0 oy
4,392 göst.
Diğer kategorisinde (12,264 puan) tarafından
Ota boka git diyorsa 

Ne yaparsınız 

Asarım keserim giderim diye ahkâm kesmeyin 

Düşünün başınıza geliyor sürekli 

kendinizi  o durumun içinde olarak cvp verin 

38 Cevaplar

0 oy
(261 puan) tarafından
Giderim haber vermeden
(12,264 puan) tarafından
Nereye gidersin mesele ailen bin yanına gidemez sen
(261 puan) tarafından
Otele giderim 1-2 gece eşimde beni arasin acmam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben niye gidiyorum sen git derim
(12,264 puan) tarafından
Dedim sürekli dedim ama bu  evden gideceksin
Seni bu evde istemiyorum diyir sürekli 4 çocukla nereye gideyim nerde kalayım
İnan burnumun direği sızlıyor artık ağlamaktan
Çok üzülüyorum sevdiğim kadar sevilmedim bu hayatta
(24 puan) tarafından
Al benden de okadsr sevdiyim kadar sevilseydim şimdi mutlu bir evliliyim vardi
0 oy
tarafından
Surekli git diyenin yaninda ne durayim.canim arsiz gibi bir iki defa degil.sürekli diyosun istemiyoki diyo
tarafından
Yani zaten yapip kabul etmezler ikincide anladiysan diger cocuklari neden yaptun canim.ya:(((
(15,370 puan) tarafından
Kabul etmez niye etsin sana karşı ne sevgisi var bede senin sevgine saygısı çocuklarına merhameti de yok kendini heba etme artık kuzum Allah sana bir yol göstersin
(12,264 puan) tarafından
2 çocukta supendim eve kağıt geldiğinde 3. Ye hamileydim
4 ise sürekli yalvardı kızımız olsun dedi bende belki düzelir kız evlat değiştirir onu dedim ama nafile
(15,370 puan) tarafından
Ah ah keşke o kadar kolay olsa çocukla düzeltmek ama malesef insan olmayan için uğraşmak zor
(12,264 puan) tarafından
Aynen canım verdiğim emeğe sevgiya yazık ettim
Çocuklarıma da yazık ediyorum ama nasıl olur ne olur nasıl bir yol kapı açılır bilmiyorum
Allah' razı olsun inşallah Rabbim bana bir yol göstersin de bu sıkıntıdan kurtulmak istiyorum artık
0 oy
tarafından
Asıp kesmem sessizce giderim. Ailem arkamda çok şükür 
(12,264 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(800 puan) tarafından
Çok kızınca diyor ama bende ona diyorum siniri geçtikten sonra özür diliyor 
0 oy
(3,748 puan) tarafından
Çabuk sinirlenen biri ise ona göre hareket ederim siniri geçene kadar Bi köşede otururum geçincede sakin sakin konuşurum sinirli oldupu için mi git diyor yoksa gerçekten bni istemediği için mi bnm gitmemi istiyor sorarm ona göre hareket ederim 
(12,264 puan) tarafından
Anladım canım söylerken çok ciddi ama sonra hemen siniri geçiyorsa  
Güzelce konuşunca da anlamıyor seni dinlemiyor sa ne yaparsın
(3,748 puan) tarafından
Sinirli iken bizlerde ciddi oluyoruz cnm
Ama siniri geçince konuşunca anlamıyorsa onda var skntı demek ki anlamıyorsa giderim nereye diye soracak olursan görümceme giderdim o söylemez orda olduğumu Bi iki gün anlardı hatasını dönerdim ailem uzak yoksa oraya giderdm
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Git derse kendine güveni yok diye düşünürüm bende onu kovarim

O gel diyince gelmedigime göre ortak karar alindigina göre onun git demesi ile daha da hırs yapar bende ona sen gidiceksin derim canım

İnan ahkam kesmek değil bu sakın gitme o gitsin 
(12,264 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
Bende diyorum da ama sürekli sürekli artık gururum yerle bir oldu ailem arkamda ama bana bakacak durumu yok anamın yoksa bir Saniye durmam
Geri dönüşü olmayan bir gidiş olur ama elim kolum bağlı nereye gideyim diye size danisiyorum
(4,962 puan) tarafından
Bence eşin senden daha kimsesiz çaresiz kalir canım  o evden çıkarsa

Sakın evini tert etme g.tune guveniyosa kendi adam gibi çekip gider.. sen niye düzenini bozasin değmez
Allah'ım birlik duzenlik versin inşallah belki hersey düzelir
Ama boynunu eğme gurur yapma o ev senin de
0 oy
(4,058 puan) tarafından
Kapı orda canm illa bri gitcekse sen git buyr der kapıyı açrım 
0 oy
(1,980 puan) tarafından

Annemgile giderim haber etmeden bı anlasin nasıl oluyormus

Telefonu kapatırım annemgilde yok dedirtirim

0 oy
tarafından
Bitanem benim eşimde sinir ile söyler sinirlendiğinde. Boşanmak öyle gitmek kolay değil. Huyuna suyuna gidiyorim tatlı dille cilve ile olmuyor ise kavga anında kapıya iteliyorum burası benim evim sen hayırdır sen git diye soyleniyorum
(12,264 puan) tarafından
Can çok dedim eşim sinir hastası bence ama kabul etmiyor öfke kontrolü yapamıyor
Anama etmediği küfür kalmadı inan çocuklarım olmasa intiharı bile düşünüyorum
Gerçekten yoruldum
tarafından
Aşkım benim kıyamam benim eşim de othello sendromu var kıskançlık hastası kayinvalideme bile tek bırakmaz çok post açtım burda ölmek istiyorum diye 3 yıldır tek kapının önüne dahi inmedim terasa çıkmaya perde açmaya bu sene başladım daha kaynanama sarılsam kriz geçiren bir insan. İnan herseyin başı sabır bizimde güleceğimiz günler gelicek inan bana bak benim eşim trdaviye başladı seninki de başlar belki sabretv ♥️
0 oy
tarafından
Gidecek biri varsa oda sensin aha kapı aha sen istersen acım derin ne diycem 
0 oy
tarafından
Önce şunu düşünürüm; anne ve babası birbiriyle tartışırken biri diğerine git diyor mu yada anne babası oğullarını azarlarken ona hiç git falan demişler mi, bunu derinlemesine araştırırdım. Çünkü bana kalırsa insanlar kavgayı da sevmeyi de ağlamayı da ailelerinden öğreniyor. Eğer ailesinde böyle birşey yoksa ve benimle tartışmasına has bir uslupsa gayet medeni ve nazik güzel sanki en yakın arkadaşımla sohbet edercesine kullandığı üslubun bendeki kırıcı etkisinden bahsederim. Ama fazla ben kelimesi kullanmadan. Tatlım bazı kelimeler yada bazı üsluplar kimi insanlar için o kadar normaldir ki kişi karşıdaki kişide ne kadar yıkıcı yada kırıcı etkilerin olduğunu fark etmeyebilirler.  Sende uyandırdığı hisleri ona ifade edersen seni muhakkak anlayacaktır. Kim olursa olsun istediği kadar kaba saba yada çok nazik hiç fark etmez herkesi ikna edecek bir konuşma dili muhakkak vardır. Sende üzerinde düşünürsen onu kendisine getirebilirsin.
(12,264 puan) tarafından
Canım ne güzel yazmışsın gerçekten de şanslısın bence Allah daim etsin
İstediğin kadar tatlı dilli ol onun gönlünde yatan güzel ben değilim ben evledindikten sonra öğrendim ki başkasını seviyormuş ailesine diretmis ama almamışlar onu sanki acısını benden çıkartıyor gibi beni görsen onu görsen herkes maşallah sana ama dağdan kaçmış gibi duruyor diyor ben seviyorum diyorum geçiyorum
Bu hâlde bile Benim değerimi kıymetimi bilmiyor her sözüm batıyor her hareketim çirkin ve itici geliyor bence ben böyle düşünüyorum
tarafından
Ahahhahaha :)))) tabi her detayı yazamıyorum ama sen hatırlatınca o konuya da deyineyim.  Şimdi kuzum benim eşim gerçekten zengin ve çok yakışıklı bir adamdı, hala da öyle gerçi. Hatta bazen derim ki ben senden boşansam sadece kadınlar değil erkekler bile evlenmek için sıraya girer seninle :))))) tabi bundan dolayı özgüveni coook yüksek bir adam olmakla birlikte çevresi de öyledir. Şimdi bak olay böyle. Bu noktada benim ne kadar güzel akıllı vs.. olmamın hiçbir önemi yok, o ve çevresi böyle. Bana eşim hiç cirkinsin falan asla demedi ve güzel şeyler söyler. Ama onun arkadaslari benim yuzume neler soyledi bizi ayırmak aramızı bozmak için neler yaptı. Hem de eşim varken bunu yaptılar. Bu sadece enim gorunusumle ilgili hem de. Kendi en yakin kadin arkadaslarim o senin gibi güzel olmayan birisi ile nasıl evlendi falan dediler. Ya ben şoklardayım. Her ikimizin çevresi de bizi ayırmak için bir taraflarını yırtıyor. Bunu da eşimin yanında yapıyorlar. Aslında yaptıkları da eşimin algısını değiştirmek. Ben asla ve kat a özgüvenimi kaybetmedim. Çünkü bak Canım, iletişimde aynalama olayı vardır. Yani sen nasıl davranır nasıl hissedersen bu karsidakine gecer. Biz 4 duvarın icindeyken ben hep parfüm koktum hep güzel giyindim ve hep bakımlı olup asla modumu düşürmedim. O yorumlardan etkilenmediğimi ve inanmadigimi yansıttım.
Sende benim yaptığım gibi yapacaksın. Insanlar hayatlarında aileleri yüzünden travmalar yaşar. Onun bu geçmişini önce sen unutacaksın. Önce sen aynanın karşısında kendini çok beğeneceksin. Tavrın halin hareketin hep güzel olacak. Senin kendini güzel bulman ve o özgüvenli halin karşındaki adama geçiyor. Ya inan bana geçiyor. Ama sen kendine güvenmez sana görünüşünle ilgili yaptığı en ufak bi yorumda bozulur gardın düşerse o zaman bu görünüşünün sahte olduğunu aslind a kendine güvenmediğini sadece karşıdaki insan beğensin diye yaptığın anlaşılır. Bu kadın erkek böyledir herkeste. Yani kendin için güzel ol, üslubun asla onun çirkefce tavrı yüzünden bozulmasın. Bir çizginin olduğunu ona göster.
Umarım kendimi ifade edebilmisimdir. Bak hee zaman bir yolu var, her zaman. Pes etme guclu ol zayif tarafi secme. Ben sana bunu 37 yaşında bir kadın olarak yazıyorum. Hayatta istediğim her şeye sahip oldum, herşeye. Bu benim şahsımla alakalı değildi, sadece pes etmeyip eksiklerimi adım adım giderip özgüvenle devam etmemle bağlantılı oldu.
Unutma imaj hiçbir şeydir, özgüvense hersey
(12,264 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsın bende çirkef oluyorum yalan Yok çıldırıyor beni beni benden aldı resmen huyum suyum değişti onun yüzünden onun gibi oldum iyice
Bu yazdıklarını aklıma kazicam çok teşekkür ederim ❤️
Allah' razı olsun vakit ayırıp bukadar  yazdığın için
tarafından
Insan kendisine eleştirel yaklaştığı an 1 0 öne geçmiştir. Ben de hep süper şahane olmadim tabi, bakma sana böyle akıl verdiğime:)))) bende çok çirkeflik yaptım. Ama kısa sürede ayıldım bunun hiçbir faydası olmadığı gibi hem sinirimi daha da artırıyor hem de eşimin bana duyduğu saygı gittikçe azalıyor. En basitinden sana kaba davranınca onunla göz göze gel kasini kaldır ve Hicbir sey demeden kafanı hafifce sağa sola salla. Sonra da devam ederse sen böyle kaba bir insan değilsin bence, cevap verirsem tartışmanın seviyesi iyice dusecek, sonra ikimizde pişman olacağız o nedenle cevap vermek istemiyorum, zaten birkaç gün sonra unutacagimiz birşey için birbirimizi kirmayalim vs.. gibi asla polemik yaratmayacak şekilde konuş. Sakın çizgini ve kendine koydugun  kalite seviyesini asla düşürme canım, nezaket ve masumiyet en güçlü silahın aslinda.  
Ben inanıyorum ki başaracaksın. Allah'a emanet ol kuzum, rabbim hep huzur dolu günler nasip etsin.
(12,264 puan) tarafından
Amin canim benim ❤️ teşekkür ederim
Denicem karşındaki kaba Saba biri olunca ne kadar etkili olur yaşayıp gorucex
0 oy
tarafından
Asıp  kesmiyorum ama giderim ki bana bir kez dedi defol git diye bende gittim ne yapayım oturup bekleyim mı en nefret ettiğim şey gönlümü almak için dokuz doğurdu beter olsun 
(12,264 puan) tarafından
En güzel baştan yapacaksın ne yapacak san
tarafından
Aynen öyle kimsenin kahrını çekmeye mecalim de sabrimda  yok bende anamın kuzusuydum babamın prensesiydim kimseye köle olmaya gelmedim herkes haddini bilecek
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Bir iki kere banada git dedi bende tamam gidiyorum dedim hazırlandım gidiyormuş gibi yapacaktim tam gel konuşalim diye kapıları tutuyordu allah birdaha göstermesin  akil fikir versin insallah 
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Allaha çok şükür  öyle sorunlarımız olmadı git diyecek.kadar ama bazen şakasına diyor git annenin evine babanın evi ne diye bende diyorum ben niye gidiyorum sen git ananın evine diyorum yani öyle birşey olsa onu gönderirim sanırım eve almam ailem zaten her zman arkamda çok şükür 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Giderim bn de cnm..ailem arkamda..degilse de bi yakinima giderim..olmazsa kasin siginma evine son çare
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Olduu canım bütün çeyizim el emeğim goz nurlarim burda sen git derim puhaha.

Ciddi cevap vereyim. Normalde ufak tefek tartismalari aileme yansıtmam ikimizde öyle. Ama dolup tasirdiysa artık beni annemi arar akıl alirim. Gel kizim derse zaten giderim. Akillanana kadar da gelmem. Zaten uykusu felan agir ben olmasam işe felan uyanamaz isten atilir hayati kararır yani. :) 
(12,264 puan) tarafından
Bende biliyorum ailesi bakmaz bekâr evinde yaşar
Midesinde sorun var kuru yemekten bağırsakları düğümlenir   yamulur kalır haberi Yok
(1,472 puan) tarafından
O zaman bırak biraz yamulsun da kıymetini anlasın.
(12,264 puan) tarafından
Bende yapicam öyle de annem e gidersem çocukların masrafını karşılamaz diye korkuyorum
Annemin durumu Yok
Biraz boş eve kira versin eşyaları yikanmasin düğüm düğüm olsun da görsün anasının orekesini
(1,472 puan) tarafından
Ohh içimin yağları eridi Valla.
0 oy
(515 puan) tarafından
Diyo zten cnm .her kavgada istisnasiz.ama bn gormek istemeyen kndi gider kapiyi bilyon diyom.çene çalip duryo.zorla goturcek dgilya .aramiz duzelincede yuzune vurup duryom napalim.zaman sabretme zamani.evlilik kolay dgil ..yapmam ddgin seyleri yapiyosun yeri glince.
(12,264 puan) tarafından
Aynen öyle kendimden o kadar çok ödün verdim ki anlatamam
(515 puan) tarafından
Yapcak bise yk cnm kadinlarin sabri olmasa hic bi evlilik yurumez.
0 oy
tarafından
Ahkam kesmiyorum 

Giderim canım  beni istemeyen adamın  yanında durmam 
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ben niye gidiyorum:D Onu evden gönderirim istemiyorsa

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,131 göst.
24 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Esraa45 (352 puan) tarafından soruldu
0 oy