0 oy
928 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar test sonucum cikinca buraya çok yanlış birşey sordumm beni kınamayın Allah'ın rızası için. Bebeğim henüz 8 ayluk ve neler çektiğimi bilemezsiniz.Ben şuan çok kötüyüm esim hamilelige mutlu olduğu icin kavga ettim konusacak danışacak bir kimsem yok.Size döküyorum derdimi de sizde elestirmeyin.. ben şimdiden cok korkuyorum doğumdan bebek bakmaktan yapabilir miyim kızlar bu durumda olanlar. Varmı zaten veremedigim kilolar var kendimi toparlayamadim her anlamda..

27 Cevaplar

0 oy
(1,921 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Allah yardimcin olur canim vardir bi bildigi ki onu sana vermis tabiki annelik cok zor heleki iki kucuk cocugun olunca ama rabbim kimseye tasiyamayacagi yuku vermezmis iyi dusun iyi olsun bebis dogana kadar oda buyur hem el ayak olur 
tarafından
Allah razi olsun senin gibilerden burada o kadar cok acimasiz kadin var ki insan bile olamamış paylasacak kimsem yok diyorum hala ust uste post acma diyorlar aglayarak yazıyorum canımı yakıyorlar onalra küçük gelen bir sorun beji darmadağın etmiş umurlarinda olsun deniyorum ama biraz vijdanlibolsunlar ya
tarafından
Katulıyorum ve artılıyorum minarincim :))

Allah var Gam yok
(1,921 puan) tarafından
Allah hepimizden ragzi olsun aldirma derim yazik gunah olari gunahini odeyemeyiz biraz da hamileligin verdigi seyle bunalima falan girmis olabilirsin burasi boyle kimse kimseyi tanimiuo kolayca yorum yapabiliyo bende dahil ama unutma derdi veren rabbim dermaninida verir elbet ama bu dert degil senin kanindan canindan bi parca ona bisey olsa senin canin yanacak oyle dusun
(1,921 puan) tarafından
Aynen oyle balim cim isin Allaha kalmis sa olmus bil :))
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ya şunu anlamıyorum biz ne yapabiliriz ki üst üste soruyorsun önlemini alsaydın diyene ters cevap veriyosun öneri verene bakamam diyosun ne diyelim tabii ki aldırma doğur yani o da can nasıl kiycaksin kalbi atan minicik bi yavruya eşin korunmuyosa sen önlemini alsaydın yapacak bir şey yok olan olmuş 
tarafından
Önlemini al diye niye diyor insanlar teyzemde böyle düşüne düşüne 5 çocuk yaptı yazık kadına.
Allah verdi oldu bitti inşallah 3 .de önlemini alirsin.
tarafından
Ben önlemimi alıyorum olursa başım gözüm üstüne derim. Hiçbir şey yapmayıpta aa hamileyim bakamam aldırayım demem. Her şey Allahtan. Allahın verdiği canı ancak Allah alır benim haddime olmaz rahat ol
(134 puan) tarafından
Arkadaş ne dese mutlu olurdun mesela canım? Morale ihtiyacım var demişsin, haklısın, o da aldırma o bir can demiş. Aldır mı demeli moral vermek için. Seni anlıyorum zor bir durum ama dünyanın sonu mu bu? Allah sana bir hediye daha vermiş, milyonlarca insan bu haberi bekliyor. Bence sakin ol biraz. Stres karnındaki bebeğe her türlü zarar verir. O senin yavrun ya öyle düşün. Bakma gücünü de elbet verir Allah. Peş peşe büyüyen bir sürü bebek var. İkizlerin de olabilirdi ilkinde.
tarafından
Baldantatlibebek ,baldan tatli yorumlar icin cok teşekkürler.Arkadasa kizdigim konu ust uste post açıyorsun demesi önlemini alsaydin demesi tamam zaten bi hata yapmışım kendimi esime birakmakla onun canını okumusum bu gece kavga etmisim kirmisim kendini kontrol edemediği icin cok mutlu olmuştu pozitif olduğunu diyince zehir zikkim ettim icine.Sinra geldim tekrar size yazdim belki psikolijim çökük bitik ama bu yorumlar beni dahada bitiriyor.İnsanlar hep bie yargı bir karalama icinde.Neler yasadigimizi bilmeden.Morel olarak beklediğimsey tabiki aldir kelimesi degil oyle olsa sorduğum sorudan pismanlik duymam.Ama o kisi yine yüzüme vurarak soylemis bunu. sadece bekledigim sen yapabilirsin güçlü olmasın cumlesi gibi pozitif yorumlardi.. Umarim anlatabildim..
(134 puan) tarafından
Canım bak gün geçtikçe bu fikre daha da alışacaksın. İnan bana çok da kötü bir durum değil öyle. Elbet zor olacak ama bebeğin beş altı yaşına gelmiş olsa da zor olacaktı. O zaman da onun okul çağı gelecekti ve ekstra ilgi gerekecekti. Görümcemin oğlu beş yaşındayken diğer oğlu doğdu, ikinci bir yaşına girecek birkaç gün sonra ama hala alışamadı abisi ona. İnan o kadar zorlandı ki keşke arada bu kadar yaş farkı olmasaydı dedi. Büyük olan çok fazla geriledi. Çocuk huy değiştirdi ve yanından kaçırıyor yaklaşanı düşün. Ayrıca bunun artılarını düşün. Arkadaşa ihtiyaç duymayacaklar. Malum şu zamanda çocuklar oyun oynasın diye dışarı bırakılmıyor. Evin içinde anne babayla oynamak istiyorlar ve bundan da tatmin olmuyorlar. E biz de sürekli oynayamayız sonuçta bir sürü iş güç var. Öyle olunca çocuklar yalnızlaşıyor, saldırganlaşıyor. Abimle benim aramda tam on yaş var annem aşırı zorlanmış. Bunları düşün ve kendini motive et. Anlıyorum henüz o doğum şokunu atamamışsındır üzerinden ama daha önünde uzun bir süre var. Kiloyu da dert ediyorsan doktor kontrolünde kilo vererek bile devam ettirebiliyorsun hamileliği. Arkadaşım toplamda 7 kilo aldı topaç gibi bir bebeği oldu. Az yesek de onlar gelişiyor yeter ki kaliteli beslen.
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Bence bi psikologa gözük biz buradan sana çare olamayız, ailenle konuş sevdiklerinw danış. Tanımadığın insanlar burdakiler, herkes iyi olavak değil ya
tarafından
Bencede bir piskologa goruneyim ..
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bence olan olmuş suan moralini bozup strese girerek hem karnındaki bebeğin hemde kucağındaki bebegi etkileme siyle dusun ikisi birlikte büyüyecek elbette zorluk çekeceksin ama  bebegi olsun diye uğraşan bir suru insan var bence bebegin olacağı için üzülme yani ya hic olmasaydı ne yapacaktın ki hepimiz ne zorluklarla büyüdük kolay değil ama canı veren Rabbım elbet kolaylığını da veriyor 
tarafından
Haklısın..
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Bakarsın canım niye bakamayasın. Beraber büyürler. Beş sene sonrada olsa uykusz yorgun oluvsn nasilsa
tarafından
Haklısın galiba çok sağol
0 oy
tarafından
düzenlendi
Mkkkkkkkkkkkkkk
tarafından
Neler yasamassin güzel yorumların için çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim cnm evladına nasıl gözün gibi bakıyorsan onada bakarsın inan sadece çift mesai sadece Allah yardımcın olsun
0 oy
(10,426 puan) tarafından
Benimde üst üste oldu zor.oluyor biraz ama misler gibi bakıyorum çok şükür 
tarafından
Çok şükür umarım benimde öyle olur
0 oy
(415 puan) tarafından
Benm kızım 11 aylıkken ben hamile oldugumu ogrendm  ve iki evladıma yek bakiyrm eşim işten gelnce yardmcı oluyor kolay olduğunu söyleyemem  ama güçlü olrak bunlarida asacagimiza inaniyrm
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Herkes büyütüyo bi sekilde bereketi ile gelir
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Hayırlısı olsun cnm Allah yardım eder sen hep pozitif düşün cock ewin bereketidir
0 oy
(48,482 puan) tarafından
dua esin istemis ilerde pisman olacağın seyler soyleme canim sekiz aylik.bebegin nasilsa bu bebeğinde oyle evet zorlanirsin ama yaparsin sen güçlü bir annesin bakarsın ikisinede
(48,482 puan) tarafından
ayrıca sabah masallah adli kullaniciya neden pespese yaptın deyip sana moral verenler bir dusunsunler rabbim istemis vermis bakarsin bebeklerine canim
tarafından
Gerçekten katılıyorum sana neden bu çelişki ve tepkiler anlamadım Allah herkesin evladını bağışlasın. ++
(48,482 puan) tarafından
sibelim ♥️❤️
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Canim bakarsin tabiki ikisi biraz yorucak bi 2 yada 3 sene zorluk çekersin sonra iyiki de doğurmuşum dersin erkenden 2 çocuk annesi olursun hem bebeğinin yanina yoldaş oyun arkadaşı olucak kardeşi  rabbim gücünü veriyo merak etme. Bende kizim 7 aylıkken gebe kaldim şuan 36 haftaliğim kizimda 15 aylik sende benim gibi olucaksin gebeliğin ilk aylari ortalari zorluk çekmedim hiç şu son iki ay zorladi beni agirlastim kızımın arkasindan koşturmak yoruyo başkada bişey yok sakın aldirma gibi bi günaha girme hata yapma rabbim nasip etmiş minicik bi can bakip büyütmek gözetmek  senin görevin  herşey rayina oturunca rahatlarsin üstesinden gelirsin emin ol 
0 oy
(399 puan) tarafından
Hiç stres yapma nasibi varmış ki  olmuş öyle isyan etme allah korusun rabbim bu sefer farklı bişeyle imtihan eder   senin yerinde olmak isteyen o kadar kadın var ki anne olmak isteyen benim yengemin  de öyle oldu oğlu 7 aylıkken hamile kaldı doğurdu beraber büyüttü  allah kolaylığını verir canm sen bolca dua et şükret ki rabbim sana anneliği nasip etmiş kocana da hiç küsme çok şükür anneli babalı evlat bi bakmışsın doğmuş büyümüş sonra iyiki de doğmuşum dersin gönlünü ferah tut boşuna ağlama 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Rabbim nasip etmiş olmuş canımgözünde çok büyütme istersen. Ve allah kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemezmiş. Sende üstesinden gelirsin muhakkak. Karamsar olursan zaten olumlu sonuçlar alamazsın o yüzden umutvar ol bence.  İkiz çocukları olanlar nasıl yapıyorlar acaba? Yani sende farzetki ikiz çocuğun var ve büyütüyorsun beraber büyürler yorgunluğında bir olur bu şekilde. 

Benim de kızım 8 buçuk aylık ve 14 haftalık hamileyim. Sürekli bu şekilde düşünüyorum boş yere kendini yıpratma. 
0 oy
tarafından
Burda önlemini alsaydın diye boş boş konuşan çok. Allah verdikten sonra önlem alsan ne olacak çok gördük korunduğu halde hamile kalanı. Büyük konuşmak çok yanlış. 

Doğum yaptığım gün bi bayan doğuma gelmişti yirmi yasin da çocuğu var spiralle korunuyomus kaymış hamile kalmış. Demek korunmakla da olmuyor.

Sen de bakarsın inşallah allah o sabri gücü veriyor.

Ben şu an kızımı emzirebilmek için iki günde bir emaliyata giriyorum. Annelik farklı bir şey üzülme hiç 
0 oy
tarafından
Şuan ilk yeni öğrendiğin için onun affallması var. Benim kızım 22 aylıkken hamile kaldım büyüktü ama yine asla kaldıramadım ağlama krizleri geçirdim. Annem ve iki ablam tlfnda konferans ile konuştuk beni rahatlatmaya çalıyorlardı. O kadar kafam uçmuş ki anneme aldırsam günah olur mu dedim annem o anda ağzıma bi güzel tükürdü. Yeter be dedi bu ne böyle ben sana hamile kaldığım da böyle tepki vermedim (ben 6. çocuğum ve bi büyük anlam daha küçük bebekmiş) işte baya kendime getirdi. Ve dedi sen naparsan yap o çocuğun bu dünyada rızkı varsa doğacak. İstediğin kadar korunsaydın da doğacağı gün belli Allahın verdiğine mi isyan edicen dedi. Biraz kendime geldim sonra. Ve şimdi 7 buçuk aylık oldum yarın bebek alışverişine çıkıcam nasipse zamanla alışıyor insan merak etme 
tarafından
Bir şey sormak istiyorum benim oğlum da 22 aylık bazen ben de oğlum tek büyümesin diye düşünüyorum bizimle de oyun oynuyor ama çocuk görünce içi gidiyor direkt konuşmaya çalışıyor ben de üzülüyorum eve hapis yaşıyoruz gurbetteyiz ama ben de senin gibi bir yandan korkuyorum bebek düşünceme ara vermiştim seni görünce sorayım dedim
tarafından
Sorumu sormayı unutmusum kızının tepkileri nasıl oldu ve benimseyebildi mi
tarafından
Canım daha doğmadı :) 7 buçuk aylık hamileyim hala, bu arada kızım da 28 aylık oldu doğum olunca tam 30 aylık olcak inşallah ve tabiki şuan farkında kardeşi olcağının ama illaki kıskanır gün içinde sürkeli gelir karnımı öper kardeeşş hadi gel söyler :) kızımında hiç arkadaşı yok yalnız büyüyo cana yakın bi çocuk inşallah kabullenir kardeşini
tarafından
Doğmadığını okudum da farkında oluyorlar ya o yönden dedim :) inşallah güzel güzel geçinirler  :)
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Bence çok gereksiz yere kendini de yoruyor sun bizide 

Allah vermiş de vardır Bir bildiği 

Rabb'im kimseye kaldıramayacağı yükü vermez 
0 oy
tarafından
8 aylik oglum 5 ayi bitirmek uzere olan gebeligim var bende ilk ogrendigimde ilk olarak dogum sancilari vs seyler aklima getirdim korktum eşimm saskinliktan heyecandan sevincten duramazken ben cok karamsardim aldirsak dedim sacmalama dedi gunah dedi Allah verdi ki sebebi var rızkını verir Allah vs isde öyle dir byledir derken 24 haftalik oldu iyiki oldu ikiz gibi buyutcem cok cokkk yipranirim belki yasimda 21 cokzorlaniyor olsamda Allh verdi omayanlarda var esimin arkadasi misal evi arsasi arazisi herseyi dort dortluk ama cocuklari olmamis cok isdiyorlarmis kisacasi korkularin var ama bi anlik olcak bence sabretmelisin ALDIRMA KELİMESİNİ bile DÜSÜNME
0 oy
(216 puan) tarafından
Rabbim.neylerse güzel eyler.bacim üzülme ağlama .burda çok anne var öyle olan.bakıyorlar maşallah sende bakarsın hem ilki gibi olmaz artık tecrübe var .hem biri eziyetliyse diğeri daha sakin olur hadi içine öyle doğdu. Kalbini ferah tut ne olacağını bilmeden skintiya giriyorsun hem kendini uzuyorsun hem karninindakini hem kucagindakini yapma cnm bunu .şimdi derin nefes al ve kendine HERSEY DAHA GÜZEL OLUCAK de hadi allah yardimcin olsun
tarafından
Allah'ın izniyle canım çok sağol.Allah sen ve senin gibilerden razı olsun
0 oy
(267 puan) tarafından
Kendine güvenmiyorsan aldır bebeği bakamayacaksan günahına girip bu kötü dünyaya getirme
tarafından
Başta bende dusundum böyle herkese elestirdi kizdi.. daha 1 aylik bile değil.. Nasil yaparım bilemiyorum gunahindan cok korkuyorum aldirmanin suan kucuk bebegim var ya ina bişey olursa diyorum
(267 puan) tarafından
Aldırmak doğurup bakamamaktan daha iyi canım

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 227 göst.
0 oy
21 cevap 1,018 göst.
4 Haziran 2020 Aile kategorisinde eylul ruzgari (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
12 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yesra (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 174 göst.
26 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,941 soru

11,312,622 cevap

34,745 kullanıcı

...