0 oy
620 göst.
Aile kategorisinde (54 puan) tarafından
Kızlar babam 2018 haziran da vefat etti ALLAH rahmet eylesin babama.. Benim annem ezelden beri koca düşkünü başka başka adamlarla gönül eğlendiren bir kadındı ALLAHIM düşmanımın başına vermesin bu ayrı mesele.  Herneyse babam biliyor annemin huyunu babam ölmeden önce kansere yakalandı babamin tedavi süresince yanında hep ben vardım hastanede yattı ben baktım o zamanlar bekardım çalışıyordum ise giderdim çıkışta hastaneye hastaneden eve 2 ay boyunca böyle haftada 1 kez eve gider kirlileri yıkar banyo olur tekrar gelirdim. Babam ne ara yaptı bilmiorum evin 4te 3 ünu benim üzerime 4te 1ini anneme yapmış. Ben baktım diye vasiyetname bırakmış annem bunu hiç bi zaman hazmedemedi.  Şimdi annem imam nikahla bi adamı eve aldı onunla yaşıyor adam çalışmıyor annem bakıyor babamdan kalan maaş anneme gittiği için konut kredisine kesiliyordu annem bunu 4 ay önce iptal ettirdi eve kesilen kredi parasını alıyor adama yediriyor bende evimiz boşa gitmesin banka satmasin diye borcu üstlendim ben ödüyorum evdede kiracı var kiracının da kontratı 4 ay önce bitti kiracı ya annem çıkma evden diyor kiracı da bundan yüz buldu evden çıkmıyor polisi cagir gerekirse diyor . Annem bu adamla yeniden kontrat yapsa geçerli sayılır mi ben polisle gitsem çıkarabilir miyim evimde ben oturmak istiyorum zaten borcu ben üstlendim eşim kiracı ile düzgünce konuştu 1 aya kadar çik dedi tm dedi ama ben güvenmiyorum adama. Nasıl çıkarırım bu arada eve yatirdgm taksit dekontlarına ismimi yazdiriyorum bu arada keşke babam yaşasaydı da ev yerin dibine batsaydi hiç bi zaman ev bark dusunmedim ama bırakmış emanetine sahip çıkmak istedim çünkü babam çok zorluklarla aldı o evi. Uzun oldu hakkınızı helal edin

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yani hakkın çoğu senin çıkarırsın bence 
(54 puan) tarafından
InsaALLAH adam sanki evime ortak polis çağır diyo
-Reklam-
0 oy
(590 puan) tarafından
Hakkini kimseye verme valla sonuna kadar git evinde otur tadilati yaptir tadilat yapilcaksa 
(54 puan) tarafından
Evet dolaplar tezgah yapılacak evi yenileyeceğiz çıkarsa tabi
0 oy
tarafından
Her türlü hak senindir 
(54 puan) tarafından
Çıkarabilir mym yani
tarafından
Çıkarabilirsin borcun bitince de bence annenden hisseyi satın almaya bak
(54 puan) tarafından
Evet alacağım 4 sene kaldı
0 oy
(119,071 puan) tarafından
Hakkin sonucta cikmazsa polise degilde avukata gidin esinle
(54 puan) tarafından
Avukattada bu is uzar eve kış gelmeden geçelim diyoruz
(119,071 puan) tarafından
Belki kiracinin gözu korkar cikar diye avukat dedim kimse mahkemeyle ugrasmak istemez
(54 puan) tarafından
Doğru aslında mantıklı adam resmen beni çıkaramazsiniz kış geliyor dio
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Kontrat bittiyse çıkması gerekiyor ikinizde mirasçı olduğunuz için ortak karara bakılır
(54 puan) tarafından
Ama evin borcunu iptal ettirdi gözden çıktı
(12,852 puan) tarafından
Ama yinede mirasçı canım onunda hakkı var bu avukatla görüşmen en doğrusu olur daha iyi yol gösterir evin değerinin 4/1 i kadar da annene para vermen gerekir razı olursa sana satmaya
(54 puan) tarafından
Onu da teklif ettim canım kabul etmiyor
0 oy
(912 puan) tarafından
Kontrat yenilenmedigi icin suresize dönüyor diye biliyorum yani kiraciyla guzellikle anlasabiliyorsaniz daha iyi olur çünkü kiracinin haklari cok oluyor gordugum kadariyla. Babanizin emanetinede sahip cikmaniz tabiki cok güzel ve olmasi gereken birşey. Allah rahmet eylesin.
(54 puan) tarafından
Evet eşim de güzellikle konuştu çıkar umarım.  Amin insaALLAH ALLAH razı olsun
(912 puan) tarafından
İnsallah çıkar.
(54 puan) tarafından
Amin insaALLAH
0 oy
(13,791 puan) tarafından
Kira kontrati var mı aranızda ? Sözleşme bitiyorsa belki icraya falan verirsin ama pandemi döneminde kirayi ödemese bile bişey yapılmıyor diye biliyorum. Sen kiracıyla anlaşmaya bak ve güzellikle çıkarmaya çalış. Öbür türlü çok zor olur canım.
(54 puan) tarafından
Kıra kontratı vardı annemle onun arasında bitti 4 ay önce güzellikle deniyoruz inş olur
(54 puan) tarafından
Evime geçmek istiyorum ya
(13,791 puan) tarafından
Annen tek başina ev sahibi değil , sen daha fazla söz sahibisin. Kiraciya söyle , ev satıldı gibi düşünmeleri gerekir. Annenle de fazla ters düşme , inşallah evinde huzurla oturursun canım.
(54 puan) tarafından
Kaç kere söyledim güzellikle konuştum umarım çıkar teşekkür ederim ALLAH razı olsun
0 oy
tarafından
Dörtte üçü senin söz hakkı sende yani polisle gitsen çıkartırsın 
(54 puan) tarafından
Öyle mi diyorsun inş öyledir
0 oy
tarafından
Polise git kontrot bitti kiraci evim den çıkmıyor de tapu dan da belge al ya da kontratını götür polise beraber gidin eve korkar bence evi boşaltır 
(54 puan) tarafından
Evet olabilir aslında
0 oy
(323 puan) tarafından
Hakkını al evi komple al alabiliyosan baban bosuna dört üçünü sana vermemiş sonuçta bak 
(54 puan) tarafından
Evet alacağım INSAALLAH
0 oy
(181 puan) tarafından
Bu konuyu bı avukata danismalisin ..avukat belgesiyle hem kiracinin önünde hem annenin önünde durursan daha etkili olur 
(54 puan) tarafından
Evet ama avukatta pata isteyecek

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 264 göst.
13 Ocak 2022 Aile kategorisinde Bizanneyiz (251 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 768 göst.
9 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 2,030 göst.
0 oy