0 oy
869 göst.
Diğer kategorisinde (5,377 puan) tarafından
Kızlar eşim şehir dısına gitti bende eşimin inadı yüzünden kaynımgile geldim daha 2 aylık bile evli degiller. Neyse işte benim teyzem dügüne gelemedi hastaydı demişki bari hayırlı olsun a gidelim annemle beraber haber etti iki gün önce eltime söyledim buyursun gelsinler dedi. Bugün geldiler tabi elleri kolları dolu cok cömerttirler ama derler ki bizim hakkımız ona geçsin onunki bize gecmesin eltim cay demledi aman kızım gerek yok zahmet etme biz seni görmeye geldik falan dediler. Caydı kahveydi börekti çörekti derken akşam oldu. Teyzem de kaynımı cok sever onu da görüp Bi hayırlı olsun diyelim öyle gidelim dediler eltim yemek hazırlamaya gitmiş mutfaga teyzem elinden zorla bırkatırmış biz yemegw kalmayız yapma, diye. Ve sabah eltim de sormuştu ne yemek yapsak falan bende annem ve teyzemin huyunu bildigim için yemez onlar yapma, dedim. Bize de dünden yemek kalmıştı yeterdi. Allah var niyeti iyiydi kızın yani

Sonra annemler gitti aksama dogru kaynım geldi eltime hakaretler etti niye yemek yapmadın diye vurdu hatta kıza. Bende araya girdim kızdım ben yapma, dedim benim sucum falan dedim kaynım baya söylendi tabi eltim de utandı benim yanımda tabiki

Sonra sofraya oturduk bak dedim benim eşim de aynı kaynım gibi Bi insan yapma etme dedim benim eşimden sogudugum gibi sende eşini sogutma yolun başındayken dedim. Diyor ki yok biz kız istemeye falan gidince ailesi de yemek vermedi bize cok cimriler bunlar burası babasının evi degil falan dedi resmen yalvardım yakardım sakın el kaldırma küfür etme nolursun bak bizim gibi olmayın zaten kız hak etmedi yani o da öyle sessiz Bi kız ki ses de etmiyor agzını acıp tek kelime kötü söz, söylemedi cok üzüldüm gerçekten eşim bana hep ailesinin yanında yapardı cok utanırdım kaynım da aynısını ona yapıyor. O da benim gibi olsun istemiyorum cok üzülüyorum gercekten herseyden kolay etkilenen Bi insanim cok kötü oldum 

Annem ve teyzem zan altında kaldı sanki onlar gelmese böyle olmazdı gibi düşündüm belki o da öyle düşünmüştür keşke bizim yüzümüzden tartışmasalardı daha hala da söyleniyor keşke elimden birsey gelse. Şimdi kalkıp demeyin en diye milletin özelini taşıyorsunuz diye. Herkes burda üzüntüsünü sevincini paylasıyor bende cok etkilendim korktum kendimi suclu hissettim  

19 Cevaplar

+1 oy
(13,962 puan) tarafından
Eşinle kaynının kafasıni duvara duvara vurmak lazım öküzler 
(5,377 puan) tarafından
Şeytan diyo ikisinin kafasını tut yumurta gibi biribirne tokuştur
-Reklam-
+1 oy
(1,320 puan) tarafından
Bence de gitmesinler pandemi var ev gezmesi artık olmamalı bilinclenelim sonra böyle insanlara vurulmaya sebebiyet verirsiniz. 

İnsanları bir salin ya bırakın şu elticilik gorumcelik oyunlarını. 
(1,320 puan) tarafından
Hayattan beklentin bu kadar ucuz olmamalı ya :)
(295 puan) tarafından
Pardon kimin ucuz
(5,377 puan) tarafından
Ne sacmalıyo bu ya, sarhoş falan mı
(759 puan) tarafından
Ne insanlar varya yorumun tutmamaış be canım uza :D @sirius76
(1,320 puan) tarafından
Ok :)
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Iki ayda bunu yapan ilerde ne yapar Allah bilir. Eli kirilsin 
(5,377 puan) tarafından
Allah ıslah etsin onu da eşimi de
0 oy
tarafından
Sala.k iste o kadar merakli ise kendi gelip yapsaydi yemeği sinir oluyorum böyle pisliklere anca gücü kadına yeter
(5,377 puan) tarafından
Bende dedim senin gücünün yetmediği biri gelip sana, vursa hosuna, gider mi diye eger cimrilik üşengeclik yapıyosam sabaha kadar dövsün beni dedi
tarafından
Cimrilikte yapsa üşengeclikte yapsa hakki yok dövmeye

Rabbim ıslah etsin böyle insanları
(5,377 puan) tarafından
Amin kuzu aminn
0 oy
(295 puan) tarafından
Kayninda suç kızın ne suçu varda vuruyo kufrediyo kusura bakma ama yemeden gidince nooluyo annegilde istememiş zaten yemek yapmasını bence o eşine çatmaya yer ariyo bi kenara çekip konuş böyle böyle diye belki dinler
(295 puan) tarafından
Bi psikologa gözüksün bence kaybın yoksa evlilikleri en fazla 2 yıl sürer herkesinde bi dayanma gücü var sonuçta
(5,377 puan) tarafından
Eşim de aynı canım daha, da beter hatta iki kez psikologa gittik Bi faydasını göremeyince gitmedi artık cok zorlamama ragmen
(295 puan) tarafından
Onların iyi olmaya niyeti yok bence
(295 puan) tarafından
Sen Eltine destek ol yinede
(5,377 puan) tarafından
Oluyorum olucam zaten. Bunlar ailecek böyleler yani yetiştirilme tarzı gibi bir şey bunlarda, doktorla degişecek iş degil galiba
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Daha yeni evliler yavaş yavaş öğrenecekler birbirlerinin huyunu ne gerek var öyle yapmaya vurmaya insan gibi konuşup söylese ya eşini daha kendine alışamadan soğutacak anlaşılan 
(5,377 puan) tarafından
Bende bundan korkuyorum ya :(
(3,282 puan) tarafından
Bişey diyemiyorum valla
0 oy
(808 puan) tarafından
Empati yapan insanlari çok severim ve biraz feministler eltini koruman çok güzel Allah esinede kayninada akıl versin burdan çıkardığımız sonuç herkes anne baba olmayı çocuk yetiştirmeyi beceremiyor ikisinin aynı olması yetiştirilme şekliyle alakalı 
(5,377 puan) tarafından
Kessinlike öyle bacım zaten kayınpederim de cocukları küçükken dövermiş hep
(808 puan) tarafından
Böyle yetiştiren anne babalara nekadar iyi olurlarsa olsunlar saygım kalmiyo
(5,377 puan) tarafından
İyi falan degil ler saygıyı da hak etmiyorlar zaten
0 oy
(118,488 puan) tarafından
Ayy ne gicik herif yazik kizi yerin dibine koymus
(5,377 puan) tarafından
Yani zaten öyle davranması cok kötü Bi de benim yanımda, yapması berbat Bi durum yasadıgım için anlıyorum eltimi de ona, da o yüzden cok üzüldüm
0 oy
tarafından
Bunun gibi herifler insanın yaşama sevincini öldürüyor. Yerinde olsam kaynıma yalvarmak yerine orda ağzına tükürürdüm. Özellikle karısını nasıl utanırdıysa aynı şekilde bende onun gururunu kırardım utanmak rezil olmak neymiş gösterirdim. 
(5,377 puan) tarafından
Yok ya o şekilde sadece kendimi gözünden düşürdüm zaten benden 6 yaş büyük kendime yakışır şekilde güzellikle anlattım
tarafından
Bilmiyorum canım gerçekten tahammül edemiyorum bende böyle başkasının yanında karısını utandırana
(5,377 puan) tarafından
Bende edemiyorum yasadıgım için o da benim gibi hissetmesin diye cok üzüldüm zaten
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Kuzum duruma üzüldüm de takıldığım sey 2 aylık evliliği bile olmayan kisilerin yanında sen napıyosun :) 
(5,377 puan) tarafından
Sorma ya eşim işi inada bindirdi annemlere götür beni dedim illa abimlere gideceksin dedi aramış abisini 5 dk sonra kapıda, bitti bende size gelmiyorum desem istemiyorum gibi anlşılırdı yanlış anlamasın diye gelmek durumda kaldım
(2,591 puan) tarafından
Sende bence baş başa bırak bacım onları :)))
(5,377 puan) tarafından
Zaten ayrı takılıyorlar su an odalarında konusuyolar bende oglumla salonda cukurova izliyorum eşim rezillik cıkartmayacak bilsem Bi dk durmam annemlere giderim zaten
(2,591 puan) tarafından
Eşin de kafayı mı yemiş yeni evliler onlar anlayışsızmış bu erkekler yok mu :
(5,377 puan) tarafından
Aşırı anlayışsız bugün annem aradı konustu bize götüreyim yeter burda kaldı gı yine gelir kalır hani degişiklik olsun biraz, diye yok o benim abimin evi sanki yabancı mı falan filan sanırsın yemegi temizligi abisi yapıyor. Yani eltim bizi istemese sonuna kadar haklıdır zaten oglum cok yaramaz Bi cocuk aman Bi yeri kırmasın dökmesin diye tüm gün peşindeyim panik yapmaktan yoruluyorum resmen
0 oy
tarafından
Aileden öyle görmüşler demek ki eşin de kardeşi de inşallah yanlışlarına bi an önce dönerler 
(5,377 puan) tarafından
İnşallah canım inşallahh
0 oy
(790 puan) tarafından
Senlik bsy yok cnm eltinonde sucu yok zavalli sesiz kalms ben olsam onun agzina gozune nsl ediyodm o kimmis pislik sessz dye ustune binms yazik senn esinde kayninda dagin ayisi demekki cnm sizin gbilrn degerini bilmyolr ** herifler allah belalarni versn bnlri yetstrp piyasaya adam dye surende suc iste bunlr soyu tukensn ins
(5,377 puan) tarafından
Zaten şiddetle büyümüş ler böyle olmaları gayet normal hayat hikayelerine baktıgın zaman hiç Bi kardeşlerinin psikolojisi düzgün degil
0 oy
(323 puan) tarafından
Benim eşim biri gelince yapamaz san disarsn soyleriz ne varsa onu koy yada dkarda yedirir getiriim misafiri der beş yıl olcak şükür aynı huyda zorlamaz beni çocuk yokkende varken de aynı yani cok üzücü saçma bı durum ki biz eşimle çok şey yaşadık geçirdik neler atlattık ama beni hep düşünür yani şükürler olsun
(5,377 puan) tarafından
Ne mutlu sana kuzum Allah bozmasın :)
0 oy
tarafından
Yazık ya bende çok üzüldüm. Allah ıslah etsin. Mazluma ettiği yanına kalmaz. Neymiş babasının evinde yemek vermemişler vaahhh aç mi kaldınız. Ne diyeyim Allah hidayet versin 
(5,377 puan) tarafından
Adamlar kızlarını vermek istememişler 9 kez istemeye gitmiş bizimkiler. Yani soguk davranmışlar Bi daha, gelmesinler diye. Öyle bile olsa, sanki Bi kural mı var illa, da yemek diye abarttıgı seye bak cocuk gibi resmen
tarafından
Ha bide o kıza yapıyor o işi. Bi kez daha üzüldüm. 9 kez kapısına git ettiği muameleye bak adamlar haklıymış
(5,377 puan) tarafından
Aynen öyle büyükler hissediyor ileriyi görüyor işte bazen
0 oy
tarafından
Kız yemek yapacaktı niye engel oldular ki onu anlamadım misafirden misafşrliğini bil otur 
(5,377 puan) tarafından
Zahmet etmesin diye. Zaten kız hizmet etmekten oturamadı bile ben yardım edeyim dedim sen onlarla otur ayıp olmasın dedi. Tek basına o kadar hizmet etti teyzem dedi ki herşey yeme içme degil kızım güler yüz önemli insanlık önemli dedi. Öyle Bi beklentileri yoktu yani yemek falan yapsın diye
tarafından
Kocasının çenesi olmazdı en azından
0 oy
tarafından
Bi tane yapıştırsaydın kaynına sana bişi yapmaz nasılsa o kadar çay kahve börek vs yapmış yenmiş kimse aç kalmamış yani ne diye kadına laf ediyo pislik 
(5,377 puan) tarafından
Dedigim dedik işte bu aile böyle benim eşim de aynı hep bizim istediğimiz olucak derler. Benim de Bi tane çarpasım vardı ama benden büyük diye çarpamadım tabiki hak etmişti
tarafından
Böyle adamlar evlenmemeli ya yazık kıza
0 oy
tarafından
Zaten hep olan sessizlere oluyor ALLAH ıslah etsin 
(5,377 puan) tarafından
Eşim de benden sessiz olmamı bekliyor ama ben hiç sessiz kalmıyorum bu sefer daha kötü oluyor tabi belki Bi yerde susmak daha mantıklı geliyor
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Vurdu ya kadar okudum elin koopsın pislik 

Şimdi nasıllar 2 sene geçmiş üstünden gerçi
0 oy
tarafından
İkisi de aynı olduğuna göre kaynana ve kayınbabanın suçu bu

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 255 göst.
8 Şubat 2023 Aile kategorisinde Birkoalaannesi (495 puan) tarafından soruldu
0 oy