0 oy
867 göst.
Diğer kategorisinde (1,284 puan) tarafından
Kızlar bir tane 31 haftalık doğum birde kimyasal gebelik yaşadım. Arkadaşım hamile çok korkuyor diye ona sübyan muskasi yapmışlar sanada yapalım tak dedi bende gebeyken sürekli korkunç rüyalar görürdüm. Takmalı miyim nedir ise yarar mı hiç ben sadece sürekli düşük yaparlar takar diye biliyordum.. bu arada zaten üstümde taşıdığım koruyucu muskalar içeren bir muskam var aslında. 

9 Cevaplar

0 oy
(44 puan) tarafından
Ben 2 kere düşük yaptım rüyamda sürekli korkardım sabah kalkar kanamam olurdu kaybederdim. Bende yaptırdım şimdi kullanıyorum çok şükür rabbime 1 kere gormedim 19. Haftamdayım normalde 6 da olurdu rabbim korusun
(1,284 puan) tarafından
Banada faydası olur mu acaba çünkü benim durumun daha farklı
(44 puan) tarafından
Olur canim korkuları da önlüyor gerçekten
(1,284 puan) tarafından
Inşallah canım.
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Ayetel Kürsi Nas Felak Insirah süresini sık sık okuyun bisey olmaz...
(7,654 puan) tarafından
Vesvese yapma kendi kendine canim o da cok önemli
Ben taşıyamam unuturum wc ye girerim felan ne bilim
(1,284 puan) tarafından
7 kat posetliymis duşta bile çıkarma dedi
(7,654 puan) tarafından
Isterse 50 kat poşeti olsun lavobaya girilmez
(1,284 puan) tarafından
Alimler 7 kattan sonra taşınabilir diyor ama ben kendi yanımdan fetva vermiş olmayım yinede..
(7,654 puan) tarafından
Alimleri bilmiyorum herkes alim zaten bisey diyorlar ;)) tercih meselesi canim sıkıntın varsa iyi gelecekse tabi ki taşı
0 oy
(21 puan) tarafından
Ben kullandım canim doğumdan sonrada bebeğime gecti hatta meğersem doğumdan sonra benimkini bebeğin bas ucuna koymam gerekiyormus ama bilmiyordum şuan bebeğimin yatağında durduk yere ağlamaları durdu. Ki hamilelikde bende korkardım 
(1,284 puan) tarafından
Hoca doğumdan sonra bebeğe de yapcaz dedi
(21 puan) tarafından
Evet benim bebeğimin şuan 3 tane var biri benim taktığım 2.cisi onun adına yapılan 3ncusude nazar için yaptırmişdik.
(1,284 puan) tarafından
Maşallah ne güzel korudu demekki. Darisida bana inşallah
0 oy
tarafından
Hoca okuyor var mi yok mu anlıyor bi hocaya danış canim olana yapıyorlar ablamda varmis şuan takıyor şükür iyiye gidiyor gebeliği 3 düşük 2 ölü bebeği oldu korkardı hep korkardı uykusunda
(1,284 puan) tarafından
Ay kiyamam ya cok zor..bende hep korkunc rüyalar görürdüm. En iyi takayım. Hoca ile tlnda konuştuk sense kesin kara subyan var dedi
tarafından
Evet telefondan anlıyorlar yaptır canim yanından hiç ayırma inşallah bebegin olursa 2 yaşına gelene kadar onada takıcan ismini yazdirip
(1,284 puan) tarafından
Insallah canım. O günleri görürümde inşallah onada yaparım.
tarafından
Hayırlısı olsun inşallah:)
0 oy
(11 puan) tarafından
Bende kullandim canım ilk hamileligim 7 hafta sürdü gittim hoca çocuğun oluyor ama korkutup düşürüyorlar dedi gercektende her ay cift cizgi görüyordum ama 10 gün sonra adet oluyordum normal adet değildi yaptırdım hemen hamile kaldım şuan 35 haftalik hamileyim hala arada korkuyorum ama sık değil çocuk doğduğu zaman onun başına birakicak misim ne zaman çocuk istersem takicakmisim
(1,284 puan) tarafından
Evet hoca söyledi çocuğun olunca onada yapılacak dedi. Bende 31 haftalık ölü doğum yaptım kordon doğumu sebebiyle. Hep kotu rüyalar görürdüm
(11 puan) tarafından
Canım mutlaka yaptır korku izin vermiyor tutunmasina ben uyuyamiyordum
(1,284 puan) tarafından
Inşallah faydası olur inşallah.
0 oy
(119,007 puan) tarafından
Bekliyim surda bende
(1,284 puan) tarafından
Bekle bakalım :)
0 oy
tarafından

Bende var cnm.  Ev sahibim yaptı taktım yapan ve yaptıran kişi de çok önemli dikkatli ol

(1,284 puan) tarafından
Ne anlamda onemli canım. Bu arada sen ne zamandır takiyosun
tarafından
Gebe kalmadan takdim cnm yani art niyetli yapip sübyan nuskasi der o yüzden. Sonuçta içini açıp bakmiyorsun
(1,284 puan) tarafından
Anladım canım haklisin
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Bana da yaptılar bende pıhtı sorunu vardı. Şimdi ki oğlumu kan sulandiricilara mi yoksa sübyan muskasina mi borçluyum bilmiyorum :))
(1,284 puan) tarafından
Maşallah. Sağlıkla gelsin canım. Kac kaftaliksın
(6,136 puan) tarafından
18 aylık canım geçen sene doğurdum :D
(1,284 puan) tarafından
Oyy maşallah. Allah acısını göstermesin.
0 oy
tarafından
Dinimizde muskanin yeri yoktur yapılmasi taşınması caiz değildir 
(1,284 puan) tarafından
Sonuna kadar dinlemeni tavsiye ederim canim
(236 puan) tarafından
Bence yanlis fetvalar vermeyin. Bunu dinlemek yerine arastirin peugamber efendimiz var demis mi
(1,284 puan) tarafından
Estağfurullah ne haddime fetva vermek.. Ben var demedim zaten bu videoda peygamber efendimiz var demiş demiyor ama dinleseniz . Gerçekten ne demek istediğimi anlardınız.
tarafından
Dinlemedim ama muska konusunda hüküm kesindir Allah a şirk koşmaktır bu tartışmaya açık bir konu da değildir
(1,284 puan) tarafından
Dinlemediysen tartışmaya gerek yok. Düşüncene saygı duyarım cevap verdiğin için sağol.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 905 göst.
20 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Aslıs (13,203 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 163 göst.
21 Ekim 2022 Diğer kategorisinde ponciksi (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 69 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Eymen Alim25 (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 132 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu

377,345 soru

11,292,584 cevap

34,711 kullanıcı

...