bak senin keyfine bak ta hakkını helal et sormadan edemeyecem su dokuman işini nasil yapıyorsun bizde yapalim bize de anlatsana sana zahmet
(119 puan) tarafından
Vodofone uygulamasini indiriyorsun. Numarayla giriş yapıyorsun sağ üst köşede kare bir simge var oraya dokun işlemler faturam falan yazıyor. Faturama gir güncel tutar diyor yada önceki faturalar diyor ayına göre sen seçiyorsun detaylı bilgi diyor ondan sonra eşinin telefonuna şifre geliyor onu oraya giriyorsun ve açık açık tüm dokümanlar çıkıyor
(374 puan) tarafından
Vay çok iyimis öğrendiğim çok iyi oldu diline saglik kardesim Sagolasin
(119 puan) tarafından
Rica ederim canım inşallah kötü bir şey çıkmaz
0 oy
(386 puan) tarafından
Ya nasil dayanabiliyosum gozunu seveyim her sey ortada iste , senin yerine ben cildirdim okurken. Aha boylelerini yolarim iste oturduklari yerden evi adamlari ayartip hayatlarini bedava surduruyorlar. Allah im islah et şunlari....
(119 puan) tarafından
Sence ilk iki ay kirasini eşimle yaptığı için mi vermedi?
(386 puan) tarafından
Canim cok fevri davrandim esinin gunahini almak istemem onu bilemeyiz ama ben sadece bu yasadiklarini ben yasasaydim ben cok dellenirdim o yuzden oyle yazdim. Bu tip kadinlar fena oluyor paralarinin koymetini iyi biliyolar o yuzden dedigin gibi su dogalgaz bilmem ne tamir parasi falanda kesmis olabilir ama hadi 1 ay kesersin 2 ay cok fazla geldi diger ayda baska buyuk bir sorun cikmis olmasi gerekiyor
(386 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam kiraciyi o evden attiririm ve asla esimle muhattap etmem her ise gerekirse ben mujattap olurim komtrat bitene kadar
(119 puan) tarafından
Kuzum ilk ay duş teknesi bozuk çıktı o doğruydu kayınbabam yaptırdı 500 TL tutmuş. Kayınbabam kiradan kes demiş. Fakat 2. Ay aklımı kurcalıyor bir kombi yapımı 100 TL musluk değişimi 300 TL mi tutar?
(386 puan) tarafından
Kombi yapimi belki 100 tutar ama musluk 300 fazla abartmis. Ya esin dogruyu soylemiyor parayi sakliyor ya da senin dusundugun sey canim .ss maalesef cogu erkek bir kadinin o isi yaptigini duyunca ona farkli gozle bakip bazen kendileride teklof edebiliyor me yazik ki
0 oy
(22 puan) tarafından
Kadinla esini birdaha muhattap etme kadina beni ara evle alakali konularda de bence esin ne konusuyo bizim kiracimiz her ay kirayi atar baska sorun olmaz ki 2 ay kira vermemeyi kimse kabul etmez bunda bir is var bencr nasil rahatsin bu kadar yikardim ortaligi ben
(22 puan) tarafından
Yok kesinlikle kabul edilebilir bir durum degil bu bence bukadar sakin kalma artik benimle muhattap olsun de yoksa ciksin defolsun gitsin evden de
(119 puan) tarafından
Kuzum eşim birde o evin kirasina güvenip krediye girdi 7 bin TL işte o yüzden çıkaramıyorum çıkarırsam eşim çalışmıyor ödeyemez bizim eve kayınbaba bakıyor
(22 puan) tarafından
Kiraci bulunur yine ama o kadin yuvani yikar bence birak parayi pulu kurtar kadindan
(119 puan) tarafından
Kuzum kiracı bulunmuyor burası çok sıkıntılı bir bölge 3 + 1 5. Kat manzaralı üstelik içi full yapılı dogalgazli bina. Fakat 550 TL düşünebiliyor musun
(22 puan) tarafından
Ya gercekten bilemedim ama ben olsaydim bu suphe ile gunlerimi geciricegime o kadinla ilgili neler donuyo onu ogrenirdim ama o kadini o evden atardim
0 oy
tarafından
Canım bende çok gğvendim ama ama sırtıma hançeri çok güzel sapladı yapmamıştır diyemiyorum inan çünkü anlatman yapmış gibi görünüyor neden diceksen kimse kiracısını bu kadar yakından tanıyamaz bir uygulama var 100 tl eşinede kendine de yüklüyorsun gizliden yükle dinle eşini yanında kimle ne konuşuyor herşeyi duyuyprdun sadece telefon görüşmelerini değil yanındaki arkadaşıyla konuşurken bile dinliye biliyorsun ben ordan yakalım iniallah için rahatlar
(119 puan) tarafından
Dinlediğimi anlarsa biterim beni maf eder
0 oy
tarafından
Herşey çok açık bence neyin yorumunu istiyosun ben anlamadım 
(119 puan) tarafından
Yapmış mıdır yani konduramiyorum ya yapmamışsa günahına girmek istemiyorum aklım allak bullak şuan
tarafından
Sen kocana inanmak istiyosun kalbinle düşünüyosun aklını devreye sok biran önce
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Valla bacım her haltı yemiş senin kocan onla hemen ondan kurtulun onun parası yenmez 

İyyyyy iğrenç yaaaa :sick:

tarafından
Oha lafa bak sizde o kadından farksızsınız ne demek ya?? O kadın fuhuş yapıyor başkasının kocasını yoldan çıkarıyor belki böyle benzetme yapılır mı? Tamam bunlarda da hata var hala kadını çıkartmıyorlar orda saçma düşünüyorlar sonuçta o kiracı çıksa başkası gelir ve kontrat bahane gidip kadına eşime mesaj fln atıyorsun sabıkan da var seni mahvederim fln dese belki korkup çıkacak bunlarda biraz pasif kalmış o konuda ama yaptığınız benzetme çok ayıp ve yanlış...
(119 puan) tarafından
Ben eşim yapmış demedim farkındaysan yapmış olabilir mi diyorum. Ya yapmadıysa? Boşu boşuna günah çekmiş olacağım ayrıca maddi açıdan sıkıştık mecbur yapmak zorunda kaldık çünkü evim ayrılacak 1 parça eşyam yok cümlemize dikkat edin ben fuuş sicili olan bir kadın değilim. Yargısız infaz yapan insanların bence fuuşta sicili olmalı. Çünkü namus sadece bacak arasında yaşanan bir olay değil düşüncede insanın iffetini lekeler. 2. Çocuğum olacak bir evde 10 kişi yaşıyoruz ve eşim çalışmıyor çocuklarım için durmak zorundayım onların rahat etmesi güzel bir ev ortamında büyümesi için.
tarafından
Allah korusun ben satar borcu kapatırdm onu evden çıkarırdm ki inşallah öyle bir durum yoktur borç için kendi kadınlık onurumu hiçe sayamam
(119 puan) tarafından
Boşver kuzum hanımefendi 7 yaşındaki kız çocuğu yanında soyunurken bakıyor diye 7 yaşındaki kızı lekeleyecek kadar iffet yoksunu beni fuuş yapan bir kadınla bir tutması gayet normal :)
(1,327 puan) tarafından
1. si. Senin esinin neden calismadigi... Ikinviisi bu olaylara esinin ses etmemesi.  Uvunvusi beni incelediysen eger yaziyi duzgun okuman gerekir. Kizin yaninda soyunan yok gizli gozlo sinsice izleyen  kovaman bir kizcocugu var. Eger sende o kizin yaptigina hak veriyosan zaten bosuna bksuna ugrasma cocuklarin iyi ortamds buyusun diye. Baslarinda sen gibi dusuncesi olan bi ana ve babasi varken zaten onlarda  sizin gibi gerikafalli olur. Hersey para degil. Insanin az bi onuru olur. Ve insan sadcee onuru iicn yasar .. Sen iffetten bagsetmisin lekeledigimden yanlniz benim tam olarak ta deginmek istedgim konu buydu. Siz para icin o insanlari evinizde tutup parasini yemeye devam edin ben onursuzsunuz deyince . iffetiniize leke surmus olayim... Esim calismyo gunduz bes alti saat haricii hep evde demisssin... Bes alti saat az bi sure mi.? Calismiyosa ne isi var.  Ben 8 saat calisiyorum mesela 6 saat le arasinda 2 saat var sadece gun boyu olmadigi anlamina gelir bu..
Ama yok sen 7 milyarlik kucuk ev aletlerin icin katlanmaya devam et. Kucuk beyinli sey. Iste boyle seylere yapmaniz gerekenseyleri zmaaninda yapmadiginiz iicn katlaniyosunuz. O ev aletleri kizin ceyizidir evlenirken alinir...almadiysan bu zmanaa kadar , esin calismiyosa neden aldirdin diye sorarlar adama. Haaaa pardonnn... Daha maas bordsonunun ne demek olduugnu bile bikmeyen biriyle muhatap oluoyorum ben demii. Bilmedigiin bi kelime kullnadiysam soyle aciklayayaimmmm. Canimmmm.
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Faturaları üstüne alması İcin esimin gitmesi gerekmiyor kira kontratı yeter

Yerını bilmiyorsa bulsun esin nie goturuyor

Kendını satıyorsa size vereceği para haram

Evden cıkmıyorsan gıtın sacından tutun atın madem esin erkek korkutsun normal Bi kadın olsa asla bunu demem ama isi belli 
0 oy
(947 puan) tarafından
Aboo bacım sen bu kuşkuyla nasıl yaşıyorsun ağzım açık okudum . Nasıl iştir bu ya dizi film gibi anlattıkların . İki ay kira almamak ne demek bide beni görünce bozuldu diyorsun demek ki bu işte bı bit yeniği var 
0 oy
(442 puan) tarafından
Kesin olmustur biseyler ki evli oldgunu bile dememis 
0 oy
(50 puan) tarafından
Canım sorunu çok güzel bir şekilde akıcı olarak anlatmışsın masallah ama gözlerim dola dola okudum . Kendimi kotu hissettim üzüldüm. Ben bu anlattiklarinda iyi bir şey göremedim. Allah hep karsina çıkarmış. Çok iyi olduğun için galiba. Ben şuan senin yerinde olsam eşime yem atarım her şeyi öğrendim o kadınla yaşadıklarını vs vs diye yem atardım konusmazdim özür bile dilemiyorsun seni nasıl affedeyim ben vs vs derdim 

İlgili sorular

0 oy
59 cevap 1,515 göst.
18 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 589 göst.
29 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 261 göst.
17 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,126 göst.