0 oy
977 göst.
Aile kategorisinde (219 puan) tarafından
Kızlar 28 haftalık hamileyim bebeğim erkek isim olarak hiçbir büyüğümüzün ismini koymuyacaz başta Tahir koyalım dedik peygamberimizin ismi diye çevrede de hiç yok dedi görümce Bn beğenmedim ama dedi abim beğendiysen karışamam dedi sonra Bi onun beğenmemesiyle caymmam kendi ailemle konuştum onlarda başka isim koyun Tahir eski siim gibi duruyor dedi bnde tmm dedi vazgeçtik Tahirden bnde Ömer asfa koyalım bari dedim eşimin eltimin benim ailemin arkadaşlarımın hoşuna gitti görümcem direk Ömer iyide asaf olmaz dedi eşimde her isim söylediğimde deryaya ( görümcem) sor diyip duruyordu sinir bozuluyordu en son dedim Ömer Asaf olsun herkes beğendi dedim o da derya beğenmedi ama dedi bnde napıyım kendi çocuğunun ismi koyarken bana mı sordu da şimdi Bn onun fikrini takacam dedi Bn istiyorum derya ister beğensin ister beğenmesin dedim dünde eşim köyden gelirken babamgille bebeğin alışveriş işini konuş bu hafta kontrole çıktığımızda alışverişinde yapalım dedim.daha iğne almadın yani çocuğa kayınvalide de derya şurda iki haftaya gelecek derya geldiğinde onunla alışverişe çıkın demiş yardımcı olur demiş Bn bunu duyunca sinirlendim dedim kusura bakma dedim yeter dedim isimi derya ya sor alışverişi deryayla hallet ne bu yaa dedim Bn çocuğu deryayla mı yaptım dedim kusura bakma dedim derya bu haftada bursa olsa dedim Bn deryayla alışverişe falan gitmem dedim onu alma bunu alma gerek yok bnde var Bn veririm diyecek burnumdan getirecek dedim Bn listemi adan z ye yaptım dedim Allahım izniyle eksiksiz alırım dedim eşimde birşey diyemedi haksız olsaydım çıkışırdı haklı olunca sadece tmm dedi çok mu abartmışım ağladım resmen yaa 

18 Cevaplar

+8 oy
(25,224 puan) tarafından
Hay ben o deryayı....... 
(219 puan) tarafından
Evlendiğimden beri kullandığım kelime kullandın kız +
-Reklam-
+1 oy
(49 puan) tarafından
Valla en iyisini demişsin o ne ya öyle herşeye karışmış.  İyiki görumcem yok döverdim gece gündüz :D 
(219 puan) tarafından
Ah ah elimden gelse evire çevire ama işte olmuyor valla neysek şehir dışında birde burada olsa bizim evde huzur muzur koymaz uzakta olduğu halde böyle
(49 puan) tarafından
Uzakta bile olsa yetmiş herkese maşallah
0 oy
(219 puan) tarafından

Uzun oldu kusura bakmayın hakkınızı helal edin çok sinirlerim bozuldu ama <3

0 oy
(2,633 puan) tarafından

Dozunda ve haklı tepki vermişsin. 

Eşin tarafını görümcen çekip çeviriyor galiba, o yüzden herşeyi derya bilsin etsin yapsın diyorlar olabilirler. 
tarafından
Tek kız olmaya alakalı değildir canım bazı insanlar vardır herşey ona sorulsun ister sormazsan surat yapar sırf surat yapmasın diye sormaya alışmışlar dır bi de kişi koç burcumu ki
(219 puan) tarafından
Yok kova
(2,765 puan) tarafından
Kiz kovalar zeki insanlardir ve cok sicakkanlilardir ama senin bu gorumce niye boyle ki
(219 puan) tarafından
Yükseleni koç ondandır belki :))
tarafından
Heh tam diyecektim yükseleni koçtur diye
0 oy
(267 puan) tarafından
Çok haklısın canım 
0 oy
(119,067 puan) tarafından
Ooyy bu derya ne fenaa
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Oh yapmışsın valla ağzına sağlık yani deryaylami yaptın bebegi
(219 puan) tarafından
Valla canıma tak etti derya aşağı derya yukarı
(1,287 puan) tarafından
Yanıiii
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Başından sonuna haklısın 
(219 puan) tarafından
Aynı şeyi kendisine yapılsa direk anasıgile yetiştirir çünkü tek kız yaa korur kollarlar
(14,015 puan) tarafından
Ayyyyy o ne şımarık ne pistir var ya şimdi hiç çekmem öyle şımarıkları sende eşine deryayla mi yaptım bu çocuğu diyerek çok iyi yapmışsın valla bravo
0 oy
tarafından
Çok yerinde tepki vermişsin canım haklısın da valla bu nasıl iş hiç anlamıyorum ya bende görümceyim gık demedim abime yengeme bebek konusunda hiç aklıma bile gelmedi banane canım benim çocuğum mu kim ne istiyorsa onu yapsın herkes herşeyin içinde bu nasıl zihniyet anlamıyorum gerçekten
(219 puan) tarafından
Valla canım bnde görümceyim bak üç abim var hiç birine birşey demedi çocukları hakkında fikir sahibi bile olmadım
tarafından
Ay bende aynı hem banane niye insanları arkamdan konuşturayım ki herkesin kendi çocuğu kendi bişeyler yapmak istiyor evlenince çocuğum olunca daha iyi anladım ne gerek var yani
0 oy
tarafından
Sen yine de sakinliği mi koru mantık çerçevesinde hareket et söylediklerin gayet açık ve net

başkası niye karışır ki senin çocuğunun ismine 
(219 puan) tarafından
Yani Bn yine saygımı bozmam eşimi patladığı gibi başkasına patlamam zaten eşime patlamada yeter o herkese uslübuyla söyler Fatma istemiyor diye
tarafından
Canım sen sonuna kadar haklısın
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Her evde boyle bi derya oluyor sinir bozucular her halti bilen ailenin cok bilmisi oluyor illaki iyi yapmissin cok buyuk tepki falan degil yerinde olmus bence
(219 puan) tarafından
Bu tepkiyi de vermeseydim cidden tepe çıkar bunlar
(4,237 puan) tarafından
Hani herzaman fevrilik iyi degldir ama yeri geldiginde de susturmayi bilmek gerek dedigin gibi tepeye cikiyorlar snra
0 oy
(385 puan) tarafından
Isim konusunda sonuna kadar haklisin senin cocugun ismi sen koyucaksin bir baskasi degil. Alisveris konusunda da cok haklisin canim ama eger gorumcenin sana verecegi bir seyler varsa neler vereceginide ogren ona gore alisverisini yine kendin yap. Bende cogu seyimi ablamdan aldim yoksa hepsi birden cok masraf yapiyordu. Isine yariyacaklari ogren gerisini yine kocanla yapin. Ayrica bebek alisverisi cok eglenceli oluyor bunu ozellikle sadece esinle yapmak daha bir baska eglendiriyor :) saglikla al insallah bebisini kucagina canim
(219 puan) tarafından
Amin inşaallah canım verdiği şeyleri kullanırım kullanmasına da ona birşey demem sonuçta eskimedi yaa bir bebeğin giydiği iki üç şey ama alışverişine gelirse onu alma bunu alma bu pahalı der
(385 puan) tarafından
En guzeli esinle beraber yaomak zaten canim. Bir hevesle cikiyorsun gereksiz insanlar kalkip ona gerek yok buna gerek yok deyip hevesi kursakta birakiyor. Hic kimseyi takma ilk cocuk ozellikle icinden ne geliyorsa al :)
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bir nevi haklısın bir nevi haksız.. kendi ailen fikir verince herşey güzel ama derya denince ön yargı buda ayrımcılık oluyo .. yine bildiğini yap ama bu kadar tepki ayıp oda eşinin kardeşi fikri sorulsun kardesiminde ister icinden
(219 puan) tarafından
Hayrı aynı şeyi kendi aileme de yaparım ama bak çok ciddiyim eşimin aile grubuna sorduğumuz gibi bu isim nasıl diye kendi aile grubuna da soruyorum kızım siz beğendiyseniz niye olmazsın kardeşim hep der siz beğendiyseniz olur güzelmiş der bir kere bile sunduğum fikirde yok iyi değilmiş demediğini duymadım annem zaten hiç fikir sahibi değil ben kaynanama da pek lafım yok isim konusunda beğendiyseniz niye olmasın der ama görümce haddi aşıyor
(4,961 puan) tarafından
Anladım canım gorumcenin huyunu blmiorm yazdığın kadarı ile yorum yptim mudahele etme huyu varsa sözüm geçsin gibi tepkinde haklsin
0 oy
(258 puan) tarafından
Sakina sakın ağlama değmez Cook güzel demişsin valla görümceye herşey soruluyorsa çocuk yaparken de sorsaymissiniz o neymiş öyle vallahi benimkiler böyle bir şeyin teklifini dahi yapamadilar çünkü onlarin aklına gelmeyecek şeyleri bile aldim ve de almaya devam edeceğim o yüzden kimsenin sanaa akıl vermesine izin verme esinde kaynananda görümcende yerini bilsin..
0 oy
tarafından
Derya kadar başlarına taş düşsün 
0 oy
tarafından
Ayy okurken sinirlendim sen bunlari yasiyosun Allah sabir versin gercekten derya kim ya ne karisiyo dedigin gibi onunla mi yaptin cocugu esin de agzinin payini versin bu kadar da karisilmaz ki ama 
(219 puan) tarafından
Amin canım eltim der hep yapana yapılır diye bırak elleme oda çeksin der görümce inde 3 egöeğmcesi varda eltim 8 sene çekmiş onunki içler acısı o bndende sabırlı
tarafından
Bu gibi durumlarda en buyuk suclu esler oluyo malesef kocalar karilarina sahip cikmayip ailelerine boyun egdikleri zaman gorumce de kaynana da istedigi gibi hareket edebiliyolar benim kaynanam da ilk evlendigim zamanlar ustumde cok baski yapti hep benim dedigim olsun istedi ben ilk zamanlar huzurumuz kacmasin diye her dedigine he dedim boyun egdim baktm bu daha da abartiyo simdi hicbiseyime karistirmiyorum ne derse cevabini aliyo artik karisamiyo hicbiseyime esim de agzini acip bisey diyemiyo cunku gozumu kararttim artik ben uzulecegime onlar uzulsun
0 oy
tarafından
Sonuna kadar haklısın
0 oy
tarafından
Yokkkkkkkk hiçte abartmamisin, bebeğin babası derya'mi ki derya haa derya .

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 871 göst.
13 Aralık 2022 Aile kategorisinde Serpilayazz (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 2,214 göst.
6 Aralık 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,110 göst.
12 Eylül 2019 Aile kategorisinde Htcysf (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 614 göst.