0 oy
1,154 göst.
Aile kategorisinde (16 puan) tarafından
Kızlar bi aile sorunsalı yaşıyoruz. 38 haftalık hamileyim haftaya doğum yapacam. 1 haftadır aile dramasi yaşıyoruz valla kafam şişti. 3 haftadır kaynanam kaynatam gorumcem bizdeler. Kendileri benle ilgilenmeye gelmişlerdi neticede ama öyle falan değil yani. Ev benim ama misafir olan sanki benim evde. Kurcalanmayan bir tane eşyam çöpüm kalmadı sesimi çıkarmadım, ben yatıyorum yemek yiyorum dışarı çıkıyorum pandemi de eve getirdikleri misafirleri agirlamiyorum diye demedikleri de kalmadi gene sustum, en sonunda kendileri benim susmalarima dayanamadılar sen ne geçimsizsin sen geçinmek istemiyor musun diye üstüme geldiler hamile halimle. Bundan sonra ben açtım ağzımı yumdum gözümü 4 gündür de bizde kalmıyorlar. Ben istemiyorum diyorum kocama kocam da ailemi nereye koyayım diyor adam haklı bizi bu duruma getiren ailesi biz sessiz sedasız susup oturuyorduk. Şimdi size sorum şu ben bunları istemiyorum ama koca mi da arada bırakmak istemiyorum sonuçta ailesi ben ne yaparsam herşey yoluna girer hem benim dediğim olur hem kocamın. Benim evime gelip böyle huzurumu bozmalarini istemiyorum ben hamile halimle çocuğumu düşünmem gereken zamanda bunların yaptıklarını düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım kocam ben ailesini istemiyorum dedim diye beni suçluyor. 

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
 Sen neyi oluyosun..pandemi döneminde hamile halinle eve misafir getirmelerine sesi cikmiyo kocanın...hamile halinle üstüne gelmelerinede sesi cikmiyo kocanın..eee...kocanın hattı koca üzülmesin...tamam üzülmesin de koca bir zahmet seni ezdirmesin.agirligini koysun....
(16 puan) tarafından
Öyle canım çok haklısın aynı şeyi ben kocama da söyledim eve gelenlere güzelce soyle gelmesinler dedim yok söylemedi bu analı kızlı ustume gelirken de siz hayırdır ne oluyor da demedi. Bu ağırlığını ailesine karşı koyamıyor anam koyamıyor yüz kere söyledim tatlı dille soyle insanlara sonu kötü olmasın diye ama sonunda noldu üzülen biz olduk. Ben bu adama sözümü nasil dinletirim ya Allah aşkına ne yapsam dinler bu adam beni aksi bişiy de istemiyorum sadece huzurum bozulmasın istiyorum.
tarafından
Bu konuda hiç yardımcı olamam ki canım..bbenim eşim.bu konularda çok hassas ana kardeş dinlemiyo..kimse sokmuyo eve mesela yüz kere uyarıyı kiziyo benim bisiy deneme gerek kalmiyo..Allah var kayinvaldem çok iyi anlayışlı hep.arkamda ..başka türlüsü olsa eşim hep şunu söyler erkek ne karısını ezdirmeli anasına nede anasını...arayı bulmak onun görevi..aynı şekilde kadının da öyle..bunu bilmeyen erkek çok var malesef..
(16 puan) tarafından
Öyle canım ben söyledim aranın bozulmasını istemiyorsan sen tatlı dille söyleyeceksin dedim benim söylemem batar benimkinin altında bahane ararlar yapmazlar dedim aman neyine taktı ki ben onun için sustum hala da susmaya devam ediyorum.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Defolup gitsinler evlerine.Valla canim dogum yaptim geldiler bes karis suratla en son kavga ettik defolun evimden dedim 1 gunluktu bebegim cinnet getirdim artik defolup gitter cok sukur o gidis 1 sene olacak her yerden engelliler kurtuldum.esimde kendi bilir yeter ya millet bizim ailemizi cekermi boyle ben niye eziyet cekecekmisim.valla bebegini sterese soktuguna degmez 
(16 puan) tarafından
Öyle canım ya ben gidin bile demedim dediklerini yaptıklarını söyledim bunlar benim gitmemi bekliyorlar herhalde. Beni bu halimle sınır strese günaha soktular. Hiç biriyle konuşmak istemiyorum hiç birinin de telefonunu açmıyorum bana kızıyor şuan eşim neden açmıyorsun diye ben doguracam böyle stresli mi doguracam kimsenin lafını dinlemek istemiyorum kendimi dinlemek istiyorum dedim gene ben haksızım gene ben
+1 oy
(4,392 puan) tarafından
kuzum bende 38 haftalık gebeyim haftaya salı doğumum var inşallah bırak misafir gelmeyi eşime bodoslama söyledim bak sezaryan olacak lütfen bir haftaya kadar toparlanana kadar kimseyi istemiyorum diye anlayış ile karşıladı valla eşim arkamda durmaz ise çıkar annemgile gider orda doğum yapardım aklı başına gelirdi o zaman arayı sen değil eşin bulmak için düşünsün boşver sen bebişine odaklan 
(16 puan) tarafından
Çok doğru soyluyon canım da benimki düşünmek yerine beni yiyip bitiriyor duygu somurusunden
(4,392 puan) tarafından
benim eşimde duygu sömürüsü yapar yapmasınada durum ciddi canım salgın hastalık son bir haftamız öncelikle düşünmemiz gereken bebeklerimiz dikkat etmek lazım
+1 oy
(1,787 puan) tarafından
Ben anlamıyorum ya doğum yapacak olan kişiye niye geliyor bu anne baba görümceler böyle bişey söz konusu olduğu zaman biz eşimle hallederiz siz kendinize zahmet etmeyin düzeninizi bozmayın diye tatlı bir dille reddetseydin keşke tamam biraz zor olurdu bebeğe tek bakmak ama kafan rahat olurdu boşver bırak gelmesinler bu kadar da olmaz yani iyi insanlar olsa neyse ama bunlar hak etmiyor
(16 puan) tarafından
Çok haklısın canım keşke baştan reddetseydim gelmeyin deseydim. Doğum olunca geliniyor işte geldiler herşeyi alt üst ettiler işte nolcak. Insan çocuklarına bunu yapar mi. Psikolojisini bozar mı
+1 oy
(1,635 puan) tarafından
Valla kusura bakma ama eşine ne diye üzülüyosun.

Eşin seni bi gram düşünmemiş eve gelen gidenin haddi hesabı yok şu dönemde eve misafir kabul ettirmemesi lazım.

Sen bişey demediğin halde ortalığı karıştıran anası bacısı babası. Sana değil gidip onlara duygu sömürüsü yapsın eşim doğum yapmak üzere stres olmaması ve virüsten korunması lazım diye.

Önce kendi annesini yola getirsin sonra sana konuşma hakkı olur eşinin.

Söyle eşine geliyolarsa bile bana bakmaya geldiler madem yardımcı olsunlar benden beklemesinler ve eve kimseyi kabul etmiyorum bundan sonra. Kapıma gelen olursa da suratlarına kapatırım kapıyı de.

Eşine de asla üzülme. Daha beterini hakediyo eşin.

Hamile halinle o seni düşünmezken sen niye onu düşünüyosun
(16 puan) tarafından
Doğrusun canım işte ne yapayım düşünmek zorundayım seviyorum çünkü çok haklısın
(1,635 puan) tarafından
Seviyosun ama düşünülmüyosun.
Düşünmek zorunda değilsin o seni düşünüp ailesiyle konuşsaydı bu sıkıntıları yaşamazdınız zaten.
Seviyorum zorundayım diye bişey yok benim yapımda kusura bakma.
Sevsemde işime gelmiyosa düşünmem bile o insanı
0 oy
(883 puan) tarafından
Yani istesydin de sen zorluk cekiyosun seni ve bebeğini dusunmuyo görüş o halde ailenle hadlerini bilsinler de yani keyfimden istwmemezlik yapmiyorumya de 
(16 puan) tarafından
Söyledim canım valla 4 gündür bu konuyu tartışıyoruz eşimle adam hala da duygu sömürüsü yapıyor bana ailesiyle ilgili ban abi geldiler artık ne yapacagimi şaşırdım.
(883 puan) tarafından
Alma kimsseyi evine birgün yapar iki gün yapar hiç tartışmaya felanda girme swnin halini gormuyormu
(16 puan) tarafından
Canım nasıl almiyim valla bunlar beni taşlarlar almiyo diye benim öyle bir karakterimde yok gidin de diyemem kocama kızıyorum da üzülüyorum da valla naocagimi şaşırdım. Şimdi mecbur alaçam ama bir daha asla böyle birşey olmıycak gelmeyim benim evimin huzurunu bozuyorsunuz kocamla aramı bozuyorsunuz dicem adamı arada bırakıyorsunuz dicem
(883 puan) tarafından
Senbilirsin canim ama daha fazlasını yapicaklar
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Tatlı dille anlat kocana başka çarem yok 

Hatalarını görsün 

Onlarda nasıl insanlar ya valla ne diyim bu eş ailelerinin geneli böyle tapulu mal gibi görüyorlar bizi yazık onlara 

, Sessiz kalma kaynanana karşı lütfen 
(16 puan) tarafından
Sustum sustum dayanamadılar. Valla artık istesemde sessiz kalamiycam çünkü içinden gelmiyor. Kendi kızlarının evine gittiğinde hiç birseyi kurcalamaz huzur bozacak hiç birsey söylemez görseniz öyle över böyle över ki sanki melektir kızları. Insan gelinine bunu yapar mı
(1,320 puan) tarafından
Yaparlar aynı model bende de var  
Bende senin kızın da mi böyle yapıyor kaynanası diyorum kesiyorum sesini
Beni anama göndermiyor , kendi kızından çıkmıyor sizin ki evlat biz kavuk muyuz diyorum susuyor.
Allah sorsun hepsine.
 Merhamet arama asla kendi evlatlarindan başkasına merhamet etmez , sadece yük olurlar. Oğullarına da melek rolü keserler hep aynilar
(16 puan) tarafından
Anam sen görsen bi melek kesildi öyle böyle değil zaten sanki kilik değiştirdi kadın
0 oy
tarafından
Ne diyim bacım haklısın sen
(16 puan) tarafından
Sağolasın canım ama valla bu konudan nasil kurtulurum bi bulabilsem. Valla evimin huzuru gitti ya hangi beladan gelmişler anlamıyorum.
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Sen hatayı başta yapmışsın canım geldiler eyvallah gelsinler ama eve misafir kabul etmicektin tavrını koyacaktın ama sen haklısın yani eşinin bunu düşünüp sana yardım etmesi gerekir 

Erkekler çocuk doğana kadar baba olduklarını anlamazlar bizim gibi değiller eşin ondan yapıyor annen gelemiyor mu doğuma o gelsin yada doğumdan sonra git 40 çıkana kadar annende kal bence yolsa o halinle bunlar tepene biner sütün falan kesilir Allah korusun 
(16 puan) tarafından
Uzakta yaşıyoruz ailemle gelecekler inşallah doğuma stres yapmiyim diyorum ama yok o kadar psikolojim bozuldu ki toparlayamiyorum
(3,823 puan) tarafından
Bebeğini düşün sana ihtiyacı var kaynananşar için onu düşünmemezlik yapma
0 oy
tarafından
Gelin doğum yapacak diye toplanıp gelenleri de anlamıyorum doğum yapanın yanına bı kişi gelir 
(16 puan) tarafından
Aynen canım bende söyledim anne sen gel diye ama kayinvalidem kocasız yapamazmış kocası da karısını yanlız bırakamazmış herhalde yicem sandılar ondan
tarafından
O zaman hepsi olduğu yerde kalsın
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Adam seni düşünmüyor sen niye onu düşünüyorsun ki üzülürse üzülürsün anasıyla bacısının çenesini kapatsaydı def.olup gitsinler birdaha da evine nastirma eşimde görüşmek isterse görüşür eşini çokta düşünme 
(16 puan) tarafından
Son katlanisim canım valla tavrını koydum şimdilik katlanıyorum susacam dedim ama bir daha hiç kimseyi kabul etmiyorum istemiyorum dedim şimdilik kimsenin gidecek yeri yok madem birbirimize bir müddet katlanacaz dedim. Ama yok adam illa ben can ciğer olayım istiyor hala
(3,276 puan) tarafından
Allah eşine akıl fikir versin canım çok zor böyle insanla
0 oy
(780 puan) tarafından
Şuna bak ya senin doğum stresin  zaten sana yeter birde onlara takma kafanı nereye giderlerse gitsinler boş ver kendini düşün onlar birazcık seni düşünseler anlayışlı davranırlardı o halinle seni üzmezler birazda takma kafaya ha kocana gelince bu erkekler neden evlendikten sonra eşlerini yabancı gibi görüyorlar asıl onun ailesi sensin ve senden olan  bebek bunu soyle ona senin ailen biziz de biz bi ana baba olduk de seninde benimde evim burası biz aileyiz sende bizim babamizsin de biraz yumuşak şöyle kafasına girsin bak ne halle bebek oluyor ikimizin kanı cani bu zamana kadar gelmiş doğacak Allah korusun bisey olursa ciğerimiz yanar bana stres veriyorlar saygıda kusur etmedikçe üzerime gelip bana baskı yapıyorlar de guzelce şöyle ama sinirli şekilde söyleme kavga etmeden emin ol oda anlayışlı olur çünkü erkekler çocuk gibidir onları pofpoflamazsak yollarını şaşırırlar 
(16 puan) tarafından
Çok doğru söylüyorsun canım aynen dediğin gibi yapmaya çalıştım yaptım umarım dinler
(780 puan) tarafından
Birde eşine deki ben sana Allahın emanetiyim emanete iyi bakki Allah ta sana iyi baksın ölümlü dünya Allah sormazmı emanete nasıl baktın diye ne cevap vereceksin ben sana geldim eşin evin ailen oldum çocuğunun annesi Allahın emaneti bir zamanlarda annende baba evini bırakıp babana gelmiş sizler olmuşsunuz şimdi ben sana geldim aile olduk yalan dünyada kıymetimizi bilelim birbirimize değer verelim Allah ta bizleri korusun ailemize huzur mutluluk sağlık versin ben seni çok seviyorum biliyorum sende beni seviyorsun ellerimizi bırakmayalım kalplerimizi kırmayalım de güzel güzel konuş aklına gir eşinin erkekler ince düşünemiyor sağlıcakla kal kardeşim
(780 puan) tarafından
Eşim bana emanet der sen bana Allahın emanetisin der ne kadar  güzel bi söz tabi bizlerde çok şey yaşadık hersey zamanla ve güzel guzel konuşarak hallolur Allah mutluluk versin
(16 puan) tarafından
Sağolasın canım amin inşallah güzelce konuşacak herşeyin başı sabır
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Beni korumayan  kocayı  üzülmesin diye orta yol hiç bulamam ödül verir gibi  bir zahmet  anasına bacısına  laf  geçirsin  sana suçlu  muamelesi yapana  kadar  

Tabi bi gücü  sana  yetiyor  seni  ezsin  oldum  olası  ailesine  karşı  ezik  karısina karşı  aslan  olan insanlardan  nefret  etmişimdir 
(16 puan) tarafından
Çok doğrusun malesef ki bende ama burnumun dibinde bitti
(5,949 puan) tarafından
Allah  yardim etsin  canım  karbuz  degilki  seçip  alsan
0 oy
tarafından
Öncelikle orası senin evin sana sormadan misafir getiremezler hemde bu pandemi döneminde ne kadar düşüncesiz insanlar senin evini ne hakla karıştırabilirler eşin neden müsade ediyor neden tepki göstermiyor vallah canım bunun ortası yok mesafeni koy ki huzurun kaçmasın 
(16 puan) tarafından
Öyle canım ya ben defalarca güzellikle söyledim bu da ana güzelce konuşayım diye ama dinlemedi beni hep kendi istendiğini yaptı valla son damlayı da kendi koydu patladım artık  dayanamadım bi daha da bu tavrimdan vazgecmiycem
tarafından
Kesinlikle bu tavırla devam et anca bu şekilde baş edebilirsin
0 oy
(507 puan) tarafından
Canım eşin muhtemelen kırılır kuserler diye açık açık bişey demiyor sen biraz ağzını ara yani sen tepkini koyunca aranız açılacak gibi mi. Eğer öyle değilse eşine bırakma ne gerekiyorsa söyle gerekirse geldiklerinde ben birini ağırlayacak durumda değilim diye açıkça konuş. Benim eşim de kırmamak için ailesine karşı susuyor ama ben birkaç defa baktım ben bişey söylediğimde de yalnız bırakmıyor arkamda duruyor. O yüzden şimdi ne olursa çekinmeden söylüyorum. Kimse senden bebeğinden kıymetli değil. Artık siz bı aile oluyorsunuz anne baba çocuk gerisi dış kapinin mandalı bı faydaları olmaz zarar vermelerine seni yormalarina sen izin verme. İçinde kalıp seni yeyip bitirecegine hissettiğin herşeyi onlara söyle kendi kendilerini yesinler.
(16 puan) tarafından
Ah keşke yüzlerine söyleyebilsem ben çok utangaç çok çekingen biriyim bu cekingenligimden geliyor ne geliyorsa başıma ne hissettiğimi dobra dobra söylesem olmuyor
(507 puan) tarafından
Valla bende söylemiyordum canım ama zamanla baktım ki eltim herşeyi söylüyor yanlarında kaynimla kavga ediyorlar bas bas bağırıyolar kaynanamlar sırf korktukları için ağızlarının içine bakıyor. Bende sırf eşim için hiç sevmediğim halde hep saygı gösterdim hoşuma gitmeyen şeylere bile onaylamasam bile sadece sustum ama artık baktım ki s.alak zannediliyorum biseyin farkında değilim saniyolar o yüzden artık susmuyorum
(16 puan) tarafından
Aynı canım valla ***** zannediliyorjm herşeye sustugum için halbuki kalp kırmamak için susuyorum ama yok aynen devam

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 353 göst.
7 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Bircis (2,291 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 280 göst.
16 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Demir2020 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 471 göst.
10 Aralık 2019 Aile kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu

377,767 soru

11,306,794 cevap

34,735 kullanıcı

...