0 oy
619 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Olmayinca olmuyo bu 3. Sorum bu arada paramiz yoktu hu ay 2 dozunu yaptirdik bosa gitmesin diye gittik altin bizdurduk kendim evde yaptim disarda virus cok diye onlarda yapsa kusardik belkide bilmiyorum yaptiktan 10 15 dk sonra cok az kustu 1 saat sonrada daha cok kustu doktor bir damla bile gitse yeter demsiti ama yinede moralim bozuldu bilgisi olan yazabilirmi 

11 Cevaplar

0 oy
(3,921 puan) tarafından
Kusunca ne oluyo etkisimi gidiyo ilacin 
(3,823 puan) tarafından
İlacı kusuyor canım etki etmeden
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bizim doktorda oyle dedi kiz üzülme  10 15 dk diyosun doktorumuz yuttuktan sonra tamamdir demisti
tarafından
Ay insallah oyledir
tarafından
Benim oglumda cok kusuyordu soyledim oyle demisti canim korkma
tarafından
Ama prospektusunde bebek tukururse asinin cogunu yada kusarsa tekrar uygulanmasi gerekir yaziyo anlamadim
tarafından
Doktora bak canim.sen
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Ben o aşıyı yaptirmadim ebemiz aileye kalmis birşey istersen yaptir istersen yaptırma demisti 
(3,036 puan) tarafından
Hastaliga yakalasalar hile hafif atlatıyorlar ablamın oğlu geçirdi 1 hafta kanlı ishal çok zor bi süreçti bide asi yapılmasa allah korusun daha kötü olabilirdi
(9,626 puan) tarafından
Allah korusun tabi canim orasi oyle aşı tedbir amaclı yapılır ama her aşı yapılmayan çocuk illa o hastalığa yakalanacak diye bise yok veya aşısı yapılanlar kesinlikle o hastalığa yakalanmaz diye bi kaide yok..Allah kimseye evlat acısı göstermesin ama o aşıların yanlış müdahaleleri yüzünden cevremde bebeğini kaybeden çok insan var çünkü mikrop kapıyo ve daha da kötü şeyler olabiliyo..benim ablamın arkadaşının bebeği henüz 5 6 aylıkken organları iflas etti ve sadece ölümünü beklediler..yani Allah yazmışsa bozsun ama aşılarda dört dörtlük bi kurtarıcı değil sadece bizim önümüze sunulmuş dediğim gibi tedbir amaclı vurduruyoruz ama insan ona bile korkuyo kim iyi kim kötü kim isini iyi yapiyo bilemıyosun ki artık Allaha emanet yaptırıyoruz işte
(7,935 puan) tarafından
O aşı olmazsa olmaz bir şey olsaydı sağlık ocağındaki yapılan aşılar gibi devlet ücretsiz yapardı
(9,626 puan) tarafından
Evet yani yazık günah ya gerçekten çok pahalı herkesin durumu aynı degilki evini zar zor gecindirenler var onlar nasıl yaptırsın
(3,901 puan) tarafından
Herkesin kendi tercihi tabi..benim doktorum ozellikle yapilmasinda israr etti oyuzden hicbir aşısını bn aksatmadim..devletin bu aşıyı yapmama sebebi bnce maliyeti yüzünden yani gerekli degil ondan yapmiyorlar gibi düşünmüyorum bn..ama kisinin kendi kararidr karisamam
0 oy
(235 puan) tarafından
kadar Dı fiyatı 
(3,823 puan) tarafından
300 lira dozu
(235 puan) tarafından
Hm pahalıymış ne işe yarıyor ki
(3,823 puan) tarafından
Zehirli ishal diye bir hastalık var canım bulaşınca hastanelerde yatarak iyileşiyor çocuklar ölüme kadar gidiyor ölüm oranıda yüksek bu aşı hastalığı hafif atlatmaya yarıyor
(235 puan) tarafından
Hm anldm cnm sagol
0 oy
tarafından
10 15 dk da çoktan etki etmiştir canım merak etme 
0 oy
(895 puan) tarafından
Canim kussada sorun olmaz diye biliyorum.ama acken yapinki kusmasin diyede oneride bunuyrlr.uzulme almistr o gerekli olani
0 oy
(3,740 puan) tarafından
Altın bozdurduk demişsin ne kadarki fiyatı
tarafından
220tl
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Ne asisi bu acaba
0 oy
(6,204 puan) tarafından
10-15dkka sonra kusarsa eğer o bir şey ifade etmiyor.Aninda kusması gerekiyor yani relaks bebem
0 oy
tarafından
Kaça aldınız canım aşıyı yutmusdur canım hemen kusmamis ki
0 oy
(202 puan) tarafından
15 dk sonra kusmasi önemli degl o alacagini almis oluyor canim meraketme 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 140 göst.
4 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Minik20 (5,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 301 göst.