0 oy
803 göst.
Diğer kategorisinde (15,836 puan) tarafından
Çok görüyorum burda uzun uzun yazacam diye noktalama işaretlerine dikkat etmiyorlar. Az önce bir post okudum uzundu ama olayliydi diye merak ettim okudum ama hiç noktalama işareti yoktu öyle tek nefeste okudum nerde duracağımı bilmediğim için  ve okuduğum şeyi de bu yüzden anlamadım. Noktalama işareti olmayan postları görünce okumadan geçiyorum cevap vermiyorum. Nasıl olsa ne yazdığı anlaşılmıyor diyip geçiyorum 

24 Cevaplar

+1 oy
(1,618 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Bide şimdi noktalama işaretine dikkat edin yoksa post kapanır cezası katmayın :D

(15,836 puan) tarafından
Hahahah bu çok iyiydi ama admin görmesin  :D
(1,618 puan) tarafından
Görsün doğru diyorum ilk okul gibi herşey yasak :D
(15,836 puan) tarafından
Seni en iyi seçim de belki admin görür. Sonra daha çok kullanıcı kazanmak ici postları daha okunaklı açıklayıcı yazın diye kural koysun  :D
(1,618 puan) tarafından
Koysun napalm hiç şaşırmayız
-Reklam-
+3 oy
(8,081 puan) tarafından
O sinirle insanın gözü noktalama işareti mi görür 
(15,836 puan) tarafından
Kız sadece sinirli postlar değil. Herhengi bir konuda bile kullanılmıyor
tarafından
Artı..... ++
+2 oy
tarafından
Evet yha bnde bzen anlamiom dwisik böle yaiolar çıldırıyorum.
(8,081 puan) tarafından
Offf yhaaa bhende öyLe düşünüyoRum☺☺☺:Dddd
(15,836 puan) tarafından
Valla ben hiç çıldırımiyorum bakıyorum nokta falan yok çıkıyorum posttan  :D
tarafından
E ama ne yapayım yazılardan birşey anlamıyorum. Aynı böyle yazanlar var :Dd
tarafından
Ahahahha :D bu yazıda noktalama işareti olsa nolur olmasa nolur :D
(2,792 puan) tarafından
Ahahaha gizemmm sen ben misin be kızım ya :Ddd
+2 oy
(2,972 puan) tarafından
Nokta değil soru işareti olacaktı sorduğun soruda 
(15,836 puan) tarafından
O kadarına da takılmaya gerek yok en azından yazdığım anlaşılıyor dimi
(2,972 puan) tarafından
Biz zaten takılmıyıruz sen takıldığın için ve böyle bir post açtığın için bizim değil senin dikkatli olman lazım
(15,836 puan) tarafından
Kuzum benim kastım bütün işaretleri kullanın demiyorum. Cümlenin nerde başlayıp nerde bittiğini anlamak için nokta koyun diyorum. Tek nefeste uzun bir yazı mi okumak daha açıklayıcı yoksa nefes ala ala hangi cümlede neyin anlatıldığını anlamak mi daha açıklayıcı?
tarafından
Aynen kendisi açmış ama yorumlarda bile nokta koymuyor cümlenin sonuna. Ve eleştiriyi kabul etmiyor ama kendi genel bir eleştiri yapmış postun başlığında tuhaf!
+2 oy
(735 puan) tarafından
Noktalama işareti sadece noktadan ibaret olmuyor. Virgül de oluyor  soru işareti de oluyor :D sen sadece nokta koymuşsun :D 

Orada bissürü virgül olacaktı ve soru işareti :D
(15,836 puan) tarafından
Kuzum benim kastım bütün işaretleri kullanın demiyorum. Sadece bir cümlenin nerde başlayıp nerde bittiğini anlamak için nokta kullanın demek istedim. Yoksa bütün işaretleri kullanacak olursak özel isimlerde kesme işareti ana baba teyze nene dede arasına virgül falan kullanmak zor değil. En azından noktayı kullanmayanlar için.
(735 puan) tarafından
Anlıyorum seni, bende düşündüm geçenlerde. Ama bende bazen unutuyorum. Onun için diyemem kimseye "))
(15,836 puan) tarafından
Ben zaten tüm kullanmayanlara demedim. Mesela sen kullanmıyorsundur anlatmak istediğin okununca anlaşılıyordur. Ama bazıları var ki ne dediği anlaşılmıyor
+1 oy
tarafından

Sesli harflerin kullanılmamasına ne demeli :angry:nokta kullanın sadece ona da razıyız. okuyorum ama kim ne demiş kime demiş anlamıyorum 

(15,836 puan) tarafından
Tamam bende o kadar yazım kurallarına uymuyorum ama şimdiye kadar actigim hiç bir postta anlaşılmayacak kadar da değildi. Diğerlerinin de aynı özeni göstermesini isterim
tarafından
Tabi canım zaten kimseden İstanbul Türkcesiyle yazın demiyoruz ki. Bende yazmam ama yani uzun bişey yazıyorsam da noktamı koyarım
+1 oy
tarafından
Sende 3 satıra 1 nokta koymuşsun ama :D
(15,836 puan) tarafından
Siz hiç kitap okuyor musunuz? Kıtalarda 5 satırlık cümleler var gormediniz sanırım.
tarafından
Madem böyle post açıp kimilerine gönderme yaptın espriyi de kaldırmayı bil!!! Artı sen orda bir solukla okuyorum yazmışsın kendin de virgül dahi kullanmadığın için 3 satır duraksız okunuyor kitaplarda böyle değil malesef.
Kendini insanları eleştirecek seviyede buluyorsun ama eleştiriye ve espriye hemen ters cevap veriyorsun! Sen noktalama işaretini bırak biraz insanlarla nasıl konuşulması gerektiğine takıl!!!!
(15,836 puan) tarafından
Ben insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini biliyorum. Cümlemin sonuna gülücük atmadım diye hemen de cevabımı ters algılama lütfen. Ben sadece örnek gösterdim kitaplardaki 5 satırlık cümleleri.
tarafından
Espriye kitap okumuyor musun diye karşılık vermek nasıl bi konuşma şekli peki? Neyse iyi günler.
+1 oy
(39 puan) tarafından
Insanların tek derdi noktalama işaretleri zaten. 
(15,836 puan) tarafından
Benim de tek derdim yazılanı anlayamamak.
(39 puan) tarafından
Bazı insanlar sizden daha az okul okumuş ve yaşca sizden daha büyük olabilirler.bunun sonucunda da bazen yazım yanlısı ,imla hatası ,noktalama işaretlerine dikkat etmiyor olabilirler. Bazende o kadar dolu bir şekilde dertlerini anlatırlar ki bu platformda  bi nebze içleri rahatlasın diye .Ha anlamıyorsanız anlamadginiz yeri sorsanız size diyecekler zaten .
(15,836 puan) tarafından
Bunun az ya da çok okumakla alakası yok. Ben lise mezunuyum ama yazım kurallarına bende dikkat etmiyorum. Benim demek istediğim cümlenin sonuna nokta koyun ki cümlenin nerde bittiğini anlayalım ve anlatılmak istenen ne anlayalım.
0 oy
tarafından
Aslında kimse tam olarak daktiloda yazar gibi yazmıyor ama bazı postlar gerçekten de çok karmaşık oluyo anlaşılmıyor. Daha anlaşılır olursa iyi olur 
(15,836 puan) tarafından
Aynen ya okuduğum zamana yazik
tarafından
Ama bazıları bazen öyle Bi hırsla sinirle yazıyorlar ki gözleri noktalama işareti yazım kuralları falan görmüyor
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Aynen yaa bende bazen anlamıom 
(1,329 puan) tarafından
Herşeyin ilki vardır canim:))))) en kötü tartışman bu olsun ozaman:D
(16,489 puan) tarafından
O yuzden lishiti unutmayacam :))))
(449 puan) tarafından
Bende başka şeye kızıp gereksiz polemik yaptım ama lafından onu çıkardım Duru'm.Neyse herkes istediği gibi yazar.Önceden noktalama işareti mi vardı sanki.Cikisim içinde özür dilerim canım.
(16,489 puan) tarafından
Bende özür dilerim kalbini kırmışsam hakkını helal et ❣️
(449 puan) tarafından
Helâl olsun cnm
0 oy
tarafından
Yaa hiç sorma.  Bazı postların ne demek istediğini anlamak çok zor 
(15,836 puan) tarafından
Evet öyle canim
0 oy
(5,376 puan) tarafından

Soru sormuşsun ama nokta koymuşsun:angry: soru işareti olacaktı orada şaka len şaka :P kız evet bazen çok karışık oluyo ama bnde noktalama işareti kullanmam şahsen şurda eğlenmeye rahatlamaya geliyoz onda da kasamicam kendimi :D

(15,836 puan) tarafından
Sus kız sen bak rüyanda seni soru işaretiyle kovalarım ha :D
(5,376 puan) tarafından
Ahahah çatlakkk :D
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Aynen ben de çok sinir oluyorum o duruma. Bazı şeyler yanlış anlaşılıyor, yazarken yorum yaparken hep kullanamaya çalışırım ben.
(15,836 puan) tarafından
Aynen bende elimden geldiğince kullanmaya özen gösteriyorum
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Aynen çok acayip postlar var, ne dediğini anlamak çok zor oluyor 
(15,836 puan) tarafından
Aynen öyle valla
0 oy
(1,793 puan) tarafından
Kız senin soru da aslında etmiyorsunuz diye bitiyor ama nokta koymuşsun soru işareti olması lazım değil mi ☺️ valla burda bazen hiç anlaşılmayan yazılar oluyor w kullanılıyor q kullanılıyor harikalar ☺️
(1,438 puan) tarafından
Men Azeriyem bizde ş harfinin yerine w buda kullanilir canim.adet etmisim diye bende kullaniyorum.
(1,793 puan) tarafından
Yok canm sendeki olması gereken ama bizler v yerine w kullanıyoruz onu demek istedim ☺️
(15,836 puan) tarafından
Nokta koydum alışkanlık olmuş o ama en azından ne sorduğum anlaşılıyor  :D
(1,793 puan) tarafından
Aynen canm senin yazdığını anladik en azından ;)
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Görümce laf atmış,kaynana huzur vermiyor koca desen Allah'a emanet 

Kim takar noktalama işaretlerini:ermm:

(15,836 puan) tarafından
Sadecs öyle postlar değil ama çoğu kişide aynı sorun var
0 oy
(28 puan) tarafından
Sizinde noktalama işaretiniz yok
(15,836 puan) tarafından
Gözünüz görmüyor sanırım. Bende o kadar yazım kurallarına uyan birisi değil ama tek nefeste okunacak yazılar da yazmam elimden geldiğince nokta koyarım ve farz edelim ki sizin gözünüzde nokta koymadım ama en azından okuduğumu anladin.
0 oy
tarafından
Sende yazdigin yazıda soru işareti koymamışsın :)
(15,836 puan) tarafından
O kadarına takılmaya gerek yok en azından yazdığım anlaşılıyor
0 oy
(2,792 puan) tarafından

Ben noktasına virgülüne kadar koymaya çalışıyorum ama bazen insanın gözünden kaçabiliyor o anki ruh haline bağlı biraz da

Ya o değil de noktalama işaretini geçtim okunur şekilde yazsınlar canımı yesinler ya sesli harfleri yutmasınlar,okurken har aliiyiim diyesim geliyo:ermm:

(15,836 puan) tarafından
Ben virgülü pek kullanmam. Daha çok noktayı kullanırım ve sadece nokta kullanmama rağmen ne yazdığım anlaşılıyor. Ki bazı kişiler dedigimi anlamamazlıktan gelip e sende virgül koymadın soru işareti koymadın diyip laf çarpıyor.
Bir de senin dediğin de var sanki 8 tane sesli harfimiz yokmuş gibi insanlar çince gibi konuşuyor  :D
0 oy
(865 puan) tarafından
Ay ben de yazım yanlışına takılıyorum istemsizce. Mide ye miğde diyorlar. Madem e mağdem diyorlar. Bir şey daaha vardı unuttum :))))
(15,836 puan) tarafından
Zaten e zatin  :D
(865 puan) tarafından
Evet o da var:))))
tarafından
Aileye ayle diyorlar
(865 puan) tarafından
Heh buldum malûma mağlum diyorlar

İlgili sorular

+6 oy
25 cevap 829 göst.
18 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu