0 oy
417 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

İçi bos bos olan pişi yapmayı bilen var mi? Tam tarif ve puf noktalarını yazar misiniz? Cok canim istiyor :'(

11 Cevaplar

0 oy
(27,174 puan) tarafından

süt  su kuru maya hafif tuz ve un civik yap hamuru eksisin sekil ver kızart 

tarafından
Tam tarif olmazsa tutturamam canim
-Reklam-
0 oy
(2,125 puan) tarafından

image

bak canm ben hep bunu yapıyorum yumuşacık içi de boş gibi oluyor
tarafından
İçi bos bos oluyor mu canim bunun?
(2,125 puan) tarafından
Biraz yani o kadar degilde
tarafından
Nefis yemek tarifleri Elif Atalar tarifleri hep tutar hiç şaşmaz bende takıldım yerlerde hep onun videolrna bakarm :)
(2,125 puan) tarafından
Aynen canm
0 oy
tarafından
Kuzucum hiç hamurla uğraşma fırından iki TL lik hamur al direk kizart ohhh misss
tarafından
Biz görev gereği köyde yaşıyorum. İlceye gidemem simdi
0 oy
(307 puan) tarafından
Canım fırından hamur alip da yapabilirsin evde yapcaksan da yarım  paket maya 1 tatli kasigi seker 1 tatli kaşığı tuz 2 bardak ılık su 4 su bardagi un yogurup mayalandir sekil ver kızart 
tarafından
Ya alamam su an ilceye gitmem gerekir. Tarif icin teşekkür ederim
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Nefis yemek tarifleri yağ cekmeyen pişi tarifi yaz kuzu ne demek istediğini anladm miss gibi tarif bu
tarafından
Tamam bir bakayım canim
0 oy
(7,402 puan) tarafından

image

canimyogurt yoksa sutte olur. okadar pratik yumusak ve puf puf okuyor yağda çekmiyor icide bos oluyor kesinlikle tavsiye ederim 

tarafından
Evet bend3 yaparım acayip.güzel oluyor
tarafından
Dur bugün tarifi bir deneyeyim
0 oy
(1,331 puan) tarafından

Yumuşacık olmasını istiyosan tavanı en büyük yere al yağın iyice kızsın ondan sonra pişirmeye basla pamuk gibi oluyor hrm hamuru yapıp hem pişirince  sert oluyor hamurunu ayarlasonra yaga at birdeben küçük kesiyorum kare kare daha güzel oluyor büyük yaparsan içi boş oluyır benim tarifin bu

•  3 su bardağı un
  • 1 çorba kasıgı yaş maya  ya da yarım paket maya
  • 1,5 tatlı kaşığı tuz
  • Aldığı kadar su

Bunla baklava dilimi gibi kestiğinde 13 tane çıkıyor ben  ölçüleri 2 kat arttırarak yapıyorum
tarafından
Onerilerine dikkat edeceğim canim teşekkür ederum
0 oy
(322 puan) tarafından

Senin dedigin sanırim karbonatla olan mayasız pişi. Ici bos ve baya kabarık oluyor

image

tarafından
Teşekkür ederim cajim
0 oy
(502 puan) tarafından
Un, su,tuz, maya varsa bi kasik da yogurt koy canim. Bi saat mayalansin hemen bı tatlı tabağı kadar ac kizart
tarafından
Teşekkür canim
0 oy
(31 puan) tarafından
Youtube a yaz masmavi3mutfakta diye bi kadın var onun tarifi cok kolay ve daha az zararlı tadi da cok guzel hafif
tarafından
Tamam canim bir bakayım teşekkürler
0 oy
(5,913 puan) tarafından

image

image

ben bu tarifi yapiorum cok guzel oluor arasina peynir koy koy ye 
tarafından
İste tam istediğim
(5,913 puan) tarafından
Cok cabuk kizarior dikkat et koydgun gibi cevir cok yaparim bu tarifi esimde cok sever bazen normal pisi gibi elimde acip buyul buyuk kizartiom tadi oylede guzel oluor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 233 göst.
19 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Zehra yasin art (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.
19 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sustumm.. (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 632 göst.
23 Mart 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde ♥️Berat Seha'm♥️ (6,706 puan) tarafından soruldu

374,648 soru

11,205,682 cevap

34,506 kullanıcı

...