0 oy
1,557 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Merhaba. Lütfen anlattıklarımı okumadan önce şunu söylemek istiyorum, sakın kınamayın. Ben eşimle lisede tanıştım. Uzun bir sevgili dönemimiz oldu hata yaptık ve beraberlik yaşadık. Ben hamile kaldım. Daha lise son sınıfım 17 yaş. Neyse hamileliğim anlaşıldı aileler toplandı falan evlenme kararı aldık okul falan kalmadı evlendik doğum yaptım bu arada beraber oturuyoruz. Bebeğim doğana kadar hiçbir problemimiz yoktu. Çocuk doğdu bunlar herşeye karışır oldular aklınıza gelebilecek herşeye. Orada raylar koptu zaten bunlar karıştı herşeye ben sineye çektim bunlar karıştı ben sineye çektim. Neyse günler böyle böyle geçti. Yaşımız çok genç olduğu için 2. Çocuğu aklımızdan bile geçirmiyorduk. Taaa ki kızım 18 aylık oldu hamile kaldım. Kızım 2 yaşını 2 ay geçti bi erkek evlada sahip oldum çok şükür Rabbime acılarını göstermesin. Şimdi eşim ile kesinlikle bir problemim yok ama beraber oturma konusunda anlaşamıyoruz. Evde kaynanam kayınbabamin olduğu yetmezmiş gibi birde kaynim var 22 yaşında 15 yaşında görümcem var. Ev 3+1 sığmıyoruz. Çocuklara kızıyorlar sessiz, kırma, dökme, şunu böyle yap, gezinerek yeme, içme , dökme artık çıldıracağım. Eşim inşallah yılbaşından sonra askere gidecek gelince de ev alacağız ama nereden baksanız daha 9 ay var kendi evimde olmama. Kaynanam çok sinsi gerçekten önce kendi annem gibi görüyordum ayakta kalınca falan kıyamaz üzülürdüm hamile halimle süpürgeyi elinden almisligim bile var ama kendi değerini kendi bitirdi. Para hesabı yapar para saklar sigara kullanıyoruz ikimiz de sigara içer paketini saklar çocuklarla ilgilenirken gram yardım etmez etse de gönülsüz gönülsüz yapar. Tam ben çocukları uyuturum bı kahve iceyim derim bana iş buyurur. Çocuklar 7 de kalkar onlarla ilgilenirim kahvaltı yaparim çocuklarla kaynanam en erken 10 da kalkar. Kendi kızına hiçbir iş yaptırmaz kızı öğlene kadar yatar akşama kadar telefon ile oynar. 12 de kahvaltı yapar. Yani 14 yaşında kız ama görseniz laflar 20 yasinda bi iş buyururum bana oflar göz devirir. Ne bileyim çok saygısız yani Of bilmiyorum bunlar normal de ben mi abartiyorum kafayı yiyeceğim. Kayınbabam özünde çok iyi insan ama hep kaynanam dolduruyor. Gerçekten sinirim çok bozuk önceden oturur ağlardım şimdi aglayamiyorum bile. Ne yapmaliyim nasıl davranmaliyim lütfen bana bir akıl verij çıkış yolu gösterin.dua edin artık dayanacak gücüm kalmadı kendi evim kendi düzenim olsun bir bardağın yerini bile degistiremiyorum çocuklarımın odası olsun kendi evim olsun eşimle uzanıp TV bile izleyemiyorum

14 Cevaplar

0 oy
(373 puan) tarafından
Yaşın şuan 18 mi? Eşin kaö yasnda

Eşin eğer arkandaysa ayırın evi, ve artık bence hiçbişeyi sineye çekme sen sineye çektikçe onlar üstüne gelir eşin birşey demiyormu
(373 puan) tarafından
VALLa ne desem bilmiyorum ALLAH yardımcın olsun keşke ilk baştan bu hataya düşmeseydin yaşın küçük ama yapack birşey yokkeşkelerle yaşanmıyor 3 senedişini sıkmışsınbiraz daha sık man lazım
(3 puan) tarafından
Evet çoğu gitti azı kaldı inşallah ben yine kötü ayrılmak istemiyorum ama ben onlara iyi davrandıkca tepeme çıkıyorlar
(373 puan) tarafından
Bundan sonra çıkarma işte kuzum ona göre hareket et eşin gelene kadar da daha fazla yıpranma
(3 puan) tarafından
Ne yapmalıyım sizce nasıl davranmalıyim
(373 puan) tarafından
Söylediklerini falan umursama canım onlar evde yokmuş gibi davran çocuklarınla ilgilen
-Reklam-
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Valla dediklerinin biraz benzerini bende yasadim benim esm askere gitmeden once kizim olmustu falan bak guzelim hem senin icin esin icin en iyisi annenin yanina git kal orda vlla ben en son kavgayla ciktm gittim esim askere gitmeden once gelincede evi ayirdi 
(3 puan) tarafından
Normal evlenseydik annem belki kapısını açardı ama ben çantamı alıp çocuklarımı alıp anneme gitsem akşama annem beni geri yollar kocanın yanında git diye ayiracaklar zaten askerden gelince sabret der :(
(2,009 puan) tarafından
Hadi ya vlla uzuldum sabret de nereye kadar burnundan gelir sakin ezdirme kendini ver laflarini bisey derlerse
(3 puan) tarafından
9 aya ama sanki bana 90 sene geçecek gibi
0 oy
tarafından
E o halde ayrı eve mi oturtcaklardi resmen onlara da emrivaki olmuş. Kınamıyorum benim de evlâdım var. Çokta yorum yapılacak bir durum degil. Eşini ikna et başınızın çaresine bakın o halde. 
(3 puan) tarafından
1+1 e yakından bir yere kiraya cikabilirdik o zaman akıl edemedim işte :(
0 oy
(105 puan) tarafından
Bu ev alma merakını anlayamıyorum ya eldeki 3 kuruş da kredilere gidiyor. Kiraya oturup huzurlu huzurlu yaşasanıza daha yaşınız genç ev zamanla alınır. Belki yaşadıkların çok büyük meseleler değil ama hep birikip seni yıprstmış. Ayrılmanız en iyisi hatta askerlikten önce Ayrılmanız daha iyi olur zira eşiniz olmazsa hiç katlanamazsınız
(3 puan) tarafından
En korktuğum şey de o zaten eşim var şimdi herşeyimi anlatıyorum ona iyi kötü o gidince ne olacak kime anlatacağım korkuyorum
0 oy
tarafından
Eşinin yaşı küçük ve ev almak hiç kolay değil birikim yoksa bide onca kredi çekip tek kişinin çalışması ile alamazsanız biz de istiyoruz en çok ben istiyorum ama ödemelerin ayda en az 3.000 olması gerekiyor eşim asgari ücret alıyo çok zor yani tek kişinin çalışması ile ev almak 
(3 puan) tarafından
Düğün altinlarimizi aldılar kendi kredi borclarini kapattılar birikmiş 30 bin var onu ev için önden verelim diyorlar
tarafından
30 bine keşke ev alınsa benim de altınlarım var ama yetmiyor en az 100 bin olması gerekiyor ev işine girişmek için
(3 puan) tarafından
Evet öyle
0 oy
(18 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım senin yerinde olsam eşim askere gidip gelinceye kadar dişimi sikarim eşim askerden geldikten sonra güzel sağlam bir iş bulsun iş bulduğu gibide ayrilin kaynanan gülle 
(3 puan) tarafından
İnşallah eşim de öyle istiyor biraz daha sabret bende istemiyorum zaten beraber oturmak diyor
0 oy
tarafından
Sabret bacim ablacim sabret hepsi gecer gider esin askerden gelir tutarsiniz evinizi
(3 puan) tarafından
Yani evet kötü ayrılmak da istemiyorum az kaldı şunun şurasında sabret diyorum kendime
0 oy
tarafından
Vallahi ben ayni sehirde bile olmaya katlanamıyorum sen aynı evde nasil dayanıyorsun. Eşin askere gitmeden ayri eve cıkın derim 
(3 puan) tarafından
İmkanım olsa arkama bakmadan kaçacağım
0 oy
tarafından
Kuzum sabır et dua et zaman çabuk geçsin zaten karar almışsınız sayılı gün çabuk geçer 
(3 puan) tarafından
Evet onlar da ayrılmak istiyor zaten rahatsız oldukları için eşime hemen askere git gel önüne bak diyorlar
0 oy
tarafından
Simdiden kötü olmuşsunuz esin gidince seni daha çok ezerler gibime geliyo 

Ev almak ayrılmak o kadar kolay değil açıkçası Hangi sehirdesinizn bilmiyorum ama 

Biz kayserideyiz en cok 1000 tl ye 1+1 esyali kiralik daireler var 

K3ndinize öyle bi yer bulsanız en azindan toparlanana kadar 
(3 puan) tarafından
Eşya veya ev değil konu onlar alınacak eşim o konuda net çünkü 3 senedir çalıştığını hep ailesine veriyor köşeye para koymuyor eşyaları evi alırken de onlar yardım edecek diyor çünkü bizim altinlarimizla kredilerini kapattılar veya bir düğün vs olunca bizim altinlarimizdan taktilar
0 oy
tarafından

Allah yardimcin olsun gercekten zor

(3 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim
0 oy
(1,597 puan) tarafından
esinle konuş askere gittiği zaman sende annenin yanına git yoksa çekilecek gibi değil
(3 puan) tarafından
Çok şükür eşim onları sorun yapmaz anneme de giderim ablama da ama yine de eve döneceğim mecburen eşim yokken ayrı dayanılmaz oluyorlar eşim bazen iş için şehir dışına kalmaya gidiyor 2 gün 2 ay gibi geçiyor onlarla bir de yani kayinbabam 48 kaynanam 45 yaşında afedersiniz de her hafta beraber oluyorlar çok garipsiyorum ayipliyorum evde 2 torunları var gelinleri var boyları kadar bekar oğulları var hiç yakıştıramıyorum bir de biz daha eşimle aşkım hayatım diye konuşmuyoruz onlar aşkım bitanem hayatım diye konuşuyor sinir oluyorum.
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Canım yaptiklarinin bedeli bunlar 

Sabretmek düşer sana az kalmış dışını sık sonra kalmayın o evde 

Maden eşin iyi bir insan durmayın sizin de tadinis kacmasin
(3 puan) tarafından
Cahillik ettim şimdiki aklım olsa kesinlikle yapmazdım
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun o kadar sene dayandın 9 ay daha dayan 

İlgili sorular

0 oy