0 oy
476 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (790 puan) tarafından
7 aylik bebegm karsisinda yaklaşj 1 saattir anne baba mama diyorum ama oda sıkıldi dinlemyor artk 

Siz nasl konşturdunuz günde kac saatinizi ayirdiniz bebeginize

Nolur fikir verin hicbisey bilmiyorum

Ve ailem uzakta

14 Cevaplar

+1 oy
(4,853 puan) tarafından
Hic oyle çabalamadim kendi kendine duydugu kelimeleri söylüyor 
(790 puan) tarafından
Burdakiler cabala dedi bana canm bende cabalyorum
(4,853 puan) tarafından
Hayir canm ne alaka o yavaş yavaş dillenir zaten merak etme
(790 puan) tarafından
Insallah cnm ya
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
7 aylık bebek nasıl konuşsun kız anca agular gugular bilinçli diyemez bişey benim ki 6 bucuk aylık dede baba falan yapıyo ama bilinçli değil yani dededededede babababababba yapıyo öyle Bi çaba sarfetmedim hiç akışına bırak. Kitap oku bol bol şarkı söyle öyle hadi baba de diye diretirsen cocuk sıkılır tabi 
(790 puan) tarafından
Kiz şarki söylüyom ben oda yanimda dinliyor ama annem dediki karşina al konuş yoksa doktora gotur dedi
(25,224 puan) tarafından
Ay yok artık 7 aylık bebek konuşmuyo diye doktora götürürsen o doktor güler sana valla :D karşına al konuş ama sohbet et yani cocukla bişeyler anlat 7 aylık o kııııızzzzzzz :D
(790 puan) tarafından
Tmm cnm saol
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Neden kendine de ona zulmediyosun kuzum. Normal konuş bi saate ne gerek var sen isteyince demez ki o daha 7 aylık. Sabır  gerektirir vakti gelince söyler.  Benimki ikiz biri 8 aylık de de dedi diğeri daha geç.  Biri 11 aylık yürüdü diğeri 12 aylık. Yani değişir bu. 
(790 puan) tarafından
Ay valla canm ev işleride duruyor bebegmle ilgileneym diye akşam oldu daha bulaşik yikamamişim
0 oy
tarafından
Bir günde olacak iş değil ki hergün konuşuyoruz herşeyi söylüyoruz karga diyor şimdide :D sen konuşmaya devam et vakit buldukça konuş 
(790 puan) tarafından
Tamam cnm
0 oy
(882 puan) tarafından
Canım biz 10 aylık olduk hala da konuşmuyo benim ki konuşmaya da zorlamadım.gun içinde ne yapıyorsam sürekli kızıma anlatıyorum onunla konuşuyorum karşımda yetişkin biri varmış gibi sohbet ediyorum.cunku biliyorum ki zamanı gelince konuşacak ve bu konuşmalarım boşa gitmiycek
(790 puan) tarafından
Insallah hepimizn bebekleri konusr
0 oy
tarafından
Canım sen istediğin kadar çabala çocuk onu daha anlayacak ayda değil kendi haline bırak o duyduklarını kendi söylemeye çalışır sen herşeyi açıklayarak anlat sadece ( bak şimdi bulaşıkları yıkayacağım sonra makinaya koycam. Yemek hazırlama yemek yicez bu yemek  işte pırasa vs neyse öyle açıkla herşeyi o anlar zaten 
(790 puan) tarafından
Anlatyorum canm ama annem konusmasi lazim dedi
0 oy
tarafından

:blink: sadece şaşırıyorum. Nedir aceleniz 

(790 puan) tarafından
Annem düşürdü aklima aslinda
tarafından
Yok bacım eskilerin çocukları sanırım 6 aylık yürüyor 7 aylık konuşuyordu :D akışına bırak. Hem sen mutlu olursun hemde bebek rahat eder.
(790 puan) tarafından
Akisina biraknca oglm daha mutlu oluyot
tarafından
Benim oğlum 11 aylık 6. Ayında yere basmıyordu. Annem dahil herkes niye basmıyor doktora göster felan dedi. Bende zaten farklı bir sebepten ortopediye götürecektim gitmisken sordum. Doktor güldü bana :D yürüyecek mi dedi. 1 ay olmadan yere basmaya başladı bu sefer de diklenmiyordu ben sıkıntı etmeye başladım ama bişey yapmadım sonra baktım diklenmeye de başladı. Sonra oturmadı 9. Ay Son oturma ile ilgili yani 9. Ayda oturmayan bebek doktora götürülmeli. 9 aya girdik oturmuyor ben tabi diken üstü dedim eşime bu ay Son eğer oturmazsa doktora gidecez 9 ay 1 haftalık başladı oturmaya. 10 aya girdik halen adım atmiyordu. Sonra başladı birden de kollarından tuttuğumda adım atmaya şimdi 11 aylık emeklemiyor artık bıraktım ne yapmıyor diyorsam birden yapmaya başlıyor zamanı gelince. :) sende öylé akışına bırak. Belırli kıstaslar vae onları takip et. Önden arkaya arkadan öne dönmek oturmak gibi. O kadar yegenim var oğlum gibi agirdan alan da yok açıkçası ama sorun olmasın geç olsun diye düşün önemli olan bu.
(790 puan) tarafından
Içimi rahatlattiniz gercekten çok sagolun:) bende akisina birakacagm
0 oy
tarafından
Ara bir söylemeye çalışıyordum ama öyle Bi çaba harcamadım hiç daha küçük zaten konuş ama öyle 1 saat kesintisiz değil hani
(790 puan) tarafından
Tmm cnm saol
0 oy
(119,056 puan) tarafından
O kadar konusma gub icinde sohbet et anlat herseyi ben mesela elimde kaşık olsa bak bu kaşık bununla yemek yiyceksin diyom gülüyo
(790 puan) tarafından
Bnm oglmda hep gülüyor
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Daha çok erken gibi geldi bence 
(790 puan) tarafından
Insallah dedgn gbidr cnm
(1,207 puan) tarafından
Evet cnm daha erken bir yaşını doldursun yavaş yavaş konuşur annesi
(790 puan) tarafından
Insallh cnm dil bagi var ama dr. Bu engel olmaz demşti
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Öyle aksi olur konuşmaz canım sen bırak siz eşinle muhabbet ediyorsanız yanında o oradan alır alacani kendisi konuşur zamanla hani sende oyun arasında konuş ama hususî oturup öğretmeye çalışma zaten şuan da küçük konuşamazki:)
(790 puan) tarafından
Yaninda tel ile konusuyorum oturup bebegmle sohbet ediyorum

InsallAh dedgnz gbi konusur bigun
(3,053 puan) tarafından
O oradan alır kuzum konuşur daha küçük sen desende dinlese bile anlamaz ki onunla oyun oynuyon öylesine konusuyon felan sanar konuşur Allah'ın izniyle
(790 puan) tarafından
Insallah kuzum
0 oy
tarafından
Niye dil dokuyorsun ki o kadar değil 1 saat 10 saate konuşsan zamanı gelmeden konuşmaz biraz sabır lazım bi bakmışsın kendi kendine konusuyor ☺
(790 puan) tarafından
Ay insallh cnm benim
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Niye bu kadar evham yaptığini anlamadım annen de vermiş gazi bekle biraz bebek bir buçuk yaşını geçsin o zman bakarsın durumuna bebekle konuş demek ağzını ağrıtacak kadar tekrar yapmak değil ki gün içinde denk geldikçe mama falan diyeceksin yapıp ettiklerinden bahsedecek son gel gel bay bay falan diyeceksin. Ben bunları derken kendimi biktiracak kadar demiyorum o illa ki öğrenecek sabret
(790 puan) tarafından
Insallah cnm ya
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Canım benim 7 aylık bebek nasıl konuşsun öğrensin zamanı gelince yavaş yavaş ogrenecek

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 147 göst.
12 Ekim 2021 Aile kategorisinde Aybikesaglam (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 416 göst.
2 Kasım 2019 Aile kategorisinde ❤ Sihemin ❤Annesi ❤ (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 119 göst.
1 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nehirr1562 (7,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 82 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Gulru15_ (38 puan) tarafından soruldu

377,741 soru

11,305,804 cevap

34,732 kullanıcı

...