+1 oy
19,220 göst.
Aile kategorisinde (9,652 puan) tarafından

Kızlar burada yorumlarda falan çokça rastlıyorum kaçarak evlendim diyenlere ve yakın cevremde hiç tanık olmadım kaçarak evlenene hatta bizim buralarda hiç duymadimda.. merak ettim nasıl oluyor evden cikiyosunuz bi not bi yazı falan yazıyosunuz öyle bişey mi yoksa anne baba vermiyosaniz ben gidiyorum mu diyosunuz.. kaçma hikâyelerinizi o ilk anları merak ettim :)

17 Cevaplar

+4 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Ay ben evliyken kocama kacmistim :)) esimle kavga etmistik ayrilma noktasndaydk annemlere gittim. Babam bosanma davasi acmak istedi ben istemedim seviyorum tabi. Snra gidersen bi daha gelme buraya dedi. Bende gittiydim. Zor zamanlardi ama smdi düşününce komik geldi evliyken kacmak

tarafından
Ay yine hatirlattiniz bak :D
tarafından
Aaa eski postmuşş yeni farkettim :))))
(9,652 puan) tarafından
Bir yıllık postiş yahu :D kim çıkardı piyasaya
tarafından
Hatice dökmüş icini :D
(348 puan) tarafından
Ya bende.smdi gordum nerden buldunuz yahu )
=))))
-Reklam-
+1 oy
(368 puan) tarafından

Geçenlerde eşim ve benim arkadaşimz kacti :D çikiyodu bunlar ikiside üniverste mezunu çock kizin ailesyle tansmk istedi kizin ailesi demis okdr okuttm meslk sahibi olsun ikiside ögretmn ama.iş yok ikiside memleketine döndü kiz arkadaşima gidiyorm.diye evden çik tekirdağdan mardine :) bida dönmedi son gelişmeleri bekliyoruz bzde dügün insallah yazin olurda bebiş buyumus olur bi doğu turu yapariz Allah mesut etsn herkesi

(9,652 puan) tarafından
Tekirdağ limisin canim ?
(368 puan) tarafından
Hayir annem trakyali canim
(9,652 puan) tarafından
Bende tekirdagliyim da memleketim çıktı sandım:) ama yinede bi taraf trakyalı;)
(368 puan) tarafından
Tabi canim kendilerine has anlaşma şekillerine hayranim mesela :) herkes bilmez peçka, çu beea , aydamak , somaklanmak falan
(9,652 puan) tarafından
Hehe baya hakimsin :))
0 oy
tarafından
Benim annem kacarak evlenmis kendinden büyük ablasi varmiş vermezler diye kaçmis :) babam haber gondermis annemde o saatlerde disari cikmis halamgile kaçmislar :D

Not falan bile birakmamiş :D
(9,652 puan) tarafından
Ya eskiden varmış ta su zamanda işler nasıl oluyor hiç yakın cevremde yok merak ettim açıkçası:)
tarafından
Eskiden daha coktu tabi. Ama simdide var abimde kiz kacirdi :D ben evlendim amaa :D
(9,652 puan) tarafından
Abin nasıl yaptı nasıl kaçırdı:)
0 oy
(246 puan) tarafından
Ben annemden duydum hep. Yani ailesi evlenmeye müsaade etmedi mi sevince bir günü plan yapıp sessiz sedasız kaçıyorlar genelde kaynananın evine. Anne baba ben kaçıyorum denir mi öyle olsa kaçmanın ne anlamı eve kapatırlar göndermezler. Sonra ailede dargınlık falan yaşanıyor,görüşmüyorlar bir süre kimisi kıyamıyor barışıyor kimisi affetmiyor falan böyle şeyler. En güzeli kimse kaçmasın ama kimin ne yaşadığını bilemeyiz şartları nelerdi vs. 
(9,652 puan) tarafından
Öyle tabi ya kimse kaçmasın ama dediğin gibi kimin ne yaşadığı bilinmez.. ben direk anne babayla empati yapıyorum üzülürler çok diye :)
(3,515 puan) tarafından
Evet anne baba illa üzülür ama ya çocukları? Sevdiğine vermediğinde çocukları üzülmüyor mu fakir de olsa ver kızı sevdiğine elbet karanlık aydınlığa kavuşur ama ortada namussuzluk vs adamda varsa tamam verme ama diğer türlü fakir diye vermeyenler var sonra kız kaçıyor ahlanıp vahlanıyorlar sevenler kavuşsun ❤
(9,652 puan) tarafından
Öyle canım tabi ki mecbur kalan vardır ailesi vermeyip aci cektiriyosa neticede denemişlerse ailenin rızasını almayı olmuyorsa tabi yapicak bisi yoksa
0 oy
(707 puan) tarafından

Bende bunu düşünüyordum siz sormusunuz.burda o kadar çok okuyorum kaçarak evlenen gençleri.

Dikkatimi çeken yaşlarının küçük olması birazda.

Evlilik güzel birsey tabi ki sevmekde ayni sekilde.ama hayata böyle yön vermek nasıl bir duygu.merak ettim.ben 36 yaşındayım 33 yaşında evlendim bu arada.

(9,652 puan) tarafından
Bende merak ediyorum ne hikayeler var merak ettim.. eşim sevgililik döneminde beni denemek için sormuştu benimle kaçarmışım diye ki hiç öyle istemedir şudur budur yok sadece sevgimi ölçmek içinmiş bende hayır hiç bir koşulda kaçmam ailem bana uygun görürse vericek zaten ki uygun olmasaydım sevgili olmazdık demistim baya kavga etmiştik beni sevmiyosun sen falan demişti..  ben anne babayla empati kuruyorum hangi baba evladının mutsuz olmasını isterki sanki her aile bu konuda anlayışlı olmak zorunda gibi bi düşünce var kafamda..
(707 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum ayrıca sevginin ölçüsü ona kaçmak değil ki.. seviyorsun ama aileyi karşısına alacak kadar mi? Benim için de aile öncelik gelir Rabbim kimseyi pişman ettirmesin..
(9,652 puan) tarafından
Sana bakan aileyi ezip başka bir aile kurmak yani hami denir ya ahi kalır diye anne babamın ahi kalır yaa.. bide erkekte düşünmeli bu kız kendi ailesini eziyo ona bi hayat veren aileyi ezip bana kaciuo yarın obur gun bişey olduğunda  benide bırakabilir yada demekki herşeyi bırakır bu kız da diyebilir hani sevgi bu şekilde gerçekten kanıtlanamaz aksine mantıklı düşünüldüğünde gerçekten seven ne kaçırmak ister ne kaçırır..
0 oy
(40 puan) tarafından

Ben 5ay flort ettim esimle babam yok rahattim oyuzden. Haftasonu okula diyecikip esimle kayinvalidemin yanina evlerine gittik. esim annemi aradi anne izin ver sennle bi tanisalim aileler tanissin en azindan kizin kimle gexiyor bil tani diye annem esimin memleketinden dolayi ve yastan dolayi (18 yasindaydim) tanismayi bile reddetti bide yeni sevgilisiniz diye istemedi yok demis o sirada kayinvalidemin evindeydik oturuyorduk yani hafta sonu ziyareti, kayinvalidem kal kizim gitme artik dedi bende tamam gitmiyorm dedim bi gazla kacmis oldum

(368 puan) tarafından
Nerde tanişmiş eşiyle söyledimi en heycanli yerde reklam.girmiş :)
(9,652 puan) tarafından
:))) yok daha söylemedi bende merakla bekliyorum
(40 puan) tarafından
Eşimle kurban pazarında tanistim detayini anlatamadim misafirlikteydimde
tarafından
Sen de gittin kurbanlik almaya :)
(638 puan) tarafından
Annem saftır, beni babasız büyüttü demişsin. Yazıklar olsun senin gibi evlada. Tertemiz seni babasız büyüten eli öpülesi anneyi, yeni tanıdığın adamın annesi kal dedi diye bıraktın öylece öyle mi? Allah vicdan merhamet versin.
0 oy
(515 puan) tarafından

Benim ananem kaçmış calisiyormus 15 yaşında imiş çalıştığı yerdeki ustabaşından hoslanmis dedem de 25 yaşında imiş 25yasina kadar 3 karı almış boşanmış çocuğu olmamış hiç birinden nişanlanmış bir çok kez ayrılmış en son eşini ananem ile tanıştırmış neyse gel zaman git zaman aşık olmuşlar birbirlerine ananem annesine ben istiyorum demiş babası duymuş vermeyiz demişler dedem gelmiş ailesi ile istemiş vermemişler annesi doğrar köpeklere veririm sana vermem demiş çok dayak yemiş ananem ama gönül bu dedem taksiyle gelmiş ananem çıkmış evden kaçmışlar Ankara kalesinde günlerce aç susuz yatmislar en sonunda jandarma bulmuş dedemi almış mahmeke olmuş hakim demiş bu adam kari tüccarı kızım seni de bosarsa demiş ananem beni seviyor fln demiş babası da demiş hakim bey ben bunu 3 yaş büyük yazdırdım bu reşit değil aslında demiş hakim iyi pok yedin yqzdirmasaydin kız istiyor reşit resmiyette demiş olelikle evlenmişler ama hayatında bu kadar pişmanlık yaşamamış çünkü çok perişan olmuş yokluk zulüm cefa çekmiş 

(9,652 puan) tarafından
Gerçek bir hikaye.. bildiğin dizilik bir hikayemiz keşke onca şeye rağmen sefa sürebilseymiş üzüldüm:/ peki deden nasıl iyimidir anane  karsi
(515 puan) tarafından
Aynen tam dizilik maalesef dedem erken yaşta oldu ananem e karşı çok sevmesine rağmen sürekli de döver miş kayni dovermis ses çıkartmazmis kadın sonradan üç oğlunu kendi evlendirdi o kadar perisanlik cekti ki tuvalet temizlemis coplukten ekmek toplamış sonuç annem in yanında kalıyor gelinler istemedi bundada vardır bir hayır dedik
(9,652 puan) tarafından
Üzüldüm ya onca şeye rağmen fedakarlığa rağmen.. Allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah canim
0 oy
(175 puan) tarafından

okuyordum o sıra babama evlilik konusunu açmıştım sıcak bakmamıştı biz de deli cesaretiyle herkesten gizli nikah kıydık babam da polis memuru o sıra seçim olayları vardı kütüğüne bakmış kii soyadım değişmiş :D sonra aileleri bir araya getirdik fazla tepki vermediler bir ay sonra 3 gün 3 gece düğün yaptık :D

(9,652 puan) tarafından
Ee nikahtan sonra esin kendi ailesinde sende kendi evindemi  durdunuz bildiğin formalite nikah gibi bisi mi oldu neyse ki sansliymissin  tepki vermemişler çok..
(175 puan) tarafından
Öğrenci evimdeydim
(9,652 puan) tarafından
Nikahtan sonra birlikte mi yaşadınız canim
(175 puan) tarafından
Düğünden sonra canım
0 oy
(1,146 puan) tarafından

Benim ablam gazı üniversitende okuyordu moda tasarım neyse okulda ensitemle tanışmış enistem mezun olcak onun daha kaç senesi vardı neyse birgün ikisi izmire geldi tatilde annemle ablami almaya gittik garaja bir baktım yanında biri annem dedi bu kim izmirde oturan arkadaşim beraber geldik dedi öyle kapandı neyse birgün ben ablam yengemin  kardeşi alış veriş gittik yemek yiyelim dedik bir yerde ablam yaklaşık 1 saat konusmustur heralde biz yedik ettik o daha gelcek sonra geldi benim arkadaşın üniversiteden kafesi var oraya gitcem gelirim dedi yarın düğün var yengemin kardeşinin neyse biz eve gittik 6 7 8 11 12 1 derken gece evin telefonu çaldı ablami arıyoruz acmiyorda  tabi neyse telefonu ben açtım bir baktım erkek  sesi tanıdım tabi abi dedim bu satte hayırdır ablam evde yok. .dediği  lafa bak ""yok yok onun için aramadim ablan bana kactida  onu demek için aradım dedi ""=)) ben şok anneeee  koş çabuk kızın kocaya kaçmış dedim annem babam çok kötü oldu annem.intihar etcekti nerdeyse ne zorlukla okuyordu birde neyse öyle böyle evlendi 12 yıl evli kaldı 5 ay oldu bosanali malesef biri 5 biri  3 yasinda çocuklar biz bir gittik ablam güzel kadındır ovmek gibi olmasın Türkan Şoray gibi aynı ama hiç şans işte napcan nasip olmayınca olmuyor malesef 

(1,146 puan) tarafından
Yok ertesi gün geldiler istemeye konuştular düğün kına hersey oldu ben annem babam oğlan kardeşim sadcee gittik kimse gelmedi köye gelin gitti birde sonuçta izmir de doğup büyümüş o hayatı bilmiyordu yani kışın yağmurda gitmiştik ablamda kapri birde kısa kollu soğukta ayağında terlik o halini hiç unutmam hala gözümün önünde. Yok macera olsun die değil sebebi çok başka İslami anlamda takvali yaşamak hayatını degistirmek için sanki biz ona yaşama dedik ailem okulunu bitir sonra evlenin dedi dinlemedi  annem kapalı ben çarşafliydim açıldım mesela kimse kimseyi zorlamiyor bişeyler için sonuçta öyle yani canım daha Bir sürü şeyler ne diyim nasip
(9,652 puan) tarafından
Inşallah geride kalmıştır ablan ici nde sizin içinde sıkıntılı günler üzüldüm ablan adına..  su an nasıl canim annenlerin yanindami?
(1,146 puan) tarafından
Yok hayır kendi evinde atölye kurdu bir odaya abiye aklına ne gelirse herseyi dikiyor Allah a şükür geciniyor  izmire gelmek istemedi çocuklar babasına çok düşkün onlardan ayirmakta istemediği için ordada iş konusunda tanındigindan  dolayi gelmedi yani hepimiz destekciyiz iyi çok şükür işte olan çocuklara oluyor malesef
(9,652 puan) tarafından
Olsun en azından evin ici nde kavga gürültü olup huzursuz bir yerde buyuceklerine  huzur ici nde olurlar canım hayırlısı böyleymiş.. ner3de yasiyo ablan
(1,146 puan) tarafından
Balıkesir bandirma  da canım  yakın sayılır 4 saat
0 oy
tarafından

ben size kendi hikayemi anlatayim bizzat yasadim :) liseyi bitirdim yazin yaylaya cikmistik ablamgilde vardi yanimizda hep beraber tarlada calisiyorduk enistemin telefonu cladi arkadasiymis bize gelecekler kahve icmeye dedi neyse geldi cocuk ben hic yuxune bile bakmadim o hoslanmis ensiteme soylemis onlarin vesilesiyle tanistik arkadas olduk nisan yaptik ailem cok sevdi esimi. bu defa enistem cok kiskandi beni bu kadar sevmediler diye is yerinde esime huzursuzluk cikarmis ablam bana cikariyordu cok skntilar cektik. bi de benim 5 yillik sevgilim vardi ayrilmistim o duymus nisanlandigimi tam nisanlim yanimdayken mesaj atti ayril gel evlenelim falan diye tabi nisanlim dellendi noluyor falan dedi basti gitti. gece bana mesaj atti beni seviyorsan beni sevdigini kanitla birak herseyi benimlr gel yarina kadar suren var yok gelmem dersen ceker giderim yuzumu goremezsin dedi. bende kayinbabami aradim baba oglun boyle diyor ne yapayim dedim kayinbabamda cik gel kizim hic dusunme ben sizin herseyinizi yaparim dedi tabi esimin bu konusmadan haberi yok ikinci gunu bize geldi hazir misin dedi bende hazirim dedim biz evden markwte diye ciktik. tabi bir saat sonra annrm aramaya basladi babam aradi ablalarim aradi tlefonu en son kapattik kayimbabamgile gittik onlar bi hoca buldular direk nikahi kiydik. ama tabi ailem benimle 3 ay konusmadi kac kere kapilarina gittik kovdular. en son biz evi kurduk dugun hazirliklarini yaptik dugun gunu cokti geldiler oyle baristik. 1.5 yildir evliyim esimle evlendigim icin pisman degilim ama keske kacmasaydim annemi babami uzmeswydim. cahillik iste Allah affetsin.

(9,652 puan) tarafından
Neyse ki ailen affetmiş canım sonuçta vermişler seni nisanlanmissin şartlar demekki onu gerektirmiş.. Rabbim evinizden huzuru eksik etmesin
tarafından
amin canm evet istemeden bi anda oldu iste
0 oy
tarafından

Benim babam polis eşim biraz korkuyordu askere vermez diye başına gelen cokmus işyerlerinde vermezse kaçar mısın dedi hayır dedim. ki ben anneme çok fazla duskunum annemi uzemem yani eşime de böyle dedim banane kaciririm filan demişti ama bana bu hayatta her seyimle sahip çıkıp karşılıksız seven kollayan basıma bir şey gelse ilk koşacak olan sadece annem var sırf bu yüzden bile kacmazdim ki çok şükür öyle bir seyim de olmadı :)

(9,652 puan) tarafından
Bende aynı şeyi düşünüyorum canım kendi aileni ezip başka aile kurmak benimde yapıcağım birşey degul
tarafından
Her ne kadar eşler sevseler de onlar için de aileleri başta geliyor kaçınca da iki gün sürüyor aşkları sonra birden aileci oluyorlar tabi istisnalar vardır allah kimseyi bununla sınamasın çok zordur eminim ki çocuklarımızda da göstermesin
(9,652 puan) tarafından
Tabi istisnalar vardır canım ama erkegede bilinç altı der yani bu kız kendi ailesini saymamiski  kaçmış bide son1rasinda ailesiyle gorusmuyo kizlar1 dovsemde sovsemde bu kız gitmez garanti gözüyle bakiyolar
0 oy
(649 puan) tarafından

Benim kiz kardesim 18 ine basinca kacti bir cocuk vardi cocukta degil 30 yasina yakin resmen daha 14 yasindayken kandirmis bunu asker kaçağının tekiydi askere gitti kurtulduk kardesim unutur diyorduk gizli gizli gorusmusler pastanede çalışırdı kardesim ayaklari  elleri patlardi çalışmaktan babam istmezdi zorla çalışırdı meger askerdekine bakiyorumus. Sonra dondu babama asilik yapti kardesim kacarim giderm diye babamda kacarsan yuzune bakmam 3 sene veriyorum kendini toplasin o zaman maddi anlamda gelsin istesin vereyim dedi son care olarak adam napsin? cocuk ben dugun falan yapamam demis tabi madde falan kullanıyor parayi onu yatiriyor sirf zaman kazanmak için babam 3 sene dedi belki akli erer de kardesim zamanla istemez diye ama bekledigimiz gibi olmadi bir gün ise diye cikti ve o adamla evlendi. 3 sene oldu hala bir kez olsun evine adim atmadim yuvasinda huzur yok cocuklari olmuyor bir kere dusuk yapti hic bi sağlık sorunları yok ama rbbim nasip etmiyor zannediyorum ki o pislik kocasi yüzünden . babama bana ailemize atmadigi iftira kalmadi babasi ölum  döşeğindeyken kaçarak evlendiler gittikleri yerden dönemediler paraları olmadigi icin üstelik kardesimin tlfnunu satıp kaçmışlar onun parasıyla . babasinin cenazesine zor geldi artik kimden borç bulup donduler bilmiyorum babam kimse duymasin yapariz bi mevlütlü düğün baban vefat etti zaten yadirmganmaz dedi ama oglan kabul etmedi kardesime babamin 40 mevludunde sana bi gelinlik giydirelim zaten dua da okuncak fazlasını gerek yok demis Gülsem mi aglasam mi bilmiyorum rabbim boyle insanlarla karşılaştırmasın benimde evladim olcak 

(649 puan) tarafından
Annem babam melek gibi insanlar görseniz unuttular bile resmen olanlari kızlarını bagrina basiyorlar yapmakta zorundalar cunku adam saglikli birisi değil hep acik kapısı var kardesim bunu biliyor ama yine de katlaniyor
(9,652 puan) tarafından
Ne güzel canım inşallah bir an evvel kafasına dank eder.. her şeyde vardır bir hayır çocukları olmuyo demistin çocukları olmadan farkeder de dönülmez noktada olmaz insallah..
(649 puan) tarafından
İnşallah bi yandan üzülüyorum çocuk sahibi olamamasina bir yandan da olacak çocuk için seviniyorum boyle bir ailenin içine dusmedigi icin
(9,652 puan) tarafından
Allah okadar büyük ki canım vardır bir hayır bence eşi adam olmadan kendi akıllanmadan çocukları olmaması daha iyi.. çocuk demek masraf demek kendine bakamayan insan çocuğuna hiç bakamaz ki.. Ya kendileri düzenli bir hayat kursunlar yada kardeşin akıllansın inşallah canim
(649 puan) tarafından
Amin canim inşallah hayirlisi olsub
0 oy
tarafından

Hatırlamak istemiyorum o iğrenç günü lanet olsun o güne hayatımın en büyük hatasının en güzel doğrusu bi evladım var fakat kaçarak evlendiğim için kendime küfürler yağdırıyorum...

(9,652 puan) tarafından
Ailenle gorusunuyomusun su an canım?  Eşinle aran nasıl?
tarafından
Görüşüyoruz eşimi sevmiyorum
0 oy
tarafından

Ben sabah kaçtım . Annemler çalışmaya gtti. Kardeşlerim vardı iki tane kız. Onlar beni kapıya kadar geçirdi kacmama destek oldular. Ama o kdr ağladım ki hala gözümün önünde. Bana el sallamalari:(((((

(9,652 puan) tarafından
Neden kaçtın peki canım vermedilermi ?
tarafından
Üniverste okuyordum. Ailem eşimi tanıyordu ama istemediler. Sonra başka biri istedi bni. 35 yaşında bide. Bn 20 yaşındayım . Babam bni sevdiğime vermedi. İsteyenedi de kabul etmedim. Babam da o zaman o sevdiğine de vermicem seni dedi kavga ettik. Baba dedim okuyorm bn. Smdi evlenmicem ki dedim. Bnm yaşim küçük o adam büyük dedim. Olmaz dedim. Çocuğun ailesi 5 kez geldiler istemeye kapıdan evden kovdum. Babamı ikna eder gibi oldular bnde korktm kaçtım
(9,652 puan) tarafından
Şimdi nasıl aran düzeldi mi ailenle ?
(0 puan) tarafından
Bende bu gece kaçıcam allah izin verirse sevdiğim adama
(9,652 puan) tarafından
Ne yaptın?  Aileni üzme..
(638 puan) tarafından
Sen kimsin ya, madem evli ya da hamile değilsin burda napıyosun çok garip :)
0 oy
tarafından
Ben sabahın köründe kaçmıştım babam annem yoktu evde not falan da yazmadım yani 

Kardeşlerim gzuel kapıya geçirdi bni tam arabaya binerken babam geldi gördü ama eşim bastı gaza doğru Antalya'ya :)) kapattık telefonları falan 
(9,652 puan) tarafından
:D çılgınsın bebegim:))
tarafından
Demi canıma susadım :))
0 oy
tarafından
Ilahi fatma merak ede ede bunu mu merak ettin :))))
(9,652 puan) tarafından
Merak edeli çok olmuş kız:D
0 oy
tarafından
Biz misafirliüe gitmiştik ramazan ayıydı eşimde yakında avm deydi gelim mi dedim gelemzsn dedi gelirm gelemezsin inatlaştık gel beni arka sokaktan al dedim arabayla geldi aldı sonra eve gittik bütün eşyalarımı topladım kaçtım :))
(9,652 puan) tarafından
Taaa aralıkta sormuşum kız :D senin kaçtığını bilmiyodum şimdi nasıl ailenle aran kuzum
tarafından
En üstte gördüm kız soruyu ondan yazdım :))))
(0 puan) tarafından
Ah kızlar bide beni dinleseniz ağlarsınız halime evliyken kuzenime kaçtım
tarafından
Nasıl yani neden

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 287 göst.
0 oy
21 cevap 1,131 göst.
23 Aralık 2021 Aile kategorisinde Azize turkmen (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 2,333 göst.