0 oy
362 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (9 puan) tarafından
Korkuyorum hergun progestan kullanıyorum inşallah vaktinde gelir 29+3 daha rahîm ağzı 20mm böyle olup ta vaktinde doğum yapan var mı:(

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
benim 2bck su 31haftalkkn snrm 33+3iken ise açılmam 3cm di sanclrm olduğu için ve nrml doguramyxgm için riske atilmadm ve sezaryena alndmi ama sende bujdr sknti yoksa yat dnlen hep ağırlık kldrma zorlama kndni üzme stres yapma kötü şeyler denerek anca kendine ve bebeğine kötülk yapmış olursun unutma canım 
(9 puan) tarafından
Yok hep uzanıyorum progestan fitil olarak alıyorum inşallah yarar olur bebeğe birşey olamaz ondan korkuyorum
tarafından
allahın izniyle birşey olmayck Rabbim sana bagislasjn evladını için ferah olsun yiyeceği ekmeği içeceği suyu varsa yasar bebeğin
-Reklam-
0 oy
(198 puan) tarafından
Canım benim de öyleydi 30. haftada 15 mm ye düştü. Ben 36+4 'te doğum yaptım. üstelik 33. haftaydı sanırım 15 mm rahim ağzı, sancı ve açılmasa vardı. Diğer tarafta ayrıntılı anlatmıştım canım istersen bakabilirsin Doğum hikayem ( erken doğum riski, rahim ağzı kısalması, kasılma ) gibi bir başlık olması gerekirdi bir şey merak edersen sorabilirsin 
(198 puan) tarafından
Baktım şimdi gebe soru cevap bölümünde aramaya doğum hikayem yazarsan çıkıyor :)
(9 puan) tarafından
Canım kasilman çok var mıydı ben her gün korkuyla uyaniyorum progestan kullanıyorum fitil bebeğe birşey olacak diye korkuyorum salı gün ölçüm 20mm çıktı
(198 puan) tarafından
Evet canım benim aşırı derecedeydi sürekli kasılma oluyordu. Nst de sancı da çıkıyordu. Bebekte gelişim geriliği vardı üstüne bide geç döllenmeydi. Bunlara rağmen 36+4 'te doğum yaptım çok şükür. Rabbim ne zaman derse o zaman olur. Sen gönlünü ferah tut. Onların doğum zamanı saniyesine kadar yazılmış. Elden bir şey gelmez. Doktor bana 1 hafta içinde yüzde doksan doğurursun dedikten sonra üstüne daha da kötüleşmesine rağmen bebeğim 6 hafta daha durdu. Sakin ol ki güzel bebeğini üzme annesi :) Doğunca hepsi unutulup gidiyor
(9 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun cevap versin için
(198 puan) tarafından
Amin canım cümlemizden. Rabbim en hayırlı zamanda sağlıkla kavuştursun bebeğine
0 oy
tarafından
5mm daha düşerse doğum olur. İnşallah olmaz ama bol bol yat hiç kalkma o sorun bende de var çünkü 
0 oy
(17 puan) tarafından
Kaç haftalıkken doğum yaptınız acaba benmde kısa rahim ağzım ondan soruyorum 

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 176 göst.
29 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Seher M&M (6,053 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 101 göst.
29 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Melisim23 (2,826 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 423 göst.