0 oy
348 göst.
Diğer kategorisinde (320 puan) tarafından

kızlar kaynanam o Kilot bez kullanılır mı hiç normal dogumda kullanılır ancak onlar sezeryanla dikişe gelir o falan dedi .neymiş hasta bezi kalmış kendi dogumunda 10 yıl önce bana bu sana lazım olur diyor 10 yıllık şeyi napıcaksam ben 1 adet verdiği bide :D hay Allahım yok Kilot bezlerden Alcam ben onlar iyi deniyor dedim yok onlar anca normal dogumda giyilir sezeryanda olmaz onlar dedi şaşırdım almadan size sorayım dedim nedir tecrübeniz ?

19 Cevaplar

0 oy
(1,794 puan) tarafından
Depent kullandım çok rahattı dikişe gelmesin diye ucunu katladim o kadar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kullanabılırsın canım hafif oldufu ıcın sezeryan yerine zararı olmaz. 10 yıl once ki verdıgı seyı de iade et o cok bilmıse tarihi gecmıs bezi kendi seyıne koysun 
(320 puan) tarafından
hasta bezi verdiği bide. yok bıraktım direk bitaneyi napayım 10 yıldırmı beklettin  birine verseydin anne dedim bende
tarafından
Ahshshhs Allah seni :))))
tarafından
Gercekten sinir oldum kızlar :) bırak canım sen al kendine bıldugını
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Hayır canım öyle şeyim olur sezeryanda sonradan geliyor zaten bütün pislikler ben bir paket kilot bez kullandım 2.3 tane kaldı sadece dinleme kimseyi ped dayanmıyor hep sızdırıyor 
0 oy
tarafından

Depend külot bez 10 numara iyiki almışım doğum yaptım okadar rahat ki anlatamam yok öyle bir şey kız ben m beden almışdım ama kg li isen büyük beden iyi oluyo 

(320 puan) tarafından
kaç kiloydun bitanem sen dogum zamanı ? ben 56 kiloyla hamile kaldım daha 4.aydayım 59 kiloyum ne kadar alırım bilmediğim için tahmin yürüteyim
tarafından
Bezi sonlara doğru almalısın ben 35 inci haftada aldım bezi 55 le hamile kaldım 63 kg ile doğum yaptım
(320 puan) tarafından
tamam canım bende duruma göre öyle yaparım
0 oy
(483 puan) tarafından
Ben e bebek den almistim cok iyi valla kesinlik al ugrasmiyorsun
0 oy
tarafından
Çok çok rahattı 2. Gün kullandım dikişide kapatıyordu sıcak tutuyprdu 
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Bir numara buyuk al cek yukari kadar iyi oluyor eve gelincede cok iyi yAAA RAHATLIK EN AZINDAN BEN HIC PET GOTURMEDIM DIKISLEREDE DEGMEDII AL SEN HIC DINLEME KAYNANA FELANN 
0 oy
tarafından
Giyerken zor olur
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Ben aldım depent kilot bez bana kullandirtmadilar canim 

Hastane o gün kendi bez bağlamıştı ertesi gün bana Orkit taktirtilar dikiş yerin hava alacak Orkit kullan dediler ben hiç kullanamadim 

Dikiş yerimin bantini açtılar öyle eve geldik 
0 oy
(13,203 puan) tarafından
En rahatı Pet değiştirmek aşırı zor 10 günden sonra geçtim ben ona. Dikişe gelmiyor hatta. 
0 oy
tarafından
Ilk oglumdan kalan hasta bezi olmasaydi bu oglumda bende kilot vez almayi dusunuyordum kesinlikle kullanilir neden kullanilmasin
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Deepent aldım hiç sevmedim biraz küçük geldi ordada takma normal ped tak dediler şimdi olsa almam normal büyük kalın ped alirm
0 oy
(5,406 puan) tarafından

10 yıl önceki bezde çeşitli mikroplar yer yapmıştır enfeksiyon işlemiştir. :unsure: kullanılır mi ya kızlarına versin yok mu görümcen 

0 oy
(12,510 puan) tarafından
Yok kız ne alakası var sezaryende de normal doğumda da kullanılır o çok rahat depend 
0 oy
(834 puan) tarafından
Kaynananı boşver üf. 

O değil de hani dikişe gelen yeri sıkı mı olur olmaz mı bilemezsin. O yüzden yandan cırtlı alırsan, hani sıkarsa gevşetebilirsin filan mesela. O açıdan düşününce cırtlı daha mı iyi olur acaba cırtlı al bence. Ben normal doğum yaptım külot da kullandım, cırtlı da kullandım. Ama cırtlıyı daha çok sevdim açıkcası. Vücuda göre ayarlayıp giydiğim için rahattı. Ama külot bezi de giyerken kolay oluyor sadece ama geri kalan tüm konularda cırtlı bez diyorum ben 
0 oy
tarafından
Valla bana hastane vermişti özel de doğum yaptım ped almıştım ben iyi ki de vermişler yani bende sezeryan oldum ama kanamam çok uzun sürdü benim
0 oy
tarafından
Eltim Sezaryen yaptu ama kullandı bir de kanama yoğun oluyor bez kullanılmasa her yer mahvolur bir de kaynananızın verdiği bez 10 yıldıe toz moz ne mikrop varsa kapmıştır ve tabiki 1 tane değil 10 tanesine ihtiyacınız var bir de ilk adette de bez kullanmanızı öneririm çünkü çeşme gibi geliyor pedle asla idare edemezsiniz 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bebeğin bezinin içini yırt cnm hemşireler bile öle yap diyo bn öyle yaptım ilk gün sonra ped taktım.
0 oy
(4,392 puan) tarafından
ben bu kaynanaları pışete koyup yakacam doğum yapalı 4 gün oldu sezaryan hergün 1 saatlik yoldan bizi kontrole talimata geliyo annem burda zaten virüs var herşeyi siz biliyonuz bizim bir halttan çaktığımız yok değil mi diyresim geliyo karın ağrımla yatıyorum valla birde onu dinliyorum

kilot beze gelince ben onu kullandım ama gecelik giy pijama değil canım çıkartıp giymesi kolay olsun ben pijama giydim zorlandım ama gecelik le 10 numara olur birde nerde sezeryan yerine geliyor valla kapalı oluyor zaten =) kilot bez göbeğine çıkıyor sezeryan aşağıda çokda kolaylık oldu kesinlikle al eve geldim ben onu kullandım 2 gün daha 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 451 göst.
29 Ocak 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 25 göst.
12 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Busra.vrlc (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 119 göst.
5 Haziran 2022 Diğer kategorisinde BirMelek (1,064 puan) tarafından soruldu
+1 oy
29 cevap 312 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,595 puan) tarafından soruldu

377,941 soru

11,312,622 cevap

34,745 kullanıcı

...