0 oy
1,138 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (9,131 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ilk defa denedim bugun. Çok guzel olacak die bekliyordum kızlar ama sonuç husrab :(( 2 saattir dolapta dinleniyordu çıkardm kestim kenarından bi dilim aldm ve altı oldiğu gbi şerbet dolu. Tarife tam tamına uydum eminim çok umutluydum guzel olcak die :( akşam eşjm gelince beğencek diyordum adam geldi bi baktı normal tatlının ftosnu gosterdim ikisinin aynı tatlı oldiğuna emin misin ddi reziiil oldum :D bunun puf noktası fln nedir nie boyle oldu bu?

Muhallebisi de boyle dağılıyor ustten :(

26 Cevaplar

+1 oy
(12,510 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Ben senin elinden yerim gel yiyelim beraber :P<3

(9,131 puan) tarafından
Canımsn seennn ❤❤aşkm normalde becerikliyimdir hee o yuzden zoruma gitti bunu yapamamak hahah :D
(12,510 puan) tarafından
Sende benim canımsın ❤️ biliyorum ❤️
-Reklam-
+1 oy
(6,859 puan) tarafından
Vala üstüme tanımam çokta güzel yaparım cnm. Sen 2 saat az bekletmissin 1 gece dolapta kalmalı ama sen kremani tutturamamissin.

Tabanını fırından çıkarınca buz gibi şerbet dokmelisin. Muhallebili 1lt süt 1 su bardagu nişasta 1 vanilya yarım su bardağı şeker bunları muhallebi yap ocaktan al üstüne 1 poşet krem şanti döküp mikserle kıvamlı olcak bu kdr.
(9,131 puan) tarafından
Canm çok saol guzel anlatmssn ama bak ben şoyle yaptm. Nişasta süt şeker (senin verdigin tarifle aynı) hepsni muhallebi yaptım kaynadı bi 2dk fln aldm ocaktan krem şanti ve vanilya dokup 5dk çırptm. Baktm kivamı çook koyu oldu kekin ustune dokulemeyecek şekildeydi katıydı yani. Azck süt atıp açtım kremayı. Ondan mı oldu acaba :/ bide şerbet nie sulandı :/ hepsinde uydum tarife.. gece aklıma gelfi sonradan ben şerbete vanilya atmayı unutmuşum onun etk8si yoktir dimi
(6,859 puan) tarafından
Neyle çırptin muhallebiliyi  miiser olmasi lazimm ayrıca muhallebili kaynatmana gerek yok az kıvam alınca ben alıyorum ocaktan hemen krem şanti mikser yapıyorum.
Alt tabanı için ise hisdistan cevizi tarifte 1 su bardağı ya o tutmuyor ben yarım su bardağı koyuyorum. Galeta ununu yarım su bardağı fazla koyuyorum. Fırından çıkınca . Vanilyalı şerbeti buzlukta buz gibi yapman lazim . Fırından çıkınca direk dök. Ardından hemen muhallebiliyi dokk cnm bol hisdistan cevizi bide
(9,131 puan) tarafından
Mikserle çırptm kremayı kzum. Ama ben fzla kaynattm demek ki baya katı oldu ilk başta. Tekrar denemeye cesaretim.olursa tutturrum inşallah daha sonra :))
0 oy
tarafından
Hangi tarife gore yaptin bwn hep nefis yemek  tariflerinin tarifiyle yapıyorum  on  numara oluyor  seninki neden boyle oldu acaba 
(9,131 puan) tarafından
Blmiorum kzum bnde nefis yemekten baktm tarifi ataym bak bi
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Muhallebisini iyi kaynatın mı ben muhallebinin içine koyulan Nişastadan bı kaşık fazla koyuyorum ilk yaptim da böyle oldu güzelce kaynattim bir kasıkta fazla koydum 4 saat kadar dinlendir yani 5 kaşık nişasta ise sen 6 koy bazen tariflerin dışına çıkmak lazım kekin ilk sıcağı çıkınca ılık şerbet olucak buz gibi değil elde yakmiycak 
(9,131 puan) tarafından
Bilemedm kzum tarufi attm aşağya bakar msn bi
(3,053 puan) tarafından
Baktım canım evet bende bu tarifle yapıyorum 1 su bardağı diyor ya sen bir kaşık daha at içine ben öyle yapıyom oluyor şerbeti de dedim gibi tadı nasıl bu arada
(9,131 puan) tarafından
Tadında skıntı yok super ama goruntu sıfır :D bida dener miyim blmiorum kzum bakalm :D saol
(3,053 puan) tarafından
Olsun ya tatta bı yerde önemi afiyet olsun canım :)
0 oy
(59 puan) tarafından
Bnm sürekli yaptığım bir tatlı muhallebisini cok cıvık yapmissiniz şerbetini soğukken doktuyseniz çekmemiş olabilir
(9,131 puan) tarafından
Şerbet soğuk kek sıcak diyordu tarufte cnm
(1,493 puan) tarafından
Ben üçünü de soğuk dökerim on numara olir
(9,131 puan) tarafından
Kekte şerbette soğuk mu oluyor cnm
(1,493 puan) tarafından
Evet canım öyle yaparsan muhallebisi erimez
0 oy
tarafından
Keşke 1 gece bekletseydin canim, sütlü tatlılar 1 gece dolapta bekleyince daha iyi oluyorlar 
(9,131 puan) tarafından
2 saat yeterli diyordu :(
0 oy
(9,131 puan) tarafından

image

image

bu tarif ://
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Alla ala bu neden böyle olmuş ki kız:)

(9,131 puan) tarafından
Ahahah bi blsem :Djjd
0 oy
(59 puan) tarafından

image

Nefis yemek tariflerine gore yapıyorum ama bazı değişiklikler yaptim bu tarife göre deneyebilirsiniz

(9,131 puan) tarafından
Teşekkur ederim cnm
0 oy
(16,490 puan) tarafından

image

benden daha güzelini yapanı görmedim 
(9,131 puan) tarafından
Kendini oveceğine bana yardım et ;p
(16,490 puan) tarafından
Ahhahaha sana kendı tarıfımi verim ben o gitti artık :)
Postun altına tarıf resmı atacam
0 oy
(590 puan) tarafından
1 gun bekletseydin bence guzel olabilirmis boyle tatlilar 1 gun bekleyince daha guzel oluyor 
(9,131 puan) tarafından
2 saat yeterli diyordu :/
(590 puan) tarafından
2 saat cok az bence ben bir gun bekletiyorum o zamn daha guzel oluyor cunku guzel gozukuyor o daha serbetini bile tam cekmemis ortasi kurudur suan kenarlari islaktir
(9,131 puan) tarafından
Bakalm yarına belli olur artk :)
0 oy
tarafından
Kuzenim margarin koyuyodu 1 paket harika oluyodu demekki tarif farklı 
(9,131 puan) tarafından
Farklı tarif aynen cnm
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Şerbeti sıcak mı döktün canım 
(9,131 puan) tarafından
Hayır dolapta soğuttum kek sıcaktı
(3,823 puan) tarafından
O çok soğumuş tur hafif ılık olacak ozaman çeker içine
(9,131 puan) tarafından
Bilemedm cnm tarife tam uydum ama neden boyle oldu acaba
(3,823 puan) tarafından
İlk olur öyle ikincisi güzel olur şerbetini çekince  kremasını yaparak dene istersen
0 oy
tarafından
Kekin her yerini deldiniz mi şerbetini dökmeden önce. Her yerinden çekmesi için. Bir de iki saat az daha uzun süre beklemesi lazım 
(9,131 puan) tarafından
Evet deldim kurdanla. Tarifte 2 saat yeterli yazıyordu
0 oy
(16,490 puan) tarafından

image

tarıf  bu canım 
(9,131 puan) tarafından
Tmm saol kzum tekrar denemeye cesaret edebilrsem yapcam bakalm :))
0 oy
(119,070 puan) tarafından
Kiz (ö) honey september ne ettin sen öyle ☺️ ikinci sefere guzel olur yaa 
(9,131 puan) tarafından
Ahaha sevds ikinci seferi ypmaya cesaretim olur mu blmiyorum :D normalde mutfakta becerikloyimdir ama bunu beceremedm
0 oy
(582 puan) tarafından
Bende yaptım ama kalıp gibi  oldu çok güzel.

Muhallebisini  sanki sulu yapmssn canım  ondan yayılmış 
(9,131 puan) tarafından
Olabilir cnm bilemedm tarif hangusni yapıosun sen
0 oy
tarafından
Dolapta 1 gece bekleme 2 saat cok az. Yemeyin yarına efsanee olur. Muhallebini koyu yaptıysan tabi
(9,131 puan) tarafından
Bakalm yarına belli olck artk cbm ;)
0 oy
tarafından
Şerbeti fazla kaçırmış ve muhallebisini tam kıvama gelene kadar kaynatmamissin.. geçen gün yaptim çok güzel oldu
(9,131 puan) tarafından
Muhallebi kaynadı ama hatta çok koyu oldu dokemedm azck sut katp cıvılttm :) şerbette tariftekinin aynısydı 3 brdak su 2 bardak şeker
tarafından
Ya süt koyduğun için belki cıvık geldi kuzum. Neyse nazar olsun artık.bidahakine daha güzel olması dileğiyle:))
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Yavrum niye çaktırdın ywni bi şsim bulup çok değişik bişey  gibi  yedirtseydin :) 
(9,131 puan) tarafından
Hahah inanmazdı :Dj

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap 54 göst.
1 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde meryemcknn (2,673 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
4 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mevah (1,456 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 172 göst.
7 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 168 göst.
14 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu

377,941 soru

11,312,622 cevap

34,745 kullanıcı

...