0 oy
883 göst.
Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından

SELAM ARKADAŞLAR
Bebeğimin ismi şuan için Cesur ::((((
Bu konu hakkında daha önce bir kez daha sormuştum.Bebeğimin ismini değistirmek istiyorum prosüdur nedir diye.Hakkınızı helal edin şimdiden.
Linçlemeyin ne olur. Sadece dertleşmeye ihtiyacım var.
Bebeğimin çok şükür sağlığı sıhhati yerinde ve Rabbim hepimizin bebeklerini sağlıkla büyutmeyi nasip etsin…Ama ben bu isim konusuna baya taktım. 4 aylık oldu bile fakat gel gelelim ismini bir türlü ısınamıyorum ve hiç ama hiç benimseyemedim doğumdan önce içimde kararsızlık varmış bilinç altında aslında bu ismi istemediğim çok açık ve netmiş çünkü istemsizce cesur koyarız belki diyordum ismini soranlara cesur olucak falan filan derken ben aslında insanların isme karşı tepkisini veya beğenisini ölçüyormuşum.şimdi daha net farkettim.zamanıda geri saramıyoruz malesef herkesin koyduğu isme saygım var ama benim daha çok böyle manevi olan bir isim ömer enes gibi isimlermiş. Yani işin özünde kayınvalide kayınpeder baskısı altında kalmadan koyduk..Herşeyi araştırdım değiştirme mahkeme belli başlı prosudurleri falan değişmesinde hiç bir sıkıntı olmaz kolaylıkla değişir dediler.Ama bir yanımda kararsızlık,eşiminde kafasını şişiriyorum.oda artık sen nasıl istiyorsan o olsun bebeğimizle en çok vakit geçiren sensin.Benim için sorun değil dedi.ama işte oda bıktı benim kararsızlığımdan.Aslında kararsızlığımın sebebi yine benim takıntılı olmamdan kaynaklanıyor.sebebide etrafımda hiç böyle bir duruma denk gemediğim için acaba eş dost akrabadan tuhaf tepki alirmıyım.ne alaka nesi var isminde siz seçtiniz ismi kafayı mı yediniz gibi muhabetlerle muhatapda olmak istemedigimden dediğim gibi ayni durum baskasinin basina gelse belki bende aynı tepkiyi verirdim.ama insan başına gelmeden anlamıyor malesef.ama ismini hiç ama hiç sinmiyor bir an önce bir isim koyup sölemek isyiyorum.
Aramızda benimle aynı duyguyu yaşayan etrafında bu tarz konulara şahit olan varmı benmi çok büyütüyorum bu konuyu.sizden ricam başka derdinmi yok gibi linçlemelerde bulunmayın sadece dertlesmek ve burda size dökmekti içimi belki biraz uzun oldu hakkinizi helal edin.

23 Cevaplar

0 oy
(12,504 puan) tarafından
Kız değiştir de rahatla 
(1,046 puan) tarafından
Bende öyle dicektim ben stres oldum okurken
-Reklam-
0 oy
(4,387 puan) tarafından
bebeğin ismine alışmadan değiştir canım içine sinmediyse bebiş senin bebişin kararın içine sinmesi önemli ama bu sefer iyi düşünerekten verin ismini
(6 puan) tarafından
Tesekkurler canım
0 oy
(255 puan) tarafından
Senin bebeğin kimsenin bişey demeye hakkı yok bence
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Benm kızım ismi meyra başta bende alışamadım güzel değil gibi dedim alıştım 
0 oy
tarafından
Bende bazen keşke koymasaydim dediğim oluyor. Ama prosedür filan karışık olduğu için uğraşamam. Ama eğer hiç içine sinmiyorsa ugrascaksan eğer degistir
(6 puan) tarafından
Aynen sinmiyor.
0 oy
tarafından
Bizim bir akrabada değiştirdi ismini hemde 20 yildan sonra bilmem kimsede tuhaf karşılamadi yeni isime herkes alisti karar senin canim kimseyi takma sen mutsuz kotu hissediyorsan kimsenin dusuncelerini onemseme
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Çok güzel isimler varken ben olsam cesur koymazdım. İçine sinmiyosa değiştir. Ama isşm konusu oyuncak değil
(6 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum.o kadar guzul isimler varki nerden sectim.
(5,492 puan) tarafından
Nüfus müdürlüğüne sor canım, onlar bilgi verir nasıl olacağını
0 oy
tarafından
Ay ben o kadar isteyerek koydum ki ama keske neşe koysaydim diyorum simdi. Esime de soyledim. Neşe ismi icimde kaldi
(6 puan) tarafından
Benim esim tamamen bana bjrakti
tarafından
Benim esim cok karisti isim isine tam koyamadim yani  sonradan ah neşe olsaydi diyip duruyorum. Artik olan olduu hayirlisi benim icin ama senin kadar takmiyorum ben
(6 puan) tarafından
Anladim canim tesekkurler
0 oy
tarafından
YArisimi okudum sen en iyisi değiştir
0 oy
(488 puan) tarafından
Ömür boyunca söyleyeceksin. Bence daha fazla zaman geçmeden içine sinmiyorsa değiştir. İlk duyduklarında evet belki söylerler ama emin ol kısa sürede adıni benimser herkes. Ve gerçekten anlamlı guzelz dinimizde güzel yer etmiş isimler koymanı tavsiye ederim
(6 puan) tarafından
Enes koymayi dusunuyiz
(488 puan) tarafından
Ertelemeyin o zaman canım
0 oy
tarafından
Begebmiyorsan bebekte cesur ismine alismamisken degistir bence ama acele et
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Daha önce de postunuzu okumuştum bence bu kadar kafaya takıyorsanız hem kendinizi hem de eşinizi daha fazla hayattan bezdirmeden değiştirin. Elalem için isim konmuyor elalem ne der diye bu kadar kafaya takmayın. Artık yavas yavaş bebek ismini öğrenecek tepki verecek bence acele edin. Ben şahsen annem adımı söylemese eksik hissederdim aramızdaki bağa zarar verirdi diye düşünüyorum. 
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Canım içine sinmiyosa değiştir millet illaki konuşacaktır umursama çocuk senin sonuçta karışanin da yokmuş ne güzel değiştirebilirsin göbek adı cesur olur bu arada cesur ismi benimde hoşuma gitmedi içine sinen bi isim koy
0 oy
tarafından
Bebek senin alemene niye değiştiğinden 
0 oy
(2,241 puan) tarafından
hic istemedigin cok belli canim kimse birsey diyemez bebegin ismine alismadan değiştirin bence 
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Bir arkadaşım oğluna Alaz adını koydu, bize o kadar ilginç geldi ki söylerken çok kaba bir isimmiş gibi geliyordu.. Ilk onunda içine sinmedi ama şimdi epey meşhur oldu  :) cesur güzel isim ama içinize sinmediyse, 4 aydır alışamamışsanız değiştirin..
0 oy
tarafından
Değiştirmekte bu kadar istekslisin madem biran önce başla işlemlere vakit kaybetmeden
0 oy
(1,037 puan) tarafından
İsmi cok begendim oglum olursa fıkır oldu bana. Tabi sen nasıl ıstıosan ole yap. İçine sınmedıyse defıstır ama ben cok begendim gercekten
0 oy
tarafından
Ben 30 yasındayım ben bile ismimj değiştirmek istiyorum pandemı bitsin :) kendıme isim arıyorum bende 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Kaç kere yazdın buraya demek ki sen durmadan bunu dusunyosun sana da yazık çocuğa da bı isim koy onu söyle benim kardeşimin kimlik adı Gizem ama hepimiz Elif diyoruz aile içinde 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 772 göst.
7 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Aycansrt (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 901 göst.
0 oy
10 cevap 446 göst.
9 Kasım 2019 Diğer kategorisinde MasalBebek (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 329 göst.
8 Eylül 2021 Diğer kategorisinde balyanak (607 puan) tarafından soruldu