0 oy
1,237 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (581 puan) tarafından
Kizlarr tatile gitmeyi düşünüyoruz...

3 aylık bebeğimi denize sokabilirmiyim sizce ? 

Yada ne kadar sokabilirim

Siz nasıl yaptınız bilgi verirseniz sevinirim ❤

23 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Canım temmuzdaymış o zamana kadar 4_4 buçuk aylık olur zaten.benimde oğlum 3 aylık şahsen olsaydı tatil imkanımız giderdim. Denizede alıştıra alıştıra sokardım, dediğin gibi şemsiyeli botlarla vs şuan 3 aylık oyunlardan anlıyorlar, 1 aya kadar dahada gelişecek duyuları dahada keyif alabilir. Enfeksiyon vs olabilir evet ama denize gitmesede oluyor çocuklar.Girdi enfeksiyon kapacak diye birşey yok, girmedi kapmayacak diyede bir şey yok. Hergün saatlerce girdirecek değilsindir sonuçta onada eğlence olur umarım. Çıkınca güneşe, rüzgara dikkat etsen yeterlidir. İyi düşün iyi olsun. Şimdiden keyifli tatiller size:)

(581 puan) tarafından
Yaa çok sağol guzel dileklerin için inşallah canım ❤ çok hevesim var çünkü.
-Reklam-
+1 oy
(404 puan) tarafından

Canim cok küçük henüz ben olsam sokmazdım o kadar erken sanırım ;)

(581 puan) tarafından
:( haklısın sanırım
+1 oy
(218 puan) tarafından
Bizde temmuzda gidicez canm 4 aylık olucaz beline kadar sokarım denize die düşünüyorum ben 
(581 puan) tarafından
Bizde temmuz ayında gidicez 4 olmuş olucaz ozaman
+1 oy
(4,875 puan) tarafından
Bii  suya sok  çıkar ☺☺ şaka  tabiki canım bebişin  şimdi teni çok hassas deniz tuzlu ve ne kadar temiz birde Allah korusun sıkıntı olabilir senin yerinde olsam sokmazdm 
(581 puan) tarafından
6 ay öncesi havuza sokmak da yasak :(
+1 oy
(3,187 puan) tarafından
Bizde 4 aylık falan olacağız tatile gittiğimizde.. su geçirmeyen botlar var ya üzeri guneslikli onlardan alacağız :D yanımızda öyle duracak Temas yok yaniii :D
(581 puan) tarafından
Deniz mi havuz için mi alicaksiniz pki ?
(3,187 puan) tarafından
Deniz için dalgalı olursa zaten girmeyiz.. :)
0 oy
(1,430 puan) tarafından

Suya sokma derim ayaklarını falan belki güneşe ve hava değişiminede dikkat et mutlaka bebekler için olan güneş kremlerinden al doktoruna danışıp iyi tatiller şimdiden:angel:

(581 puan) tarafından
6 ay öncesi güneş kremi kullanmak yasak canım.
Ama dediğin gibi ayaklarinida sokabilirim teşekkür ederim
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Bn o kadr kucuk bebeklerin cildinin cok hasar gorebilcegi dusuncesndeyim :( o guneste biz mahvoluoruz onlarin cildi ne ki ? 
(581 puan) tarafından
Heves etmistim çok haklısın galiba.
(2,351 puan) tarafından
Valla bu sene bnde cocuk dogmadan gittim.gittim dogunca gitmicem mecbur napim yanar mahvolur cocuk die dusunuorm .
 Bi sene atlicaz denizi tatili artk
(581 puan) tarafından
Bende artık öyle düşünüyorum canım.  Sanırım seneye kalıcak
0 oy
(394 puan) tarafından
Bizde iki gun sonra gdcz insallah allah kismet.ederse.kucuk  botlardan alcm ustu kapali nolan benim bebegim 6 ayina girecek
(581 puan) tarafından
6 aydan sonra sorun olmuyo sanırım dimi öyle duydum
0 oy
(964 puan) tarafından

Kuzum ben antalyaliyim. Denizde büyüdüm valla :) abimin 2 tane çocuğu var ikisi de denizden çıkmaz bir sorun da yaşamadık çok şükür.  Hatta deniz suyu vucutlarina iyi bile geldi. Kucuk yigenim 4 aylık falandi ısilik olmuştu denize göre çıka iyileşti mis gibi oldu valla hepsi geçti :) ayyy keşke bende gidebilsem.çok özledim deniz kum güneş :'( AILEMMM

(581 puan) tarafından
Bizde oraya gelicez canım :) çok istiyorum hani bide bunun boyunluklari oluyorya 1 ayliktan sonrasi için öyle bişi de istiyorum havuz hijyenik değilmiş yasakmis ama deniz için şimdi sizlerden öğreniyorum
(964 puan) tarafından
Ben malesef istanbula yrlestim canm. Evet o boyunluklar çok kullanışlı oluyor
(581 puan) tarafından
Sokmamda sakınca olmaz mı yani ?
(964 puan) tarafından
Valla ben olacağını sanmıyorum canım.  Dedigim gibi bizim bebekler hep denizdeler sorun yaşamadık. Benim doğum eylule denk geliyor sezona yetisemedik; ) inşallah seneye bende gidicem denize sokacagim çocuğumu. Korkma bişey olmaz canım
(581 puan) tarafından
Insallah canım bide doktorumdan onay alırsam OH oh
(964 puan) tarafından
Nereye gidiyorsunuz cnm. Alanya Manavgat side Belek kemer kas ;) aşk yaşamaya gidiyrosaniz mutlaka kaşa gidin. Yanlış hatirlamiyrosam esin yurt disindaydi. Alın yavrunuzu da mis gibi gidin valla kasa ;)
(581 puan) tarafından
Bizde öyle dusunuyoduk canım. Geçen sene kemer é gittik bu sene oraya gidelim dedik. Evet pazartesi gelicek ❤ heyecan dorukta
(964 puan) tarafından
Kıyamam ya allah kavustursun bi daha ayrilmayin inşallah.  Ben hiç dayanamıyorum kocamsiz olmaya :) çok kavga ederiz tartışıriz zıt karakterleriz ama birbirimiz olmadan da nefeS alamayız valla :):)
(581 puan) tarafından
Ay :) valla aramız çok iyi bin kez şükürler olsun ama senelerdir alismisiz ya bu durumda olmaya. Devamlı yanyana olunca bi tuhaf geliyo. Ama malum artık bebeğimin var bidaha yanlız bırakmaz diye düşünüyorum :)
0 oy
tarafından
Biz yigenimi sokmustuk tam 3 ay bile degildi. Faydali bile gelmisti isiliklerini aninda geçirmişti. Ama güneş altinda tutmamak lazim bi de soguk su ruzgar gunes fln dikkat et hasta olmasin kuzucuk
(581 puan) tarafından
Deniz suyu çok yararlı diye duydum oyundan sokmak istedim bende. Ama dediğin gibi çok dikkat etmem lazım sanırım. Sıcak soğuk olmaması lazim
0 oy
(553 puan) tarafından
Daha bugün internette okudum kesinlikle 6 aydan küçük bebekleri denize ve havuza sokmayın diyodu. 6 aydan büyük çocuklarda eğer denizin temiz olduğuna inaniyosaniz sokabilirsiniz dediler
(581 puan) tarafından
Teşekkür ederim bilgi için ❤
(553 puan) tarafından
Ne demek :) benimde 3 aylık o yüzden arastirmistm takip ettiğim bir doktor var o yayınladı bugün
(581 puan) tarafından
Hangi doktor canım o
(553 puan) tarafından
İnstergam da uzman Dr. Ali Fuat serpen
Tavsiye ederim takip et çocuk doktoru
0 oy
tarafından
Küçük botlar var bebekler için. Bnm oğlumda 4 buçuk aylık bu sene denize sokucm onu yani hiç de bsy olmaz ağzına yüzüne saçına kadr sokmam da 
tarafından
Tabi ki de ya bir an önce havalar iyice isinsin bu Karadeniz baya geç ısınıyor :) anca temmuz da :) baktın mı peki dedgme
(581 puan) tarafından
Baktım canım ck güzeller. Onun içine oturuyo dimi ayaklari sallanır vaziyette. Öyle mi alsam yoksa direk bot gibi olandan mi üstüne yatması için karar veremedim
tarafından
O zaman suya girmenin anlami yok ayakları sallanıyor suyun içinde oluyor
(581 puan) tarafından
Yani o dediğin daha iyi diyosun. Tamam çok sağol ❤
tarafından
Aynen daha iyi ❤️ rica ederim
0 oy
tarafından
teni cookk hassass canim tenini kavurur tuzluu suu
(581 puan) tarafından
Bakalım doktor onayı bekliyoruz. Haklı olabilirsin
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Biz bebeğim 4 aylıkken gitmiştik doktoru denize girebilceni söylemişti girdikte bı sorun yaşamadık çok şükür ama havuz yasakti
(581 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum canım. Ama herkes başka bişi diyo
(1,397 puan) tarafından
Saatlerce durmuycak sonuçta bişey olcani sanmıyorum biz bı sorun yasamadik
(581 puan) tarafından
Yok bi kaç dakika sokucam çıkartıcam sonra o Bot denilen şeye koyucam
(1,397 puan) tarafından
Bişey olmaz tatilin tadını çıkarın bence gitmeden bı doktoruna danisirsin
(581 puan) tarafından
Yazdım da daha dönmedi :)
Bide şey istiyorum evin önüne şişme havuz ona sokabilirim sanırım boyun simidi ile
0 oy
(157 puan) tarafından

3 aylık daha çok küçük benim ki 5 aylık ben bile şuan da gitmiyorum sence 3 aylık bebek sana tat verir mi vermez bişey anlamazsın yani yine de senin düşüncen 

(581 puan) tarafından
Canim sert cikmana luzum yok sanırım. Tat vermesi için değil kendi eğlenir diye de düşündüm suyu çok seviyor çünkü. Annelik hevesi işte.
(157 puan) tarafından
Sert çıkmadım yanlış anlamışsın
0 oy
tarafından
Bu denize sokmayın zararlı Türklere özgü galiba. Ben her tatile gittiğimde 3 aylık bebekleri simit ya da kollukla başına şapka takıp denize, havuza sokuyor yabancılar. Bebeklerde çok keyifli eğleniyorlar.
(581 puan) tarafından
Bende deniz yararlı havuz zararlı diye biliyorum normalde yanlış biliyorum sanırım
tarafından
Temiz olursa bence havuzda zararlı olmaz ama en doğrusunu doktorun bilir.
(581 puan) tarafından
Cevab vermesini bekliyorum canım çok sağol
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Bence denize veya havuza sokmasan iyi olur canim ya Allah korusun ama enfeksiyon mikrop her sey olabilir tatil burnundan gelir
(581 puan) tarafından
:( yaa deme öyle. İnşallah bişi olmaz daha karar vermedim doktor onayi alirsam olur
(1,422 puan) tarafından
Ins tabi canim doktorunla bi gorus ama zaten cok kucuk deniz havuz icin erken sanki pek anlicagi bsy degil ki
(581 puan) tarafından
Bende bota koyarım şemsiyesı olanlara :)
(1,422 puan) tarafından
Sen bilirsin canim ama en iyisi guvendigin bi doktorla konusmak simdiden iyi tatiller
(581 puan) tarafından
Sagol canım ❤
0 oy
(274 puan) tarafından
Genelde kitaplarda sitelerde 6 ay sonrasi uygun görülüyor. 6 aydan once enfeksiyon kapma olasiligi varmis.
(581 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❤
(274 puan) tarafından
Rica ederim cnm. Iyi tatiller diliyorum simdiden ailenle :)
(581 puan) tarafından
Çok sağol canım inşallah ❤
0 oy
(382 puan) tarafından
Canım bildiğim kadarıyla 6 ay asidi olmadan onermiyolar 
(581 puan) tarafından
Tamam canım arastiricam❤
0 oy
tarafından
Valla düşünüyoruz 1 1 yaşında oğlum ve 33 haftalık gebelikle nasıl bi tatil olur bilemem biz oğlumu 2 aylık soktuk canım çok korktu evde banyo yaptırırken kıyamet kopartmıştı bence sokma 
(581 puan) tarafından
Banyo yapmayı seviyomuydu peki oğlun ?
tarafından
Hiç ağlamazdım banyo yaparken çok severdi ama denize girdikten sonra kıyamet kopardı
(581 puan) tarafından
Tamm canım çok sağol ❤

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 269 göst.
23 Mayıs 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Bakata (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 69 göst.
0 oy
4 cevap 273 göst.
1 Temmuz 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy