0 oy
894 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (222 puan) tarafından
Bir tane kadın İngilizce bir pankart açmıştı, şey yazıyordu; Ben senin kaburgandan gelmedim, sen benim vajinamdan geldin :) Biraz feministçe ama ben beğendim :)

17 Cevaplar

+5 oy
(2,874 puan) tarafından
Komik söz olsada doğrusu kaburgadsn geldi bunla alay etmiş bence seninde paylasmaman lazım benim fikrim
(222 puan) tarafından
Küçük bi araştırma yaptım da geldim;) yaziyorum:)
(222 puan) tarafından
Kadın kaburga kemiginden yaratıldı sozu hadis mış ayet değil,  erkeğin kaburgasindan diye bir tabir yokmuş ...Yani kadın kaburga kemiğinden yaratıldı gibi birsey... Burada ifade edilmek istenen ise kadını olduğu gibi kabul etmek, eğip bükmeye çalışmamak imiş... çünkü kaburga kemigi sert olduğu için eğilip bukulemez eğip bükmeye kalkarsaniz kırılır deniliyor ... Aslında ne kadar derin bir sözü ne kadar basite indirgiyoruz... Erkek gecmiyor hadiste
(460 puan) tarafından
Kadın erkeğin kaburga kemiğinden yaratıldı şöyleki havva annemiz adem a.s kaburga kemiğinden yaratıldığından dolayı böyle hadistede geçer ayette de bi şekilde geçiyor aşağıya fotoğraf bırakıyorum...
Paylaştığınız söz hiç doğru değil hadisi terbiyesizce inkar etmiş bir erkek küfür etmek için kullansa kadın organını terbiyesiz deriz hepimiz bu da aynı şekilde terbiyesizce
(1,597 puan) tarafından
elticim haklı. doğru olan kadın erkeğin kaburgasindan yaratılmıştır. ve ben sana güzel söz yazım aşağıya bıraktım belki hoşuna gider
(2,874 puan) tarafından
Sağol elticim )♥
-Reklam-
+5 oy
(460 puan) tarafından

image

................
+2 oy
tarafından
Bu kadar çirkin bir tabir olamazdı herhalde
(222 puan) tarafından
Niye çirkin olsun herkes ordan dogmadı mı :)
tarafından
O ayrı bu ayrı canım hadisle sabit bu konu araştır istersen bunun amacı sadece feministlik olamaz
(222 puan) tarafından
Kadın kaburga kemiginden yaratıldı sozu hadis mış ayet değil,  erkeğin kaburgasindan diye bir tabir yokmuş ...Yani kadın kaburga kemiğinden yaratıldı gibi birsey... Burada ifade edilmek istenen ise kadını olduğu gibi kabul etmek, eğip bükmeye çalışmamak imiş... çünkü kaburga kemigi sert olduğu için eğilip bukulemez eğip bükmeye kalkarsaniz kırılır deniliyor ... Aslında ne kadar derin bir sözü ne kadar basite indirgiyoruz... Erkek gecmiyor hadiste
tarafından
Bende ayet demedim ki canım hadis dedim evet peygamber efendimiz ne kadar naif anlatıyor olayı birde burda ki edepsiz cümle o yüzden hoşuma gitmedi
+1 oy
tarafından

Çok çirkin bi söz 8-)

+1 oy
(1,037 puan) tarafından
Ingiliz bir kadın demeden bile belli ayetimizle dalga geçtiği pek begenemedim bende sözü
tarafından
Kadin ingiliz değil yazı ingilizce
(1,037 puan) tarafından
Neden ingilizce pankart o zman
+1 oy
tarafından

Tovbe o ne bicim laf  :D

+1 oy
(1,597 puan) tarafından

Kadın; erkeğin kaburgasından yaratıldı. Ayaklarından yaratılmadı! öyle olsaydı ezilirdi! Üstün olsun diye başından da yaratılmadı! Ama göğsünden yaratıldı eşit olsun diye! Kolun biraz altında, korunsun diye! Kalp hizasından sevilsin diye

(2,874 puan) tarafından
Çok güzel elticim
(1,597 puan) tarafından
Teşekkür kuzum :)
+1 oy
(488 puan) tarafından
İslamiyet'e atılan laftan başka bir şey değil. 
0 oy
tarafından
Ben bunun altında başka şey ararım.. 
tarafından
Kadınlar erkeklerle güç yarışına giriyor sonra da Allahi suçluyor gibi davranıyolar zayıf yaratıldım diye oysa kadın erkeğe bir hediyedir.
Kotu davranan erkeklerden Allah hakkını alacaktır. Allah adaletlidir
(222 puan) tarafından
tarafından
Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz Hz. Havva'nın yaratılışını özetle şöyle anlatıyor: "Kadınlar hakkında iyiyi tavsiye ediniz. İyi davranın. Şüphesiz kadın eğe kemiğinden yaratıldı. Sen (illaki kadın sana uysun diye) kendine göre düzeltmeye kalkışma kırarsın. (Buhari, 3331; Müslim,1468)
tarafından
Kur'an-ı Kerim Hz. Adem'in topraktan yaratıldığını anlatır. Sa'd suresi 72, Hicr suresi 29 ve Araf suresi 12. ayetler Hz. Adem'in yaradılışının topraktan olduğunu anlatıyor. Sonra Yüce Allah, Hz. Havva'yı yarattı. Nisa suresinin 1. ayeti Hz. Havva'nın Hz. Adem'den yaratıldığını anlatıyor. Ayet şöyledir: "Ey insanlar! Rabbinizden korkun ki, sizi bir tek nefisten (kişiden) yarattı. Ondan da eşini yarattı. Sonra ikisinden erkekler ve kadınlar yarattı. Bu ayet ve bir çok sahih hadis Hz. Havva'nın Hz. Adem'in vücudundan yaratıldığını gösteriyor. Böylece erkek ile kadının tek vücut olduğunu, birinin diğerinden üstün olmadığını bizlere anlatmış oluyor. Havva'nın Hz. Adem'den yaratılması bu iki cinsin birbirlerine olan ihtiyacını ve bütünlüğünü de özellikle vurgulamış oluyor. Zümer Sûresi'nin 6. ayeti de bu sıralı yaradılışa (El-atf er-Rutebi) şöyle dikkat çeker. "Allah hepimizi bir nefisten (kişiden) yarattı. Sonra ondan (Adem'den) eşini yarattı. (kıldı) Bu tertip; yani önce Hz. Adem topraktan yaratıldı, sonra Hz. Adem'den eşi Havva yaratıldı ve sonra da o ikisinden bütün insanlık çoğaldı bilgisini İbn Kesir, Katede, Mücahit, Beğavi, İbn ebi Hatim, Şenkiti, Taberi ve diğer bütün tefsirciler kabul ederler.
tarafından
Bunlarla ilgili ayette vat hadiste.. hadistede direk kemiğinden yaradildi diyo zaten
0 oy
(580 puan) tarafından
Dini kötüleme amacı var bu sözde
tarafından
Olabilir bende sonradan çaktım
(222 puan) tarafından
Ben öyle olduğunu düşünmüyorum, sadece dayatılan bazı şeylerin bi de bu tarafı var ... Din olarak neyi aldigına bağlı tabi... Çünkü sadece İslamda yok bu inanış, Hristiyanlıkta da var, zaten dinlere bakıldığında genel birçok şey ortak
(222 puan) tarafından
Bi de bu kaburga işini araştırıp yazacam buraya;)
tarafından
Bir ayet var gerçekten o manada ey insanlar sizi bir tek nefisten yaratan ondan da zevcesini yaratan rabbinizden korkun diyor ayette
(12,502 puan) tarafından
Emor ; Ortak-tı artık muharref. İnsanlar değiştirdiler aslolan dinleri ve tek gerçek kalan din İSLAM, ve kitabımız KURAN.
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Yanlış Kelime hoşuna gitmiş canım 
0 oy
tarafından
Benim hic hoşuma gitmedi
0 oy
tarafından

:ermm:Beğenemedim sözü 

0 oy
(1,597 puan) tarafından
Çok terbiyesizse bir laf hem de dinimize hakaret var sen de bunu paylaşıyosun pes yani
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Bu İslamiyet'e ithafen söylenmiş inkar bir söz 
0 oy
(222 puan) tarafından
Ay neyse sayemde baya dini araştırma yaptiniz :D
(3,276 puan) tarafından
Zaten bilinen bir şey birçoğu kişi tarafından da bir şey demiyorum .s
0 oy
(3,276 puan) tarafından

image

herkes gerekli açıklamayı yapmış zaten buda burda dursun 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 585 göst.
10 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Gln1624 (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 297 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 558 göst.
6 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,251 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 345 göst.
4 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Senajhkl (929 puan) tarafından soruldu

374,602 soru

11,203,979 cevap

34,506 kullanıcı

...