0 oy
356 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Bebeğim geceleri 12-12 buçuk gibi uyur sabaha kadar 10 kere rahat kalkar ama sürekli mız mız meme istediği falan da yok sabahta tam olarak 10-10 buçuk gibi uyanır gün içinde uyumaz ben diyorum ki sabah uyanmasada 8 buçuk 9 gibi kaldırayim ama öyle uyandirsam bir saat duracak 10 da falan geri yatacak bu sefer öğlen 1 e kadar uyuyup bidaha hiç uyumayacak gece 12 yi bulacaz kesin ben şimdi napiyim uyanmasada sabahları kaldırayim mi akşam erken assslaaa yatmıyor çok denedim 11 de yatsa bile yarım saat sonra kalkıyor bu sefer gece 1 e kadar uyumuyor :ermm: çözümü olan varmı

15 Cevaplar

0 oy
(3,079 puan) tarafından
Kendime çare bulamadım ki canım :))) 
tarafından
Vah ben nerelere gidem
(3,079 puan) tarafından
Hahaha :)) bende uyumak istiyorum
tarafından
Daha yeni uyuttum ben o da zorlaa sallaya sallaya ağlayarak uyudu şimdi yatmaya gidecem yarım saate uyanacak
-Reklam-
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Post uste ciksin
tarafından
Teşekkürler
0 oy
tarafından
7 aylik bebek gündüz uyumuyor mu
tarafından
Babaannesinin adını koyduk maalesef ona çekmiş galiba iyykkk illet karı
tarafından
Gece gece güldürdün beni benim kaynana huysuz olduğu için kızımın ismini koymadim ona çeker diye
tarafından
Valla bende istemedim ama aynı onun gibi yerinde beş dakika durmaz ve uyumaz
tarafından
Allah yardimcin olsun ne diyim ah bu bebisler mahfettiler bizi
tarafından
Amin amin cümlemizin
0 oy
tarafından
Sabah uyusun kız ne güzel şuan dişten uyku düzeni yoktur bizde 7.5 aylıgız bugün 2. Diş çıktı uyku allak bullak
tarafından
İki alt dış çıktı şimdi o alt dişlerin yanındakiler çıkıyor ama bu çocuk doğdu doğalı uyku problemi var bir aylıkken gece 5 te falan uyurduk 2 ay biyle gitti sonradan meme reddi oldj gündüz uykusu kaçtı derken allak bullak oldu
0 oy
(488 puan) tarafından
Baştan beri mi böyle
tarafından
Yeni doğduğu sıralar sabah 5 e kadar uyumuyordu 2ay öyle gitti sonra meme reddi oldu gündüz uykuları bitti gece uyumayip gündüz uyurdu gündüz uykusu da kayboldu sonradan da geceleri yaklaşık 20 defa kalkıyor gündüz ennn fazla 30 dakika uyur ama genelde 15 dakika uyur ve zorla uyuturum sallaya sallaya uyur sadece 15 dakikacik
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Uyku uykunun mayasıdır canım sen uyutmazsan gün içinde çok oyuncak oynar yorulursa gece zaten uyuyamaz sabah 10 da kalktı mı 1-2 gibi tekrar uyut gerekirse bı saat uğraş ama uyut 1 saat uyusun sonra kaldır 2 saat sonra tekrar uyut yine bı saat uyusun gece uykusu içinde saatini ayarlarsın diş çıkarma döneminde olduğu için gece o kadar sık uyanıyordur
tarafından
Evet dış cikardik iki tane dahada çıkıyor zaten de bu çocuk hiç bir saat uyumuyor 15 dakika uyuyo uyanıyor
0 oy
(912 puan) tarafından
İlk olarak bebegin kac aylik??

Gece uykusundan once gündüz uykusunu duzene koymalisin..
tarafından
Şimdi nasıl yapsam o zaman 2 saatte bir uyutmayi deniycem demi
(912 puan) tarafından
Once sabah 6-8 arasi uyandir sonra da 2,5 saate en gec uyutmaya calis uyur mutlaka ama en fazla 2saat! Sonra rutin seyler yemek oyun bakim falan tekrar yatir muhtemelen 2 yada 3 uyku yapiyordur onu uyuma suresine gore ayarla. En son uykusunu en gec 16.30- 17  gibi bitirmis olmali. Gece uykusuna da 19-21 arasi yatrman lazim en son kacta uyandigina gore. Ve sana TAVSİYEM uykuya gecene kadar yanindan ayrilma ki birakip gideceksin korkusu olusup kötüye sarmasin olay. Uykuya dalmadan cikma yanindan ASLA ve desteksiz uyutmaya calis.  İlk zamanlar 1,5 saati bulurdu kizimin uyuması simdi sukurler olsun 15-20 dk da uyuyor.
tarafından
Mesela uyuttum 2 saat uyudu ya daha fazla uyumak isterse ben yinede uyandirayimmi
(912 puan) tarafından
Evet canim uyandir bir kac gune duzene girer zaten uzun uyumalari.
tarafından
Tamam teşekkür ederim
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Sabah 7de kaldır gün içinde ne kadar uyumak isterse uyut ilk günler. Akşam da en geç sekizde yatır. Büyüme hormonları için en ideal vakit saat gece 11 de derin uykuda olması gerekir. 
tarafından
Ooo valla daha yeni uyudu inanki sabah yedide kalksa aynen şöyle oluyor bir buçuk saat duruyor 8 buçuk 9 gibi uyuyor öğlen 12 ye kadar sonra bidaha asla uyumuyor
(3,213 puan) tarafından
Tamam işte 7 de kalkıp 9-10 arası uyur sonra 1 de uyur en son 4-5gibi tekrar uyur akşam da 8 de gece uykusuna yatar. Bizde düzen uzum zamandır böyle. Uyumadıkça uyumuyorlar. Düzen oturmadığı için uykusu olsa dahi direniyor huysuz oluyor.
tarafından
Evet maalesef öyle
0 oy
tarafından
Kelin ilacı olsa başına surermis cnm bzmkide o hesap ♥️
tarafından
Vah Yarabbi
tarafından
Bulursan bnada de olur mu cnm ♥️ bnmki uyanck mız miz basldk
tarafından
Bak yorumlara ben öyle deniycem üst tarafta biri anlatmis
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canım benim oğlumda senin bebeğinin yaşadığı şeylerin aynısını yaşadı gece uyumak bilmez sabahta uyanmak bilmezdi gece 50 kere uyanır..akşam 10 11de uyuyan çocuk gece 4 5 te uyurdu sabahta 1 2de uyanır gün içinde hiç uyumazdı bu böyle tam 10 gün devam etti meğerse dişinden dolayı uyuyamiyomus ☺️ şu son 3 gündür çok şükür eski düzenine döndü ve ben hiç bise yapmadım bigün yine gece 1 gibi uyuttum başında bekliyorum her an uyanacak diye ama uyanmadı sabaha kadar deliksiz uyudu 3 gündür öyle devam ediyo..disinden dolayı olduğunu tahmin etmiştim cunku damağı kabarmıştı ama o sırada gripte olmuştu belki o yüzüden de uyuyamiyo zannediyodum sonra parmağimi tutup ağzına götürdü bende damagini kaşıyayım dedim baktım dişi çıkmış ☺️
tarafından
Dış iki tane alttan patlattı yine alttan 3. Geliyor
(9,626 puan) tarafından
Maşallah canım bizim henüz ilki cıktı bi iki hafta digeride çıkar heralde yada 1 aya..seninki de belki o yüzden uyuyamiyodur Allah kolaylık versin ben 10 günde bittim çünkü
0 oy
tarafından

Tek çözüm isiklari kapatip hep birlikte uyuycaksiniz 

0 oy
(2,259 puan) tarafından
Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş
0 oy
(924 puan) tarafından
Sallamaya alistirmissin canım bide kucağa alıştım çok zorlar seni 7 aylık olmuş uyku düzeni olustursaydin diycemde dediğin gibi uykuyu sevmiyor olabilir ama öğlen uykusu olsa sendenrahat işini gorursun
0 oy
tarafından
Bizimki 3 yaşında hala aynı maelsef..erken yatsa iki saat sonra kalkkar gece uyumaz..geç yatsa sabaha kadar kalkkar yatar ...yok ne yaptıysam olmadı..gündüz uykusunu kestim yine olmadı..çözüm bulursan banada soyle canım.
0 oy
(830 puan) tarafından

Kelin ilacı olsa kendine surermis cano :( 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 134 göst.
27 Aralık 2022 Aile kategorisinde Beratcinar (2,446 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
4 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 97 göst.