0 oy
302 göst.
Aile kategorisinde (1,126 puan) tarafından
22 aylik bebegim kayhiyen maske takmiyor atiyor agzindan takmaya calisirken firlatiyor kizip agliyor ne yaosam olmadi. Hastaneye goturmem.gerekiyor ama maskesiz cikmak.istemiyorum.nasil bi yontem yapabilirim fikir verin lutfen

15 Cevaplar

0 oy
(11 puan) tarafından
Iki yasindan itibaren takmak gerekiyor takmaz daha kücük annesi 
-Reklam-
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Ben geçen gün götürdum hasteneye canım atkısını sardim ağzına açıyor yine de ama sakın bı saatte gitmeyi deneyebilirsin ben dört buçukta gitmiştim 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
2 yaş ve üzeri takmalı canım. Sıkıntı yapma kendine.
0 oy
(5,949 puan) tarafından
2 yaşından  küçük  bebeklere  takmak gerekmiyor canım 
0 oy
tarafından
Bende götürürken  takmiyorum  ki atar zaten 2 yastan önce önerilmiyor
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Cocuk akıllı valla mınıcık yavrulara ezıyet vermeyın ona bulasmaz korona sız sadece bı yere dokundurmayın yeter
0 oy
tarafından
Benim oğlan iki yaşında 3 gün hastaneye gittik sabahtan akşama kadar ordaydik maske takmiyo kesinlikle ariyo agliyo arada diyorlar nie maske takmiyo diye nasıl takacaksa çocuk taksa daha iyi aklım çıktı bulascak diye 
0 oy
tarafından
2 yaşından küçük bebeklere maske takılmıyor zaten
0 oy
(739 puan) tarafından
2 yaş altına maske yasak ki 
0 oy
tarafından
Bebeğini götürmeyecen o zmn.. benim 6 aylık bebeğim dolayısıyla maskesiz ve virüs kaptı bi sıkıntısı olmadı ama taşıyıcı oldu ailede 5 kişiye bulaştırdı.. atlattık iyiyiz çok şükür.. Salı günü de çarşıya çıkmam gerekiyodu köydeyim ben merkeze git dön işin yarım saat bile olsa saatlerce arabayı bekliyorsun sabah 9 da çıktım evden akşam 5 de geldim bebeği babasıyla bıraktım dolaba süt sağıp bıraktım meyve püresi yaptım sebze çorbası yaptım bıraktım ben gelene kadar onlarla idare ettiler götürsem yine kapacak diye götürmedim..
0 oy
(263 puan) tarafından
Takmasin hic bisiy olmaz maske de bir ise yaramiyor zaten. Korkma benim kucucuk bebegm var gidiyorum hastaneye yani
0 oy
(13,607 puan) tarafından
Normal maske degilde boyunluk gibi olanlar varya öyle bişey tak. Benim kızım 18 aylıkken uçakta onlardan taktım gıkını çıkarnadi yavrum. Gerçi 2 yaş altina takmayın maske daha zararlı onlar için dediler.
0 oy
tarafından
Zaten o yaştaki çocuğa maske takılmaması gerekir hadi bizler nefesimiz daralınca kimse yokken açıp nefes alıyoruz ama çocukların aklı ona ermez sen çocuğunu yanından ayırma götür kucağından indirme gerekirse
0 oy
tarafından
Arabasi varsa arabasına koy üstüne yağmurluk geçir 
0 oy
(175 puan) tarafından
Başlarda 2 dediler sonra 6 yaşa çıktı 6 yaş öncesi çocuklar maske takıldığında nefes refleksleri tam gelişmediğinden nefes almayı unutup nefessiz kaliyolarmis ve birçok hastalığa sebep oluyomus 22 aylık bebeğe maske takmaya neden calisiyosun ki takmamasi normal zorlama 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 321 göst.
24 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 347 göst.
13 Nisan 2021 Aile kategorisinde selindrn (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 514 göst.
0 oy
6 cevap 583 göst.

374,679 soru