0 oy
704 göst.
Diğer kategorisinde (1,210 puan) tarafından
Zeytin yağ alıyoruz hep kayinpederim geçen sefer 40 50 kilo yağ aldı baya 1000tl yi geçti eşime dedim bizi mde az alalım diye oda az aldi 20 kilo bişey şimdi bitti yağ bir yagdanlik şişesi yağ kaldi ne zaman bitti diyor yeri geliyor sabah akşam bende yeniyor herkes işten geliyor kaynım isyeri kapandı eşimin dedesi bize geldi biraz burda kalacak muntazam oglende yemek pişiyo sabah akşam yağ kullanılıyor kızartma olunca baya yiyor yağ bende yemeklerime bak yaglimi şöyle dedim yağlı deil diyor o zman benmi tez tüketiyorum yağı diyorum bisey demiyor geçen gün yemek yapıyom mutfakta sofra kurdum yerde de baska ışık var karanlik diye yaktım sofra kurarken bana düşman miisin bu ışık neden yanık gormuyonmu diyor 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
O da yetistiremiyosa canı sıkıloyodur canm gecim cok zor 1 maasla Allah sabir versin herkese
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canım benim şu devirde gerçekten geçim sıkıntısı var onun söyledikleri de ağır ama onu da anlamaya çalış

Yetişemiyor demekki  
+1 oy
(2,679 puan) tarafından
canım kızartmaları zeytinyağı ile yapma bence zeytinyağı yandığı zaman normal yağdan daha fazla zararlı hale geliyor kızartma larını çiçek yağı ile yap çiçek yağı hem zeytinyağına göre daha uygun fiyatlı
0 oy
(924 puan) tarafından
Tamam de üstüne gitme canım benim eşimde bazen yapıyor böyle 
0 oy
tarafından
Hepsi aynı canım ya geçim sıkıntısı zor
0 oy
tarafından

Hiç hesaplamadim canım aldığım yağ yarı olunca adama bitti diyorum alıyoruz. Yada kendi bidonu yarım görünce iş çıkışı alıyor

(4,853 puan) tarafından
Bacimmmm cok mutlu oldum senin adına masallah degerin kac çıktı
tarafından
12.58.  Cnm cuma tekrar vercem kızımda ilk değerim 6.8 di daha çok yeni
(4,853 puan) tarafından
Oyy oyyy maşallah guzel haberler alırsın tekrardan ınsallah
tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
(119,086 puan) tarafından
Kiz busra postuna cok yorum gelmis belki benimkini gormezsin hayirli ugurlu olsun bebisin aşkim cok sevindim yaaa
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Neden herşeye zeytinyağı kullanıyorsunuz kii, normal yağ kullan bence daha ucuz olur yani kızartmalarda falan. Geçim çok zor her şey çok pahalı yani markete girilmiyor resmen, adam bunalıyordır, benim eşimin eli açıktır mesela bizim evde de böyle yapan benim :) 
0 oy
(6,750 puan) tarafından

:ermm:şükür ki ayrıyız.  Ve yasaklara uyuyorlar çok özlerse gelirler. Sıklık yok yani. 

(25,224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ne diyon kız yağ diyo kızartma diyo :D
(6,810 puan) tarafından
Kiz allah seni postlarin karismiss
(12,773 puan) tarafından
Qhahahahah
(6,750 puan) tarafından
Hahahahaha:))))))))
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Erkekler yağ konusunda hep aynı canım yağ konusunda
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Adam napsın valla yap olmuş 60 TL. Bana 5 kiloluk yap alıyo kayınvaldem 2 ay gidiyo ben cok yag kullanmam 
Hep kaynana aliyo beleşe yasiyon laa sen
(25,224 puan) tarafından
Aynen la yumurta da alıyo koliyle
Sen benil son postuma niye bakmiyon
(25,224 puan) tarafından
Geliyom la görmedim
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Hayat pahalı kız . Valla marketten üç beş şey aliyom bakiyom ki 100 lira tutmuş ortada da. Bisey yok alınan valla . Bı eve en az aylık mutfak için bin TL gerek.  Herşey almış başını gidiyor valla .
0 oy
tarafından
Önemli olan 20 litre yagi ne kadarda bitiriyor olman ben 5 litreyi 2 ay kullanıyorum. Eger 20 litre 1 ayda bitiyor ise esin çok çok haklı. Isik konusunda benim gözlerim bozuk olduğu için bende hemen acarim ışığı eşimde bir şey demez.
(1,210 puan) tarafından
Yok kız 1 ay olurmu alalı kaç ay oldu ama yediyirmi dört benim evde yeniyor yemege yağ çorbaya yağ salatayaa yağ keke yağ yeme içme çok bu aralar bitiyo işte
0 oy
(88 puan) tarafından
Kızartma zeytinyağı ağır oluyor sıvıyağda al karıştırıp kullan yemeklere az da olsa mutlaka sıvıyağda katarım daha hafif oluyor daha uzun gider zeytinyağın en azından eşin laf etmemiş olur 
(1,210 puan) tarafından
Aldırmak lazım siviyagda ama bizimkilerde zeytinyağından başka yağ kullanmazki
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Ne yapacan geçim sıkıntısı işte alttan almaya çalış elinden geldiği kadar tutumlu ol onada belli etmeye çalış tutumlu olduğunu benim eşimde her zaman değil ama kafası atınca borç harç birikince oda böyle yapar 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Patates kızartmasıni da mı zeytinyağı ile

Bn yemek yaparken iki kez düşünüyorum da :)))

Bna adam haklı gibi geldi 20kilo az değil ki
(1,210 puan) tarafından
Valla bizimkiler zeytinyagdan baska yağ eve sokmuyorlar keke boroge herşeye katıyom bitiyo
0 oy
tarafından
Zeytinyağı içecek hslin yok yaa.. bizde.kayinvaldem aliyo yağ onlardan aliyoz bittikçe..onlarda der arada napiyosunuz zeytinyağını su niyetine mi iciyonuz diye..keklere kurabiyelere kızartmalar Ada kullanıyorum..eşim siviyah kullandirmiyo..ister istemez çabuk bitiyo....
(1,210 puan) tarafından
Aynen bizde sıvıyağ kullanmayız tez bitiyor şimdi pahalı lasmis
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Kizartma zeytinyagi ile yapma canim, normal siviyag ile yap. Hem yazik gunak o ladar zeytinyagina hemde kizartma icin uygun değil. 
0 oy
(2,792 puan) tarafından

Eşim bana o yağ ne ara bitti dediğinde ben ona diyorum ki ben sabah akşam aç karnına bir bardak içiyorum ondan bitti diyorum susuyor :D

(1,210 puan) tarafından
Bende dicem valla
0 oy
tarafından
Evet biz kadınlar herşeyi üstümüze alıyoruz ama öyle değil aslında

Pda canı sıkılıyordur yetiştiremiyordur herşey çok pahalı olmuş

Dediklerine alınmamaya çalış 
(1,210 puan) tarafından
Herşey pahalı evet ama benim yemekler yaglimi oluyor diyom yok diyor napiyom ben iciyommu
tarafından
:) kız bişey olmaz
Benim kocada elektrik faturası fazla geldiğinde demediğini bırakmıyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 350 göst.
6 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 379 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde VB. (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Hayat devam ediyor (829 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 346 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu

378,076 soru

11,316,118 cevap

34,758 kullanıcı

...