0 oy
230 göst.
Aile kategorisinde (67 puan) tarafından
Kızlar allah rızası için dün doğum yaptım

Göğsümden şırıl şırıl süt gelmediği için bebek tutmuyor anca samla damla sarılık olmasın doye 2 3  saatte bir mama verıyorum

Memeye nasıl alıştırayım ne yapsam süt gelir memeye nasıl tutturmalıyım bilen aynı dertten muzdarip olup çare bulan varmı

18 Cevaplar

0 oy
(4,061 puan) tarafından
Kuzum ben laktamıl kullandım bu sekılde gayet guzel sutum geldı tavsiye ederim 
-Reklam-
0 oy
(215 puan) tarafından
Sutun gelir cnm sen tuttur memeyi bebegine
0 oy
tarafından
Bende kenarda bekleyeyim
0 oy
tarafından
Birde eds bebek emzirme sistemi var onu araştırsan netten
0 oy
(258 puan) tarafından
Göğsünü sıkıp gelen sıvıyı uçlarına sur canım sıcak duşta goguslerine masaj yap bol bol sıvı tüket sabret sakın morel bozup pes etme 13 günlük bebeğim benimde sabırla oluyor hersey
0 oy
(578 puan) tarafından
Canım benim 2. Doğum olmasına rağmen ilkde geldi 2.de gelmedi eve gelip banyo yapınca geldi göğüsleri sıcak suyla yikayabilirsin 
0 oy
tarafından

Canım ilk başta gelmez, ama mama vermeden önce mutlaka emzir tutturmaya çalış, silikon göğüs ucu al, emmese bile sen mutlaka 1 2 saatte bir sağ, uyar göğsünü. Eğer yapmazsan Allah korusun biberona alışır ve biberonu da kaşık biberon al normal olunca çok daha zor oluyor Allah yardımcın olsun. Ha bir de rezene çayı içebilirsin, anason felan kullanabilirsin. Bu humana çay var ya bende çok az süt vardı bende bile biraz süt yapmıştı deneyebilirsin. Bolca su iç, mümkün olduğunca uyumaya dinlenmeye çalış. Asla emmiyor diye stres yapma stres çok kötü etkiliyor benim o yüzden az olan sütümde kesildi =(

0 oy
tarafından
Süt sapma makinesiyle sağmaya başlayın kanallar açılsın mamayıda biz 60-90cc veriyorduk yiyebildiğini yiyordu sarıldığı vardı 
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Keşke hıc mamayabaslamasaydın tuttur sen tek cözum azimle memeyı tutturman. Cay lar fılan hıkaye. Emzırdıkce sutun artar bolsu ıc dus al
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım 1 saatte 1 emzir sen farketmezsin  2 damlada olsa ilk sütten içer gelir o emzirdikten sonrada mama ver engeç 1 saat te bir emzir ama ki sütun insin eve gidince düş alirsinnbanyodan sonra daha iyi gelir hastanede sağma makinası varsa işte sağ sütünü göğsünde krem varsa sur yara olmasın 
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Canim sagma makinesi varsa onunla cek ucuna gelince sut bebege tuttur ben hastanede oyle yaptim benim de gelmedi ilk bir de bol bol su ic helva ye rezene ic ve mutlaka uyu gelecektir sut bir de strese girme sut yok diye psikoljikte olabiliyor 
0 oy
(10,204 puan) tarafından
Sen tuttur memeyi sürekli emzir sütün artsın istıyosan bol su bol emzirme 
0 oy
(658 puan) tarafından
Neden hemen mama verdin benim bebeğimde doğduğu gün pek emmedi ben yinede ısrarla vermeye çalıştım meğersem gazı varmış bi güzel çıkardım gazını sonra emmeye başladı birde küçük pet şişeye sıcak su koydum onuda gögüslerime koydum sıcak suyla yıkadım susamasamda sürekli su ve meyve suyu içtim ve bebeğimi emzirdim sütüm arttı pes etme hemen gelir sütün acele etme telaşta etme uğraş biraz sabırla sütün muhakkak gelir 
0 oy
tarafından
Mama verme sürekli illa önce emmesini sağla ne kadar emerse emsin baktin doymadı hala araniyo ozman ver 
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Cnm sen emzir emzir süt öyle gelir 

İçeceği ıkı damla bile yeter ona yeterkı sütünden içsin 

Mamaya alışmasın derım ben çünkü sütün gelecek emzırirsen bol bol 

Allah analı babalı büyütsün inşallah 
0 oy
tarafından
Mama verme bı dur göğsünü sağ onu ver bide destekle çenesini tut süt o emerse gelir emme refleksi oluşsun ver memeyi
0 oy
(591 puan) tarafından
Rezene cayı iç bıde bol bol su iç artı sıcakta masaj yap göğüslerine

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 371 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Hatice000 (728 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 49 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gulcan58_59 (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 176 göst.
13 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gulcan58_59 (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Bst.24 (4 puan) tarafından soruldu

378,006 soru

11,314,261 cevap

34,753 kullanıcı

...