0 oy
813 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Öncelikle linç edilmek istemiyorum.  Kimseye minnette etmek istemiyorum. 

Eşim pozitif bilenler var bana köpük tabak bardak filan aldır diyorlar ama ben kimseye minnet etmek istemiyorum.  

Normal bardak tabak kullanıyorum. Dün  Bugün öğleye kadar 2.3 tabak bardakla sürekli uzun programda bulaşık makinesinde yıkadım ama günde 3.4 kez çalışmış oluyor makina 

Bende eşime verdiğim bardakları kahve fincanlarini filan hemen verme bu tarafa dedim sandığın üzerinde tepside biriksin akşam enson hepsini verirsin eldivenle maskeyle makina dizer tablet çamaşır suyu ile hemen calistiririm. Dedim 

Yada her yiyip ictiginde makinayımı çalıştırmaya devam etsem bilemedim 

Şimdiden teşekkür ederim ❤️

Bu karantina zor işmiş ya elin kolun bağlanıyor. Kitleniyorsun

21 Cevaplar

+2 oy
(8,082 puan) tarafından
Ben pozitiftim eşim negatif. Aynı yerde kaldik ayni şeyleri yiyip içtik. Makina herzamanki gibi günde 1 kez çalıştı.  Bazen çok abartmamak gerek sakınan göze çöp batar misali
(8,082 puan) tarafından
Yaaa Dikkat et ozaman canım bilmiyordum. Gebeliğini biliyorum ama çok çok sevinmiştim♥️
tarafından
Allah razı olsun ❤️ cnm
(4,962 puan) tarafından
Böyle bir salginda bu sozede gülünur
Sakınan göze çöp mu batar okey de şimdi geçerli değil bu söz
(8,082 puan) tarafından
Ee gül ozaman sabah sabah negatif enerji yaycağina☺
(4,962 puan) tarafından
Bu konuda çok sinir oluyorm canım negatiflik yaymak degil amacim yoksa
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yanlış anlamazsan eğer İstersen kargo ile gönderim yaparım evine plastik tabak bardak 
tarafından
Allah razı olsun bitanem ben ilçedeyim kargo gelene kadar bizim ev hapsimiz biter hemen gelecek olsa hemen alırım birçok kargoda bizim bölgeye gelmiyor gelip şubeden alın diyor
tarafından
Allah yardimcinz olsun şifa bulun inşallah :(
tarafından
Sanal marketlerde yada getirde vardır plastik tabak ordan sipariş ver
+1 oy
(12,797 puan) tarafından
Bence sirkeli suda beklet legende sonra kendin yıka 
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(12,852 puan) tarafından
En mantıklısı köpük tabak tabiki o kadar su israf etme canım 
tarafından
Kimseye minnet etmek istemiyorum. O yüzden ekmeği bile kendim yaptım canım yazdan yaptığım zulalari çıkartıp kullanıyorum
0 oy
(1,770 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun biran önce atlatirsiniz İnşAllah
tarafından
İnşallah canım inşallah rabbim kimseye yaşatmasın
(1,770 puan) tarafından
Amin canım ❤️
0 oy
(536 puan) tarafından
Eşin yemeği yer yemez sıcak çamaşır sulu leğene at bulaşıkları sonra durula bir şey kalmaz ama biriktirme ya da köpük alma
tarafından
Ben çamaşır suyu yağ çözücü bu tür şeyler yasak cnm makinaya da uzaktan döküyorum o bile etkiliyor
(536 puan) tarafından
karbonat sirke ve limon sık suya canım
tarafından
Teşekkür ederim onları yaparım
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Bence şu israfı canım Kendi bulaşıkları elinde yıka eşinin kini makina da biriktir
tarafından
Makina koyduğun an makinayı çalıştır dedi ilaç için gelen çalışanlar ama
0 oy
(27,311 puan) tarafından

Biriktirmenin anlamı yok

Çikan bulasigi çamaşır suyu ile bol.sabunlu sıcak suda yıkasan bile kafi 

Ayrıca kimsenin linç etmeye hakkı yok normal bi soru sormuşsun.

tarafından
Bana çamaşır suyu yağ çözücü bu tür şeyler yasak gülüm bitek makina uzaktan döküyorum
(27,311 puan) tarafından
Hmmmm o zaman mecbur birikecek
0 oy
tarafından
Bşr sürü market uygulamaları var temas etmeden kapına bırakıp gidiyor onşara minnet edebilirsin mesela o kadar suyu harcama günah hemde sende riske girme 
tarafından
Bizim burda. Yok cnm maalesef akşam. Baktım oldugum adrese teslim yok
0 oy
tarafından
Karışık oluyor öyle canım kendi bulaşıklarını elde yika eşinin bulaşıklarını makinede biriktirip hepsini birlikte yıka
tarafından
Makinada bekletme dendi cnm kendimi kini elde yıkıyorum o yüzden sormak istedim
0 oy
tarafından
Bence esinin tabagini bardagini catalini kasigini ayir sadece onlarla yesin yemek verecegin zaman onlari yikar verirsin surekli tabak degistirirsin seninkilerle karisabilir gunde o kadar makine acmak bide uzun program cok fazla 
tarafından
Ben kendimi kini elde yıkıyorum cnm onunkiler ayri
0 oy
tarafından
Kmseye minnet etmene gerek yok canım internetren al eve kdr getiriyolar sonuçta. 
tarafından
Canım benim olduğum ilçeye kargo gelene kadar bizim hapis biter çoğu kargoda şubeden teslim ediyor eve getirmiyor merkezde değilim ben
tarafından
Hı anladm o zmn makinede biriktir yda eşinin odasında devsm et biriktirmeye 3 parça için çalştrma makine bnce canım.
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Aslında kullan at işi oluyor kuzm kendine eziyet böyle abim kardeşim korona oldu hiç zorlanmadi bulaşık işinde bnce kendini yorma bebeğim imkanın varsa aldır
tarafından
İmkan var ama ben 1 isterim onlar bin ister hazır mesafeliyim herkese bunu bozmak istemiyorum. Ablam var onunda kızı kalp ameliyatı oldu aramda baya mesafede var o yüzden. Yeğenimi tehliye atamam daha 6 yaşında
(6,825 puan) tarafından
Anladım cnm eşinin odasında balkon flan var mı
tarafından
Maalesef cnm
0 oy
(10,397 puan) tarafından
Cnm eşim hastaydı onları leğene su kaynattım sirke limonda beklettim sonrası makineye koydum öyle yapabilirsin 
0 oy
tarafından
Ben tabaklarımı oda da biriktiriyodum sonra iyiysem makinaya atıyodum diğer bulaşıklar ile yıkanıyodu eğer kötüysem çamaşır suyu döküp bekletip sonra makinaya atıyodum bi sıkıntı yaşamadık yıkarken de çamaşır suyu döküyodum kaynar su ile yıkanıyo zaten virüs filan kalmaz 60 derece den sonra ölüyor muş 
0 oy
(4 puan) tarafından
Merhaba bir bulaşık legenine çamaşır suyu ve deterjan koyun her bulaşık çıktığında içime atıp biriktirin akşam da kendi bulaşıklarınzla beraber makinaya atıp tekrar deterjan ve çamaşır suyu koyup calistirirsinz.diger türlü makine çok çalışmış oluyor geçmiş olsun Allah şifa versin. 
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Çamaşır suyu hazırla leğene makinaya atana akdar içinde biriksin öyle her sefrinde çalıştırma makinayı boşuna

Geçmiş olsn Canım
0 oy
(790 puan) tarafından
Eline eldiven takip yikayabilirsin sicak suyla
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eldivenle Normal akıt makineye koy yıkansın bırak normal programda ilk defa duydum böyle bşy zaten kaç derecede yıkanıyor onlar. Şuan bu kadar kuraklık varken boş yere israf yani kimseden böyle bşy duymadım onca virüslü insan tanıdım normal yıkadılar herşeylerini 2 tabak 2 bardaktan sonra makine mi çalışırmış akıt sıcak suyla biriksin makine de
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Eşimin kuzenleri karantinada ekmeklerini bile gorevli alip goturuyormus kimse yokmu canim oyle gorevli istediklerini alabilecek yani burasida oule buyuk sehir degil 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 203 göst.
17 Kasım 2021 Aile kategorisinde Es ma (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 589 göst.
0 oy
21 cevap 446 göst.
0 oy
23 cevap 846 göst.

377,360 soru

11,292,795 cevap