0 oy
751 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (515 puan) tarafından

Gece gece uyku tutmadı kızlar doğum cantaniza makyaj malzemelerinizi koydunuz mu? Çünkü doğumdan sonra malum çok ziyaretçi gelir kan kaybından soluk bitkin goruncez makyaj yapar mısınız 

14 Cevaplar

0 oy
(1,048 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Tabi ki yapıcam :D ablam çıkınca aynasını ben tuttum :D  sezeryan oldu o. Ben şimdilik normal olacak gibi görünüyor ama yaparım yani :D çekilen fotoğraflarda hayalet casoer gibi çıkamk istemiyorum 

(515 puan) tarafından
Beni fotolardan çok insanların yorumları sinir eder çok solmussun yok sararmissin gözlerin kararmış o bu normalde bile hep makyajlı gezerim makyaj olmayınca hasta mısın diolar o yüzden yapmak istiyorum ancak çok kötü olmazsam ins
(1,048 puan) tarafından
Bende bugün çekim yaptırcam diyw ombre yaptırdım. 9 aydır boyamıyrdum saçımı
Uzun süre spmra sarı olunca saçım
Makyajsız çok kötü duruyor.
Dediğin gibi diyen olursa yapıştırırım suratına bir tane :D Lohusalık hakkımı kullanırım
(515 puan) tarafından
Ayyyy benim de saçlarım berbat bembeyaz oldu ama boyatamam lohusa iken de boyatamam sütten bebeğe geçer dedi doktorum
(1,048 puan) tarafından
Ben çok araştırdım.
Kesinleşmiş bir.bilgi yok deriden nüfuz ettiğine,  onunda bebeğe zararı olduğunu  gösteren .
Kuaför de çok arkadaşım var.
H ama vicdanım rahat etsin diye yine de boyamadım 8 9 ay.
En son dibine temas etmediği için ombrede karar kıldım :D  vicdanım rahat ❤
-Reklam-
+1 oy
(351 puan) tarafından

Ben koycam ama misafirler için değil. Bizim akrabalar tam tersi ay çocuk doğurmuş kadın susunun  derdinde der :)) güzel fotograflar çekeriz diye alcam yanıma

0 oy
(216 puan) tarafından

Yapacak halin olmuyo ki cnm bb sezeryan yaptim dogumu yerimddn bile kalkamadim normal dogumu bilemem ama

(515 puan) tarafından
İns normal olur dedi doktor ama benim ilk olduğu için bilmiyorum canım acirsa aklıma gelmez benim de
(1,456 puan) tarafından
Ben normal doğum yaptım canım. Çantama göz kalemiyle rujumu koymuştum. Doğumdan 2 3 saat sonra sürmüştüm  :) normal doğumda daha rahat oluyorsun. Ağrın falan olmuyo fazla
(515 puan) tarafından
İns normal olur da hayırlısı ile
0 oy
(105 puan) tarafından

Ben aldım ama yapmadım. Canim istemedi çünkü canin acıyor bebeği emzirmeye çalışıyorsun yorgun oluyorsun cİş yaparken canın acıyor ben çok yorgundum bide sürekli terliyorsun ben yapmadım.

(515 puan) tarafından
Sanırım ben de yapamam ilk olunca bilmiyorum hayırlısı inşallah
0 oy
(165 puan) tarafından

Benim eşim normalde de sevmediği için makyajı, öyle bir endişem yok :) Ki bende o anda makyajla uğraşabilecek bir insan değilim aklıma bile gelmez. 

(515 puan) tarafından
Benim Esim seviyor kuzum hiç bişe yapmasam da hafif ruj surerim die düşünüyorum
(165 puan) tarafından
Hmm o zaman size kalmış tabi. Benim aklıma bile gelmedi makyaj malzemelrini koymak :)
0 oy
(246 puan) tarafından

Saçımı bile taramadım açıkçası aklıma gelmedi. Evet fotoğraflarda hiç güzel çıkmamışım ama olsun zaten normalde de makyaj yapan biri değilim. İlkinde hiç aklıma bile gelmedi doğrusu nasıl görünüyorum diye. Tek düşündüğüm bebeğimdi ve hastaneden bir an önce çıkmaktı. Şimdi ikincide daha dikkat ederim fotoğraflarda nasıl çıkıyorum diye :)

0 oy
(368 puan) tarafından

Hastanye ziyaretci kabul.etmem zaten herkes eve gelir ama eşim gorcek foto cekilcz fln diye bi rimel ruj bide tarak götururm.fondetene fln hic giremem bebişimn agzina yuzune bulasir belki

(515 puan) tarafından
Eve de gelirler ama hastaneye de herkes gelir ilkoldugu için ben de çok abartmam az yaparim
0 oy
(71 puan) tarafından

Ben koydum yaptımda canm koy bence 

(515 puan) tarafından
Tamam :) aynen alayım yanima
0 oy
(817 puan) tarafından

Bn aldım ama hiiç dokunmadım normal yapmama rağmen uğraşcak halim yoktu. Kanamam bi yandan dikişler bi yandan  . Bebek aç ağlar bi yandan.

0 oy
(929 puan) tarafından

Fotoğraf çektiricem yapmak istiyorum ama sanırım uğraşıcak halim olmıycak sezeryan olucağım için. Belki girerken yapabilirim :)

(515 puan) tarafından
Girerken yaparsam daha kotu bagirmaktan suvarim her yerine:(
(929 puan) tarafından
Normal doğumda zor tabi kalmaz makyaj falan ama ben sezeryan olucam o yüzden pek bozulmaz heralde :)
0 oy
(9,652 puan) tarafından

Sezeryan olucagi belliydi benim doğumumun ama doğumdan 1 gün önce kesinleşti gece ablam geldi 12 ye kadar lohusa tacı hediyelik kapı süsü ikramlık hazırladık 1 gibi yattık sabah 7 de hastanede olmam gerekiyodu 6 da kalktım saçımı makyajımı yaptım suslendim puslendim öyle gittim hastaneye :) sonra yanınada al dim malzemeleri yürümeye başlayınca geçtim lavaboda gene makyaj yaptın:) 

(216 puan) tarafından
Valla bravo cnm bn fon cekecektim gitmeden esim izin vermedi kiskancligi tuttu.ama iyikide yapmamaisim doguma gtmeden dus aldim gttim ama oyle bi terlemeisim ki ameliyattan cikinca saclarim diken gbi olmustu
(9,652 puan) tarafından
Normal doğum mu yaptın canım?  Ilk doğumumda banada izin vermedi esim  sonra dedim resimlerde güzel çıkmak istiyorum kızdı saçımı masa yapıyorum gördü nabiy9sun sen diye dedim resimlerde güzel çıkmak istiyorum diye insanın kendini iyi hissetmesi çok önemli ya Su an üzerimde  pijamalar ev dapdagnik ve hal böyle olunca insan daha da bisi yapası gelmiyo :/
(216 puan) tarafından
Sezeryan oldum ama doktorum erkek diye istemedi ztn ameliyat onlugu giydirdiler kisacik bsy boyumda uzun kalcami guc bela kapatiyo kapaliyimda dedim bn bole nsl kalkacam yataktan esimde sinir oldu uzunu yokmu bunun diye neyseki gotururlerken carsaf orttuler uzerime
(9,652 puan) tarafından
Yakası falanda açık amilyat onluklerinin.. doğum yapalı ne kadar oldu canim
(216 puan) tarafından
Arkasini cirtcirtli yapmislar oda hep acilio 13 gun oldu cnm sn kac gun once yaptin
(9,652 puan) tarafından
:)) benimkinin yakası çok fena açıktı.. Benim oğlusum 45 50 gün olucak tam hesaplayamasana 29 ekimde doğdu:) bende bu ara kapanmayı istiyorum düşünüyorum canım sen ne zaman nasıl kapandın nefsimi bi türlü yenemiyorum
(216 puan) tarafından
Masallh buyumus :) bn evlendikten iki gun sonra kapandim esim bekarkende kapan diodu evlenince diodum.cok zorluk cekmedim alistim hemen ama aciklik bazi konularda rahat ama Allahin emri nereye kadar gunah isleyerek duracaz ki cnm ins snde icinden gelerek kapanirsin
(9,652 puan) tarafından
Ben aslında içimden geldiği için istoy9rum canım ama işte o ilk anı nasıl yapicam bilmiyorum ben pek evden çıkmam sürekli bize misafir gelir eşimin arkadaşlarıda enistemlerde hep bize gelinir o ilk anı nasıl yapıcağımi  bilmediğim için san irim cesaret edemiyorum canım bide benim ailemde ablamlar falan herkes açık bi laf ederler nefsime zaten hakim olamıyorum falan o ilk an nasıl olucak onu bilmediğim için cesaretim yok gibi :(
(216 puan) tarafından
Onunda etkisi oluyor cnm psikolij olarak bizim kizlarin hepsi kapali ama teyze kizlarim falan hep aciklar.bn kendimi kapaninca cirkin hissederdim eskiden ama smdi umursamiom saclarim cok uzundu acikken cok seviodum saclarimi esimde bu yuzden kapanmami cok istiyodu cok dikkat cekiom falan diye.ama smdi hic umursamiom takiom yazmami evde oyle alistimki basim acik hic asagi inmiom ama balkona cikiom iste onu birakmaya calisim bnde.ilk baslarda zorlanirsin hatta pisman bile olursun ama aliskncada inan ki tuniksiz pantolonda sanki ciplakmis gbi bi hissin oluyo :) Allah gonlune bi huzur verio cnm sn bi jiyetlen gersi gelir.ve soylede dusunme bnce iste kapandim sonra acilirsam laf ederler falan cogu insan bu duruma karsi ama kapanmak nasl normal se acilmakta normal bnce.bn 16 uasindayken kapandim 3 yil sonra acildim.simdi tekrar kapaliyim o zmn bi hevesle kapanmistim ama hic hakkini veremiodum mahallede bile acik dolasioďum simdi daha guzel kapandim hakkinj verebiliom en azindan
(9,652 puan) tarafından
Çok güzel anlatmisqsiqn canım teşekkür ederim iyi geldi :) ilk ise ilk önce yavaş yavaş tunik sal falan almakla başlıyim diylrum dolapta onları görünce heveslenirim diye dusunuyorum
(216 puan) tarafından
Sal al cnm  aynanin onune gec yap yap boz alistrma yap :)
(9,652 puan) tarafından
Içine bone kullaniy9musun canım bide ben daha spor giyinmeyi seviyorum klasik gömlek falan hoşlanmıyorum nasıl bisi yapabilirim nereden alabilirim şuan bebiş küçük kızım var falan ancak internetten bakarım diyorum bide eşime hiç açmadım konuyu ona acarsam ve kapanamazsam diyede cekiniyorum bunuda yapamadın dicek..
(216 puan) tarafından
Canm bnde spor takilan biriyim ama degisio fikirlerim bazen sifon falan da seviom.19 20 yaslarindayken erkek gbi giyinirdim dusun bn bile kapandiysam snde kapanirsin.bn internetten cok bsy almadim esim pek sevmio ordan alisveris yapmami.ama bebisin kucuk bakacak kimse yoksa internetten al.modaselvim,safa merve,modamizbir, sitelerde bak orda hosuna giden tarzlar illaki oluyor.suan ztn kapalilar aciklardan cok dikkat cekiolar o kadar şık ve hos kiyafetler varki guzel uyum yakalarsan cok hos oluyo.esin konusunda da seni anlayabilecek biriyse onceden konus denemek istiyorum yapabilirmiyim bilmiom ama denemek istiom sen ne dersin destek olur msn falan de.cunku esinin destegi cok onemli.bn kapandgm da kendimi cirkin hissediodum esim yeminle bi daha asik oluyom sana hanimefendi duruyon masum gunahsz duruyon derdi kapndikca kapanasim gelirdi. O yuzden esinle bi konus citlat durumu bakalim ne dicek
(9,652 puan) tarafından
Eşim istiyo biliyorum canım hatta ilk evlendik ozaman tuğba vardı kapanmış san irim yada bizim burdaki mağazası kapandı bilmiyorum oradan benim için 600 liralık alışveriş yapmıştı bende ozaman demistim eşime ben sen istiyosun diye kapanmak kul için değil allahın rızasını kazanmak için hazır oldugumda kapanirim dedim o kiyafetleride görümceme verdim üzerinden şimdi 4 yıl geçti istiyorum ama cevremde ailemde kapalı yok ben tekirdagliyim tekirdağ da yaşıyorum anneme geçen gün kapanmak istiyorum dedim ki annemde kapalıdır daha yasin genç kapanicaksinda nolucak dedi düşün en ılımlı karşılığı kişi annem derken oda öyle diy8nce sanki kapanirsam ailem benimle görüşmez gibi bi algı var beynimde.. bu içsel catismami yensem çok iyi olucak eşim yakismis falan hiç bisi demez destekte ancak istediğim kıyafetleri alarak yapar canım da işte ben bu kafamin içindekileri nasıl yapicam bilmiyorum.. neyse baya bi içini döktüm normalde ablamlara derdimi herşeyimi anlatırım ama buna karşı çıktıkları için içimdekileri  paylaşamıyorum az bi cesaretim var onuda dersem oda gidicek :/ hakkini helal et canım baya döktüm içimi:)
(216 puan) tarafından
Helal olsun cnm :) yanlz bsy dicem bnada bi abla solemisti.Allahin emri herseyden onemli dgl mi ? Onun lafi bunun lafi icin gunha girioz yada hayatimizi istedgmz gbi yasaymioz.ailen yada baskasi emin ol belli bi sure konusurlar sonra alisirlar.zaman lazm biraz tabiki zorlayacak seni bu etkenler ama sonucta ahirrtini kazanan sn olacaksin.cehenneme snle birlikte kapanma diyenler mi gelecek senin yerine onlar mi yanacak bide bole dusun.annenin de dusuncesije saygim var ama bnde bu algiyi anlamiom sanki namaz ortunmek oruc butun ibadetler yaslilar icin.gencken daha guzel dgl mi ?  omalatyaliyim bn osmaniyede oturuyom.malatya da daha 16 17 yaslarinda kapanan o kadar kiz varki bazen diom keske bnde o zmn kapansaydim acik oldumda ne oldu madalya mi taktilar bos yere senelerimi gunha girerek gecirdin
(9,652 puan) tarafından
Bunu düşünmen bile günahını azaltır ki canım bizim burda 70 yaşındakiler bile açık öyle kapalı biri varsa kesin oda başka bi yerden gelmiştir gibi bi algı var maalesef.. Çok haklısın çok farkındayım olması gerekenin ahh su nefsime bişey diyebilsem..  ama bi yerden başlıcam artık bir kadına yaşlıyken bakılmaz ki gençken dikkat çeker gençken örtünmesi daha mühim bence daha da ertelemeden pişmanlık yaşamadan yapmam gereken bu inşallah nefsimi  yenerim.. mesela gorumcemin eşi anlamların eşleri falan sık sık bize gelirler abi gibi görürüm onlarsa kardeşim derler onların yanında normal giyinip başımi  ortsem olur dimi zaten hiç bir zaman dar pantolon onun üstüne kısa bişey giymem hep usturuplu giyinirim
(216 puan) tarafından
Yavas yavas alistr kendini cnm pantolon ustune uzun bsy giyiyosan basina da yazma alirsin rahat olur yeterli bnde oyle yapiom.tekirdagda cok kapali olmadgini duymustum eltimin ablasida orda oturuyor corlu da.senin sinavinda zoru basarmak canim.belki senin vesilenle kizkardesleeinde kapanir sevabini sn alirsin
(9,652 puan) tarafından
Inşallah canım ama ablamlarin hic niyeti yok bi kaç kere istedigimi söyledim saçmalama saçma sapan konuşma dediler zaten ondan çok cekiniyorum canım 4 kız kardeşiz en küçük benim ve zamanında ailemi hiç dinlemedim 3 üniv. Bıraktın an esim  için ailemi hep ikinci plana att im falan simdi de ne biliyim  cesaretim yok :/ ama bişekilde başlamak istiyorum
(216 puan) tarafından
Cnm valla bnde esimi sectim ve kactim.ailem surekli bni baskalaryla evlendrmek istiodu baski yapiolardi siddet falan yoktu ama pisikoljik baski.bn calisan biri dgldim istedim ama ailem izin vermedi.malesefki isteyenlerde hep ya memur du yada maddi acidan durumh iyi olanlardi ama bn esimj seviodum bildikleri halde baski yapiolardi.bnde kactim hic pisman dglm hala kabus goruyom baskasiyla zorla evlendrildigimj uyandigimda Allahim sana sukurler olsun diyom esime sariliom kan ter icinde uyandigim cok oldu.baskasinin istedgini baskasinin kararlarini yasamak mi onemli senin istedgn senin kararlarin mi ona gore secimlerini yap cnm herkesi memnun etmen gerekmio kendini memnun edeceksin ki herkes kararliligini gorup sana emri vaki hayat yasatmasin
(9,652 puan) tarafından
Çok doğru demissin canım haklısın ben ailemi  dinelmedigim için sonradan hep pişman oldum ama bu öyle bir konu değil bu allah ile kul  arasında bir konu kimse için değil bu çok haklısın çok güzel demissin valla sağol:) bu arada üzüldüm bu şekilde olduğuna ama anlaşılan eşinle herşey yolunda peki ailen su an nasıl gorusuyomusunuz canim
(216 puan) tarafından
Offf cnm biz o kadar zorlukla evlendikki.esimin ailesi bni istemedi esim bnddn 4 yas kucuk.bnim ailemdd esimj istemedi.3 yil konustuk defalarca aileler yuzunden ayrildik ama dayanamadk geri barstk.bi bucuk yila yakin oldu evleneli.ailem 4 ay sonra barsti bnimle rahatszlandim bn strestn annem duyunca dayanamadi barsti.smdi cok sukur bi sorun yok.esimden de cok raziyim sevdgm icin ufak tefek seyleri olsada katlaniom.bi dedgimi iki etmio sagolsun siddet falan asla uygulamaz.kayunvalidemlerde suan bni cok sevio kader boleymis demekki yada bn cok buyuk konustum ve hepsini yuttum o yuzdn agzm yandi asla buyuk konusmam artk
(9,652 puan) tarafından
Büyük aşklar nefretle baslar derle ya sende ilk zorlukları yaşamışsın canım inşallah hepsi geride kalmıştır.. tabiki de eşler arasında anlaşmazlık olması çok normal iki farklı insansiniz sonuçta farklı düşünmek kadar normal bişey yok ama birbirini sevdiğinden emin olunca insan daha çabuk düzeliyor herşey..  kaç yaşındasın canım?  Ilk bebismi
(216 puan) tarafından
26 yasindayim cnmilk bebegim bizim cok anlasamadgmz bi konu olmuyi cok sukur biraz fazla kiskancligu var ona ztn sevgiliyken bile alismistim.esim hep der kimse hemen kavusmasin biz cok cektik diye bnde diom oyle deme bizim yasadiklarimizi kimse yasamasin diye :) bn oyle buyuk konustum ki cnm asla kacmam dedim kendimden kucuk biriyle olmam dedim bni istemeyen aileye gtmem dedim ama esimi o kdar sevdim ki Allah sn bole buyuk konusursan bnde seni bole dize getrrim dedi demekki hepsini yuttum yani
(9,652 puan) tarafından
Çok haklısın bende senin gibi asla dediğim herşeyi yaşadım şuanda da büyük konuşmamak gerek diyorum inşallah yapmıyorumdur..  Bende 27 yaşındayım canım 3 yaşında bir kızım var ve 50 günlük bir oğlum:) benim eşimin kıskançlığı zirvede bende kıskançlıktan çok cekiyorum hala da cekiyorum yok bitmiyor kıskançlığı tv deko adamlara bile bakmamı istemiyo dizi falan herşey yasak bi yere çıkınca başım önümde tam bir kabus.. bunlara kesinlikle katlanamam dedim ama yıllardır katlanıyorum:/ Inşallah bir gün yaptığı sacmalig8 fark ederr
(216 puan) tarafından
Masallah cnm ikinci bile olmus bnimde oglum oldu :) esimin yaninda bn tv de ki birine bile yakisikli diyemem o derece yanindayken kafami saga sola donduremem
(9,652 puan) tarafından
Aynı benimki he benim yakışıklı demeyi bırak dizi falan bizim evde kesinlikle açılmaz oradaki hayatlar yalanmış özenirmişim gerekçesi bu demiyo ki ordakiler yakisili bakma diye :)) valla artık alıştım eşime ama hala değişsin diye dua ediyorum hep
(216 puan) tarafından
Degismezler cnm yok dizi izlememe bsy demio Allahtan ama tek basima bi yere gondermez bi yere gidersek kiyafetimi kontrol eder acik yada dar mi diye.bn ztn usturuplu giyiniom ama iste tunik aliom kisa gelio elbise aliom ida smdi emzrme sorunu var nsl yapcm bilmiom valla
0 oy
(71 puan) tarafından

Ilk doğumum sezeyandi 2.gun anca kendimi iyi hissedip makyaj yapabildim.Belki normal doğumda ilk gün yapabilirsin kendini iyi hissedersen.

(515 puan) tarafından
İnşallah hayırlısı hakkimizda
0 oy
tarafından

Yapabilirim zamanda oluyor neden olmasin resim falan cekiliyor hem :D

0 oy
tarafından

Yapcm valla cantama takım koydum:)

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 459 göst.
11 Şubat 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde _Melek_ (29 puan) tarafından soruldu
+1 oy
48 cevap 566 göst.
2 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,800 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 549 göst.
17 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 145 göst.
24 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nisan KC (4,058 puan) tarafından soruldu

374,631 soru

11,204,772 cevap

34,506 kullanıcı

...