0 oy
1,392 göst.
Aile kategorisinde (87 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar kızımın 4.Ay aşılarını vurduyduk akşam huysuzlandı yatmaya direndi eşim de arabada uyur dolaşalım dedi çıktık uyumadı ağladı kızım ama ateşi hiç yoktu eve gelince sakinledi tekrar ağladı eşim bana bağırdı gitti bi çay kaşığı calpol verdi ben gereksiz ilaç kullanmaya karşıyım çocuk hemen uyudu ilaç vermesek de uyurdu 2.Ay aşısında bi kere 38 gördüm o zaman bile vermedim çocuğuma gereksiz yere 2 ağladı diye hemen ilaç verdi bisi olmaz diye çok sinirliyim çok 

55 Cevaplar

+14 oy
(27,336 puan) tarafından

Sakin ol yahu zehir vermemis agri kesici çocuğun vücudunu rahatlatır   asi yeri ağrısı varsa dindirir.

Bu kadar sinirlenme yani aglanilacak bir durum yok

tarafından
Bu yorumu bebek bakım bölümüne yazsaydın seni linç ederlerdi valla onlar aşı sonrası calpol e karşı aşının etkisini düşürüyomuş ta mış mış mış bebeğin canı acıyor sonuçta dediğin gibi zehir değil yani
(27,336 puan) tarafından
Yazayim bebek bakimi bölümüne linc eden cok bilmislerde gelsin yormumun altina bakalim ne diyecekler bos muhabbetler ya
(814 puan) tarafından
Benimde 7 aylik bebegim var agrisi olmadi hic bir asida ama bitanesinde verdim zehir degil yazik o coguga o agriyi cektirmissiniz agridan aglata aglata cocuk uyutmak ne demek ya iyi yapmis esiniz ama gec yapmis Allah askina kaldirin su yorumu bide diyorsunuz agladi agladi sonra uyudu vijdaniniza hayran kaldim
(44,603 puan) tarafından
Oyyyy kizzz derdin bu olsun bunda ne var bazen mizmizlanin ca bende veriyom bisey olmaz sakinnnn bole cocuk zor buyur bakk rahat ol genis ol annesi
(814 puan) tarafından
Hayir buyuk insanı bile zorluyor o agri hamilelikten hatirliyorum
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Cok iyi yapmis eşin asil sen vermedigin icin aci cekmis cocuk kac saat calpol ates icin degil ayni zmanda agri kesici 
(1,718 puan) tarafından
Yazmak.istedikleeim.vala sanki bebeğin dilimden kendisi çok anlıyor muş gibi birde eşini eleştiriyo yazk çocuğa
+1 oy
tarafından
Bence sinirlenecek  yer arıyorsun.  
+1 oy
tarafından
Demekki çocuğun ağrısı vardı  esin çok iyi yapmış keyfimizden ilaç vermiyoruz pireyi deve yapmaya gerek yok
+1 oy
tarafından
İlac vermediğin için mükemmel bi anne olmadın canım aksine cocuguna boş yere acı çektiren bi anne olsun yazık o cocuga üzüldüm nasıl kıydın o kdr agrısına ragmen ılac vermemeye herkeste veriyo yanı abartmıssın sende
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Neyse verilmiş artık sıkma canını bunalmış demekki ağlamasına anneler kadar sabırlı olmuyor maalesef babalar 
(87 puan) tarafından
Evet gücüm yetmediği için çok üzgünüm 2 dk daha dayansa gerek yoktu
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Olmaz canım, belki bir yeri ağrıyordu calpol geçirmiştir 

(87 puan) tarafından
2 dk da etki göstermez ki canm eşime gücüm yetmediği için çok üzgünüm 5 dk dayansa çocuk sakinledi zaten
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Birşey olmaz canım  bende oğlumu aşıya götürmeden önce Bir sefer veriyordum aşı olacağı gün 
(87 puan) tarafından
Canm ama gereksiz yere neden veriyosun ki belki ateşi çıkmaz çok ağlamaz ben bari küçükken vermediğim kadar vermeyim diyordum
(2,054 puan) tarafından
Canım hemşirem gelmeden önce bir sefer ver annesi derdi zaten bende ilaç karşıtıyim  benimde bu zamana kadar tek kullandığım calpol ve iburamin normalde doktorun verdiği antibiyotigi bile vermedim oğluma bir seferden olmaz birşey annesi
(2,054 puan) tarafından
Hem görünürde ateşi yokturdur ama ağrısı acısı varsa keser
0 oy
(889 puan) tarafından
Canm çok büyütülecek bişey yok.bazi hemşireler öneriyor ağır bir aşı olunca.bizde verme taraftarı değiliz ama çok huysuz olduğunda anliyirum canı yanıyor ateşi olmasa da ağrısını kesiyor en azından.aglanacak kadar ne yaşadın bilemeidm
(87 puan) tarafından
Canm eşime gücüm yetmedi sabretseydi 2 dk daha zaten yatacaktı gereksiz yere vermiş oldu ona uzuluyorum
(889 puan) tarafından
Onu bilemezsin ki çocuk rahatlamıştı. Uyumuştur.o an uyusa bile gece de huysuzlik yapıp kalkabilirdi.bizde öyle hasta olsa ağrısı olsa kesiksiz uyumaz.o zamanlar mecbur veriyorum.
0 oy
tarafından
Bisey olmaz 1 çay kasığından belkide gerçekten ağrısı vardı geçtiği için uyudu 
(87 puan) tarafından
Canm 2 dk içinde etki gösterir mı ki oda oda gezince susuyordu
tarafından
Tadı da güzel gelmiştir bisey olmaz bu kadar dert etme
0 oy
tarafından
Gereksiz diosun da o çocuğa o aşı nasıl ağrı yapıyor biliyor musun ateş olmaya bilir ama ağrıyor aşı yeri ben bütün aşısıda verdim vercem de yazık günah ya
(87 puan) tarafından
Olan oldu canm inşallah bari ağrısı varsa onu dindirsin ama 36 derece ateş te ya daha çok düşürürse ateşi
tarafından
Kuzum valla boşuna stres yaptın iyi yapmış kucan ağzı yok dili yok o sadece ateş düşürücü değil ağrı kesici 4 ay aşısı da cidden ağrı yapıyor bir seferde bişey olmaz hem
0 oy
tarafından
Sadece ateş için değil cnm ağrıları da olabiliyo iyi gelmiştir bişey olmaz merak etme
(87 puan) tarafından
Inşallah canım amin
0 oy
tarafından
Zaten huysuzlugu varmis dr bize huysuzlugu olduginda verin illa atesinin cikmasini beklemeyin demisti  belki bi yeri agriyodu o gecirdi uyudu
0 oy
tarafından

O sadece ates dusirucu degil.ki ayni zaman da agri kesici daha iyi rahatlar vucudu rahat uyur 

0 oy
(16,490 puan) tarafından
Sakin sakin kuzum 

Olan olmuş zaten

Bende senın tam bir tersın bazen gereksiz ağlamaları oluyor anlıom o zmn bi yeri ağrıo. Ağrı kesici verıom sakınleşip hemn uyuyuo
0 oy
tarafından
Bişey olmAZ ATESİ çıkması şart değil yavrum ağrıları da vardır iyi gelir
(87 puan) tarafından
Kesin ağrısı olur mu canm 4.Ay aşısında sürüp verdikten 2 dk geçmedi uyudu uykusuzluktan ağlıyordu ama eşime göre huysuzluktan
tarafından
Evet olur olmaz mı bizde aşı yaptıryoz nasıl canımız acıyı merak etme canım bişey oomaz
0 oy
tarafından
Ne yapsın  annesi dayanamamış işte ağlamasına sadece ateşi değil ağrısına da iyi gelir demekki ilgili bi baba dert etme çocuğuyla hiç ilgilenmeyen babalar var 
0 oy
tarafından
Iyi yapmis bence calpol sadece ates dusurucu degil ayni zamandada agri kesici belki bir yeri agriyordur veya kolu falan iyi etmis rahatlar cocuk.
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canım o ilaç sadece ateş düşürücü degilki ağrı kesici isini de görüyo kolay değil iki tane asi yapıldı belki ağrısı falan vardı o yüzden ağlamıştır bende çok gerek kalmadıkça kullanmıyorum şurubu ama eşine kızma huzurunuz bozulmasın..aslında anneler daha iyi tanır evlatlarını babalar bu kadar sabırlı olmuyo aglamasina mızmızlanmasina huysuzlanmasina anneler kadar dayanamazlar sabredemezler..bizimkide normalinden biraz fazla aglasin acaba bi yerimi agiriyo ilaç mı versek  diyo bende yok diyorum sonra susturuyorum hemen,yani çoğu baba acaba gazimi vardır sancısımı vardır ac diyemi agliyodur bunlardan pek anlamazlar çünkü onlar bütün gün işteler biz evdeyiz en çok biz vakit geçirdiğimiz için bebekler konuşamasa bile en iyi biz anlarız dillerinden 
0 oy
tarafından
Kuzum tamam sende haklısın ama emin ol o ilaç çocuğu kuş gibi rahat yatirmistir. Tamam sen diyorsun 2 dakikada etki etmez hemen yattı kızım diyorsun ama uykuya daldiktan sonrada o huysuzlugunu aldı belki ağrısını aldı bilemezsin bı çay kaşığı zaten birşey olmaz bunada üzülme. Burada neler görüyoruz çocuğunu umursamayan bir sürü babalar var. Bence sevin ne güzel kızına değer veriyor ilgileniyor onun için endişeleniyor

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 575 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Birisidiye (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 504 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,351 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 510 göst.
10 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 337 göst.
28 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,922 soru

11,311,606 cevap

34,745 kullanıcı

...