0 oy
310 göst.
Aile kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi

:sideways:Kızımın adı MEHLİKA ELÇİN ben ve babası çok severek koyduk ailelere sormadık ismi ne olsun çünkü bana göre anne babanın hakkı diye düşünüyorum kimliği çıktıktan sonra isimler söylediler bunları koysaydiniz diye beklemişler galiba sorarız diye siz olsaniz sorar mıydınız 

30 Cevaplar

0 oy
(261 puan) tarafından
Mehlika tuhafima gitti ben herkese sordum ismi
tarafından
Hmm ben kimsenin hakkı yok olarak düşündüm
-Reklam-
0 oy
(16,490 puan) tarafından

Yooo sormadım sormam da. 9 ay acı ağrıyı ben çekeyim  sonra başkası isim koysun yok öyle :)

tarafından
Dimi ama
(16,490 puan) tarafından
Yanı öyle. Biz Duru koyacaz dırek dedık
KayınValidemler Duru nedir güzel değil dediler
Ama şimdi çok güzel İyiki koydunuz dıo:)
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Ben sormadım kusura bakmasınlar onlarında çocuğu olmuş isim koymuşlar toruna da onların istediğini koyucak değiliz.  Kaynanam fln çok isim saydılar genellikle de kendi ismini ama koydum mu hayır koymamda! Çocuğu ben doguruyorum kimse karışamaz
tarafından
Benim hiç kendi ismi yoktu saydıkları arasinda
0 oy
(3,669 puan) tarafından
İki cocugu dada sormadım sadece Bi kac secenek sunduk herkes yorum yçbişey dedi ama biz istedigimizi koydyuk
tarafından
Biz koyunca haberleri oldu
0 oy
tarafından

Asya katacağımızı söyledik ama sormak için değil. Beğenenler oldu beğenmeyenler oldu ama pekte umurumuzda olmadı kızımın adı Asya oldu. Şimdi oğlum olursa şayet adı Yaman olacak kimse beğenmedi peki bu umurunuzda mı hayır :D

tarafından
Adıyla yaşasın inşallah
0 oy
(1,517 puan) tarafından

Hayır bndr sormadım ne hakları var sadece isim anne babaya düşer. Kendi kendilerine dediler yok bu olsun yok bu. Dedim bn sancı çekiyorum bn doğuruyorum. Bn isim birakicm dedim. :ermm: diğerlerine düşmez. 

tarafından
Bencede
0 oy
(327 puan) tarafından
Ben sordum kafa karışıklığı oldu biz eşimle isim düşünürken onlar isim söylediler eşimde onların söylediği isim olsun dedi ben istemedim şuan pişmanım ve hala düşünmekten kafayı yicem oğlumu ismiyle hitap etmiyorum 
tarafından
Üzüldüm:-(
0 oy
(1 puan) tarafından
Sormam ben. Sonuçta anne ve babanın hakkı isim koymak. 
tarafından
Bencede :-)
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Önerebilirler ama baskı asla. Oğluma bir iki laf soktu kayınvalimden kayınpederimin adını koyalım diye çizgim net olduğu için asla dedim. Laf edemedi. Annemler de hep güncel isim önerdi eşimle kendi annemin fikri oldu Kerem koyduk. Ama annem önerdi diye değil eşimle istedik diye koyduk. 
tarafından
Bizim kimlik çıktıktan sonra söylediler öncesinde hiç bu konu konuşulmadı
(13,203 puan) tarafından
Ne güzel ama hak diye birşey yoktur anne babaya bağlıdır
0 oy
(788 puan) tarafından
Bende 36 haftalık hamileyim eşimle hayalimizde bir isim vardı kimseye şuan da sormadık kimsede bişey demedi istediğimiz isim neyse onu koyucaz ama zaten eşimin ailesi de karışmaz 
tarafından
Sağlıkla gelsin
0 oy
(564 puan) tarafından
Bence de anne babanın hakkıdır kimseye sormaya gerek yok çünkü incelik olsun diye sorunca fikir söyleyecekler o ismi koymayınca da yine surat yapacaklar o yüzden sürpriz olsun istedik deyip geçiştirmek en iyisi ;) 
tarafından
En iyisini yapmışsınız
0 oy
(258 puan) tarafından
Ben kimseye sormadım şahsen eşim sadece sordu gorumceme falan ama eğer begenmeseydi falan hayatta da degistirmezdim kendimiz koyduk yani
tarafından
Adıyla yaşasın inşallah
(258 puan) tarafından
Sağol kuzum amin
0 oy
(118,484 puan) tarafından
Hoc kimseye sormadik ☺️
tarafından
Ennn güzeli
0 oy
(17 puan) tarafından
20 gün sonra doğumum olucak inşAllah kizimin ismini ben koyucam Dilek olucak inşAllah eşimde kendi ailesine ve yakinlarina ben sevmiyorum kiminse karişmasini ismi ben ve annesi koymali dedi ve öylede oldu yani insanin eşininde arkasinda olmasi çok iyi bencr her konuda canim
tarafından
Adıyla yaşasın inşallah sağlıkla gelsin
(17 puan) tarafından
Amin seninde bebişin inşAllah
0 oy
(109 puan) tarafından

İlk çocuğumuz isim koymak bizim hakkımız 2 3 lerde sorarım :)

tarafından
Haklısınız bencede ama ben 2 3 olsada sormam galiba
0 oy
(3,129 puan) tarafından
Sormadım iki aileye de. Gerek de duymadım. Önerileri kibarca dinledim olabilir bakalım diye geçiştirdim. 

Tartışmasız anne babanın hakkı. Bence çocuğun kendi hakkı da şu andaki sistem için anne babanın. 
tarafından
Evet keşke kendileri secebilse isimlerini
0 oy
tarafından
Bizde sormadık 2 oğluma da eşimle ben koyduk isimlerini 
tarafından
Sağlıkla buyusunler inşallah
0 oy
(492 puan) tarafından
Bence de tam anlamıyla söylediğin gibi Ben bebeğim öğrendiğim anda kız olursa adını Asel koyacağım dedim söylemene rağmen Eşimin ailesi devamlı her gün yeni bir isim söylediler Bak bu da güzel şu da güzel diye ben kafamı karıştırıyorum Asel olacak dedim Hatta eşime bile söylemişler en bu cümleyi kurduğum halde adı İkra olsun diye eşimde Siz de kırmak istemem ama annesi ne istiyorsa o olacak demiş bir daha ses etmediler
tarafından
Asel güzelmiş adıyla yaşasın inşallah
0 oy
tarafından

Daha doğmadı benim kızım gelecek ay doğacak ama benim kızımın ismini kaynım kattı. Sadece söyledi hepimizin hoşuna gitti :) benim için farketmez isim güzel olsunda. Asel olacak kızımın ismi

tarafından
Sağlıkla gelsin adıyla yaşasın insallh
tarafından
Sağol canım seninkide
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Sormayin nezaketen sordum pismanim suan 7 sülalesinin ismi cocuklarimda kibar olmayin üzülürler demeyin hayat tecrubesi oldu bana 
tarafından
Yani sorulursa koymak lazım

İlgili bir soru bulunamadı

374,648 soru

11,205,682 cevap

34,506 kullanıcı

...