0 oy
367 göst.
Aile kategorisinde (13,203 puan) tarafından
2 aylık mama ölçüsü nedir tamam biliyorum ortalama 4 ölçek 3-4 saatte bir her yerde bu yazıyor doktor da aynısını dedi. Ama obur bir bebeğim var iki gündür 3 saate sonra 4 saate çıkartmaya çalışıyorum ama maalesef yetmediği için ağlıyor normalde 2 saatte 4 ölçek içiyor çünkü. Bir ayda 1600 gr almış evet fazla ama yenidoğan bir bebeğe bir günde fazla yiyorsun hadi bakalım 2 saatte yediğini 4 saatte bir yiyeceksin ağlarsan ağla gibi bir mantık var mı? Delirtti gece gece insanı. 

6 Cevaplar

0 oy
(2,493 puan) tarafından
Ben iki aylıkken 60 ile 90 cc veriyordum canım. Ama bebekten bebeğe değişir.
(13,203 puan) tarafından
Yetmiyor canım diğer doktoru ne kadar içerde o kadar arttır dedi 4 ölçeği içiyor fazla biliyorum ben de azaltarak geçiş yapmaya çalışıyorum açlıktan göbeği fıtığa çevirdi inan. İlk ayda 650 gr almıştı doktor mama bebesi az dedi.
(2,493 puan) tarafından
Öyleyse yedir canım. Diyorum ya bebekten bebeğe değişir. Kimi bebeğin midesi almaz fazlasını kimi ayından fazla içer. Midesi genişlemeyecek şekilde ayarla bebeğine göre.
(13,203 puan) tarafından
Düzenlemeye çalışıyorum ben de ama bir günde olmaz yani bebek bu.
(2,493 puan) tarafından
Tabii ki olmaz canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla ne kadar yiyorsa yedir canım, daha çok küçük ağlıyorsa doymamıştir belki. İnsan dayanırım ya ağlamasına herifin mi diyo senin
(13,203 puan) tarafından
Göbeği fıtık oldu canım diğer doktoru doyana kadar yedir dedi. Buna uymaya çalışıyorum ama bebek bu bir günde değişmiyor alışkanlık. Ben diyet yaparken kendim ağladım açlıktan kalktı yemek verdi. Bebeğe nasıl dayanıyor anlamıyorum
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Ne kadar içiyorsa ver aç kalmasin ama 2 saatte bir 120 cc cok fazla değil   
(13,203 puan) tarafından
Yok canım sütüm iki hafta az az indi sonra gitti. Sırf mama. İlk ay kilo almamasının sebebi de zaten sütüm yoktu süt olduğu zaman doyurduk bebeği ondan. Ağlamaktan göbeği fıtığa çevirdi
(14,081 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sen kimseye bakma 2 aya gelmiş zaten karnını iyice doğur ac kalmasin aglamaktan fıtık olmuş dimi
5 aya gelince ek gidaya gec istersen 4+mamalar var onlardan alıp gunde 2 defa da onlari verebilirsin
(13,203 puan) tarafından
56 günlük daha ar mama veriyorum bir de iki saatten fazla aç kalmaması lazım delirtti iyice gece gece başıma ağrı girdi. Zaten 4 ayda bile tadıma başlayacağım yiyor çocuk açlığa tahammülü yok hiç.
(14,081 puan) tarafından
2 aylik yazicam yanlış gelmis ver ver aç kalmasin günah ya
(13,203 puan) tarafından
Günah tabi. Sağol canım
0 oy
(954 puan) tarafından
Ne mama si veriyorsun acaba ben de mama değiştirince düzeldi doymaya başlamıştı ilk Bebelac veriyordum doktor değiştir dedi sma ya başladım daha uzun süre tok tutuyordu
(13,203 puan) tarafından
Reflü mama veriyorum aptamilin aptamil 1 verdim evolvia verdim. Hepsini kustu mecbur bunu veriyorum
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Valla içebildiği kadar ver ben de çok içiyo diye az az verdim 4 aylık olunca mama reddi Bi başladı 8 aylık hala devam ediyor fazla alsa bile belli Bi aydan sonra kilo alımı yavaşlıyor diş çıkarma yürüme derken kilo kalmıyor zaten  
(13,203 puan) tarafından
7 ölçek verdim bütün gece aç olunca inan bitirdi. 4 ölçeğin arkasından ağlıyor 3 saatte. Biliyorum dişte ve yürümede verecek aldığı kiloyu. Eşim inat
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Hayir canim olur mu oyle sey benim de ikizlerim 2 ayliklar ne 4 saatte 4 olcegi 2 saat bazen saat basi 3 olcek yiyolar bazen 4 olcek hic kismam kilo alirsa alsinlar neden esin istemiyoki diyet mi yaptircaz minicik bebeklere aglatamam hic yavrularimi
(13,203 puan) tarafından
Ay kuzum delirtti beni. Doktor çok dedi bir de mama takviminde öyle yazıyor. Okuduğunu kabul ediyor bebeğin huyunu bilmiyor tabi. 2 saatte bir 4 ölçek yiyor zaten çoğunlukla hadi doktorun önerisini yapalım dedik 3 saatte aç kaldı çocuk. İnsanın içi gidiyor o ağlarken vallahi
(1,113 puan) tarafından
Nasil durdu bebegin benimkiler kiyamet koparirlar bide aglayinca morariyor birigece 12 sabah 6 arasi uyuyoruz 4er kere kalkıyorlar dusun artik
(13,203 puan) tarafından
Durmadı ki bütün gece ayağında salladı. Uykusuz işe gitti. Giderken yaptım mamasını çocuğun doyurdum bir de fırçaladım iyi oldu. Morarması yok çok şükür bizimkinin de iştahlı. Bizimki de genelde 1 yatar 7 ye kadar 3 kere kalkıyor.
(1,113 puan) tarafından
Bnce esinizle konuşun ikna edin oyle olmaz yazik aç kaliyodur uyumazki istedigi kadar sallasin benimkiler 1 1 bucuk saatte bir 3 yada 4 olcek yiyolar sagliklilarda bence sizde de sorun cikmaz
(13,203 puan) tarafından
Bir gün var zaten aralarında ikizlerle benimkinin aynı şekilde yiyorlar. Bu saatten sonra asla dinlemem zaten dün ben de inat ettim bakalım ne kadar bekleyecek diye de zorladı da zorladı çocuğu

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 490 göst.
5 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 164 göst.
17 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 615 göst.
0 oy
12 cevap 498 göst.

377,898 soru

11,310,911 cevap

34,744 kullanıcı

...