0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde (5 puan) tarafından

arkadaşlar demin diğer platformda canım sıkıldı insanlar isim arıyor herkes fikrini söylemekte özgür buna. müsade eden soruyu soran kişi he öncelik le isteyen istediği ismi koyabilir bu kimseyi ilgilendirmez ama belki bilmeyen vardır ki buna demin şahit oldum çocuklarımıza dini isim koymak güzel bir şey “Sizler kıyamet günü isimlerinizle ve babalarınızın isimleriyle çağrılacaksınız. Öyleyse isimlerinizi güzel yapın.” (Ebu Davud, Edeb 69) Yeni doğan çocuğa isim koymak, bir şahsa, sırtında hayatı boyunca taşıyacağı bir anlam etiketi yüklemektir. Bu sebeple isim koymadan önce, İslâm’ın isim koyma konusundaki tavrını öğrenmek gerekir.

1 cevap

0 oy
(22 puan) tarafından

Çok saçma yorumlar vardı bu paylaşımı iyiki yaptınız kavga etmemek için kendimi zor tuttum orada bilmiyorsan yorum yapma hele ki biri vardi millete Arap ol sen Arap kılıklı falan dedi sinirden deli Olcam sandım ellerine sağlık arkadaşım çok hoş Bi paylaşım olmuş. 

(22 puan) tarafından
Bende anlamıyorum insanları artık inanın normalde çoğu şeye çok güzel yorum yaparım ama gereksiz insanlar yüzünden yorum yapmıyorum bu arada isim gerçekten çok anlamlı etrafımız cahil insanlarla dolu olduğu için ve patavatsız bazı şeylere biz susmak zorunda kalıyoruz. İnan bana buraya sırf milleti mutsuz etmek için giren insanlar var buna artık çok eminim.
tarafından
Aynen canim bencede øyle.. cok sagol canim  tabiki hani begenen olur olmaz ismi ama begenmedigin bi isme neden maide nedir ya veya ayse fatma vs hani bu søylenilmek zorundami bi insan begenmedigin icinde kalsin insanlar buraya guzel yorumlar atmak guzel seyler paylasmak icin giriyor..
(5 puan) tarafından
aynen başta da dediği m gibi sormasınlar ozaman zaten burda bazı kişiler dinle alakalı bişey diyince çıldırıyor sinir lerimi hoplatıyor ya hele akşam bitanesi 40 ım çıkmadan mastürbasyon yapsam bişey olurmu yazmış oha dedim ya
tarafından
En iyisi artik yorum yapmamak bazi dengesiz insanlar var..
(22 puan) tarafından
İnsanları anlamıyorum ya ne soracakları soruyu biliyorlar ne dini dediğiniz gibi ne yorum yapan ne de soru soran..
-Reklam-

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 159 göst.
17 Ekim 2021 Aile kategorisinde kaya (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.
16 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nimetyigit (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 91 göst.
14 Ekim 2021 Aile kategorisinde _erkenci_kus (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 142 göst.

243,773 soru

6,596,301 cevap

23,196 kullanıcı

...