0 oy
647 göst.
Diğer kategorisinde (1,025 puan) tarafından
Kızlar kadına şiddete hayır diyoruz ama kadınların çoğu evet diyor o ilk tokat geldiğinde devamınında geleceği ortada bir kere susarsan hep olur yani şiddet görüpte hala susmak neden bu kadınlara ne engel maddi durum desen fakiride zenginide susuyor siz ne düşünüyorsunuz bence şiddete kadın kendi izin veriyor tabi bu şiddet gördüğü halde susanlwr için geçerli 

19 Cevaplar

+7 oy
(4,962 puan) tarafından
Sinanmadigin şeyi eleştirmek kolay bence.

Herkesin kendince açıklaması çabası vardır 

Kadınlar zaten bi güzel söze inanir veya çoğu ölüm ile tehtit edilir 
tarafından
Artıladım seni ❤
(2,011 puan) tarafından
Bir artı çok haklsn
(1,025 puan) tarafından
Sorunu yazmşsn kadın bir güzel lafa inanır belkide en büyük sorun birşeyleri anlamak değişmesini istemek için yaşamaya gerek yok parası olan olmayan okuyan okumayan susan çok kadın var ve o evde büyüyen çocukta şiddet görecek veya uygulayacak ileride bulaşıcı bir hastalık kadın en çok çocuğu için susmamalı
(1,025 puan) tarafından
Bu yorumun bile çok artı alması dediğimi kanıtlar nitelikte şiddet görüp susanlar :/
-Reklam-
+4 oy
(735 puan) tarafından

image

Aklıma bu yazı geldi.

(6,204 puan) tarafından
Adamı evden kovacak .Polis bakmıyordu jandarmayi çağıracak o polisleri de arayıp şikayet edecek
(735 puan) tarafından
Dediğim gibi yorum yapmak kolay. Hepimiz için. Allah kimseyi o hâle düşürmesin.
 Büyük konuşmamak gerek.
(6,204 puan) tarafından
Büyük konuşmak değil,herkes yapabileceği şeyleri yazar.Bana şiddet uygulayan adam o dkkadan sonra çocukla benim yüzümüzü değil,tırnağın izin ucunu bile goremez
(735 puan) tarafından
Herkes güçlü olamıyor Aydan.
Sen , Ben , O yapa biliriz. Ama bazıları Güçlü olamıyor..
 Bi yakınım var. Kocası aldattı , aşırı kıskanç. Doğru kaç yıldır evliler bir tokat dahi atmadı. Ama aldattı. Çekip gidemedi Allah'ın her günü kavga oldu ama ayrılmadı. Köyde yaşıyordu çünkü. İşi yoktu. Çocukları vardı. Ve dışarıdan bakanlar aaa ne güzel yaptı demiycekti ayrıldığı için. Köy hayatını biliyorsundur heralde hele ki Azərbaycanda ki bi' köy hayatını.
 Neyse şimdi çok şükür araları iyi mutlular.
(1,025 puan) tarafından
Benim postumla bu ne alaka çözemedim çaresizlik ye birşey yoktur bu dünyada bir ölüme çare yok çaresizim sürekli dayak yiyeyim bumu yani çocuğumda şiddet içinde büyüsün oda yansın bende ilk tokatta boşansn demiyrm ama sürekli şiddet görüp kabullenmekte tuhaf bir durum bence
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Yorumu düzeltiyorum yanlış okumuşum kesinlikle haklısım
(1,025 puan) tarafından
Keşke. Böyle olmasa
+1 oy
tarafından
Evt şiddet gördüm evet dayak yedim ama ben kocamdan vazgeçmedim hergun gözünün önünde annesi dövülmüş annesi aldatılmış kendiside en ufak şeyden şiddet görmüş ezilerek büyümüş ama ben kocamdan vazgeçmedim ben ondan vazgecseydim belki şuan iğrenç bi adam olacaktı smdi gözümün içine bakan bi kocam var iş yerinde verilen meyveyi bile sızsiz yiyemedim beraber yiyelim die eve getiren bi kocam var evde yemek yok ütü yapılmamış bilasik yikanmasa bile senden önemlimi diyen bi kocam var şükür ki bırakmamışım şükür ki onunla evlenmişim 
(2,011 puan) tarafından
peki kaç yıl sonra düzeldi eşin bende anlattiklarin aynısını yaşadım aldatildim dayak yedim
tarafından
Şuan 3. Senemiz ama ben aldatilmadim allah var zaten kendiside çok iyi bilio aldatilsam kesinlikle onu bırakacağımı
(1,025 puan) tarafından
Herkesin kocası öyle düzelmiyor ama
tarafından
Ben herkezin ki böyle düzelir die bi kelime kullanmadım benim böyle oldu dedim
(2,011 puan) tarafından
Heralde bana dedi bnde qynısını çektim falan dedim ya bana dedi heralde
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Tabikide canm elleri armut mu topluyor oda vursun hiç bir bayan ben yapamam edemem demesin o an ile sinir hırs ile Bi yaparsın ki adam vurduğuna vuracağına pişman olur 

Ben şahsen çok şükür yemedim tokat dahi ama eşim ile, arada, şakada olsa Bi tane yapsa bin katını alır 
(1,025 puan) tarafından
Aynenn :D
0 oy
tarafından
Caresjzlik dusuncesi sanirim . Cok sukur esim oyle bi insan degil kizdiginda bile agiz kavgasi yapariz aglarim trip atarim sonr gonlumu alir 
(1,025 puan) tarafından
Her ailede kavga olur ama sürekli şiddetede susulmwz ama ya
0 oy
(390 puan) tarafından
Yasamadan bilemezsin bence cok ön yargili konusuyosun
(1,025 puan) tarafından
Ben TV de burda gördüklerimi baz alıyorum atıyrm bi çok kez gördüm eşimden dayak yedm ağlıyrm o uyuyo o bilmem ne yapıyo nedenn yani neden ağlıyorsunda bişey yapıysn bu kabullenmektr bnce
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Aynen katılıyorum ilkinde affettigimiz için önlerini açıyoruz erkeklerin bende dahil 
(1,025 puan) tarafından
İlki belki affedilir pişmansa ama ikinci üçüncü ve bu sürekli oluyosa kendine ve çocuklarına yazık edersin :(
0 oy
tarafından
Ana da ana baba da baba yoksa yediğin tokat sana hafif gelir babamın dediği laftan sonra allaha şükür eşim öyle birisi  değil 
0 oy
(65 puan) tarafından
Çaresizlik diye düşünüyorum. Çevremde çok var canım bir tanıdığım var 2 çocuklu 5 tane abisi abisi var kime gitse başının çaresine bak diyorlar. Babası kabul etmiyor Çocuklu olup ortada kalacağını düşünen aldatıldığı halde ses çıkaramayan çok kadın var çevremde maalesef. Keşke düşündüğümüz gibi olsa
(1,025 puan) tarafından
Şikayet etse zaten ilgilenen adalette yok
0 oy
(7,402 puan) tarafından
benim babam anneme bir defa tokat atmis devami gelmemis. kesinlikle genellenemez. kimse ne yasacagini bilemez. bi tokat atti diye kimse yuva yikmaz yikamaz yani evlat varsa bide. oyuzdrn benim düşüncem bu sekilde degil. herkeain yasadigi ve sartlari bir degil canim.
(1,025 puan) tarafından
İlk hata affedilir pişmansa adam ama ikinciyi affetmek kabullenmek olur bence ve kadın en çok çocuğu için susmamalı öyle bir ailede büyüyen çocukta aynısını yapar ben kendimi geçtim çocuğum için susmazdm
0 oy
(118,978 puan) tarafından
Aynen öyle cok dogru yazmissin
(1,025 puan) tarafından
Üücü bir durum
0 oy
(48,367 puan) tarafından
Allah yasatmasin da siddet gorseydin boyle konusmazdin nerden biliyorsun izin verdigini belki baskaldirdi tepki koydu daha cok dayak yedi
(1,025 puan) tarafından
Boşanmakta hak bir yolu elbet bulur isteyen bence ben sürekli dayak yiyen kadınlardan bahsediyorum bi defadan kimse boşanmaz zaten ama ikinci ücüncü o evliliğin bitmesi gerekir
(48,367 puan) tarafından
emin ol kimse dayak yemek istemez canim. bosanmak kolay değil ayaklarinin ustundd durmasi lazim bebek ufaksa ailesi destek cikmiyosa kim bakacak bebege nerde calisacak su devirde okumuş is bulamiyor siddet goren cogu kadinda diploma yok ha deyince iste bulunmuyo. hadi sığınma evine gitti diyelim simdi anneye bırakırken bile insanın gözü arkada kaliyo orda bebegini kime emanet edebilir. hele birde tek cocuk değilde daha fazla çocuk varsa.
annemde ayrilmak istemis bizim icin ayrilamamis babamdan şiddet gördü senelerce simdi fiziki siddet yok ama psikolojik şiddet hep var kolay olmuyor ben ananemlere gittigimizi anneme sarılıp agladigimizi hatirliyorum küçükken ama bosanamadi
0 oy
tarafından
Allah göstermesin ama bi gün eşinden bi tokat yedıgınde naparsın?
(1,025 puan) tarafından
Tabii ki hemen boşanmam ilk hata affedilir pişman olursa ama olaki ikinci geldi ve potansiyel var boşanırım    kaldıki bazı kadınlar hastanelik oluyo ama susuyo bu çok yanlış sonrada öldürülüyo zaten
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Evet sessiz kalan çok eşimfen iki yaş küçük bı arkadaşı var iş yerinden  bende eşiyle arkadaş oldum oda benden iki üç yaş küçük eşi hem şiddet gosteriyo hem aldatıyor ilk başta kaçırmış kız o zaman reşit değildi hamile kaldı oğlan daha askerkik yapmadı hamile kalınca askere gitmek zorunda kaldı askere gitmeden de kızı dövmüş kız polise gitmiş sokayetci olmuş kadın sığınma evine koymuşlar kızın babası almaya gelmiş askerlik yaptıktan sonra tekrar barıştılar hala dayak yemeye devam ediyo kızı koltuktan düşmüş birgün eşimle birlikte acile getirdiler akşamına eve gidince kızı elektrikli süpürgenin demir sapıyla kolunu morartmis oğlanın yanında sordum koluna ne oldu diye oğlan hemen banyoda düştü dedi salakmiyim ben sanki anlamadım sonra kıza sordum süpürgeyle dövdü çocuğu koltuktan düşürdüm diye dedi ve hala bu kişi bu adamım dayağın yiyor ve hala o evde çok yazık cok
(1,025 puan) tarafından
Ya ben buna anlam veremiyorum işte gerçekten çok kötü bi durum millet ne der diye susanda çok
(4,860 puan) tarafından
Aynen öyle çok akıl verdim ama bı kulagi dan girdi ötekinden çıktı e bende banane diyorum artık dayak yemeyi kabul ediyorsa onun sorunu deyip geciyorum
0 oy
tarafından
Kimin yaşadığını bilemeyiz...
(1,025 puan) tarafından
Hadi biri ikisi susan bi çok kadın var büyük konuşmak istemiyorum ama o ailede büyüyen çocuklarda aynı şeyi yapacaklar bigün
tarafından
Keşke öyle yazmak kadar kolay olsa keşke.... Farkında mısın bilmiyorum ama şiddetin sadece erkeklerden kaynaklanmıyor kadın kadını bile dövüyor hakaret hayvana insana bu dünya döndükçe şiddet bitmeyecek..
(1,025 puan) tarafından
İşte bütün bunları yapan şiddetin olduğu bir evde büyüyen çocuklar büyüklerinde bir şekilde şiddet görüyo veya uyguluyo o yüzden susmamak lazm
0 oy
(57 puan) tarafından
Aslında kadın şiddetinin en çok artmasına sebep yine kadınlar
(1,025 puan) tarafından
Bende onu diyorum işte kadın haksız diye değil kadın susuyor
(57 puan) tarafından
Mesela burada bir çok yazı okuyorum. Kaynanalar ile ilgili. Bir kadın başka kadına şiddet uyguluyor. Onlarda kadın!! Az evvel okudum kpss sınavına girmiş diye gelinin o.. Pu diyen bir kaynana bir kadın!!!!
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Tabi cabim bizde kasiniyiruz zaten 

Ohhh iyiki dayak diyorlar de de tam olsun:devil:

(1,025 puan) tarafından
Sen benim yazdığımı bi tekrar oku istersen doğrusunu anlamak için
(12,264 puan) tarafından
Ben anladım anlayacagimi
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Bahsettiğin şey o kadar kolay birşey değil nice üniversite mezunu kadın şiddet görüyor ve susuyor bunun derininde çok farklı olaylar var nasıl bir ailede yetiştiğinden tut da özgüvene kadar gidiyor. Allah hiçbir kız kardeşime yaşatmasın. Şiddet uygulayan kadar görüp susana da ayrıca tedavi öneriliyor genelde. Bazen öyle ki annesi kızım kadın dediğin alttan alır dediği için doğrusu o zannediyor. Çocuklarım için sustum diyenin en çok çocukları için susmaması gerektiğini bilmesi ve bunun toplumda yer etmesi çok zaman alacağa benziyor. 
(1,025 puan) tarafından
Diyorum ya maddi durumla eğitim seviyesiyle alakası yok her türden kadın susuyor şiddetle büyüyen çocukta ya şiddet görecek ya şiddet uygulayacak virüs gibi
(3,213 puan) tarafından
Bu ne yazık ki genetik bir kodlama ve ancak farkındalıkla çözümlenebilir. O da ne yazık ki  çok zor. Öncelikle kadının siddetin ne olduğunu öğrenmesi lazım çok şükür dövmez diye başlayan cümleler okuyoruz burada çokça halbuki dövmekten beter etmiş adam. Almamız gereken dünyalar kadar yol var.
(1,025 puan) tarafından
Aynen dayak yemese bile psikolojik şiddetle psikolojisi bozulan bir çok kadın var ve bu en çok çocuklara yansıyor :(
(3,213 puan) tarafından
Ne yazık ki zaten tüm mesele de orada başlıyor. Kısır döngü durmadan devam edip gidiyor...

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 1,125 göst.
1 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde mvlude.97 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 343 göst.
13 Kasım 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Gurmeanne (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 251 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 274 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,144 soru

11,286,980 cevap

34,694 kullanıcı

...