0 oy
624 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (84 puan) tarafından
Kizlar bebegim 11 gunluk sariliktan 2 gun hastanede yatmistik 17den 12ye dusunce doktor cikartti eve ama bugun bebegim huysuz gibiydi hastaneye getirdim ve kan sonucu sariligi 16ya cikmis kilo falan guzel almis ama niye cikiyo tekrar basina boyle bisey gelen yada sunu yaparsan duser dediginiz seyler varmi yavrumla evimize gitmek istiyorum

28 Cevaplar

+1 oy
(7,402 puan) tarafından
bol bol emzir baska yapacak hic buse yok canim. sariligi dustu diye emzirme suresini uzun tuttuysan canim ondan artmıştır. 2 saati gecirmeden emzir
(84 puan) tarafından
Sutum cok az emzziriyorum ama mamada veriyorum doymuyor hic
(7,402 puan) tarafından
ozaman mamayi artır biraz canim. bizim 3 ayda gecti yani. önmli olan artmamasi uzun surmesi degil canim tez zamanda gecer insaAllah.
bide sari bise giydirme doktorlar ozellikle uyarıyor cocugun rengini farkedemezsiniz arttigini bilemezsiniz yani
(84 puan) tarafından
Cok uzun surmus tamama canim sari giydiemem daha ozaman cok sagol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sekerli su sari tulbent
(10,163 puan) tarafından
Sarı değil kızlar beyaz örtülmeli odanıza mavi gece lambası takın gece boyu da açık kalsın
tarafından
Ya sari dediler bizde bilmiom ki
(10,163 puan) tarafından
Bu beyazı dr söyledi bize benim kızım olmadı sarılık ama sarı örtü ışığı yansıtmaz aslında beyaz olmalı demişti. Mavi ışık da yine bebeğin fototerapide aldığı ışığı taklit maksat. Ama asıl olay tabi ki aç olmaması. Ben neler çektim uyandırmak için altını açardım topuğunu acıtana sıkardım
tarafından
Cok.dogru Aslinda .
Birde meyve alin onlari suya atin o sula.yikayin dediler.bas ucuna  sari meyvelr koyun dediler.
(14,005 puan) tarafından
Şekerli su vermesinde ki amaç çocuğun şekerini normale çekip uyandırmak. Ama POST sahibi sarılık nasıl geçer diyor bu ikisi farklı şey
0 oy
tarafından
Sekerli su yapiyordu kaynanm ise yaradimi bilmiyorum ama 40 gun surdu 
(84 puan) tarafından
Sekerli suyu cok kisiden duydum yapmadim zaten makinaya girdi diye ama keske zamaninda yapsaymisim
tarafından
Korkma benimki 11gun sariliktan yatti cikti
(84 puan) tarafından
Ahh ne cok yatmis ya ins okadar uzun surmez bizimki evdede 2 cocuk var mahvoldular 10gundur zaten biean once dussede ciksak evimize sizede cok gecmis olsun
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Valla kuzum kaynanam altın bı şey takmıştı üzerine bı de sarı giydirirdik bana çok samimi gelmese de işin bilimsel tarafına gelirsek sık sık beslemen gerekiyor saat başı aç kalmaması lazım inşallah düşer 
(84 puan) tarafından
Sapkasinada altin taktik sari tulbent orttum hic biri ise yaramadi surekli ya mememde ya mama veriyorum ac kalmasin diye.
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Şerbet ver sade sodanin gazı gitsin iki kaşık ver 

Sari tülbent bide sarılık boncuğu var bulabilirsen ondan al bide altın suyuyla yıka sen bol bol onun karnını doyur gecer inşaallah 
(84 puan) tarafından
Sagol canim ins.gecer  dediigini yapcam
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sarı şeyler kullanma örtü kıyafet gibi hemşire izin vermemişti bize vücut zaten sarı daha cok sarı rengi çeker dedi biz zaten kullanmamıştık. Bol vol emzir bunun ilacı bu. Güneş çıkınca güneş aldırmaya cama falan cıkar biraz 
(84 puan) tarafından
Bizde alismisiz ya besiginin ustune sari tulbent atmistim ben gecmedi ama
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canım onun tek çözümü senin bol bol emzirmen yani en iyi o şekilde atlatır çok şükür biz yaşamadık o yüzden değerlerini pek bilmiyorum ama ben ilk 2 hafta göğsümden hiç indirmedim çünkü tektim ve korkuyodum sarilik  olursa naparim  diye sende mümkün olduğunca sürekli emzir yani zaten yapiyosundur  ama daha sık emzirmeye çalış 
(84 puan) tarafından
Canim sutum az ama surekli hem emzirdim hem mama verdim kilosu iyi kilo almis ama niye sariligi cikti bidaha anlamadim
(9,626 puan) tarafından
O zaman şekerli su dene canım günde bi kaç çay kaşığı ver zaten vücudundan ve gözlerinden anlarsın geçip geçmediğini su kaynat sonea biraz ılık kalsın toz şeker köy ver bi kaç kaşık inşallah şifa olur
(84 puan) tarafından
Tamam canimcok sagol  Allah razi olsun ins.sifa olur.
(9,626 puan) tarafından
Senden de Allah razı olsun canım benim çok geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda toparlanir
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Bol bol emzirmek iyiymiş canım sarılığa
(84 puan) tarafından
Canim sutum az mamada veriyorum kilo alimi iyi ama sariligi yukseldi birdaha
(3,282 puan) tarafından
Sütün olsa daha iyi olur cNım süt  yapan şeyler denesen
0 oy
(21 puan) tarafından
Ben şekerli su yaptımda verdim şükür hastanede yatmadik
(84 puan) tarafından
Sekerli suyu nekadar verdiniz bir de kac gun veriliyir
0 oy
tarafından
Benim kızımın değeri 19 du canım ışık altında yatirdim sürekli sabahlari güneş isiginda tuttum kendimde şekerli şeyler tükettim bir haftada 13 e düştü hastanede yatirmadim ben kendi isteğimle 2 hafta da tamamen atlattık şükür 
(84 puan) tarafından
Sekerli su icirdiyseniz bebeginize nekadar verdiniz gunluk onuda soylermisiniz
tarafından
Ben bebeğime normal su verdim şekerli şeyleri kendim tükettim canım
(84 puan) tarafından
Tamam canim cok sagol
tarafından
Rabbim şifasını versin kuzucuğun
0 oy
(24 puan) tarafından
Besigine sarimsak tak bide sari seyler ortme dahada sarartir aci eksi seyler yeme mercimek falan tuketme mumkunse tatli seyler ye sariligi gidene kadar surekli emzir hic saate bakma ssik *** emzir 
(84 puan) tarafından
Tamam canim cok tesekkur ederim
(24 puan) tarafından
Rica ederim cnm sari seyler giydirme gecene kadar dahada sarartir beyaz tulbent or bn oyle yaptim sariligi gecene kadar tatli seyler tuket cnm ☺️
(84 puan) tarafından
Tamam cok sagol canim
0 oy
tarafından
Isik 24saat acik kalsin dr demisti
(84 puan) tarafından
Suan hastanedeyiz ama eve cikinca dediginiz gibi yapicam sagolun
tarafından
Yap hic korkma ben cok uzulmustum kalp spazmi geçirdim yasamica diye cunku kan uyusmazlugi vardi ondan sarilik olmustu cok yuksekti ama hic biseynolmadi gecri eve geldim 1 ay cok iyi baktim ecti
(84 puan) tarafından
Cok gecmis olsun  insmbizimkide gecer biran obce
0 oy
(474 puan) tarafından
Bol bol emzir canım
(84 puan) tarafından
Sutum yok ama yinede hem emziriyorum hem mama veriyorum
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım mama ver sütün azsa koca karı setlerine gerek yok
(84 puan) tarafından
Mama veriyorum canim zaten baska turlu hic durmazdi acti cocuk zaten ama yinede kilo almis guzel bisekilde ama sariligi tekrar yulselmis
(4,698 puan) tarafından
Mama saatlerine dikkat et uyuyorsa uyandır gece özellikle 1 saatte 2 saatte bir kalkıp mama ver
0 oy
(302 puan) tarafından
canım salatalık suyu dene bide tüm kan tahlıllerşne baktır bence ben ne denedysem gecmedi 50 gün doktora gittik tahlil yaptırdık tiroyit cıktı lac kullndım gecti bol bol emzir canım ac oldugu icin yükselir sütün yetmyorsa mma ver zararlı ama ac kalmasın ben sürekli süt yapacak şeyler yerdim pekmez şerbeti fln icerdim doysun iyce diye
(84 puan) tarafından
Bende neler yedim ictim sutum gelsin diye ama yok mama veriyorum mecbur eger bu seferde duzelmezse kan tahlilime baktiririm cok sagol canim
(302 puan) tarafından
salatalık suyu dene cnım pekmez şerbet iç bol bol bol emzirki sütün gelin ne kadar cok emedse sütün o kadar cok gelr
(84 puan) tarafından
Tamam canim cok sagol deniycem
(302 puan) tarafından
ricaeerim cnım cok bwkleme tahlillerine baktır topuk kanında cıkmaya biliyor yada sonra oluyor
0 oy
(502 puan) tarafından
Bizim 2,5-3 ay surdu biz de 2 kez yattik hastanede. Sekerli su vermedim sık sık emzirdim mama takviyesi yaptim
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Bol bol emzir kaysi kaynat ic bol bol altin tak bebise 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Sekerli su kuzum acliktan oluyolar.  Bizde kaldik hastanede. Sonradaa cok sk emzir.
0 oy
(10,163 puan) tarafından
Canım bol bol çiş yapmalı yani bol bol emmeli, emmıyosa da mama. Gece falan saatte bir al göğsüne. Yorulur o çenesine destek ol muhakkak ve muhakkak uyandır uyuyo deyip bırakma
0 oy
(5,377 puan) tarafından
Şekerli su ver canm

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 152 göst.
27 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 453 göst.
10 Haziran 2020 Aile kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
8 Kasım 2022 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 62 göst.
30 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Yesra (67 puan) tarafından soruldu

377,324 soru

11,291,785 cevap

34,710 kullanıcı

...