0 oy
1,064 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (616 puan) tarafından
Kizlar oglum bugün 30 günlük oldu bugune kadar annem vardi hep oglumunda bugun farkettim basi biraz konak gibi olmus okudugum kadariyla herkz zeytinyagi surmus bnde yag surup tarsyip banyo yaptirmayi dusunuyorum ama tekim yapabilirmiyim hic blmiyorum onerileriniz filan varmidir

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
alti aya kadar annemle yikadik uc aydirds esimle yikiyoruz cNim bi geçen gun tek basima denedim sonunda esim geldi yardim etti
tarafından
küçükken daha rahat alis canim buyuyunce herseye uzaniyo kaciyo kalkmaya calisiyor
(616 puan) tarafından
Haklisin canim bnm
tarafından
vuxudunu rshst yikiyorum da kafasina sundokunce istrmiyor
(1,456 puan) tarafından
Ben doğum yaptım 1 hafta sonra kendim yıkadım tek başına valla
tarafından
ne guzel canim
-Reklam-
0 oy
(1,353 puan) tarafından

5 aylik oğlum 20 günlükten beri tek yıkıyorum canım hiç sıkıntı olmuyor bi kere yikadinmi devamı geliyor:D

(616 puan) tarafından
Fileyemi koyuyorsun kuzum nsil
(1,353 puan) tarafından
File değil de filenin bez olanı var onu kullanıyorum o fileler sağlam gelmiyor bana
(616 puan) tarafından
Nereden bulurum o dedigini yada rssim atma sansin vsrmi kuzum baksam bi
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Ben ilk kez dün eşimle yıkadım zor tek yıkamak bence zaten insan tedirgin oluyor ufacık bişey. Bence esinle yıka sende ne olur ne olmaz
(616 puan) tarafından
Esim aksamustu gelecek istende ondan demistim kuzum
(3,458 puan) tarafından
Akşam üstüne yakın sür zeytinyağını beklesin bikac saat esin gelince yaptırın o zaman canim
(616 puan) tarafından
Sagol kuzum bnm
0 oy
tarafından
Doğum yaptığım günden bugüne tek yıkıyorum enazından kafam rahat
(616 puan) tarafından
Ne guzel kuvette nasil tutuyosun
tarafından
Canım Filesinin üstüne yatırıyorum çok rahat oluyo.
(616 puan) tarafından
Dusmez dimi yaa :)
tarafından
Yok canım hiç bişi olmaz
0 oy
(200 puan) tarafından
Ilk banyosunu annem yaptırdı sonra ki banyosunu esimle yıkadm baktm   olacak gibi degil artk kendim yıkamaya basladm ilk banyoda insan korkuyo  tedirgin oluyo ama korkma insan mecbur kalınca  yapıyo simdi 2 aylık hayla kendi kendime yıkıyorum ama benimkininde kafası kabuk tutmuş zamanla gecer herhalde kendi kendine diye umut ediyorum
(616 puan) tarafından
Bugun surup yikasam sonra tarasam diye dusunmustum
(616 puan) tarafından
Fileye cok guvenemiyorum ya :)
(200 puan) tarafından
Ewt öyle yapabilirsin bende fileye fazla güvenmiyom ama agırlığı ne kadar olabilir ki  file taşımasn bak önce sırtüstü yatırıyom vucüdünu ıslatıyom gögüs kısmını bi güzel lifliyim ama kesinlikle oyle yüzüne su dökmüyom sonra yüz üstü ceviriyom bi elimlede  alttan destekleyerek tutuyorum yavaş yavaş su döküyom annemlerden gördügm kadar döküyom bi kere sampuanlıyım oyle  tutarken llifliyom duruluyom cikariyom
(616 puan) tarafından
Sagol kuzum bnm
(200 puan) tarafından
Rica ederim ama dedigim gibi tek yıkamaya òyle veya byle eninde sonunda alışman lazm hep birini bulamazsn ki yanında
0 oy
(104 puan) tarafından
Ben 15 günden sonra hep kendim yıkadım 2. 5 3 aylık olana kadar ondan sonra hareketlendi için hem onu kontrol altında tutup hem suyu dökemiyordum eşimle yıkıyoruz onun için 
(616 puan) tarafından
Bnmki 30 gunluk ya kuzum bilemedim
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Kizimda kaynanamla bir oturdugumuz icin o yikadi hep baslarda ben beceremezmişim diye o olmadiginda ara sira yikardim sadece. Sonra evi ayirinca 5 6 aylikken tamamen ben yikamaya basladim. Suan kizim 2 yasinda yek basima cok zor oluyo bence bebek daha kolay bende sirilsiklam oluyorum suan :)
(616 puan) tarafından
Tabi hareketliler ya :)
(3,151 puan) tarafından
Aynen hic durmuyo sap sup :)
(616 puan) tarafından
Oyy kuzum ya saglikli olsunlarda biz islaniriz nolcak :)
(3,151 puan) tarafından
Oyle oyle allah hepsini bizlere bagislasin ♡
0 oy
(328 puan) tarafından
benimde yakınımda kim varsa onları cagiririm yardıma yada eşimle yikardim.bence sende kimse yakınında yoksa eşinle yıka ne olur ne olmaz 
(616 puan) tarafından
Annem baska ilcede canim dun gitti bugune kadar hep birlikte yikadik annmle aksamustu serin olurmu diye dusundum
(328 puan) tarafından
yokya bisey olmaz inşallah yazdır canim
(616 puan) tarafından
Sagol kuzum oyle yapiyim
0 oy
tarafından
Ben sadece 2 kez kayinvalidemle yikadim. Ama her ikisinde de burnuna su kaçtığı için kendim yıkamaya basladm. 
(616 puan) tarafından
Bnde annmle yikiyodum :) ama bugun tek kaldim esim isten gelince yaptrcm olmadi fileye cok guvenemiyorum acaba havlu serip kuvetemi yatrsam
tarafından
Ben hic fileyle yikamadm. Kuvetin içine kalin bi havlu seriyorum kafa kismini biraz tumsek yapip sırt üstü yatiriyorum. Ilk yavas yavas ayaklarini yikiyorum suya alissn diye sonra vucuduna geciyorum. Snra diger tarafini ceviriyorum kucagima almadan kafasini destekliyorum. Vucudunu yikadiktan snra basparmagimi agzina veriyorum. O meme gbi onu emerken ben kafasini yikiyorum. Hem agzinda parmagim olduğu icin su kaçmıyo
(616 puan) tarafından
Guzel kuzum dedigin gibi yapabilirim cesaret edebilirsem ;)
tarafından
Annende deneyerek öğrendi kuzum yikamayi korkma sende ogrenirsin. Yikarken acele etme hava zatrn sicak üşümez. Yavas yavas panik yapmadan yika. Ama direk tasla dökme kafasina ona dikkat et. Elinle avuc avuc al suyu. Su kaçarsa da kafasi asagoya bakicak sekilde tut sirtina vur gaz cikarir gbi. . Bi de kiyafetlerini havlisunu bezini herseyini hazırla ki elin ayagina dolaşmasın:)
(616 puan) tarafından
Aynen kuzum haklisin :)
0 oy
(6,750 puan) tarafından
Ben cesaret edemem yaa hani daha cok kucuk kımıl kımıl oluyor ya allah gostermesin ne olur ne olmaz esinle yika hem suyu dokmek hem yikamak zor olur ben 44 yasinda ki annem bile cesaret edemiyo simdidedn bebegi kim yikicak diyo
(616 puan) tarafından
Bakalim artik kuzum
0 oy
(10,411 puan) tarafından
2 aylık oğlumu 10 gün yoğunbakımda kaşdı 11.gün kaynanam yıkadı ondan sonrada ben yıkadım hiç yardımda almadım sezeryanlı olduğum halde
(616 puan) tarafından
Bnde sezeryanliyim allaha sukur ameluyat yermde sknti yok
0 oy
(145 puan) tarafından
Sadece ilk banyosunu babannesi yaptirdi sonrasinda hep tek yikadim yavrum bacaklarima koyup yikiyorum cokta egleniyorum :)
(616 puan) tarafından
Her yer islanmiyormu kuzum oyle :)
(145 puan) tarafından
Benim heryerim islaniyo tabi :D
0 oy
tarafından
Annem yikiyo sagolsun hala o görewi alamadm:):)
(616 puan) tarafından
Farkli ilcelerdeyiz canim
0 oy
tarafından

Cnm guzelce filenin ustune koy yika suyu yavas yavas dok zaten hava sicak usumez suyuda sicak yapma:) sen annesin yaparsin<3

(616 puan) tarafından
Sagol kuzum . Eminim sende cok iyi bir annesindir ♡
tarafından
Tesekkur ederim cnm :))
0 oy
(284 puan) tarafından
Filesi varsa kolay olur yoksa tek yikama biz 5 aylik olduk filesi yok hala esimle yada gorumcemle yikarim daha hic tek yikamadim
(616 puan) tarafından
Var canim fileside bn nr olur ne olmz diye sordum :)
(284 puan) tarafından
Ayy file varsa korkma allahin izniyle yavas yavas koy suyunu agzina gozune gelmedigi surece bisey olmaz jnsallah
0 oy
(12,840 puan) tarafından
4 aylık olucaz daha kendim yıkayamıyorum banyodan önce zeytinyağı ve çay kaşığının ucuyla karbonat koy karıştır öyle sür 20 dk kadar bekletip yavaşça tara sonra banyosunu yaptır 
(616 puan) tarafından
Oyle yapcam canim bnm
0 oy
(102 puan) tarafından
Cnm ben ilk gunlerde esimlen yikadim artik tek yikiyorum havalar sicak bazen gunde iki defa yikadigimda oluyo suyu seviyo oglum kuvetine su koy o suylan sirt ustu elimin uzerine koyup yikiyom koltuk alti boynu bacak aralari kopurtyom  sonra sirtini dondurup kafasini sirtini ayni kuvetdeki suylan yikiyom en son temiz suyu dokuyom tek elimden bebegi tutuyom diger elimlen su dokuyom zor degil o sekil yikiyom cnm 
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ben tek yikiyorum canim hic zorlanmiyorum 40 cikana kadr esimle yikadim 40dan sonra tek yikamaya basladim esim vardiyali oldugu icin cesaret edip yikadim bi kere cesaretini yopla yika hic sorun olmaz
0 oy
tarafından
Bi elle tutup bi elle yikamak zor oluyor . Iki kisi daha pratik .esinle yika bence
0 oy
tarafından
Ben 5 aya kadar da kendim yıkayamam diye düşünüyorum kaynanamı çağırıyorum iki günde bi gelip yıkıyor sağolsun 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 121 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 156 göst.
19 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 266 göst.
24 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,124 göst.
9 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Deryaengiin (388 puan) tarafından soruldu

374,706 soru

11,208,363 cevap

34,514 kullanıcı

...