0 oy
1,611 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kizlar aylik mutfak masrafiniz ne kadar 

20 Cevaplar

0 oy
(446 puan) tarafından

Benim 600 lira :( bebek olunca hep yiyorum süt yapsın diye. Ama zorlamiyor bizi bazen 800 liryaa kadar çıkıyor. 

(164 puan) tarafından
Biz Türk çayi kullanmıyoruz kaçak çay en ucuz kilosu 50 lira 75 e bile var et de dana kullanmıyoruz kuzu 50 lira
(278 puan) tarafından
O zamansa genelleme yapip imkansiz demeyin :) , biz marketten aliyoruz herseyi o yuzden aylik masrafimiz o kadar oluyor:)
tarafından
Bence siz genellemiyosunuz :) gunde sadece 1 ekmek yeseniz bile aylik 45 tl. Geriye kaldi 155. Sebzesi kahvaltiligi meyvesi :) 200 tlye bunlarn hepsi oluyosa helal olsn der ayakta alkislarm ne diyim.
(164 puan) tarafından
Mavi çikolata katılıyorum günlük sadece ekmek yemen lazım ki 200 tutsun markete gidip 2 3 parça bi şey aliyosun 50 100 tutuyo ki ay dediğin 30 gün günlük 7 lira harcasan 210 lira yapar 7 liraya da yemek yapilmaz
(278 puan) tarafından
Ben diyorum ama siz inanmiyosunuz yani benim yapabilicek hicbirseyim yok , marketten markete pazardan pazara degisiyor demekki daha ne diyim ki ben detarjanimi kahvaltiligimi pazar alisverisimi etimi sebzemi genel ihtiyaclarimi aliyorum ve fiyat bu burda yalan solucek halimde yok gebe halimle gelin alisverisinizi tekirdagin Muratlı ilcesinden yapin :)
-Reklam-
0 oy
(236 puan) tarafından
600 lira civarında aşağı yukarı ekstarmasraf olmadikxa
0 oy
(165 puan) tarafından

A'dan Z'ye almaya kalkarsak 500-600 lira ... 

0 oy
(816 puan) tarafından

hersey o ladar pahali olduki artik aylik degil iki aylik yapiyoruz elektr su dogalgaz kira birtakim borclar derkn inanin mutfak icin elde avucda kelmiyor bir ay aliyoruz iki ay idare etmeye calisiyoruz. 250 tl tutuyor. genel ihtiyaci aliyoruz bu miktar tutuyo keyfi alsak 300 350 olacak onada guc yetmiyo. et. tavuk vs alamiyoruz. bu pahalilik ne olacak acaba

(446 puan) tarafından
Devlet kaşıkla verdirip kepçeyle aldırıyor. Asgari ücret 2000 bile değil. 2800 filan olacak diyen var. İnşallah olur fiyatlarda düşer gül gibi geçinir bu millet.
Valla doğum parasi bile 300 lira süt parasıyla 450 anca.
Ucuza yasiyoz. Akrabam yurtdışinda rusyada doğum yapti. Aldığı doğum parasi 9 bin dolar. 30 milyardan fazla para aldı. Kocası da Rus olduğu için. Çocukta Rus vatandasi oldu. Mis gibi hepsinin altında bı araba ewler villa. .
Zor valla.
Suriyelisine bedavadan maaş bağlayan bı ülkede yaşıyoruz . Bizim vergi paralarimizi onlar yiyor. Haram zıkkım olsun. Bide gidip hırsızlık yapıyorlar milletin karısına kızına göz dikiyorlar.
(881 puan) tarafından
2800 mü? Güldürme beni canım ya 2000 lira zor alır asgariyle geçinen insanlar
(816 puan) tarafından
aynen oyle cok haklisiniz. süriyelilere gelince yatacak yer medavadan maas gul gibi geciniyorlar bizim memleketimizde bizden iyiler. bizlerde gecinmek icin cabaliyoruz. sokakda kalan bizim halkimiz issiz bizim halkimiz bi yardim icin basvuralim diyoruz sigortasiz isci olacak gelirin olmayacak o sekil 100.200tl verecek bnim esim sigortasiz olduktan sonra cokugumu cogumu verdigin o 200tlyle. bn  nasik jastaneye goturup ilacini alayim. sonrada diyorlarki 3. 4 cocuk yapin karnimiz doyduda 3.4 cocuga guzel gelecek sunabilcekmiyizki yapalim.
(475 puan) tarafından
Suriyeliler türkiyeye girdiğinden beri kriz bitmiyo zaten herşey ateş pahası domatesin kilosu 350ydi 50 kuruş bile değildi 5 sene önceye kadar bizim insanlarımız hep işsiz ortalıkta onlar gül gibi geçinip gidiyo hastanelerde bile öncelik onlara hatta bu bağcılarda tekden hastanesini bile satın aldılar sözde fakirler biz hastane alıcak kadar zenginleşemedik daha Allah sorsun hesabını biz onların ülkesine gitsek asla koymazlardı geçende haberde dinledim bir suriyeli genç yaşlı adamı yolda döve döve sürükleyerek çantasını kapıp götürdü ALLAH belasını versin....
(446 puan) tarafından
Valla hepiniz haklısınız.
Yolda görüyorum benmiyim yabanci o mu yabancı düşünüyorumm. Yiyecekmis gibi bakiyorlar. Her yerde onlar. Artık. Midem bulanıyor.
Kadın doğum kapısının oraya kocalarıyla 3-4 tane bebeleriyle geliyorlar. P i s adam herkesi süzüyor karısının yanında  
Sinirlendim kalktım gittim yanına kovdum Ordan gitti geldi geri oturdu gittim güvenliği çağirdim bidaha gelemedi.
Onlarda insan ama gördüğüm yerde ezesim geliyor. Boş beleş maaşla geciniyorlar. İnsanın Suriyeli olası geliyor.
Yurtdışında canlarına okuyorlar. Yurtdışında onlara öyle beleş para yok. Ne varsa bizde var. Tecavüz hırsızlık serbest hale geldi. Rahatlar tabi .
Bende olsam bana beleş para gelse bende gitmem.  İyiside var tabi ama kötüler çoğunluk olunca hiç iyiler göz önüne gelmiyor.
(475 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum .....
0 oy
(881 puan) tarafından

Biz aylık alışverişimizi a101 den yapıyoruz canım a dan z ye aldıgımız ay 250 yi geçmiyor

(164 puan) tarafından
Valla bize hiçbir türlü yetmez yetiyorsa helal olsun ne diyeyim biz haftalık 200 yiyoruz
(881 puan) tarafından
Kız valla yetiyor diğer aya kalıyor bile :) Ama birazda bizden kaynaklı ben 41 kiloyum hiçbişey yemem içmem canm istemez yani abur cubur falan. Eşimde aynı dolapta bisküvi çeşidi dolu 2 aydır açılmamış bir şekilde duruyorlar. Birde ben marketten sonra abdest almadan yerlestirmem posettekileri annem öyle öğretmişti bereketli oluyor gerçekten
(164 puan) tarafından
Bizde abur cubur alındığı gün biter abur cubur günlük alırız ;)
(881 puan) tarafından
Bizdede tam tersi gerçekten
(164 puan) tarafından
Doğrudur canım
0 oy
tarafından

Ayirdigimiz 300 tl smdi bebek var bezde eklendi 400-450 oluyo

0 oy
tarafından
Aylık ayin 15 de market alışverişi yapariz 600 rahat tutuyor, bu alisveristen iki hafta sonra 250 tlye bir kahvalti alışverisi, cocukarin beslenmesi icin gerekli şeyler.  Herhafta pazar 80 100 tl arası bu sekilde canim bin tlyi geciyor bazen
(336 puan) tarafından
Aynen bizimde oyle sorsan 3 kişiyiz sanki dunyayi yiyoruz:) kahvalti alışverisine girdinmi zaten en az 250..bide ikizler gelicek bakalim ozaman nasil baş edicez:) allah alamayana yardim etsin hayat cok pahalı
tarafından
Aynen canim, 3 cocugum var.3 okullu, hayat zor hersey pahalandı Allah herkesin yardimcisi olsun
0 oy
tarafından

300  kadar kiyma ve ekmek parasi haric

0 oy
tarafından

Sadece kahvaltilik aldik 200 tl verdik bugun :(

(164 puan) tarafından
Doğru soyluyosun canım sadece kahvaltılıklar öyle tutuyo aylık 200 250 neye yeticek
0 oy
(181 puan) tarafından

600 tl falandir hatta daha fazla olduguda oluyor pazarda 100 tl harciyrm haftalik mutfak harcligimda 100 tl haftada 200 tl sadece mutfak masrafim hemde evde iki kisiyiz

0 oy
tarafından

rahat 600-700 ü buluyor her şey o kadar pahalı oldu ki daha az olmasının imkani yok resmen 4 tl ye aldığımız salça bile 10 tl olmuş bi de ben her yerde uyguları seçmeye çalışıyorum tek marketten yapmıyorum alışverişi nerede ne uygunsa 3-4 market gezdiğim halde böyle

0 oy
(395 puan) tarafından
Ben haftalik alışveriş yapıyorum. Esime çalıştığı yerden her 3 ayda bir koli veriliyor . 5 lt yağ falan kurubakliyatlar deterjan o yüzden o tip şeyleri hiç almıyoruz bize yetiyor 2 kişiyiz biz et tavuk kahvaltılık ve aburcubura veriyoruz. Birde pazarımız var işte :D
400 falan harciyoruzdur çok et tavuk aldığımız için harcama oluyor onlar olmasa 150 tl yeter bize iş yerinden verilenler sayesinde. Eşim kurubakliyatlar falan yemediği için mecbur harcamamiz çok oluyor 
0 oy
tarafından

Aylık alıverişimiz deterjan gıda bakliyat kahvaltılık vs 250 tutuyor. Ama ben eti alıp dondurmayı çözdürmeyi sevmediğim için taze taze az az alıyorum rahat 150 de ona gidiyordur. Bide haftalık pazara giderim 40 liradan aşağı tutmaz aylık 160 yapar. Sanki kış sebzeleri çok pahalı geliyor bana karnabahar brokoli vs. Daha bebeksiz böyle. İlerde nasıl olur bilmiyorum Allah alamayana yardım etsin inşallah yine biz bi şekilde alıyoruz her market çıkışı eşime söylerim alabikdiğimden utanır hale geldim diye 

0 oy
(817 puan) tarafından

Aylık market 250-300 tutuyor içinde et abur cubur fln yok bunun dışında ay içinde peynir yumurta fln bitiyor tekrar alıyoruz ve her hafta veya 2 haftada bir pazara gidiyoruz. Önceden bu kadar değildi ama benim gebeliğimde bu dereceye geldi şimdi de sütüm azalmasın diye yemeye çalışıyorum bişeyler. Burada a101 yazmışlar gerçekten çok fark oluyor mu acaba oradan deneyim bi ay marketi ama istediğimiz markalar olmaz heralde . Her marka da yenilip içilmiyor maalesef.

(164 puan) tarafından
Kahvaltı önemli peynir yumurta süt direk bebeğe kilo yapiyo meyve de günlük yiyorum yine bebeğe faydalı diye valla gidiyo bi şekilde para eşin yapmasa bile senin yapman lazım kahvaltı özellikle peynir yumurta bebek için çok önemli
(164 puan) tarafından
Bizim eve coçuk gelmesine gerek yok büyük boy Nutella yi eşimle ben bir ayda bitiriyoruz :)
(2,931 puan) tarafından
Masallah :) Hamilelikten herhalde tatli cikolata acı geliyo ağzıma kardeslerim geliyo diye alıyorum yoksa yemiyoruz reçel cesitleride oyle skt gecene kdar duruyo atiliyo sonra bende almiyorum. hepsinden yiyorm ama cok az yiyorum hemen doyuyorum bi meyve cok tüketiyoruz. Geçim zor Rabbim çok çocuklu ailelere yardim etsin
(164 puan) tarafından
Amin canım malesef paraya bi şey gelmiyo allah asgari ücretle geçinene yardım etsin her şey ateş pahası
(2,931 puan) tarafından
Sosyal medya da öyle açlık sefillik cekenleri savaşta olanları görünce yedigimden ictigimden giydigimden utaniyorum malesef :( alışverişte aklima hep onlar geliyo elim gitmiyo almaya dolabimin yarısı hep boştur temel malzemeler olur dolu olunca içim acıyor alamayanlar ac insanlar geliyo aklıma. Annem de bana üzülüyo bu kizin evinde bisey olmuyo hic diye :-):-) bilerek almiyorm hamile olmadan önce olmeyecek kdar tuketiyoduk smdi bebise üzülüyorum aç kalır gelisemez diye onun için zoraki yiyorm
0 oy
(12,840 puan) tarafından

Eşimin sodexosu var aylık 580 tl yatıyor her ay ihtiyaçlar değişiyor yetiyor bize çok şükür

0 oy
(39 puan) tarafından

En fazla 300 tl oluyo aylik 

0 oy
(5,938 puan) tarafından

Ayda 4 kere pazara cikiyorum aylik pazar parasi 350 -400 arasi kahvaltilik yag et kiyma falan bunlarda aylik 400 e yakim tutuyor 750 tl aylik rahat gidiyor samouan deterjan dusjeli yumusatici bunlarada 150-200 aradi rahat gidiyor.valla ev kredisi mutfak banyo faturalar kredi karti derken 5 bin gidiyor net 

0 oy
tarafından

Her şey dahil 400'ü geçmiyor ama yetiyor da . 

0 oy
(19 puan) tarafından

Valla gimsaya giriyom 300 - 400 arası tutuyor hafta bi a101 şok günlük ekmek filan derken aylık 600 e filan patlıyor

0 oy
(5 puan) tarafından

Aylik 300lira market masrafimiz emek haric biay gidiyorum markete bi ay gitmedigim oluyo yetiyo 3kisiyiz evde esim ben oglum yetiyo bize ekmegi cik tuketemiyoruz sadece tost yaptigimda 2etmek yiyoruzz

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 430 göst.
18 Temmuz 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 158 göst.
13 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Fatma3400 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 665 göst.
3 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,770 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 984 göst.