0 oy
312 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Tek pirinc unu olarak yedirmej istemiyorum zenginlstirmek istiyorum nasil yapabilirim ilk defa yapicam baya deneyimsizim (meyve olarak elma muz var suan elimde) 

12 Cevaplar

0 oy
(71 puan) tarafından
Bebeğiniz kaç aylık bilmiyorum ama sütle yapacaksanız içine bir tatlı kaşığı irmik katabilirsiniz. Muzu da içine rendelersiniz o şekilde yedirirzşnşz 
tarafından
5 ay 20 günlük canm su ile yapicam süt verilmiyor diye biliyorum mesela ne kadar suya ne kadar pirinc unu eklemeliym
(935 puan) tarafından
Ben 4. ayında başladm sütle yarı yarıya su süt ile yaptm tabi alerjisi yok çk şükür
(71 puan) tarafından
Bir tatlı kaşığı un bir çay bardağı yada su bardağı su bir tatlı kaşığı da irmik katın sonra meyveyi püre yapıp içine katıp verin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Pirinç ununu pişir muzu iyice ez mama ılınınca karıştır yedir güzel oluyor 

Pirinc unu biraz pekmez 1-2 tane cici bebe karıştır oda güzel oluyor 

Sadece pekmezle pirinç ununu karıştırabilirsin bide
tarafından
Cici bebe  yok canm ondan da hic kullanmadım daha evde kendm yoğurt. Yoğurt çorbası falan yedirdm meyve rendeledm pure yaptm o sekil
tarafından
Hmm anladım
tarafından
Peki ne kadar suya ne kadar pirinc unu eklemeliym
tarafından
Üzerinde yazması lazım aslında ben hep göz kararı yaparım bilemedim şimdi
0 oy
tarafından
2 mama kaşığı pirinç ununu koy 200cc yani 1 şu bardağı da su koy varsa elinde formül süt yada kendi sütün kaynadıktan sonra içine koy. Bir dk kadar daha bekle altı açık sonra kapa ezdigin muzu içine kat 
tarafından
Teşekkür ederim canım çok sagol :))
0 oy
(536 puan) tarafından
Muz ve elmayı püre haline getir

Biraz bal ve tarçın koy öyle yedirebilirsin 
(536 puan) tarafından
Canım bu arada küçükse bal koyma pekmez falan koy
tarafından
Küçük canım teşekkür ederim
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Ben 2 çay bardağı suya 2 tatlı kasığı pirinc unu koyar göz göz oluncaya kadar karıştırırım pişip soğuduktam sonra içine meyve püresi 1-2 çay kaşığı da pekmez koyarım kızim da severek yer
tarafından
Teşekkür ederem canm
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Cam rende ile elma muz rendelenmiş

Pirinç unu da varsa bir tatlı kaşığı irmik ile suda pişir 

Hepsini karıştır üzerinde de pekmez dök şifa olsun bebişe
tarafından
Teşekkürler canim
0 oy
(502 puan) tarafından
Ben kizim 1 yasinda kahvaltida ozellikle yapiyorum ayri ayri yemiyor cunku Genelde. 1 yemek kasigi pirinc unu bi cay bardagi su ile muhallebi yapıyorum. Bebe biskuvisu ezip 1 yemek kadigi da pekmez koyuyorum yumurta sarısı eziyorum bazen de peynir koyuyorum o sekilde yiyor kizim.
tarafından
Muhallebinin icine mi canim
(502 puan) tarafından
Evet kuzum muhallebini ayri yap biskuviyi ez, peynir, yumurta sarisi ve pekmezi karistir ustune de muhallebini koy.  İcerisine peynir koymayabilirsin meyve koyarsin benim.kizim meyveyi elinde yiyor icine pek katmiyorum
tarafından
Yaa degisik geldi  büyüsün  az daha prensesim böyle de deneyeyim
(502 puan) tarafından
Evet canim hem tok tutuyor hem de cesit bol icinde
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Benim bebegim 20 aylik ben hala cesitli muhallebi yaparim cesitli.. mesela xogunluk yaptigim sut ile prinx unu muhallebi yapiyorum (goz karari yaparim ben ama sanirim 1 su bardagina 1 corba kasigi princ unundan biraz az princ unu ekliyorum. Eger cok kati olursa normsl sut ile yumusatiyorum.) Mesela muzlu yaotim diyelim catalla muzu eziyorum ve bi tatli kasigi da pekmez ilave ediyorum. Sonra hazirladigim muhallebi hafirce iliyinca muzpekmez in uzerine dokup guzelce onlari karistiriyorum. Severek yiyor. 

Mesela elmali mi yapacaksin az bi su ile elma dilimlerini pisir ama cokta kendinden gecmesin.. pistikten sonra catalla guzelce ez. Sonra biraz su ile princ unundan muhallebi yap. Ve o muhallebiye o elma puresini ekle guselce karistir ikisini.. istersen biraz seker veya pekmez ile tatlandirabilirsin. Ayni sistemi kayisi armut ile de yapabilirsin
tarafından
Cokk teşekkürler canm :)
0 oy
(778 puan) tarafından
1 tatlı kaşığı pirinç unu 1 tatlı kasigi irmik 1 çay bardağı su katıyorum tam oluyo içine ya pekmez pişince ya muz yada hangi meyve varsa ondan öyle yediriyoeum
tarafından
Teşekkür edermm canm
0 oy
(269 puan) tarafından
Canım ben muhallebi kıvamı istiyorsan bir tatlı kasigina 1 çay bardağı su ile yapıyorum ben.bazen 60 ml mama vereceksem 30 ml mama kalanı pirinç unu ekliyorum.muz eziyorum.yada sebze haşlayıp blenderdan geçirip pirinç unu ile karıştırıyorum muhallebi gibi oluyor.
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Aauuyy buda hortlamis sjsjsjs
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Ben irmik pirinç unu normal un hepsini karıştırıp yarı süt ve su ile yapıyordum ama simdiki bebeğim 6 aylık ona sade su ile yapıyorum muhallebi kivamina gelince içine çok az pekmez ve muz ezip katiyom. 
(3,794 puan) tarafından
Elmayı soy hasla onuda koyabilirsin

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 374 göst.
3 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Naz07 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 118 göst.
5 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Istanbullu 34 (5,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 80 göst.
18 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esra129 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 156 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Azrainci (182 puan) tarafından soruldu

377,174 soru

11,287,704 cevap

34,693 kullanıcı

...