0 oy
376 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Eşimin ailesi koronovirüs oldu, 2 hafta sonra doğum yapacağım 14 gün sonra karantinaları bitiyor geleceğiz diyorlar. belirti göstermedikleri için hastane testte yaptırmıyor. ben nasıl emin olup yeni doğum yapmışken bebeğime dokunduracağım? Eşimde ailem yanımda olsun zaten 15 gün sonra kesin bitiyormuş diyor. Bilgisi olan var mı?

17 Cevaplar

0 oy
(702 puan) tarafından
Asla kabul etme canm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kesin bitmiyor iste bebek bağışıklığı düşük virüs olmasa bile grip olur yani onların düşünmesi lazım 
0 oy
tarafından

Valla cnm bizimkilerde oldular ama biz her ihtimale karşı bir hafta daha görüşmedik 

Yani yirmibir gün görüşmedik 
0 oy
(2,962 puan) tarafından
Kesin bitme diye birsey yok gidip test vericekler hatta akciger tomografisiyle baktircaklar kendilerine negatifse kurtulduk diyecekler. Burada çok gördük 11.gününde bile tekrar pozitif çıkanı 14 gun geçti bitti gitti diye bir durum yok. Ayrica yakalananlar bile tekrar yakalanabiliyorken ne bu pervasizlik anlayamiyorum. Çocuk kaçıyor mu ya illa ki görecekler. El kadar bebeye de acimalari kalmamış düşüncesizler
0 oy
tarafından
Tedbir amaçlı 1 haftada kendileri uzatsın benim ailemde karantinada şuan babama 10 gün sonra işe başlayabilirsin dediler test yaptırmana gerek yok demişler 
0 oy
(295 puan) tarafından
Kabul etme eşimin dedesi dün koronadan vefat etti
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Bu ne düşüncesizliktir ya!
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Benim görümcem olmıştu eşim bi iki ay hiç görüşmedi hatta o beni uyardı özellikle bu kadar düşüncesz olsmaz bu insanlar ya!! 
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Hastalık 14 günde bitmiyor 1 ay karantina da kalıp sonra pozitif çıkan vakalar var kesinlikle kabul etme bence 
0 oy
tarafından
Kesinlikle kabul etme biz hasta olmayanlari kabul etmiyoruz kaldiki virus 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Doktor kimse gelmesin diyor de
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Kesin bitmiyor 4 kere üst üste pozitif cıkan var. Cahil mi bunlar
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Onların dusunmesi gerek bunu madem dusunemiyolar

Ararsın açık açık konuş ki sonra pskolojin bozulup sütun kesilcene baştan söylemiş ol.

Sütten çıkmış gibi ak pak olsalar bile bnu düşünüp sana teklif etmeleri gerekir ya
0 oy
(30 puan) tarafından
Anlamakta zorlanıyorum hastalığın bitip bitmediği belli değil ama gelmek istiyorlar. Tamam gelmeyin diyen yok ama biraz sabır göstermeleri gerek. 
0 oy
(22 puan) tarafından
Kesinlikle kabul etme bu ne saçmalık yaa.. O daha küçücük bir bebek bu nasıl bir düşüncesizlik.. Çok sinirlendim şuan. Aynı şey benimde başıma geldi sinirimiden ağladım hergün.kızımın doğduğu gün ilk corona virüs çıkmıştı aralıkta. Kaynanalar da umredeydi neyse daha okadar yayımlanmıştı ama kızım 1 haftalık ken umreden geldi hemen benim yanıma geldiler meğer domuz gibiymiş çocuğum domuzgribi oldu 1 ay neler çektik 
0 oy
tarafından
Kabul etme 14 günde kesin bitmiyor 20 gün süren de var gelmesinler 
0 oy
(352 puan) tarafından
Gelmesinler tabi ki..Hatta kimse gelmesin,ne hastaneye, ne evinize sakin ha..Küçücük bebek.. Gerekirse kötü olun ama kabul etmeyin..insanlar hasta olmayan kişilerle görüşmüyor....Boyleinsanlara ne diyeceğimi bilemiyorum...Ya bebeğinize bisey olsa kim alabilir bunun vebalini...Kimse düşünüyo mu bunu...Ben olsam su durumda sağlamken bile  gitmem yeni doğmuş bebegin yanına.. Ne olur ne olmaz..Allah korusun...

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 334 göst.
0 oy
31 cevap 780 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Bebegimdogdu (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 812 göst.
21 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 476 göst.
17 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Mami (552 puan) tarafından soruldu