0 oy
659 göst.
Diğer kategorisinde (2,011 puan) tarafından
içime oturdu yeni doğan daha öyle bebekler günde 10 dan fazla bez degisgireni gördüm çok yaparlar küçük bebekler bişey diyemedim canım çok sıkıldı 

41 Cevaplar

+1 oy
(2,104 puan) tarafından
Kaynanana de al sen emzir belki senin sutun yarar gerizekalii ya kuzum takma kafana ilk zamanlar belinden bile cikariyolar gunde kac kere yapardi amine ilerde gaz donemindede der senin sutun yaramiyo kabiz yapti die 
(2,104 puan) tarafından
Bosver kuzum takma dusunme sinirlenip sutunu kesme
(2,011 puan) tarafından
bu arada benim kizimin adı da amine
(2,104 puan) tarafından
Aaa adiyla yasasin insallah canim bu arada gozun aydin rabbim anali babali buyutsun amineler cok fena oluyo Allah yardmcin olsun☺️☺️☺️
(2,011 puan) tarafından
amin allah razı olsun annesi kurban olsun ona canları sağolsun yeter
(2,104 puan) tarafından
Aynen canlari saolsunnn☺️❤
-Reklam-
0 oy
tarafından
He de geç bebek bu benimkide her açtığımda yapardı tosun gibiydi
(2,011 puan) tarafından
he deyip geçtim cevap verme gereği bile duymadim kaç tane cocuk büyütmüş kaç yaşına gelmiş kadın bunu bilmeyen yok
0 oy
(389 puan) tarafından
Bağırsakları çalışıyor  ne güzel  o zaten vücuduna lazım olanı alıyordur  tüm kaynanalr da çok bilmiş maşallah 
(2,011 puan) tarafından
valla ya biliyorum ama yinede insanın beynini yakiyolar cevap verme gereği bile duymadım
0 oy
(590 puan) tarafından
Aksine yariyor doktor bana buyuk tuvaletesini cok yaparsa doydugu ve yaradigi anlamaina gelir demisti
(2,011 puan) tarafından
bende söylüyorum ama kadın birşey derse o lafının üstüne laf koyamazsin gıcık kadın
(590 puan) tarafından
Banada ben kac cocuk buyuttum benden iyi mi bilcen diyo takma boswer benim annem 5 cocuk buyuttu ama bir kere karismadi bana her cocuk farkkidir nasil istiyosan oyle buyut dedi karismadi birseyime yanimda kaldi 1 ay herkes farkli oluyor
0 oy
(270 puan) tarafından
Bu kaynanalarında sütün yaramıyor lafı meşhur galiba hepsinin ağzında aynı laf.Gel sen emzir senin sütün yarar belki de.Allah allah napcakmışsın hazır sütün varken sütten mi keseceksin yada süt anne falanmı tutacaksın.Çocuk doymasa ağlar zaten.Herşeyi onlar biliyo zaten.Bizde çocuk büyüttük te diyorlarmı ı laflarıda meşhurdur.Hepsi aynı hala anne karnındaki bebeğin ağzında meme var zannediyorlar ya en komiği o.Uzanma bebeğin memesi çıkar :) 
(2,011 puan) tarafından
aynen öyle valla ezberledik artık aman hiç takmiyorum ama arada aklıma gelmiyor da degil
(270 puan) tarafından
Takma zaten.Onda düşünce olsa yeni doğum yapmış henüz lohusa birine böyle demez.
(3,823 puan) tarafından
One kız ilk kez duydum ağzında meme ne alaka ya
(270 puan) tarafından
Sanıyorlar ki eskiler bebeğin ağzında meme var oradan besleniyor. Bi yere uzanıp ami hareket edersen ağzından meme çıkar ölür.
(3,823 puan) tarafından
Töbe estağfurullah ya
0 oy
(591 puan) tarafından
Normal canım ilk başlarda her emmiğinde tuvaletini yapması hem yarıyodur sen bosuna kafana takıp kendini strese sokma yoksa sutun kesilir bu kaynanalar her boku cok bılmıyolar biz bısye soyleyıncede bılmıslık taslamayın diyolar sınır oluyorum 
(2,011 puan) tarafından
aynen öyle bişey de diyemiyorum kaç tane çocuk büyüttük deyip lafı bastırıyor çok bilmiş saniyo ama bir b o k bildiği yok
(591 puan) tarafından
Kac tane cocuk buyutmus olabilirler ama ozman da yetisen cocuklarla bu zamanda yetisen cocuklara bir degil arada benim kaynanam da sınır ediyor bende tutuyorum kendimi bı ara patlıcam ama buyuk bı patlama olucak resmen huyumu biliyorum cunku
(2,011 puan) tarafından
gerçekten bir yerden sonra çatlatıyor sabir taşı bile catlar onlarin elinde
(591 puan) tarafından
Aynen oyle ayrı cok cocuk bakmak istiyorlarsa yapsınlar bıgun Bi yere gıdıcek tık eşimle cocuga bana bırakın oyle gıdın dedi bende dedim kendi memeni takar doyursun dedim sustu ayrıca ben nereye cocugum oraya hıcbıyere bırakmam dedim
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Bu kaynanaları hastaneye başhekim yapmak lazım. Hastaların hepsi ölür. Canım gayet normal doymadigi icj n değil maşallah sütün yaradığı için yapar bebekler. Benim iki oğlum da tombikti sadece anne sütü aldılar ve ben oğlumun günde 15 16 kez kaka yaptigini bilirim. Bence kayınvaliden zamanın da emziremediyse kıskandığı dan söyleyebilir. Kendine bol bol oku Felak nas nazar etmesin.
(2,011 puan) tarafından
ne güzel bir cevapti bu canım allah razı olsun olur okurum sık sık
(1,165 puan) tarafından
Bebeğini sağlıkla büyüt inşallah takma kafanı bu zamanların çok kıymetli bebeğine odaklan sen annesisin en iyi sen hissedersin onu. Sevgiyle büyüt. Bol bol oku dua et.
(2,011 puan) tarafından
dua yi hatirlatman çok iyi oldu kesinlikle dikt edicem
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Evet yeni doğanlar coook yapar bizde aynı her hafta 40 li 50 li bez alıyoruz eşim şimdi ikinci fogicak yakında istifleyelim Bana DKK bası bez deme diyir
(2,011 puan) tarafından
aynen oyle valla
(1,331 puan) tarafından
İçin rahat olsun bidahakine sütüm yağlı demmeki de :D
(2,011 puan) tarafından
hahah soylicem kesinlikle
(1,331 puan) tarafından
:D rabbim hayırla saglikcakla büyütsün evladiniii
(2,011 puan) tarafından
amin cumlemizin
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Ay sacmalama sın ya sakın kendine stres yapma yaramasaydı rabbim böyle bir güzellık vermezdi emzir cocugu sen tınlama onu

Kilo alırsa her ay

5 6 bez dolduruyorsa sıkıntı yoktur cnm
(2,011 puan) tarafından
umrumda bile degil ama surekli bilmis gibi konuşuyorlar insan patlama derecesine geliyor
(3,669 puan) tarafından
Onlar cok biliyor zaten
0 oy
tarafından
O çok bilmiş kaynanana de ki yeni doğan bebeklerde 15 gün bağırsak florası hemen oluşmaz bağırsaklar düzdür normal bir çocuk bağırsağı gibi kıvrımlı değildir bu yüzden emdiği süt direk boşaltım sistemine geçiş yapar bunu söyleyen kişiler doktorlar bilim adamları bu şekilde söyle sütün yaramıyor kelimesi ay sonunda aldığı kilodan belli olur 
(2,011 puan) tarafından
ışte ona anlatamiyorsun cık der iki dunya bir araya gelse onun dedigi olur lafinin ustune laf koymaz
tarafından
Tanımadan nefret ettim o karıdan bende yeni doğum yaptım annemdeyim hatalarım olduğunda söyler de kızar da yapıştırda ama beni de dinlemesini bilir ama bu algıları kapalı insanlardan nefret ediyorum yanlış olan fikri neden ısrarla savunur bir insan
0 oy
(772 puan) tarafından
Amann ne takıosun kii benimkide günde 10 12 hatta bazen daha fazla bile yapıodu kilo yaşıtlarına göre daha önde gidiyodu tombalak bişiydi ona rağmen yok bu aç bu doymuo yok yaramıyo dienler oluyodu birileri mutlaka bişiler der duyma sen
0 oy
tarafından
Benim oğlumda yapardı çokta güzel kilo aldı.kucuk bebekler genelde öyledir. Azar azar ve sulu yaparlar. Günde 5 yada 6 defa yapardı. Alakasi yok sutle
0 oy
(291 puan) tarafından
Kaynananın kafası çalışmıyor bence, canım sütün yarıyor ki her defasında yapıyor. 2 haftaya düzene girer kakası, günde 5 e falan düşer mersk etme..
0 oy
(3,200 puan) tarafından
Al sen emzir de.
0 oy
(415 puan) tarafından
Sütün yaradığı için yapıyor  benm kizm 14 günlük şuan  günde 4 yada 5 kere yapıyor sağlık ocağına sordum sütüm yarıyor annesi dedi 
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Sütüm yarayıp bebek doydugu için böyle de 
0 oy
tarafından
Bak benim oglan 2 bucuk kilo dogdu sadece sutumle ayda iki kilo aliyo 2 aylik olana kadar her emdiginde muhakkak kaka yapardi  suan 5 aylık 10 11 kilo kaynanan halt yemiş 
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Benim bebeğim de öyleydi yarim saatte bir altını temizlerdim.  Kirkindan cıktı düzeldi çok şükür 
0 oy
(396 puan) tarafından
Ne alaka ya bu büyüklerde konuşmak için konuşurlar resmen he de geç kuzum çok biliyorsa kendi etsin bitane daha 
0 oy
(2,201 puan) tarafından
12 günlük bebek icin bez sayısı cok normal canim kaynanan cok bilmiş. Bebeğin büyüdükçe bez sayin dusucek

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 865 göst.
22 Şubat 2021 Aile kategorisinde Iyiniyetli (707 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 201 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 286 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 454 göst.