0 oy
1,144 göst.
Diğer kategorisinde (88 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar ben kaçarak evlendim ilk postumu okuyanlar anlıcaktır. Eşimin annesiyle bişeyler yaşamıştım doğumda falan çok kötü davranmıştı üç ay oldu dogum yapalı kaynanam hiç aramamıstı ben üçüncü kez bugun aradım konu konuyu açtı sana dargınım dedim ben kaçaraj evlendim düğün yaptırmadım eşya istediğim alınmadı vs vs milletin verdiği perde var evimde dedim sizi hiç zorlamdım saygısızlık etmedim böyle davranışı hakedecek naptım vs. Olaylar büyüdü tansiyonum çıkıyo deyip kapattı kayınbabam aradı ben ona hiç kötü söz söylemiyom tansiyonu var dedi ne istedin almadık vs düğün bile yaptırmadım oysa durumları iyi deil diye çeyreklerimi verip bilezik yaptırdım annemlerw gidince utanmayız takarız diye o derece yani. Dedim ben istemedim sizi düşündüm bana böyle niye davrandı dedim dogumda falan. Kayınbabam o yaşlı her yeri agrıyo sen hizmet edicek yere hizmet beklemişsin dedi bi hafta sabredemedin annene gitrin kocan da getirdi attı onu buraya dedi. (kaynanam bakmıyodu anneme götüttürdüm kendimi eşime) beni oyle yanlış anlamış ki kaynanam mutfakta bişey yiyodu bende aradaydım sezeryan oldum bu arada yemek mi yiyon anne demişim ben hazırlayım deseydin eşek deilim ben yapardım dedi yok banyo yapmıs banyo mu yaptın demişim. Kayınbabam diyo misafir geldi yapıcak tabi cart curt. Allah aşkına hastaneden gelmiştik banyo yaptınmı anne dedim bunda ne var bunşara alınmış çocumla ben arka odada kaldım yanımıza bikez bile gelmedi video izledi gelip gelip onu anlattı bunları da dedim çok zoruma gitti anne diye ben kendi kızıma bile sormadım agrın sızın var mı sana mı sorcam dedi telefonda. Kısaca suçlu ben oldum eşim o kadar demişti idare et sabret annem laf anlamaz vs diye şimdi dışardan geldi yemek falan yemedi gitti yatrı aferin böyle devam et boşanmamıza az kaldı dedi o kadar uyardım laftan anlamazlar alttan al diye dedi vs ama ben dinlemedim bugun arayınca patladım ağlayarak napıcam şimdi nolur akıl verin. 

17 Cevaplar

+1 oy
(878 puan) tarafından
Hemen iki bişey de bosanilicaksa evlenmenin ne anlamı var annesi babası laf anlamıyor diye kahrını sen cekecek değilsin
(88 puan) tarafından
Çok uyarmstı beni dinlemedim böyle olduklarını gerçekten bilmiyodum..
(878 puan) tarafından
Valla seni uyaracagina az da onları uyarmaliydi keşke sende patlamasaydin ama belliki dolmuşsun merak etme git konuş eşinle sakince duzelirsiniz bence üzülme ☺️
-Reklam-
0 oy
(351 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun takma boşver bacım ama madem öyleler eşini dinleyeydin keşke. 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Sen çocuk bakıcısı değilsin kimse de çocuk dgl yaşadım gördüm idare et diyorlar evet ama kendileri de biliyor ne halt olduklarını ama hala kötü sensin.sacmaligi kes ya.

Hiç bişey olmaz hava yapmış sana boşanma fln ne alaka baş git bunla boşanıysan.gozunu korkutma için demiş ya asli yok onun sen de kötü bir şey demedim bn den daha büyük onun beni idare etmesi lazm neden hep bn hep bn de ..ula sn insan değil misn
(88 puan) tarafından
Canım çok uyardı kendi de bişey demedi çünkü desem ters insanlar beni bile silerler dedi sürekli özür diler anne babasından aksiler hemen küserler şimdi benle konuşmicaklar muhtemelen oda bunu bildiği için kızdı ben bu denli insanlae oldugunu bilmiyodum
0 oy
(64 puan) tarafından
Bnce seni cok bastrmislar bna esim oyle dese durmam 
(88 puan) tarafından
Ah öyle olmuyo işte bebeğim var daha üç aylık nereye sığarım
(64 puan) tarafından
Ben senin davranisini cok yanls buluyorm canm tepene cikarma kocani elini verdn mi kolunu alamazsn biraz dik dur bak nasil donuyor
(88 puan) tarafından
Kıyamıyorum arada kalıyo çok üzülüyorum seviyorum çünkü annem babam her şeyim o oldu
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Ne biçim insanların içindesin canım yaa Allah yardımcın olsun esin mi sana laftan anlamaz onlar falan dedi o kısmı anlayamadım 
(14,015 puan) tarafından
Keşke eşini dinleseydin ama seni de anlıyorum tutamadın daha fazla içinde dimi insan kırılıyor çünkü. Ben senin yerinde olsam naparım bilmiyorum ama o lafı eşimin yanına birakmazdim annemlere giderdim galiba git davayı aç derdim biraz burnu sürtsun kolay değil öyle boşanmak
(88 puan) tarafından
Gidemem kaçtım çünkü asla gidemem bebeğim de var eşim kötü biri gerçekten deil çok uyardı beni çok fazla ama lohusalık halinde mi ne öyle zoruma gittiki annesi yanında yok vs diye hiç merhamet etmedi bana sürekli aklıma geliyodu bugun de dedim işte malesef
(14,015 puan) tarafından
Neden gidemeyesin hangi anne baba çocuğuyla kapısına gelmiş yavrusuna sırtını döner. Ya canım hemen boşan demiyorum zaten sadece eşine korkun olmadığını göster. Eşinde annen ve baban senin arkanda değil diye böyle yapıyor galiba ona öyle olmadığını gostermelisin korkutmalisin onu ki 3 gün sonra yine aynı şeyi söylemesin
(88 puan) tarafından
Eşim öyle bi adam deil canım sadece arada kalıyo ailesine çok düşkün ama annesi falan çok acayip mesela onlaron yanında bana bilr yardım etmez laf ederler nazlıyo derker falan diye kemsi evimizde bulasık vs yıkar ne istesem yapar vs. Annesi falan her şeyden bişey buluyolar onlar yüzünden aramız bozuldu bende üstüne gittim sen bişey demiyosun vs diye
(14,015 puan) tarafından
Öyle şey olur mu ya eşinde bir garip ne anlarsa anlasın canım ne demek onlar yanlış anlayacak diye yapmamak. En başından seninle ilk evlendiğinde yapacaktı ki alıssinlar esin böyle alıştırmiş onları ergenler gibi davranıyorlar aynı. Bir küser iki küser üçüncü de alisirlar çünkü çocukları yani. Bilmiyorum canım ya Allah yardımcın Olsun ne diyim  muhattap olma çok fazla onlarla
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ne demek Ne yapacaksın annesinin ağzına bakan koca olmaz olsun yanında. Sahip çıkan kocanda yok iyice surtsun burnu bosversene bunlara kafayı takip ne üzüyorsun kendini.annene dayak yediğini de söyleyeceksin 

Burnu sürtsün

Git mahkemeye aç davayj kimseyi çekecek halim yok .kendimi ifade edemiyorum herkesi herşeyi alttan almama rağmen hala ezilen üzülen ben oluyorum olmayacağım üzülen de 
(88 puan) tarafından
Eşim çok iyi biri ama ailesinin huyunu biliyor asla hayır diyemiyor bikez desen dedim asla komusmazlar dedi uyarsam falan annesi falan çok ters bende bugun tecrübe ettim benle de sittin sene konuşmazlar muhtemelen napıcam bilmiyorum. Eşim kaç yıllık ogulları sürekli özür diler yanlış anlarlar diye
(5,938 puan) tarafından
Esin iki tarafj idare etmeyi bilecek o zaman iyi bir insan esine ailesinden sebep el kaldırır mi hiç kuzum
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Onun annesine babasina mecbur degilmissin anladigim kadariyla beni takmayani ben hic takmam .arayipta tartismam bile hakli da olsm .boşanma konusunda degil ama ben esini hakli buldm seni uyarmis ailm laftn anlqmz diye sen yine bildigini okumussun .hakkinizda hayirlisi
(88 puan) tarafından
Aynen keşke sussaydım eşim kaç yıllık ogulları en ufak bişey demiyo o korkusuna küser asla konusmazlar diyo benle de konusmazlae muhtemelen napıcam bilmiyorum
(1,667 puan) tarafından
Bence bi muddet sessiz kal yorum yapma boyle konularda eşine .eşinde sinirden söylemistir eminim bosanma meselesini .insallah pişmanlugini görurde araniz tekrardan iyi olur
(88 puan) tarafından
Mecbur susucam ama keşke eşimin hatrına çenemi tutsaydım bana dedi yerinde olsam ölürdüm yinede kocama laf getirmezdim kaynanam bakmasa bile.
(1,667 puan) tarafından
Aynn olmusla ölmuse care yok cnm .sen önüne bak bundan sonra kocanla arani iyi tutmaya bak tabiki kendini ezdirme ama kocanda hakliyken dediginden cikma .insallah iyi olacajsiniz
0 oy
(617 puan) tarafından

Canımbenim sen ilk başta hata yapmışsın kaçtım  diye niye eşya filan almadin benim eltimde kaçtı ama herşeyini dört dörtlük  yaptırdı  hatta benim düğünden daha güzel oldu :)  ağırlığını  başta koydu valla o öyle yaptıkça  dahada kıymetli oldu tabi akılları  Ben verdim hiç  birinden eksik kalma dedim  keşke zamanında ben herşeyi  yaptirsaydım dedim :D:D

(88 puan) tarafından
İşte malesef ama ben eşimi düşündüm sırf zorlanmasın diye zerrw kıymetim olmadı ya. Sürekli eltimi anlatırdı kaynanam her şeyi aldık çocuma ikinci el bebek arabası verdi eltine sıfır aldım her şeyini kabul etmedi aen iyi ediyon dedi vs zoruma giden onca iyilime karsılık değerimin olmaması
0 oy
(376 puan) tarafından
canim yuvani bozmamsi için kocani yumuşatmayi çaliş ben sadece kocami takiyorum yani o iyi davransa yeter annedidi ablasidi eger kütü davransalarda ben takmiyorum hiç onun için aramiz çok  iyi eşimle 
(88 puan) tarafından
Canım eşim çok iyi Allah razı olsun ne istesem yapar eder hatta sorar rahatsiz oldugun bi huyum varsa dikkat edeyim vs diye o derece ince biriydi. Annesi ve ablası bu doğum mevzuları vs araya girdi hep onlae yüzünden tartıstık yoksa kendi aramızda hiçbi sorun yoktu
0 oy
(87 puan) tarafından
Canım benim eşimde öyle sürekli sen kimseye birşey deme yeri gelince ben söylerim idare et der. O kadar olaylar oluyor hiç biriyle yüzyüze gelip tartışmam eşim ugraşır tartışır halleder. Şimdi bile benden kötüsü yok Bi de karşı karşıya gelsem eşimde beni haksız bulacak tümden içinden çıkamayacagım böyle susunca herkes sen haklısın sen sabrettin sustun diyorlar. Eşin idare et diyorsa başka da bir yol yok canım eşinle aranı bozduğunla kalıyorsun. Git eşinin gönlünü al ben samimi annem olarak gördüm kırıldığımı söylemek istedim sadece beni yanlış anladılar ben böyle olsun istemezdim de. Asıp kesmekle dik başlılıkla boşanmak la her iş hallolmuyor 
(88 puan) tarafından
Dua edin olur mu Rabbim aramıza ülfet muhabbet versin. Ailesi yüzünden sırf bu hallere kaldık
(87 puan) tarafından
Ya Vedud ismini bolca çek canım inşallah. Düzelir sen merak etme Saliha erdimin bir videosunda dinlemiştim erkekler her aman  ailelerinin karşısına geçip bagırıp çagırarak degil yaptıkları hareketlerle hanımlarını ezdirmezler demişti. Sen dogum yapmışsın eşin bakmış annesi ilgilenmiyor anası evdeyken almış seni götürmüş. Burda seni korumuş ezdirmemiş bu ailesine yetmiş işte hiç konuyu bile açma
0 oy
tarafından
Benim eşimin tarafı da öyle. Ben asla arayıp da münakaşaya girmem. Çünkü anlamayan insanlar. Esim de boşver kimse için huzurumuzu bozmayalım duymamazlıktan gel der. Eşimi sevdiğim için konuşmam  sana da tavsiye ederim 
(88 puan) tarafından
İşte bende eşimi çok seviyorum. bu zamana kadar her tartışmamız ailesi yüzünden oldu öyle doluydum ki yeri gelince patladım ama ben böyle olduklarını eşim derdi de inanmazdım budi derece olduklarına tecrübe etmiş oldum ölsem ses etmem artık
0 oy
(833 puan) tarafından
Sen herşeyi sineye cekmissin gülüm ipleri onlarin eline vermissin ne dedilerse susmuşsun.kacarak evlendim diye ikide bir boşarim seni dioo .arkanda ailen varsa hic durma cik git annenin yanina o pisman olsun .Millet saniyor ki evlilik cocuk oyuncagi
0 oy
(265 puan) tarafından
Aman sende nazlan anasi gibi çok nazli anlasilan.En güzelini yapmısın kendi kızına bioe bakmadiyda senin yanina niye gelmiş.Kocaninda keyfine başlarim ben olsam.Ailesinin huyunu biliyorsa seni korusun hem karnim doysun hem pastam dursun yapmasin.Gözünü korkutmak istemis.Sen onunkini korkut bence.Benim kaýınvalidem bile iyi hostur ama dogum yaptim sanki o loğusa gibi davranacaktı.Bende dedim benimkine logusalik hakkimi vermem diye.Bos ver bildigini oku.Iyi gecinmek zorunda degilsij onlar uğraşsın .
(88 puan) tarafından
Aksine kendi kızına bakmaz olur mu yalan eşime de öyle başı agrısa parol ları getirir hemen vs onuda dedim ben ameliyattan çıktım bi sormadın etmedin video izleyip izleyip gelip onu anlattın ama suçlu ben olmusum. Ne bileyim Allah bilsim onlar yüzünden eşimi üzdüm
(265 puan) tarafından
Senin de canin kıymetli bunu asla unutma.Eşinde semi anlasın biraz.Lohusalık kolsy bir sey değil.Bak kayınbabana tik dedittirmiuor.Sende nazlammayı ögren bu debir boyle;)
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Sen herşeyi bile bile evlenmişsin eşini neden dinlemedin ki canım uyarmış annesi konusunda benim kaynanada öyle eşim hep der boşver takma diye her zaman yanımdadır seninki de öyleymiş keşke dinleseydin onu böyle yaparak kendi huzurunuzu bozuyorsunuz 
0 oy
tarafından
Eşin blof yapiyor bence bosanacagindan dememis yani 
0 oy
(57 puan) tarafından
Canim bak Ben de kacarak evlendim ama asla kendimi ezdirmedim seni anliyorum çünkü kacarak evlenmek isteme evlilikler gibi olmuyor ama sunu bil Sen Ben kiyamiyorum diyorsun  peki o kiymiyor mu sana sen onun esisin cocugunuz var ama senin ailende var sakin anneden babandan uzak tutma tutma ki seni sahipsiz gormesin  ezdirme kendini bir kadindan once bir annesin sakin kendini caresiz gibi hissetme ve asla hissettirme Sen guclu bir kadinsin ve bunu daima tekrarlattir kendine 
(88 puan) tarafından
Eşimde arada kaldı onlae olmasa aramızda hiçbi problem yok. Niye böyle oldu anlamıyorum ama iyiki dedim içimi yiyodu sürekli patladım en sonunda
(57 puan) tarafından
Sen herseyi alttan almak zorunda degilsin birak biraz da onlar senin nazini ceksin Sen kole degilsin  esine uygun bir dille soyle  ama kendini asla haksiz cikarma
0 oy
tarafından
Valla kimse kimseyi idare etmek zorunda değil zorla mi iyi olacaksınız yani mesafeli olun ne o gelsin sana baksın ne de sen ona bak saygısızlık etmediğin sürece hiç bi sıkıntı yok esin idare et dediğini göre anasının huyunu bal gibi biliyor yani hem suçlu hem güçlü anası iki söylendi diye ne bosanmasi ya saçmalık evlenmeseydi o zaman elin kızı kendinin anasını çekmek zorunda değil evinde oturaydı sinir oluyorum böyle erkeklere
(88 puan) tarafından
Anasının huyunu biliyor konuşmazlar şimdi benle canım görümcem de kaynanam da kayınbabamda ben de anlamıs oldum yemek mi yiyon anne dedim onu bile yanlış anlayan biri
(57 puan) tarafından
Canim kacarak evlenen kadinlari ezen oyle cok oluyor ki esler de sahip cikmiyor olan kadina oluyor ama en önemlisi kendini ezdirmemek

İlgili sorular

+1 oy
55 cevap 1,850 göst.
27 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 321 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sda.aymina (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 410 göst.
23 Nisan 2023 Aile kategorisinde DUYGUSALL (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 141 göst.