0 oy
1,137 göst.
Aile kategorisinde (55 puan) tarafından

Merhaba kızlar belki okudunuz emelyat olunmusdum kisten yumurtalık falan cıkmısdı. 10 gundu emelyatım oldu. 26+3 hafdalık hamileyim. Uc ayim olmadan bu yana her gun bebe yagi kullandım. Ama buraz bundan önce karnım şirin şirin kasinmaya basladı emelyat yerimdir deye cokda takmadım. Elimi vururken çökek bir seye dokundum aynada bakdıkda uc dört yerden catladığmı gördum. Cok kotuyum. Göz yaşlarmı tutamıyorum.  Pskolojim alt ust oldu 6 klo aldım toplam 6 ayda yani cokda klo almadım ki neden catladım napa bilirim nolur yardım edin. Cok kötuyum ben çok  kadında gördum çatlaklardan sonra karın buruş buruş oluyor. Ben öyle olursam konpleksden soyunamam ki ayna karsisinda kocamın yanında deli olucam dusundukce çıldırıyorum nolur yardım edin Allah rızasına((((

15 Cevaplar

+6 oy
tarafından

Bende başlığı okuyunca ciddi bsey var sandım.

Ya lütfen hamile kalırken bunları da göze almadınız mı?

Benimde catlaklarim oldu kiloda aldim vücudum bildiğin şekil değiştirdi ama kendimi aglamaktan durduramadigim şöyle kalsın bakıp kapattım sadece.

Göğüs ucum gogsumun beyaz kısımları avret yerim koltuk altım komple karardi Allah başka dert vermesin.

Ben şahsen esinden dolayi ya da bebeğe bsey olduda böyle bsey yazdin sandım.

Şükür edecek çok şey varken küçük şeylere takilmamak lazım..

(55 puan) tarafından
Ablacımm bak her kes kendini bir seyle avutur yazdım oraya ki hamile j
Kaldığım gun den beri her seyi yapdım. Kilo almamayacalısdım cok. Ama buna hazır deylim ben. 19 yasım var simdiden karnımı burud burus göremem. Hemde çok konplesli biriyum. Eyer catlayıb burusursam kocamla cinsel iliskim biter kendime özguvenim biter bu pskolojik bir sey. Bir sey yazıb yardım etmiyeceksinizse yszmayın lutfen. Onsuzda alamakdan kafam catllyor bide sinirlenmiyim
tarafından
Senin vücudun çatladı diye esinle arandaki cinsi münasebet bitecekse eyvahlar olsun o zaman.
Yaşın küçük olduğu için yanlış dusunuyosun ve bunu eşine yansıtma adamin aklinda böyle saçma bsey yokken sen bu halinle aklına sokacaksin
(55 puan) tarafından
Hayır bu sabah agladığımda yanıma geldi avuttu beni ablamlara baksana onlarında karnı öyle dedi. O bana cok destek oluyor sagolsun. Ama ben kendimde öyle dusunuyorum.  Cirkinlesecem öyle olursam kocam benden iyrenir diye dusunuyorum.. belkide haklısın. Ben cok abarttım ama ne bileyim hazır deyildim annem hic catlamamıs bende catlamıcam sandım
tarafından
Eşinin şimdi sana oyle demesi normal çok ağlayıp yıprandığın için. Ama sen yinede ona belli etme o kadar erkek milleti bizden çok farklı takmiyomus gibi yap onunda psikolojisi bozulmasin. Etkilenip oda kafaya takabilir. Sonra gercektende kotuymus falan der kendi kendine.
(55 puan) tarafından
Haklısın canım ama hakkadende pskolojim bozuk bana ihanet ediyor saniyorum gece durub durub arıyorum ki kiminlese tutayım diye artık aklm usdumde diyil.  10 gunden cokdu teyzemlerdeyim emelyatıma göre. Benden yzaklasdı sanıyorum aslında bana öyle bir sey yapmadı seytan dolduruyor beni sanirim usdune de bu catlaklar beni beyenmiyecek diye ödum kopuyor
-Reklam-
+4 oy
(5,938 puan) tarafından

Sorun bana çok  saçma geldi. Ne bekliyordun manken gibi 9 ayı gecirip doğurmayımi? Vücut şişiyor tabiki az veya çok çatlayacak. Allah sana bir evlat nasip eylemiş bu ne sacmalik vucudun catliyor diye agliyorsun çıldırıyorsun.

(5,938 puan) tarafından
Senin asıl psikolojik destek alman şart daha doğumuna var iyice catlayacak vücut o zaman bunalima girersin iyice.bu saatten sonra ne kremi yağı kullanirsan kullan geçmez kolajen damarların genisledi zaten artik.umursama saçma çünkü bana göre saygı duymuyorum çünkü bu hamilelik o zaman çocuk yapmayacaktin akil var mantık var göbek büyüyor basen genişliyor
(55 puan) tarafından
Kizlar bende milyonlar dökdum bebeyime göre nerdeyse bebeyini isdemeyen bir anne gibi gözukecem bu ön yargi sizde nerde Allah askına nolur biraz anlasanız bori yazıyorki man ken olcan biri sacma soru sacmaysa cvb yazma siz  iyi olsaydız bana krem ve sair cozum bulurduz ben yol aramak icin yazdım okuyorum sinirim bozuluyor lutfen yazmayın ya Allahım sinirden deli olcam hayret birsey
(5,938 puan) tarafından
Yok bunun bir kremi var diyip paranı harcarsın derin esnedi zaten.dogumdan sonra 6 ay içinde toplar vücudun kendini strest yapma
(55 puan) tarafından
Neyse kardesim Allah razı olsun sagol yazıb sinirmi bocmucam. Yine defim sacmaysa yazma  !!!
(90 puan) tarafından
Bencede cok dogru yazmissin arkadasim
Halbuki bi bilse bu platformda ne dertler okuyoz cildirmicak gibi degil keske butun sorunlar bundan ibaret olsa
+3 oy
tarafından

Kirici olmak istemiyorum ama abartmiyo musun biraz? Hamilesin icinde canli gelisiyo bunun bilincindesin ki ucuncu ayda baslamissin onlem almaya uzme kendini nankorluk etme ne arayip bulamayanlar var keske engelim flan olsaydi ama kisir olmasaydim anne olabilseydim o en onemli parca insandaki  diyeni duydum var ötesini sen dusun...

29 gun once dogum yaptim oglum suan yanimda yatiyo kendi kendine sesler cikariyo saga sola basini ceviriyo sapkasi yuzune iniyo sonra basiyo cigligi aglamayi sapkayi actigim an susuyo daha minicik ama cok tatli akilli her yaptigi insanin hosuna gidiyo bunlari gorunce ortadan ikiye de ayrilsam degermis diyeceksin uzme kendinide bebegini de

(55 puan) tarafından
Haklısın aslında abarttığmı dusunmuyorum. Sadece bu benim kocamla  iliskimiz sour benden iyrenir diye paniye kapıldım. Ama olacaksa olacak care yok.  Sadeve yazdım ki  burda bir krem adı bulurum
+1 oy
(188 puan) tarafından

Canim sari kantaron yağının cok iyi geldigini biliyorum beyazlasms catlaklarda bile etkili oluyo 

(55 puan) tarafından
Tmm canım tesekkur ederim denerim doktorumada yazdım oda ne yazsa onuda edicem
0 oy
(2,047 puan) tarafından

Canım ben 10 kilo aldım senle aynı haftayız elencly marka çatlak önleyici kullanıyorum sende al bunu kullan nette daha uygun medikal eczanelerde daha pahalı

(55 puan) tarafından
Canım o kadar kotuyum ki kac saattı durduramıyorum kendimi aglamadan. Deli olucam nolur o markanın adın de bana ben Azerbaycandayım bula bilirimmi
(2,047 puan) tarafından
Elancyl hamileler için çatlak kremi, yeşil renkte bir krem, ağlamak yerine çözümler bulmalısın ağlamak hem sana hem bebeğine zarar verir güçlü ol bu kremi al doğumuna kadar kullan
0 oy
tarafından

Bunlari cok fazla takma kafana bence, onemli olan senin ve bebeginin sağlığı. 3 dogum yaptim gobegim eski seklini hic almadi, ilk gebeligimde com aşırı şişmiştim. Koltuk alti, göğüs, kalca , karin bacak hep kesik kesik. Bende cok fazla kafaya takiyordum esim sag olsun hiç dillendirmedi ama ben hala soylenirim arada esim emin ol kusursuz bir karnin olsaydi bukadar çekici bulmazdik diyor uzlmiyim diye diyor biliyorum ama yinede iyi geliyor bana. 

(55 puan) tarafından
Ahh ablacım keşki takmaya bilseydim hamile oldugum ilk gun aklıma geldiyinden deli olurum. Her gun bene yagi kullanmak ne demek yaa  cokda klo almadım neden oldu yaa
tarafından
Kiloyla alakasi yok, bazıları cok siser vucudu esnektir hic catlak olmaz. Bazısı az kilo alir cok catlar vucud yapısı değişiktir.  ilk zamanlar düşünüyorsun neden böyle oldum artık eskisi gibi bir fizigim olamayacak ama sonra alışıyosun. Herseyin basi sağlık Rabbim saglik versin
0 oy
(454 puan) tarafından

Nasil cokekler ..? Baya elinin altindami hiss etdin? Bende o haftalardayim hic birsey surmedim ama karnimada hic bakmadim:) benim eltimde cok catlamisdi ama dogumdan sonra cekildi . Kafana takma sende duzelir

(55 puan) tarafından
Baya çopur kimi kırmızı kan cok diyil ama kucuk kucuk ama karnım buyudukce alıb basın gidecek. Ablacım takçaya bil iyorum ki  kac klo aldın sen
(454 puan) tarafından
Ben 7 klo aldim canim .. goguslerim catladi ama catlak gibi degil damarlarim derinin altan morarmis gibi ama karnimda birsey yok zaten karnim cok kucuk hic 6 aylik gibi durmuyor
(55 puan) tarafından
Bendede cox buyuk deyil canım . Ama isde hamile karnı dokdorum biriyle konusdurdu beni Amerkadan gelirmis kremleri belki çok pahalı ama napıyım
(454 puan) tarafından
Haklisin canim yapacak birsey yok ..sen elinden geldigi kâdar engellemeye calis
(55 puan) tarafından
Evet canım yapıcam lazm olsa ekmeyi brakacam bundan sonra . Çalısdığım kadar karsısın alıcam inseallah durur. Ya bazıları bukuk bir seyminolmus diyor kimse beni anlamiyor valla
(454 puan) tarafından
Ister istemez insan kafasina takiyor .bide sende erken catlamis ..ama inan gercekten buyuk sey degil ben 6 yil snra hamile kaldim tup bebekle ..ve catlak olucakmi olmuyacakmi hic umrumda degil ..esas bebegimin sagligi ..birazda o yonden dusun
0 oy
(638 puan) tarafından

Canim geçmiş olsun ama çatlaklara yapılacak pek birsey yok açıkçası biraz cilt tipi ile alakalı kakao yağı iyi geliyormuş filan diye duydum ama denemedim bi dene istersen

(55 puan) tarafından
Tmmcanım doktorum bir maz yazdı  inseallAh iyi h
Gelir
0 oy
(336 puan) tarafından

Valla o biraz vücutla alakali ben ilk gebeligimde her turlu yag krem kullandim yinede catladim..eger catliycaksan ne surersen sur fayda etmiyo..ilk baslarda kırmızı kirmızı gozukuyo ama sonradan beyaz cizgi haline dönüyo..kompleks yapmana gerek yok cocuklarimiz icin herseye deger 

(55 puan) tarafından
Tabikide deyer bebeyim o benim ben sadece kocam benden iyrenir diye konplekse girdim canım ne bileyim
(336 puan) tarafından
Sonuçta ikinizin bebegıni doğuruyosun tabiki vücut deforme olucak eşinde boyle düşünsün yani..sen kendini sıkıp kocandan kaçtıkça veya rahatsizligini dile getirdikce daha cok dikkatini ceker uzaklasır sen relaks ol zaten bi kac zaman sonra beyaz olucak o catlaklar okadar belli olmuyo
(55 puan) tarafından
Hakketenmi cok tesekkur ederim  rahatladım biraz. Belkide haklısın böyle okdukca  uzaklasır benden. Bu sabah catlakları alayarak gözunə sokdum resmen
0 oy
(247 puan) tarafından

Canım öncelikle biraz sakin ol. Karnında bebek taşıyorsun. Çatlaktan geçilmeyecek hale bile gelsen sen dünyanın en özel kadınlarından birisin. Çünkü annesin. Bunu aklından çıkarma. 

2.si, daha fazla çatlamamak için lierac phytolastil jel kullanabilirsin. Ben karnıma, belime, göğsüme sürüyorum çok memnunum. Eğer çok pahalı gelirse badem yağı kullananlar da varmış sanırım ama ne kadar etkili bilmiyorum kullananlara sorabilirsin.

(55 puan) tarafından
Tesekkur ederim kardesim moreline göre. Tabikide haklısın bebeyime her sey  deyer . Ama ne bilieyim ya
0 oy
tarafından

Ohoo canim dogurma o zaman oyle sey mi olur illaki catliycak benim karnimda yok ama gogsumde catlamalar başladi ben mutlu oluyorum gordukce bebegim buyuyor diye saglikli olsunda zaten gerisi onemli degil

28+2

(55 puan) tarafından
Ne bileyim canım yaa gördum deli okdum bura yazdım ki  krem adı bulayım. Her kes öyle usdume geldiki sanki ben bebeymi isdemiyorum.
tarafından
Olucak o kadar icinde biri buyuyor guzel izler bunlar
0 oy
(765 puan) tarafından

Canim benim oncelikle gecmis olsun.rabbim sifa versin.

Ama lutfen uzulme..cektigimiz acilari vucudumuzun degisimini bile sever olacagiz bebegimiz icin. Onlar bizim kanimizla besleniyor. Dogdugunda sen ona gulumseyince gulumsuyor... Bunlari dusun. Catlak icin krem kullanirsin insallah gecer gider :) ama aglama bebekte aglar sonra :)

(55 puan) tarafından
Ahh canım benim keske her kes sizin gibi dusunceli olsa. Sagol Allah razı olsun napayım yemeymi azaltacam hamyr şeekeden uzak durcam klo almamak icin
(90 puan) tarafından
Bilincsizce yemegi azaltirsan cocuk beslenip buyuyemez bununda farlinda ol ama
0 oy
(52 puan) tarafından

Bnce sukur etmelisin canım rabbim sana o hamilelik duygusunu tattırmıs diye hamile kalmak isteyen o kadar cok insan var ki kalamıyo o catlaklardan bebegin icin olan catlaklar varsın olsun bn de surekli yag kullanıyorum 37+3 haftaligim doguma 17 gunum var 7 kilo aldm karnimin alt tarafinda yeni yeni catlak oldu 1 kac tane ama na yapayım isyan mı edeyim cok sukur diyorum rabbim sen bana bu duyguları tattırdın bnde endise ediyodum catlarsa esim begenmez beni filan diye esim bana cok kizdi sen bana dunyanin en buyuk hediyesini veriyosun ondan olan biseyimi begenmeyecem bos bos konusma hatta bazen catlak olan yerleri oper der ki bn bunları hic takmam bunlar bnm kızım icin oldu bide dogum sancisindan filan cok korkarim bn bi ara onu taktm kendime nasil olucak diye sonra bi yazi okudum kadin bebegini kaybediyo ve diyo ki keske bebegim yasasaydı da bn o acıyı cekseydim  ondan sonra kendime geldim sukret dedim bebegin sapa saglam rabbim o anda da sana yardim eder bnce sen fazla abartıyosun ve fazla takıyosun akısına birak bu kadar kadinin karni catliyo o zaman herkez evine kapansin esinden uzak dursun sen ne yaparsan kendine yaparsin esinlede arani bozarsin 

(55 puan) tarafından
Haklısın ne bileyim pskolojim bozuk aslında 10 gunden cokdu teyzemlerdeyim kocamdan evimden uzakda onsuzda kocam bana ihanet ediyor dusunuyirum. Aslında öyle bir sey yok. Usdune bu catlaklar geldi beni hic beyenmiyecek diye ödum kopuyor.  Cok uzgun geciyor gunlerim
(52 puan) tarafından
Bunu takan sadece sen sin esin takmayacak emin ol sen suan hemnpsikoloji olarak kendine zarar veriyosun hemde bebegine ha bi sunu da sana soyleyeyim bazen derler ya uyuyani uyandirma esine hic deme catlak olursa bnden sogursan beni begenmessen felan filan aklinda olmayani aklina da sokabilirsin yani
0 oy
(523 puan) tarafından

Bu kadar sorun edecek ne varmı bunda canına yazık hamilesiniz can taşıyorsun elbette çatlakların olacak hem şimdi estetik de çok gelişti doğumdan sonra bakarsın bir caresine

0 oy
(90 puan) tarafından

Ya kizlar neticede anne oluyoruz elbette bi yerlerimiz deforme olacaktir ve biz bunlari goze alarak evleniyor sonra anne oluyoruz keske butun aorun bu olsa

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 289 göst.
0 oy
5 cevap 342 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 462 göst.
29 Haziran 2020 Aile kategorisinde Güneşş (680 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 952 göst.
9 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu