0 oy
1,186 göst.
Aile kategorisinde (898 puan) tarafından
Artik çok sıkıldim bunaldim herşey üst üste geliyor şöyle düşünüyorum bekarken hayatım çok güzelmiş annem babam kardeşlerim bambaskaydi suan hayatım bambaşka eşim iyi herşey yolunda onunla ama hep sorunlar çıkıyor başka başka.nisanliyken ev alindi dublex mutahit 1yildir yeni bitirdi şimdide ruhsat için oyalayip duruyor biz ve kaynanamlar ayrı ayrı kiradayiz yeme içme bir o ayrı bi sinir stres.eşimin isleri yolunda gitmiyor taşeron dogalgazciydi evlendikten iki ay sonra flan ortağından ayrıldı baya issiz kaldı birkaç hafta fabrikada çalıştı dengesi saati yapamadı alismamis o ortama.sonra bi dogalgazcinin yaninda 2bintlye çalışmaya başladı en azından sigortwn çalışır diye dsunduk oda adam doğru düzgün para vermiyor bu ayı vermedi gecen aydan bin tlsini vermedi içerde 3bintlsi var twksitler geldi elde para yok gorumcem bosaniyor eşi bebeğinin mama bezini almiyor onu da eşim ve kauinpederim ödüyor kendimi artik patlıcak gibi hissediyorum keşke esimle herkesten uzak bi hayatımız olsaydı.kaynana kayınpeder kayinlar görümce su bu artik tasiyamiyorum..bu evin bitmesini bekliyoruz esimle evi ayircaz düşüncemiz oyle.kaynanamin haberi yok bu durumdan geçen konuşuyoruz kaynanam diyoki su ev bitseydi rahat edicektik artik git gel yapmazdin hemen aşağı inerdin yerdik icerdik aksam yatmaya gidrdiniz falan çok stres altındayiz bende esimde.esimle ilgili sorun olsa boşanırdim katlanilacak gibi değil.eşime kiyamiyorum hep arada kalıyor bi şeyleri düzeltmeye çalışıyor ama olmuyor 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Cnm zor tabi yillar gecince duzeliyo oturuyo evlilik
(898 puan) tarafından
Evimiz ayrı yeme içme bir ne güzel sacmalik demi :( cildiricam ya
(90 puan) tarafından
Sana tek tavsiyem onlardan uzak bir yere taşın..
(898 puan) tarafından
Elimizde olsa 1dk durmam
(90 puan) tarafından
11 yıllık evliyim. Kaynanamla aynı bahcede evlerimiz. Yeme içme ayrı olmasina rağmen delirdim bu evde, psikolojik tedavi gördüm. Antidepresan uyku ilaclari kullandim. Bir sürü sağlık sorunum çıktı. Doktor sıkıntı stresten dedi hepsine. Simdiki aklim olsa aç kalacağımı bilsem burada oturmazdim
(898 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun eşim ezdirmez beni en ufak şeyde anne babasına karşı korur ki ailesi kotu değil ama hep bizi yanlarında istiyola rben istemiyorum
-Reklam-
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Bende eşime kiyamiyorum cok seviyorum hep ailesi yuzunden tartışıyoruz. Artik alistm gbi bisey idare ediyorum ama Allahtan baska sehirdeyiz esim ayni sehirden ev alcm dedgndr ben bosanma davasi acmistm zar zor baristk akli basina geldi smdi baska sehirden ev alck. Insallah seninde gonlunden gecenler hayirlsyla olur Allah yardmcn olsun canim
(898 puan) tarafından
Aminn Allah eslerimizinde bizimde yardımcımız olsun
0 oy
(27 puan) tarafından
Herkez hemen rahat a konmuyo evlenir evlenmez cok zorluk cekiliyo sonra yawas yaws rahata kovusuluyo kimilerinin nece derdi var kendi derdimize sukrediyoruz zor gunler olcakki iyi gunlerimizin kiymetini bi ve ve bu
(898 puan) tarafından
Her sıkıntıya eyvallah diyoruz sukrediyoruz ama şu erkek aileleri ne istiyor anlamıyorum ben aile ile yasamak iç içe olmak istesem hic evlenemz kendi ailemle uasardim
0 oy
(12,851 puan) tarafından
O evde birlikte mi yaşıcaksınız yani öyle mi planlıyorlar 
(898 puan) tarafından
Evet dublex ev sahibi eşime dedim olmaz falan oda istemiyor zaten onunda düşüncesi eve geçip ayrılmak ama esim dedi içerdeki merdiveni iptal edicem kendi evimize ayrı giriş kapısı actiricam ruhsatı alınca bide evi de genisleticek normalde küçük oluyor ya üst kat onu duzenlicek.dedim zaten simdi masraf falan diyolar sabrediyorum yeme içme için ama orda asla aşağı inmem birlik olmam oda tamam bi gecelim konusuucam hesabımizı gorun ayriliylruz evden diye.eşimin çok hakki var o evde diyo simdi ayrılırsam evi vermezler
(12,851 puan) tarafından
Aslında herkes çocuğunu rahat bıraksa da herkes yuvasını ailesini kursa yani beraber yaşamaktan ne zevk alıyorlar ne sen ne onlar aynı evde rahat rahat dolaşamazsınız bi duştan sonra belki bornozla dolaşmak isticeksin biraz anlayış ama nerde iyi ki eşin arkanda canım
(898 puan) tarafından
İyi ki diyorum bende ama bunaldim dusunsnee evler ayrı ve 10dklik flaan uzaklıkta her gün sbaah gel aksam hatta gece yatmaya git bitek hakkımı asla helal etmiyorum çok sıkıntıya giriyorum onlar yüzünden.
(12,851 puan) tarafından
Sen yine de helal et boşver geçici bu günler ya eşin olmaz deseydi ömür boyu böyle yaşıcaktın vardır bununda bi hayrı öyle düşün zordur ama dayan biraz daha
(898 puan) tarafından
Sabrediyorum lütfen dua edin artik psikolojim bozuldu
0 oy
tarafından
bana herkes sana evlilik yaramamış diyor okdr stres sinir üzüntü sorumlulklar aman yepyeni bir hayat a alışma çabası bakarken rhttk tabi :) ama yıllar geçtikçe evlilik yerine oturuyor oturuyor da anamizida aglatior tabii..
(898 puan) tarafından
Zamanla düzenliyor herşey ama baştan evlilikten tad almazsak sonra pek anlamlı gelmiyor ilk zamanlar ilk heyecanlar guzel
tarafından
aynen ilk zmnlardki hisler yaşananlar fln bambaşka zamanla alisiorsn karsndkna ogreniorsun herseyini vs okdr heyecani kalmıyor:)
(898 puan) tarafından
Yani maalesef
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun insallaah canim. Kesinlikle ayri olun. Dublex de olsa ayni ev olur. Bu sekilde yasayamiyosun bide ayni evin icinde cok zor.olur. ne demisler azicik asim agrisiz basim. Allah herkesin yardimcisi olsun insallah.
(898 puan) tarafından
Ya o dublex olsa yeme icmeyide ayircaz afdan yararlanabilirsek yukarı içinde ayrı tapu oluyomus olmazsa satar giderdik
(1,567 puan) tarafından
Anlamadim canim . Dublex eve kaynananlarla birlikte tasinmicak misiniz. Yanlis mi anlamisim
(898 puan) tarafından
Ayni aşağı da onlar yukarıda biz olucaz
(1,567 puan) tarafından
Ayni ev gibi olur canim o.  Ayiramazsiniz yeme icme kese vs.  Alt ust oturulsa bile . Genelde yeme icme bir olsun yukari yada asagi yatmaya gidilsin istenilir. Bnce mumkunse baska mahalle sehir tasinin. Anca oyle rahat edersin. Bnde uzaktayim iyiki uzaktayim. Cunku yakin olsam biliyorum olacaklari. Allah nasip ederse dogu görevimiz cikip bittiginde memlekete tayin durumu var. Ama Allah biliyo icimi insallah hayirlisi ile tabiki en az 2 en fazla 3 4 saatlik uzak bir yer olsun isterim. Cunku biliyorum. Bide benim esim ailesine asiri duskun artik izim gunlerimiz orda gecer ne basbasa kalma gezme vs kalmaz . Tamam kendi ailemede uzakta olmus oluyorum ama kafam rahat sinirim rahat en azindan.
(898 puan) tarafından
Ya insan eşiyle olsun iki aileyede uzak olmaya raziyim
(1,567 puan) tarafından
Senin esin senin yaninda canim . Konus iki aileye de uzak bir yerde olsun eviniz.
(898 puan) tarafından
Aslında eşimin babasının üstüne köyde bazı mallar var şuan satılsa esim o kısmı alsa uzağa tasiniriz diğer turlu altlı üstlü olmaktan başka çare yok gibi.zaten altli üstlü olsak bile mesafe koyarim eşim ayriyiz artik derse herkes kendine olur komsu gibi olmaz miyiz gelip gitmem ama onları bilemiyorum
(1,567 puan) tarafından
Esin agirligini koyarsa ozaman olur canim. Artik ayriyiz diyecek her konuda . Sizde mesafenizi koyun . Ozaman olur.
(898 puan) tarafından
Öyle olacak hesap görülecek hakkini verecek artik herkes kendine
(1,567 puan) tarafından
Oyle olursa olur.. is esinde bitiyor.  Benim bi arkadasmda altli.ustlu ama esi koydu agirligi ayri gibiler sorunlari yok dışardan gordugum kadariyla. Zaten o arkadaşımın kaynanasi da melek gibi kadin masallah diyeyim nazar olmasin insallah.
(898 puan) tarafından
İnşallah esimde gerekeni yapar güveniyorum ama ailesi duygu sömürüsü yaparsa DİE korkuyorum
(1,567 puan) tarafından
Insallah yapmazlar canim da sen de rahat edersin hayirlisi ile insallah. Gercekten is esinde bitiyo. Görmezden gelecek o duygu somurulerini artik.
(898 puan) tarafından
Duanizi eksik etmeuin ❤
(1,567 puan) tarafından
Tabiki canim her zaman ♡
0 oy
(588 puan) tarafından
Hep ayni canım önceden hepimiz rahattik simdi evlendik illaki hep sorun sıkıntı bence kaynananlara acın konuyu ayri yasayin derim kesesinide herkes ceksin
(898 puan) tarafından
Esim sabret borçlar çok diyor baya borcumuz var babası da tuhaf bi adam tmm oduyo bazı şeyleri ediyor ama ayrilirsak yardim etmez esimle birlikte 3oglu var hepsi ne kadar ne para veriyorsa not ediyor ona gore kim ayrılırsa hakkini alıp gitcek ama eşim diyo simdidenn ayrilsam yapamayız is Yok para yok kira borçlar bide şimdiden ayrılırsam evi de vermezler diyo
(588 puan) tarafından
Allah'ım yardımcınız olsun canım bi süre daha sık dişini
(898 puan) tarafından
Allah razi olsun canım ❤
0 oy
(148 puan) tarafından
Ayy canim Allah sabır versin benimde eşimin dublex evi var ama kaynanamgil kaliyor esim memur oldugu icin biz baska sehirdeyiz neyse kaynanam diyoki keske tayininiz ankaraya çıksada beraber kalirdik kirada vermezdizniz diyo sen yukarida kalirdin ben aşağıda diye yukarida da mutfak var sen orda pişir ye ben asagida diyo Allahim düşünmesi bile bana yetiyo Iyikide baska yere çıkmış tayin zor vallahi kaynanayla yaşamak heleki düşüncesiz kaynanan varsa
(898 puan) tarafından
Ya bu kadın düşünceli bazı konularda ama hep yanlarında istiyolar bizi sacma sapan şeyler off o kadar sıkıldim ki 10 aylık evliuiz 10yillik gbi hissediyorum
(148 puan) tarafından
Gecer canim bunlarda gecer yeterki eşine destegini eksik etme esimde ayri yasamak istiyormus yakinda işler yoluna girer ayri eve çıkarsınız inşallah cnm
(898 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,204 puan) tarafından
Hemen boşanmayı düşünmeyin zordur evlenip sorumluluk sahibi olmak ama önemli olan herşeyin üstesinden gelmek. 

Eşine en büyük destekçi olman lazım. Benim eşimde 2 aydır boşta iş yok çalışamıyor para pul kalmadı 2 çocuk var. bugüne kadar nelerin üstesinden gelmedik bunada katlanmak zorundayız  

BOŞANMAK IÇIN EVLENMEKDIK! ❤❤

SABIR SABIR SABIR SONU SELAMETTIR  BUNU UNUTMA 
(898 puan) tarafından
Boşanmak istemiyorum düşünmüyorum da ama bazen o noktaya getiriyor deli ediyorlar insani
(1,204 puan) tarafından
Deli olma akıllı ol boşanmayı kafandan sil. Annelerimiz neler çekmiş ama her şeye göğüs germişler şimdi sefasını çekiyorlar. Az daha dayan canm ;)
(898 puan) tarafından
Esimle.sıkıntımız yok zaten ailesinden yana rahatsizim inşallah oda düzelir
0 oy
(26 puan) tarafından
Neden zorda hemen boşanmak geliyor akla. Seviuorsun eşini kiyamiyorum diyosun. Bir söyle düşün eşin den şiddet ailesinden şiddet görsen veya sevilmesen veya ummadik bir hastalik olsan veya trafik kazasi gecirsen küt kalsan eşinin elinde yaaaa şükret. Bu senin anlattiklarin dett değil. Sadece çözüm üret aklini kullan duyguna yenilme şu insanda ki en iyisini yasayayim duygusu yokmu. O duyguyu yen.esine destek ol. Bunaltmadan. Aklınızı düzgün şeylerde kullanın.kendinizi yıpratmayın. 
(898 puan) tarafından
Boşanmak istemiyorum ama dayanamıyorum artık sinirsel olarak bittim.düşün gorumcem evli ama burda ve şizofren gibi bi şey daha neler neler
(26 puan) tarafından
Empati yaparak yaşarsan bu senin hayatını kolaylastirir. Herşeyi kendini sorun yapmayı bırakırsan inanki mutsuzluğun içeresinde mutlu olmayı öğrenirsin. Gülüp geçmeyi kendine hobi edin. Yoksa hayatın icererinde boğulur gidersin. Zaten zordasın şuan boğma knd. Yitirme elindekileri. Gotumcene gelecek olursak kim bilir o ne ler yaşadı şizofren diuosun ya sende o hale gelmemek için sıkma kendini. Olaylari çözmeye çalış düğüm yapmaya değil. Bi destek al.
(898 puan) tarafından
Elimden geleni yapıyorum takmamaya çalışıyorum ama yok herşey üstüme üstüme  geliyor şuan esimle de konusmuyorum herşeyden nefret ediyorum şuan
(26 puan) tarafından
Sakin sakın senin tek desdek cin eşin olmalı yanına al karşına alma eşini. Tüm nefret hislerini onurunu gururunu at bir kenera. Olaylar ne olursa olsun eşini ne yüreğinden nede yanindan atma yoksa kaybeden sen olursun. Ikiniz beraber olursaniz üstesinden gelirsiniz bu yaramaz hayatın. Biliyorum aile arasinda sıkışıp kalmışsınız bende öyleyim inan bana. Ama kötülükle birşeyler düzelmiyor ki tam ters oluyor. Sabır sabır sabır. Eğer ki eşini karşılıklı sevgi varsa aranizda. Yenilmeyin ailelere.
0 oy
tarafından
Canim ev dublex oluncada mi kaynananla kalicaksiniz

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 460 göst.
24 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 735 göst.
6 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Özlemm ❤ (898 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,185 göst.