0 oy
786 göst.
Diğer kategorisinde (106 puan) tarafından

Selam kizlar benim ilk hamileligim son 16 günüm kalmis evde yalnizsaniz ve suyunuz Gelirse veya Dogumun basliycak belirtilerinii hissederseniz esinizde işteyse eger ilk kimi ararsiniz :)

24 Cevaplar

+1 oy
(351 puan) tarafından

İlk esimi  ararim  isten çıkıp gelir. Yani nolursa olsun ilk arayacagim kişi o olur.

(106 puan) tarafından
Aslinda en güzeli canim
(1,949 puan) tarafından
En güzeli oda yetişemezse başkasına haber verir akrabadan birine
-Reklam-
+1 oy
(386 puan) tarafından

Eşim evde değilse ilk eşimi ararım sonra annemi hepsini başıma toplarım :Dd

0 oy
(115 puan) tarafından

Ben annemi aramisdim ilk once sora kaynanami

0 oy
(208 puan) tarafından

Annem uzakta eşim telefonu açmaz kaynanam Kabe'de arkadaşım da yok herhalde ambulansi arardım 

(106 puan) tarafından
Ay senin ki tam kötüymüs benim de annem uzakta Ben ilk esimi aramayi düsünüyordum Ama acmayabilir oyüzden kaynanami düsündüm
(208 puan) tarafından
112 suyum geldi kalk gel çabuk bebek geliyor diye bagracam bide onlarda gelmezse napicam evde mi doğrucam diye odum kopuyor hiç sorma
(351 puan) tarafından
Biz esimle  anlaşma yaptık isteyken  eğer ararsam  mutlaka sancim vardır acil bi durum vardır ondan ararim başka hic bi sebepten aramam dedim öyle anlaştık. Gün içinde mesajlaşma oluyor zaten bi kere acil bi sancim  çıkmıştı aradım hemen açtı siz de o sekil yapabilirsiniz :)
(106 puan) tarafından
Ama esine de Mutlaka bi yerden Haber vermelisin canim hastaneye senin yanina kimse gelmiycek miii
(106 puan) tarafından
Himmm bu da iyi fikir aslindaa :)))
(208 puan) tarafından
Yok canım denedim ağrım var yetiş dedim gelmedi kendim gittim ümidim yok
(208 puan) tarafından
Hastaneden ararlar herhalde eşiniz doğum yaptı gelin diye essek değil ya gelir oda
(357 puan) tarafından
Dilara eslem o nasıl bir koca senin sancın oluyorda gelmiyor
tarafından
Aynen ya o nasil koca yada dogru soru ne gerek var oyle kocaya benim son haftalarda siddetli karin agrim olmustu esim isten dolayi gelemezdi babam goturdu imi saat snra is cikisi geldi hemen gelmemek nedir ya normal dogum olsa bizde ayni anlasmayi yapmistik sadee sancim olunca aricsktim anlicakti :)
0 oy
(160 puan) tarafından

Kaynanama 1 ay onceden gel dedim, yanımda olacak nasip olursa. Ben gerci sogukkanliyim, ilk bebegimde de nişan geldi ben dusa falan girdim saçlarımı fönledim öyle gittim :D 

(106 puan) tarafından
Kiz valla bunu bende düsünüyorum :D önce dus alicam saclarimi kurutcam falan ha bide biraz makyaj var makyajla dogum yapanin bebegi güzel dogar diye duydum :D
(160 puan) tarafından
Hahah valla sogukkanliysan yaparsın.  Süs önemli:D
0 oy
(410 puan) tarafından

Bn ilk eşimi ararim hemen gelir zaten :)

(106 puan) tarafından
Ne güzel canim Ben de esimi yanimda cok istiyorum:)
(410 puan) tarafından
Canım o günler zaten belli olur ani bir dogum olmazsa patronu anlayışliysa izin alır merak etme sen
0 oy
tarafından

Durumum sikintiliysa olk acili sonra esimi sonrada annelerimi  arardim canim

(106 puan) tarafından
Ay insallah Allah hepimizi hayirlisiyla kurtarsin canim:)
tarafından
Amin tatlim saglikla gelsin miniklerimiz insaallah :)
0 oy
(117 puan) tarafından

Eşimin calistigi yerde tl cekmiyo kesinlikle ona nasil ulaşırım bilmiyorum olmazsa ilk ablami ararim o gelir zaten bana cok yakin oturuyorlar o tecrubeli 3 cocuk annesi anlar o eger dogum ise esimin patronunu arayip esimin beni aramasini isterim ondan 

0 oy
tarafından

Eşimi ararim ben zaman kaybetmeden dogum kesinlesirse annemleri ararim 

0 oy
(1,949 puan) tarafından

Eşim evde olmazsa hemen kaynımgili ararım çünkü yakın oturuyorlar daha doğrusu ben ilk eşimi ararım eşimde abisini arar abisi ile yengesi gelir götürürler onlar bize yakın oturuyorlar annem ve kaynanamlar biraz uzaklar. İki görümcem de burda oturuyor ama birinin kocasının ehliyeti yok birinin kocasının ehliyeti var ama abisigil durduğu yerde eniştesine söylemez götürün diye abisigile söyler :)

0 oy
(14 puan) tarafından
Esım yanımdaysa doktoru mu ve annemı ararım
0 oy
(5 puan) tarafından

Ben sabah 7 de suym geldi.ilk esimin yanıma gittim.suyum geliyor dedim.sonra 112 aradi eşim.ambulansla hastaneye gittim.

(5 puan) tarafından
112 ara yanlızsan yada sana en yakin akraban arkadasini ara yanında birinin olmasi sana moral vermesi cok iyi olur. Bebegin kiyafetlerumini unutma sağlıkla kucagina alırsın inşallah
0 oy
(357 puan) tarafından

Eşimi ararim tabiki ilk başta 

0 oy
tarafından
Kaynanamla ayni binadayiz esimden once kaynanama haber verdim daha sonra bizi gelip almasi icn eşime haber verdim 
0 oy
(765 puan) tarafından

Ayyyy benim annemler kayinvalidemler hatayda. Biz konyadayiz burdada akraba yok :D esimi arardim mecbur gelecek :D

(765 puan) tarafından
Ayyy benim hemsehrim :)
(106 puan) tarafından
Nerelisin antakya mi iskenderun mu arsuz mu :)
(765 puan) tarafından
Antakya sen :)
(106 puan) tarafından
Halamlar antakyada:) Ben iskenderun Ama su An orada degilim gurbetteyim gurbet de zor yaa :)
(765 puan) tarafından
Hemde nasil zor :( ama ne yapalim ekmek parasi :)
0 oy
(2,047 puan) tarafından

Eşim işte coğu zaman vardiyalı çalışıyor, ablam yakın onu ararım, annemi kayınvalidemin bi yararı olmayacak hastaneye götürebilecek birini ararım. 

0 oy
(39 puan) tarafından
Once annemi ararim anlatirim durumu sonra esimi ararim eve gel diye isle ev arasi 5 dk hemen cikar gelir   sonra hoop hastne subatta dogum olcak  hayirlisiyla 
(106 puan) tarafından
Hayirlisiyla gelsin canim subata da az kalmis:)
(39 puan) tarafından
Insallah az kaldi da son zamanlar oldugu icin gecmiyo
0 oy
tarafından

Eşimi ararim tabi ki gurbetteyiz zaten ama ailelere yakın olsak yine esimi arardim :)

(106 puan) tarafından
Bende gurbetteyim canim :) gurbet de zor valla:)
0 oy
(52 puan) tarafından

Arayacagım ilk kisi her zaman esimdir 

0 oy
(247 puan) tarafından

Babamı ararım. Babamlar şehir dışındaysa abimi ararım. Eşimi ya da kayinvalidemleri aramam çünkü panik yaparlar, benim annem de çok paniktir. En serinkanlı olanlar babam ve abim benim etrafımda. Hastaneye vardıktan sonra diğerlerini arayıp "Sakin olun, ben iyiyim sadece doğuruyorum" derim :D

(106 puan) tarafından
Ay ne güldüm yaa :D baba ve abiden güzel destek Ama :)
(247 puan) tarafından
Çok panikler ya ben hicbir seyimi paylasmiyorum is bitene kadar. Kayinvalidem once bayginlik gecirip sonrs  "dur kızım sen yorulma ben doğuruvereyim" falan der o derece :D annemi düşünemiyorum ehehehe. Kocamın tepkisini hiç kestiremiyorum

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 315 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 368 göst.
25 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 263 göst.
11 Eylül 2023 Aile kategorisinde Lazina54 (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 290 göst.