0 oy
514 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
11 gün önce doğum yaptım ilk dört gün hiç sütüm gelmedi humana still tea icmeye başlayınca geldi sütüm ama çok az dogdugundan beri mama veriyorum ama öncesinde emziriyorum az olsada yinede emziriyorum sağıyorum iki üç damla anca çıkıyor bebegime yetmediğimi dusunuyorum herkes mama veriyosun zayıf kalacak deyip duruyor ama bilmiyorlar mecbur kalıyorum bende isterim benim sütümle doysun çok üzülüyorum 

14 Cevaplar

0 oy
(237 puan) tarafından
Ilk zamanlarda az gelmesi normal, zamanla artar, bol bol humana çay için, rezene çayı, bol hurma ve bol su
(20 puan) tarafından
Insallah artar daha çok küçük anne sütü alsin istiyorum
(237 puan) tarafından
Bebeğimiz uyuyunca mutlaka sizde dinlenin, güzelce dinlenince artıyor. Havlu sıcak yapıp göğsünüze koyun, süt kanalları açılsın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kimseyi takma sadece bebeğini düşün.  Stres yaparsan daha çok sütün kesilir 
(20 puan) tarafından
Ama elimde değil daha cok kucuk neden az geliyor bilmiyorum
tarafından
Bol bol sıvı tüket.  Uyuyabildigin kadar uyu.  Laktamil aldır.  Benim sütüm de onun sayesinde gelmişti.  Sürekli emzir.  Emdikçe gelir sut . Bol bol emzir doymazsa yine mama verirsin
0 oy
(76 puan) tarafından

Sen onlara bakma canım bende mama vermek zorunda kaldım bebeğim 4 aylık ama kim görse 6 aylık gibi gözüküyor diyo yani süt versen de büyüyor mama versende aynı ne yapsan da konuşurlar yani o yüzden takma canım için rahat olsun <3

(20 puan) tarafından
Haklisin ama cahil insanlar öyle düşünmüyor malesef mama vermedigim zaman ac kalacak buna nasıl dayanabilirim yani bi şekilde büyüyecekler sağlıklı olsunda kilo önemli değil
0 oy
tarafından
Sıcak süt ile balı karıştır iç canım gelir inşallah güzelce
(20 puan) tarafından
Tamam canim deneyim ozaman
0 oy
(590 puan) tarafından
Bol bol yesillik ye yesil sogan kivircik su ceviz gun kurusu incir bunlar sut yapiyor birde dusa girdiginde gogsune masaj yap internetten bak sut masaji diye kanallar aciliyor kimseyide takma sakin insan uzulunce daha kotu oluyor sen mamada ver sutte ver zorla emdikce emdikce gelicek ve dinlen bol bol eger bebek uyudumu is felan yaparsan sut olmuyor yatip dinlenmen lazim sut dolsun 
(20 puan) tarafından
Sağol canim deniycem
0 oy
tarafından
Canım 15 gun mama verdım sutum azdı mecbur ne yapım ama emzırdıkce arttı sende sureklı emzır artacak ınsallah bır sure sonra bebek kendı mamayı ıstemez sutun yeter baktn kı doydu aglamıyor yerıyordur
(20 puan) tarafından
Insallah canim o kadar çok istiyorum ki
tarafından
Canm ayreten tohum rezenede kaynat ıc cok ıyı gelecek hem rahatlatır bebegınede gecer hemde süt arttırıcı
0 oy
tarafından
Mama verince çocuk zayıf kalmaz böyle bişi yok cahil insanlar 
(20 puan) tarafından
Gelde işte onlara laf anlat anlamiyorlar
0 oy
(10,397 puan) tarafından
Benimde o çayla geldi cnm aksatmadan iç 

Ya milletin dediğine bakma

Doktor keyfine mi kilo alamayan bebeklere mama veriyor o zmn 
(20 puan) tarafından
Doktordan daha iyi biliyorlar sanırım mecbur kalınca veriliyor aç mi birakicam iyice psikolojim bozuldu
0 oy
tarafından
Öncelikle sen o herkesi bı boşver ben doğum yaptım eltim benden oluk oluk süt akardı senin sütün az gibi falan dedi sallamadim he de geç elma suyu iç bolca elma suyu içtim kuruyemiş ye su özellikle bolca iç rezene kimyon iç tiksinme inat et pes etme ben koca su bardakları içerdim burnumu tıkayıp sen annesin ve çok güçlü bir kadınsın mamaya gelince olabilir herkes emzirecek diye bişey yok hem emzir hemde takviye olarak mama ver annesin sen unutma 
(20 puan) tarafından
Sağol canim haklisin bide çok dugysallastim herşeye hemen ağlıyorum üzülüyorum
0 oy
(1,012 puan) tarafından

Canım bunu burda paylasmislar idi deneyenler çok faydasını görmus bı dene istersen sendeimage

image

0 oy
tarafından
Bazı insanlar sırf laf kalabalığı bebeğinle sürekli olarak yanlız kalmaya çalış imkanın varsa, etrafını boş ver, beslenmene dikkat et, sık sık emzir li sütün artsın he artmıyor diye üzülme ilk çocuğumu bende mama ile büyüttün gayet sağlıklı hatta bağışıklığı emzirdiğim çocuğu ma göre daha kuvvetli, millete he he de geç yoksa daha fazla konuşurlar Allah bebeğini analı babalı büyütsün 
(20 puan) tarafından
Sağol canim sağlıklı olsunda benim için önemli olan o
0 oy
tarafından
Kuzum daha onbir günlük normal sen onu sık sık emzirecekein ve bol bol su iç gece yanına su indir gece uyanırken iç onu rezene çayı icebilirsin ... İlk iki üç ay sütun az gelebilir ama sagarsan sütün zaten artmaz emsin .. bebeği ne kadar emzirirken sütun o kadar artar .. ve bulabilirsen Esila bin çayını al süt artırıcı çayını bitkiden ve 15 TL baya uzun da gidiyor ben lactamil humana Esila hepsini denedim en en iyisi Esila ..
(20 puan) tarafından
Onuda deneyim canim inşallah faydası olur
tarafından
Benim.kizom şuan on aylık hala emzirebiliyorsam Esila süt artırıcı çay sayesinde emin ol ne denediysem bu kadar fayda etmemişti  artık psikolojim bozulmuştu sütyen kesicem diye Esila yi denedim ve inanamadim .... İnseallah sende de ise yarar
0 oy
tarafından
Stres yapma canım bebeğini düşün benimkide ilk dört gün damla bile yoktu ama gittikçe çoğalıyor üzme kendini takma kimseyi
(20 puan) tarafından
Insallah çoğalır canim
0 oy
(3,200 puan) tarafından
Çok normal böyle olması. Sancılı ve etrafındaki herkesin profesör olduğu bir dönem. Sürekli sağarak ve beslenmeyle gelmişti benimki. Pes etmeyin sağın. Ben de mama verdim. Sonra süt geldi ve aylardır mama kullanmıyorum. Yani 2.kutuya geçmedik ordan tahmin edin zamanı. Şu an tam hatırlayaladım. Kulaklarınızı kapatın dua ederek sağın. Ve elbette uyku. Her şey güzel olacak
(20 puan) tarafından
Insallah canim bende senin gibi olurum mamayı bırakırım

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 293 göst.
0 oy
14 cevap 529 göst.
16 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oylesinebiriiste (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 688 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ashshhshs (996 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 256 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,018 puan) tarafından soruldu

377,307 soru

11,291,420 cevap

34,706 kullanıcı

...