0 oy
345 göst.
Diğer kategorisinde (2,352 puan) tarafından
Sevgili anneler; bizde o malum konuya geldik cok sukur 2 ay sonra ise baslicam tuvalet alistirmasina yavastan baslasam diyorum bakacak kisi ugrasmaz enazindan baya yol katetmek istiyorum kizim 20 aylik diger kizim ise 1 aylik esim evdeyken alistiriym diyorum siz cise alistiran anneler nezaman alisti ve klozet aportrmi aldiniz lazimlik mi cok kararsizim bana yardimci olun anneler  

10 Cevaplar

0 oy
(2,352 puan) tarafından
Eee hic baslayan anne yokmu
tarafından
Aynen ben başlamadım o yüzden yazmadım
(2,352 puan) tarafından
Kac ayliksiniz
tarafından
22 aylık olacak ama havalar soğumaya başladı üşümesin diye başlamam baharda başlarım mart nisan gibi
-Reklam-
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Çişini kakasını söylemesi lazım bebeğin hazır olması için canım. Annem lazımlik almis e bebekten. Şuan 22 aylik arada oturuyoruz yaparsa yapıyor ama söylemiyor hiç. Hatta kaka yapınca bezinden bile rahatsız olmuyor. Hazır oldugu zaman belli eder zaten 
0 oy
tarafından
Eğer çocuk hazır değilse bence hiç başlama havalar soğudu üşür. 
0 oy
(323 puan) tarafından
26 aylık olcak nerdeyse çiş diyor illa ablası gibi klozette yapcam diyor ama koyuyorum yapmıyor bezinden hep rahatsız olur çıkar der mesela klozette oturunca mutlu olur ama ben alistirmiyorum küçük daha zor oluyor üç buçuk yaşındaki kızım sürekli WC de zaten
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Benimki daha doğmadı bile ama annem küçük kardeşime gece bezine yapmayı bıraktığında başlamış gece tuvaletini yapmiyosa eğitime hazırdır dedi masallah kardeşim çabucak öğrendi ve lazımlik en güzeli canım çocuk tuvalette tek kalmak istemeyebilir ilk başta yada uyaniyo çok sikisiyo hemen lazimligi getiriyorsun falan avantajlı o yönden klozet aparatı da öğrendikten sonra işine yarar :)
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Canım şimdi açma derim havalar artık soğuyor sürekli altına kaçıracak bide altı aclan bebeği pijama vs dayanmıyor sürekli yıka kurut mayıs ayında başlamam daha iyi olur Eltim açtı ama ne 5 ay uğraştı öğrenmedi tekrar bağladı 24 aylık kızı bide hamile haliyle yaptı yine de öğrenmedi 
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Fazla ısrarcı olma arada sor tuvalete götür oyuna çevir mesela çok üstüne düşüp sürekli sorarsan sıkılır söylemez
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Ben klozet kullandım daha kolay oluyor bence ve daha iyi
0 oy
tarafından
Şuan 15 aylık da bende baharda başlıcam oyuzden bilgim yok 
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Hiç  lazimlik falan alma birde ondan ayirip tuvalete alistirma sorunsali var. Klozet aparati ve kendi kullansin diye 2 basamakli sandalyeler varya mersiven gibi kendi cikip otursun diye. Tuvalete hayhay beze bay bay şarkısı varya bir iki onu dinlettim çok sevdi daha çabuk söylemeyi öğrendi ve tuvaletin ışığı hep acıktı rahat seyler giydirdim tuvaleti gelince cikartip tuvalete kosuyordu 1 haftadan sonra bana seslenmeden bile aparatlar sayesinde baskasina ihtiyac duymuyorlar. Birde bu çok  önemli birakiyorsa bezi gece gündüz birakmali gecede baglamayin inanin okadar akillilarki cocuklar tek seferde birakiyorlar yatagina koruyucu bende koruyucu yoktu büyük  boy çöp posetini carsaf gibi kesip yatagi korudum gecede birakti gündüzde. Ilk 1 hafta okadar akillari karışıyor ki asla yapamicam diye pes etme asamasina geliyordum ama pes etmeyin sonucu cok güzel birakiyorlar cabuk alisiyorlar kolay gelsin bakalim :))

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 116 göst.
24 Haziran 2022 Diğer kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 108 göst.
24 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Catzzz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 165 göst.
0 oy
4 cevap 66 göst.
21 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (904 puan) tarafından soruldu