0 oy
818 göst.
Diğer kategorisinde (44 puan) tarafından

Kizlar uzanıyordum birden ağzıma sert bir sey geldi baktim diş aynadan baktim dişimin yarisi kırılmış  durduk yere 

image

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hamile misin
(44 puan) tarafından
Yaaa acaba dolgu falan olur mu sağlam disim yani çürükte yoktu ne oldu anlamadim
tarafından
Tabi, kalsiyum eksikliği bebek hepsini çekiyor normal yani gebelikle bağlantısı var
tarafından
yoksa bendemi hamileyim :O
(44 puan) tarafından
Ayyy en korktuğum şey yaa
tarafından
Sen olayı yanlış anladın bence sfsfsf gebelik belirtisi demedim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimde öyleydi curukmus demek alttan ve malesef sonra yavaş yavaş hepsi düştü en son koku kaldı onuda çektim 
(44 puan) tarafından
Yaaa valla zaten çok zor hamilelik geçiriyorum en korktuğum şeydi bu yaaa kenardan gitmis ucu böyle
tarafından
Evet o ucu dilinede batar görün canım başka.care yok
(44 puan) tarafından
Aynen batıyor şimdi yemek yersem falan arasına da girer zonklamaya başladı en iyisi gideyim artık ya
tarafından
Aynen cnm görün kurtarılır belki çok geçmiş olsun
(44 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim Allah razı olsun
0 oy
tarafından
geçen banada oldu aynısı sonra çok agrı yaptı çürümüş dolgu yaptırdım
(44 puan) tarafından
Çekmezler demi ya dolgu yaparlar hamileyim ama yapılır mi acıyor mu peki
tarafından
hamilelikte dişe bişey yapmıyolar diye biliyorum ben yaptıramamıştım
(44 puan) tarafından
Ben en iyisi sorayim çünkü sızlamaya başladı bu sekil dayanamam ki daha doğuma 4.5 ay var
tarafından
ağrı kesici kullan şimdilik
(44 puan) tarafından
Aynen oyle yapayım artık ya
0 oy
tarafından
Hemıleysen ol7r canım cok yogurt felan ye dıslerımn guclensın
(44 puan) tarafından
En korktuğum şeydi bu ya valla aniden oldu ne oldu anlamadım
tarafından
Kalsiyum al bol bol canim
(44 puan) tarafından
Oyle yapayım artık ya daha fazla ilerlemeden tesekkur ederim canim çok sagol
tarafından
Rica ederim canım gecmıs olsun
0 oy
(391 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun şuan hamilelikte 2.trimesterdesiniz yani tedavi yapılabilir. Yalnız bazı diş hekimleri jinkolojiden onay yazısı isteyebilir. Ağrıyan diş çekilir veya hamilelikte tedavi yapılmaz diyenler bu bilgileri nereden alıyorlar anlayamadım ??

Bir an önce diş hekimine gidin ve jinekolog muayenenizde söyleyin durumu vitamin,mineral takviyeleri yapacaktır ağız hijyenine daha çok dikkat edin alkolsüz gargara,diş ipi öneririm imkan varsa döner başlıklı diş fırçası da alın. 
(44 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim bilgilendirdigin için allah razı olsun . Bende pıhtılaşma var kan sulandirici igne ve hap kullanıyorum acaba ondan dolayi yapmayabilirler mi diye düşündüm ama
(391 puan) tarafından
Kan sulandırıcıyı birkaç gün önceden kesmeniz için yazı isteyebilir diş hekiminiz konsültasyon isteyecektir siz gidin bu bilgilerin hepsini söyleyin genelde birkaç gün kesiyoruz tedaviyi yapıyoruz sonra tekrar başlıyor. Bunu genelde çekim için yapıyoruz dolgu veya kanal tedavisi için gerek olmayabilir de kesmez belki de .
(44 puan) tarafından
Anladim çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için çok sagolun
(391 puan) tarafından
Ne demek geçmiş olsun sağlıkla kucağınıza alın günde iki fırçaliyorsaniz dört fırçalayın dişleri yoksa doğumdan sonra da etkileri olacaktır size iyi bakın güzel beslenin
(44 puan) tarafından
Oyle yapayım en iyisi canim doğru söylüyorsun  valla .. amin inşallah Allah razı olsun *)))
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Çürük büyük ihtimal hemen diş hekkmine gidin vücutta enfeksiyon varsa hamilelikte sakıncalı olur. Bol bol kalsiyum içeren gıdalar tüketin. 
(44 puan) tarafından
Oyle yapayım ya kenardan gitti şuan çok fazla bir agri yok kanama  falan da yok ama nasıl olur sonra bilemedim haftasonu birde acili aradim hasta kabul etmiyoruz dedi adana dayim olmadi dayanirsam pazartesi bir gideyim
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Benimki öyle oldu kanal tedavisi yapildi
(44 puan) tarafından
Ayyy kanal tedavisi çok zor bir kere oldum  şuan ağrı pek yok kanama falanda yok ama bilemedim ya çok korkuyroum dişten 4 kere 21 lik diş için gömülü bir de ameliyat oldum
(1,284 puan) tarafından
Ben özelde oldum hiç hissetmedim canım çok kolay geçti
(44 puan) tarafından
Uyuşturmazlar demi gebeyim diye
(1,284 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum kuzum ya ne desem yalan olur
(44 puan) tarafından
Bakalim artık pazartesi gideyim ne diyecekler
0 oy
(4,647 puan) tarafından
Hsmileymişsın hergün bir bardak süt iç yada madem suyu o kalsiyum mu düzenliyor 
(44 puan) tarafından
Süt içmeyi deneyeyim ya en iyisi küçüklükten beri süt içemiyorum pek ama içmeyi deneyeyim yoksa gidecek dişler
(4,647 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm vala zorla kendini yada gece bir maden suyu için (sade soda ) birgün onu iç bir gün süt
(44 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim Allah razı olsun aynen artık öyle yapayım ya mecbur
(4,647 puan) tarafından
Rica ederim canım razı olsun dene yapacak bir şey yok

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 348 göst.
4 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Aycelennn-12 (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 301 göst.
11 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy