0 oy
1,657 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kızlar ya delircem kendi annemde panik hastaligi var otobus ucak kullanamıyo o yüzden doguma gelemeyecek kaynanam gelicek kayınpederim gelicek bide kaynanam kendi annesini getiriyo ya zaten kadın yaslı dogumda onunlamı ilgilenecek benimle mi zaten amacları yardımcı olmak degil gezmek icin geliyolar neymis doguma 1 gün kala gelip cocugun 40ı cıkana kadar kalıcaklarmıs esime doguma 1 gun kala gelecekse hic gelmesinler dedim doguma 1 ay kaldı artık kendimi kaldıramıyorum bana suan lazım birileri dedim kızdım esım zaten laf ettirmiyo kayınpederimde esimde bana güvenmiyo neymis ben cocuga bakamazmısım insan evladına neden bakamasın evim 2 oda sadece biri yatak odasi digeri oturma odası nerde yatıcaklar oda merak konusu 

21 Cevaplar

+1 oy
(410 puan) tarafından

Canım kaynanan annesiyle yaşıyorsa mecbur getirecek yaşlı kadın evde kalamaz tek başına ama ayrı yaşıyorlarsa hata yapıyor hatta bence kayınbabanin gelmesi bile hata sonuçta sen doğum yapacan rahat edemezsin bn edemezdim açıkçası

tarafından
Yok canım ayrı kalıyolar kaynanamın anneside zaten geliniyle kalıyo yanlız degil aslında iki odalı bi evde oturuyorum ücü birden nerde yatıcaklar ve ben o halde nasıl ugrascam bilmiyorum esime söyledim her zaman yaptigi gibi kufurler edip konuyu kapattı
(410 puan) tarafından
Ay su erkekler yok mu ya kendi ailelerine hiç laf dedirmiyor konuşması lazım annesiyle siz gezmeye mı bebeğe bakıp yardımcı olmaya geliyonuz diye belki bebiş erken doğacak bir hafta nasıl güvenip de bir gün kala gelecek
tarafından
Onların amacı zaten ben veya dogumum degil ki bebek dogduktan sonra elimden alıp kendileri bakacak tek amacları o
(410 puan) tarafından
Aman bir gün bakarlar bikarlar kesin çocuk bakmayı unutmuşum derler o zamn benimkine eşim diyo anne sen bakaacm oda kendine güvenmiyor benden geçti artık çocuk bakıp büyütmek diyor
tarafından
Ay insallah bırakda cocuguma rahat rahat ilgi gösteririm biraz kendini begenmis biri pek sanmıyorum benden gecti diyip köseye gececegini ama :)
(410 puan) tarafından
O zMan çekeceğin var canım bizimkide kendinden geçtiğinden değilde uzurinden yük siyiriyor aklı sıra :) ay gelsin eve de yardımcı olsun da bn bebeğime bakarım o bakmsada olur:)
-Reklam-
0 oy
(208 puan) tarafından

Üst üste yatsınlar bırak bizimkilerde aynısını diyor yasin kucuk bakamazsin onu sen değil ben buytucem gibi laflar vidilasin dursunlar eşine şöyle karnım burnumda onlara hizmet mi ediykm sancı mi cekiym lohusa lohusa nasıl ayağa kalkıp onlara hizmet edicem de yani anlar herhalde

tarafından
Yok kuzu valla neler neler dedim anlamıyo onlar gelince esimle aram bozulacak biliyorum
(208 puan) tarafından
Sessiz durucaksin bitanem başka çare yok bn seslenmiyorum gelir yer içer giderler çit demem
0 oy
tarafından

Bu halinle nerde yatiricam diye hiiic kendine dert etme. Lohusa halinle hizmet edicek değilsn ya. Geldiklerine gore kayinvaliden planlamustr kafasinda yaticak yer. Sen bebegine odaklan Rabbim bi nefeste kurtarsn ins. Gerisini bosver. Kayinvalidenlerden önce sen atla bebeginin bakimina. Sakin kayinvalidene birakma dogum yaptm deyip. Hem onlar görsn idare edebildigini hem esin. Bi süre snra esinde skilir zaten o kalabaliktan kendisi der gidin esim yapıyo artk iyi diye

tarafından
Valla esim asla sıkılmaz esime kalsa annanesini hıc göndermicek bizimle yasasın diyo kadın istemiyo ben sehirde yapamam diyo bebek dogsun bana fırsat kalmaz ki istesemde baktırmazlar bana
tarafından
Esin soylemeszse sen arada söylersin alttan kirmadan kavga cikarmadan. Sende evinden yurdundan oldun bize bakma biz iyiyiz idare ederiz diye.
(175 puan) tarafından
O nasıl iş ya sen bakacaksın bebeğine tabiki onlar için mi doğuruyosun töbe yaa taviz verme canım zaten yaşlı kafası zaten yanlış hareketleri oluyor kundak yapmak gibi bebeği tuzlu suyla yıkamak gibi ağzına bal reçel sürmek gibi bebeğine sahip çık canım onlardan daha çok önemsiyorsun bebeğini sonuçta
0 oy
(223 puan) tarafından

Niye bakamayasın canım çok da güzel bakarsın rabbim yardım eder illa karışacajlar işte canım hiç duyma bile 

tarafından
Ben bakarım kendime guveniyorum sonucta herseyi goze alarak cocuk yapıyoruz ama bunu anlatamıyorum onlara
0 oy
(247 puan) tarafından

"Gelmeyecekler, gelirlerse doğurmam" de :) Şaka bir yana tatlım, "Çocuk benim çocuğum, ben ona nasıl bakacağımı bilirim, bilmediğimi de öğrenirim. Ne düşündüğünüz umrumda değil, ben kırk mırk anlamam, herkes kendi evinde kalacak. Arzu eden gündüz ziyarete gelsin." deyip nokta koyman lazım bence.

tarafından
Karsındaki insan anlayıs göstermeyince noktada koysan üc noktada koysan bos valla
(247 puan) tarafından
"O zaman ben giderim kendi annemde kalırım" diye ültimatom vermeyi denedin mi? Sen annesin. Kimsenin anlayışına ya da onayına ihtiyacın yok. Kimse senden daha fazla soz sahibi olamaz bebeğinin üzerinde
tarafından
Ailem istanbulda yasıyo gitme ihtimalim olmadigi icin oyle biseyde diyemiyorum zaten bu sekilde devam ederlerse dogumdan sonra ailemin yanına gidicem
0 oy
tarafından

Aynı dert bende de var kayınpederim ve kaynımlar da gelecek ne işleri varsa lohusanın evinde bi durun kırkım çıksın az toparlanayım yok düşünmezler ben eşime söyledim peşin peşin hizmet edemem kusura bakma sürekli de yanlarında oturamam diye eşim de yapma zaten o halinle nasil yapacaksın dedi bakalım geldiklerinde de aynısını mı diyecek

tarafından
Cok sinir bozucu düsüncesizlik resmen ya bizimkilerde öyle anlayısta yok yanlarında oturup sohbet muhabbet etmesem hemen alınıp surat yaparlar
(2,931 puan) tarafından
Yatağın yorganın yerini göster anne burası senin evin mutfakta sana ait rahat edin de geç odana yat arada bi çıkarsın nasilsinz flan diye yalandan sor kayınpederin de kaynanasiyla nasıl ayni odada yatsin bakacaklar yer yok giderler
tarafından
Ilgilenmedi naz yaptı falan derler o sekilde davranırsam esimle aram bozulur yoksa umurumda degil ne dusundukleri
tarafından
Valla isterlerse suratın alasini yapsınlar rahat rahat pijama da giyilmez kayınpederler varken ben bebeğimi alir geçerim odama onlar beni düşünmüyorlarsa ben onları hiç düşünmem eşim ilgilensin
(2,931 puan) tarafından
Kaynanana de anne babam var gelemiyorum ben içeri yatamiyorum flan desen. Yanlış bi düşünce ama ben ne annemi ne kaynanami yanmda istemiyorm yanlarinada gitmem bakabiliriz diye umuyorum
0 oy
tarafından

Sen bakabilirim bebege diyorsan sorun yok sen bebege bakarsin birseyle ilgilenmiycen zaten canim kaynanda annesine bakar :D

tarafından
Ikisi birden bana kaynanalik yapmaya geliyo problem orda keske masum masum birbiriyle ilgilenseler ama nerdee :)
tarafından
Benim dogumuma gorumcem kaynanam annem babaanem gelicek yapar yerler diye dusunuyorum insallah bir sorun cikmaz sendede bendeede :D
tarafından
Insallah    :)
0 oy
(172 puan) tarafından

Benim evimde seninki gibi küçük 2 oda ve bana ablam bakicak yani bir tek ona yatacak yer var diger o da ztn yatak odasi kayinpederim hayaller.kuruyo gelecekmis oglunun evinde kalacakmis bilmem neymis esime soyledim nerde yatirmayi dusunuyosun bunlari diye gelene gelme nasil diyim ben ama bunlarin anlayissizligida ayri bi dert.falan dedi sen diyemessin ama ben derim dedim aradim kaynanami evimin durumu ortada sende benim annemde.yaslisiniz bana ablam bakicak ve kusura bakma ama evde 1 kisilik yatacak yer var gelmek isterseniz diğer gelininizde.kalmaniz gerekecek dedim hic bisey demedi once sonrada dogru diyosun falan dedi ayrica kayinpederimin evde ne isi var ben lohusa olucam ustum basim daginik olucak belki cocugu emzirmek icin ekstra yerim yok dedim cat cat soyledim valla artik gelseler bile bende.kalamayacaklarini biliyolar derdim bana yetiyo birde onlarla ugrasamam 

tarafından
Bende gelecekse sadece kaynanam gelsin dedim ama dinleyen kim tabi kayınpederin gelmesi ayrı bi sacmalık mantıklı biri olsaydı gelmezdi
(172 puan) tarafından
Hepsi ayni anam bunlarin kalkmis benim kayinpederim diyoki annen gelemezse ben gelirim ben bi kaldim ne isin var dicemm diyemiyorum esime dedim babanmi bakacak bana acaba neyin kafasini yasiyo kutu kadar.ev ztn..benim babam bir kez arayip sormus insan degil bak anneme sorar.iyimi degilmi diye okadsr ama kayinpederim esimi ariyo normalmi dogurcak nasil yapcak diyo sanane be ***** herif
tarafından
Aynen benim babamda oyle arayio sormaz ama anneme ablamlara sorar kayınpeder arayıp bebek haraket ediyomu diyo utanmasa elini koyup dinlicek :)
0 oy
tarafından

valla oyle bir bakiliyor ki neden bakamicakmissin bi yikamaya bisey diyemem oda zorda kalinca yaparsin 

tarafından
Cocugun kolunu bacagini kırarım atesi cıkar anlamam diye korkuyolar bu kadarda sacma düsünüyoalr iste
tarafından
dovcen sanki:) ya zihniyete bak
0 oy
(246 puan) tarafından
Yeni doğum yapan kadının yanında 40 gün kayınpederin işi ne? Hadi tek kaynanan gelse anlayacağım da 2 göz odan var zaten sürekli yatak odasında dursan laf edecekler. Bebeği emzireceksin sürekli,  kanaman olacak bilmem ne ağrın olur vs kayınpeder ne arıyor sizin evde. Yatmak istersin laf ederler,bebeği emzirirsin laf ederler. Yok sütün yok,yok bebek aç,yok sen bakamıyorsun ver bana dediler mi lohusalıkta bir de psikolojini bozarlar. Eşin ne akla hizmet bencillik yapıyor acaba? Onun için hava hoş zaten seni düşünmesi lazım. Bebekle mi uğraşacaksın insanlarla mı uğraşacaksın. Yardım etmek başka sahiplenmek başka. Kimsenin bebeğine annelik etmesine gerek yok. 9 ay kendin içinde büyütüp dünyaya getirdiğine göre bebeğine bakıcıya da ihtiyacın yok. Insan anne olunca her türlü bakıyor. Kendileri ilk anne olurken her şeyi mi biliyordu sanki. Annecilik yapmalarına müsaade etmeyeceksin. Yardım ederler eyvallah ama eziyet ederlerse de kendini ezdirme. Al çocuğunu git yatak odasına kapını da kapat bitti. Zaten bebeğin sana ihtiyacı var seni emmek isteyecek senin kucağını isteyecek babaannesine ihtiyacı yok sana var. Senin de desteğe ihtiyacın var köstek olmalarına izin verme. Şimdi zaten herkese duyurmustur her şeyi hazırlamıştır gelmeyin desen dargınlık alır başını gider. Ya annenin yanına git şimdiden ya da evde sabredeceksin artık .
tarafından
Valla duygularıma tercüme oldun canım annemin yanına göndermediler laf ettiler ben evleneli 10 ay oldu 1 kez gitmedim annemlerin yanına onlar istanbulda yasıyo bi kez gitmek istedim laf etti kaynanam olacak bende gitmedim doguma hic göndermezler esimin kafasını agrıtırlar esim zaten ailesine toz kondurmuyo gelcekler tabi diyo ama hic biriyle ilgilenmicem isterse esime sikayet etsinler ceker giderim stanbula ugrasamam
(246 puan) tarafından
Sen kaynananın lafıyla dünyaya gelmediğine göre niye kaynananın lafıyla annene gitmiyorsun ki. İnsan en çok annesinin yanında rahat eder. Eşine her türlü hava hoş onluk bir durum yok ki senlik bir durum var. Benim doğuma babam geldi onda bile emziriyorum çat girdi rahatsız oldum bir yerim gözükmedi ama ya gözükseydi kendimi kötü hissederdim. Kayınpederinle aynı evin içinde lohusa halinle çok zor. Banyo yapacaksın,emzireceksin, üstün başın her zaman müsait olmaz bilmem ne yani hiç hoş değil. Hadi kendi baban olsa anlayış gösterir, bir şey olsa rahat rahat söylersin de kayınpeder oldu mu çekinirsin. Ben olsam şimdi annemin yanına gider bir süre kalır gelirim doğumdan sonra. Sonuçta senin annen afedersin de eşinin ailesi aileyse seninki de yaban gülü değil hic görüştürmemek ne demek. Kendisi toz kondurmasın senin ailenin lafı bile geçmesin sayılmasın öyle haksızlık mı olurmuş. Ben daha evlendim evleneli annemi göremedim bebeğimle de annemde kalmak istiyorum hep senin aileni saymakla olmaz de eşine kusura bakmasın.
0 oy
tarafından

Kaynana şöyle annenin gelmesine gerek yok rahat edemem de

0 oy
(25 puan) tarafından
Öyle diyorsun da doğduğunda ilk zamanlarında birine gerçekten ihtiyacın olacak o bebeğin gazı olacak durmayacak senin sancıların olacak uyumak istiycen o zaman bakacak biri lazım yanına destek canım 
0 oy
(59 puan) tarafından
Burda yazılanları okudukça sinirleniyorum ne kaynanalar görümceler eşler var insanlar nasıl bu kadar düşüncesiz kötü olabiliyor rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsın. Kocan sana kızacagina düşüncesiz annesine laf söylesin valla bende doğumum yaklaşınca dip köşe temizlik yapmayı düşünüyorum görümcemi kaynanamı arıycam onlarda yok yapmayız diyecek insanlar değiller 
0 oy
(242 puan) tarafından
Ya bu erkeklerde akil dusunce yokmu hepsinin kafasi sanki dreksiyon. Hamileyken yardim lazim kadina Valla dogurdukdan sonra bakmaya ne var yurumek oluyor iş yapmak oluyor uyumasan bile bir sorun olmuyor . Hamileyken cok zor simdi gelin dogumdan sonra lohusalik kafa allak bullak oluyor kimseyi isdemez insan yaninda
(594 puan) tarafından
Vala canım 39+3 deyim kendi işimi kendim yapıyorum.. ha hamilelği riskli gecen biri için hamileyken yardıma ihtiyacı vardır. Ama diğer türlü ihtiyaç oldugunu düşünmüyorum. Hamile kalmadan önce cok zor bu hamilelik derdim ama öyle bir zorluğu yok. Dogumdan sonra daha ihtiyaç olucak bencede
(12,851 puan) tarafından
Bende bütün temizliğimi tek başıma yaptım dip köşe perdeleri kendim astım kimseye ihtiyacım olmadı ama doğumdan sonra 1 bardak su getirene ihtiyaç var hem bana hem oğluma anneler baktı sağ olsunlar mutlaka yanına biri gelsin canım
(242 puan) tarafından
Valla ben 3 kere dogum yapdim 1 cide bir tek ilk dege bir kac gun annem gelip gitdi ama oburlerinde kimseyi isdemedim sadece doguma kadar bana yardimci oldular hepsinnen Allah razi olsun. Kusuyordum halim yokdu agrim oluyordu hareketde zorlaniyordum. Ama dogumnan sonra kus gibi hafifliyordum
(12,851 puan) tarafından
Oğlum 80 günlük hala düzenimi kuramadım oğlum yalnız kalmayı hiç sevmiyo pusetle mutfağa götürüyorum orda da durmuyo sabahtan akşama kadar kayınvalidem duruyo yanımda nasıl yaptınız düzen kurdunuz 3 çocukla
(242 puan) tarafından
Valla kurdum ayri evde oturuyoruz hepde ayri oturdum ilk cocugumda annemler beni 40 ckana kadar yanlarinda tutmak isdediler kayinvalidemde isdiyordu bende kavqa olmasin dege hic kimseye gitmicem dedim kendi evimde bakicam yardim etmek isdeyen bana gelir. Zaten ne kayin validem ne annem 1 gece dahil kalmadila. Gunduzleri gelip yardim ederlerdi artiq gerek olmadigini soyledim kimse gelmedi yani yardim icin 2 cidide ayni oldu 3 de artik yeni dogan bebek dahil hepsine kendim bakicam yardima gerek yok dedim. Ama tabii kocamin yardimlarinida unutmamak lazim o bana yardimci oluyor is sonrasi
0 oy
(8 puan) tarafından
Canım benımde evımde 2 oda var annmı cagırdım bnmke klıyo esım babasınıda gtrcek bı kac gune kaynanam vefaat ettı npcam bılmıyorum 
0 oy
tarafından
Hem kaynanan hemde annesi mı kalck sizde ? 

Doğuma gelse de içeri bir kişi alınıyor merak etme yani içeri giremez annesi 

Kalma konusuna gelince kaynanan kalsın bsy olmaz cnku çocukla zor oluyor ev işi yemek hemde emzircksn vs uyuman da gerekicek

Kendimden biliyorum bn tek baktım kimse yoktu gecem gündüzüm yoktu inan ki biri gelse bir saat baksa da az uyusam diyordum hem lohusa olcaksn tek kalmaman gerek eşine soyle annen kalsn ama boşuna kalabalığa gerek yok de

Bakarsın çocuğuna her şekil ama biraz yorulursin
0 oy
(303 puan) tarafından
Çocuğunu onlarla hiç yalnız bırakma canım ben sana söyleyeyim o kadar saçma sapan şeyler yapmaya kalkıyorlar ki aklın şaşar.Hiçbir işi de kalkıp sen yapma.Sen sadece bebeğinle ilgilen o uyurken sende yat uyu.Valla benimde ilk bebeğim herseyiyle doğduğundan beri ben ilgileniyorum.Allah yardım ediyor.Ben 20 günlükten beri tek başıma yikiyorum oğlumu.Öyle senin istemedigin birseyi yapmaya kalkarlarsa ben yapmayacam yapmayin sizde de.Senin icin dogru neyse ilk gunden itibaren onu savun.Fikirlerinin sonuna kadar arkasinda dur.Kocanla aran bozulacak diye de hic korkma.O senin evladin istemedigin birseyi kimse yapamaz.Sen is yapmayinca kaynanan mutlaka kalkıp kendi yapacak.Hiç buyuramam deme canın ne istiyorsa anne şu yemeği yapıversene, çamaşırları makineye atıver de yıkansın, biraz şöyle ortalığı süpürüverir misin de.Yaptır valla o sana bakmaya gelecek sonuçta senin bunları istemende saygısızlık değil.Akşamda bırak nasıl yatarlar yatsinlar sen bebeğini yanına al yatak odana geç.Sakin ayrı orada yatma bebeğinle.
0 oy
(224 puan) tarafından
Benimde annem gelemicek sanırım yanıma o yüzden hıc kimseyi iatemiyorm dua ediyorm hemen ayağa kalkıyım işlerimi yapıyım diye kimseyi istemiyorm Bende 
0 oy
(4,668 puan) tarafından

Sen bebeği alıp annene git onlar kendi kendilerine otursun lar 40 gün evde :D Töbe yarabbim ya. Allah anlayış versin bu insanlara ne diyeyim.

0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim ilk basta net ve acij olman gerekiyor. Sen bebegine bakacaksin. Onlarda sana ve ev duzenine bakacaklar. Dogum sonrasi o agriyla bebek sorumlulugu vs bosverip dayanamayip evle ve onlarla ilgilenirsen daha cok yorukur ve yipranirsin. Hasta, hamile, dogum yapmis kadindan hizmet beklememek lazim. Bunu esine ifade et surekli. Dayanamazsa esin ilgilensin baksin onlara. Ev durumunuda biliyorlarmis birak onlar dusunsun nerede yatacaklarini senin ve bebisin yeri belli zaten. Kadinlar neyse de kayinpederin gelmesi garip gekdi bana yani sen simdi yeri gelecek bezle gezeceksinnyeri gekecek sutyen takamayacaksin belli senin evinde rahat olmani etkilemez umarim. Ayrica panik atagi olan kisiler otobuse biniyor, annen kendi zorlayip gelse iyi olurdur.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 443 göst.
27 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Asladgzl (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 650 göst.
14 Mart 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 664 göst.
8 Kasım 2018 Aile kategorisinde Sultan nur (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 276 göst.