0 oy
318 göst.
Aile kategorisinde (2,679 puan) tarafından
kızlar hepsiburada'dan oğlum için mama almıştım fakat ben 3 numara mama sipariş ettiğim halde bana 2 numara mama göndermişler hepsiburada'nın WhatsApp hattından durumu belirttim PTT kargo ile gönderilmişti bana gidip bizzat PTT kargoya iade etmem gerektiği söylendi bende direttim  sizin hatanız yüzünden ben PTT kargo gibi bir yoğun kargo ile nasıl uğraşayım küçücük çocuğum ile bu sizden kaynaklı bir hata o zaman kargodan birisi gelip kapıdan teslim alsın bu pandemi sürecinde ben gidip kargo kapılarında küçücük bebeğim ile perişan olamam dedim onlar da PTT kargo gelip kapıdan almaz o zaman biz size bir hediye çeki gönderelim dediler mamanın ücreti karşılığında bir hediye çeki gönderdiler ben de o hediye çeki ile oğluma 3 numara 1 mama daha aldım ama sorun şu ki bu iki numara mama elimde kaldı oğluma yedirsem haram olacak ama çöpe atma ya da içim el vermiyor sizce ne yapmalıyım

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Neden haram olsun ki cnm zatten parasını odemisin 
(2,679 puan) tarafından
canım işte o ödediğim parayı hediye çeki olarak bana geri gönderdiler ama mamayı yeri almadılar bizim size hediyemiz olsun dediler ben de o hediye çeki ile oğluma yeni bir kutu mama aldım yani 75 liraya 2 kutu mama almış oldum O yüzden yedirmek istemiyorum bunun
-Reklam-
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Niye haram olsun canım parası ödenmiş onların gönlünden kopmuş. Varsa yiyen o numarayı ona hediye et 
(2,679 puan) tarafından
Etrafımda hiç yok işte bu mamayı kullanan kendi oğluma da yedirmek istemiyorum içime sinmez
(13,203 puan) tarafından
Sağlık ocağına ver gidince
(2,679 puan) tarafından
Aynen canım en iyisi öyle yapmak
(13,203 puan) tarafından
İçine sinmeyecekse öyle yap valla
0 oy
(5,647 puan) tarafından
Niye haram olsun kız
(2,679 puan) tarafından
canım bu mama için ödediğim parayı tekrar hediye çeki olarak bana verdiler ben de o hediye çeki olarak verdikleri para ile oğluma 3 numara Yeni mama aldım bu mamayı da iade almadılar bizim size hediyemiz olsun dediler ama bana haram olur gibi geliyor bebeğime yedirmek istemiyorum
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Profil bebek seninmi kizz
0 oy
(344 puan) tarafından
Tamamda parasını ödemişsin neden haram olsun yedir 
(2,679 puan) tarafından
canım işte bu mamayı yanlış gönderdikleri için mamanın parasını bana hediye çeki olarak gönderdiler ben de o hediye çeki ile oğluma Yeni mama aldım yani aynı para ile iki tane mama almış oldum O yüzden bu mama haram olur gibi geliyor oğluma yedirmek istemiyorum
(344 puan) tarafından
Hııı şimdi anladım o zsman birisine ver atma çöpe
0 oy
(4,916 puan) tarafından
Çevrende varsa ihtiyac sahibine ver 
(2,679 puan) tarafından
Çevremde bu mamayı bulanan yok ama araştıracağım canım
0 oy
tarafından
En iyisi ihtiyacı olan birine ver bencede yedirme sonuçta bunu yetiremem diye ürünü vermeden para iadesi almış olmuşsun hak geçer mazallah ver bi sağlık ocağına yada yakının varsa ona sebeplensin
(2,679 puan) tarafından
İşte aradığım cevap sağlık ocağı hiç aklıma gelmemişti teşekkür ederim canım
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Haram olmaz canim da ihtiyaci olan birine verebilirsin 
(2,679 puan) tarafından
Sağlık ocağına götüreceğim canım
(5,913 puan) tarafından
Ihtiyaci olan birine gider insaAllah Rabbim kazanin belanin onune koysun
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Haram olacak bişey yok bence. Genelde büyük sayfalar hata yaptıkları zaman indirim vs. Şeyler de veriyorlar bunu da öyle düşün bence. Ayrıca sizde mamalarinin olduklarını biliyorlar bir şekilde aldirirlardi yada isterlerdi . Hem bırakmışlar hem hediye çeki yollamışlar.
0 oy
tarafından
İçinden gelerek vermişler haram olmaz sen zorla gasp etmiyorsun
0 oy
tarafından
Niye haram olsun kız parasını verip almışsın diğerini hediye gibi  üstelik 2 numarayı gündüz ver gecede 3 numarayı ver biraz daha uzun gider çip olmaz
0 oy
tarafından

Yorumlarda gördüm Hediye edillmiş  bişey neden haram olsun bulmuşsun işte yedir kimin eline geçiyor bu zmanda sende geri tepiyon :)

vermiyor isen ihtiyaç sahibi birine ver daha iyi olur 
(2,679 puan) tarafından
Yok canım içime sinmez benim fırsatçılık yapmışım gibi gelir sağlık ocağına vermeyi etmeyi düşünüyorum
tarafından
Bide şoyle bişey var senin kullanmanı istemediğin bişeyi birine vermek dinende hoş degil artık nasıl yaparsan kendin bilirsin
(2,679 puan) tarafından
yapacak bir şey yok canım çöpe gitmesin derse en azından sağlık ocağı kimin ihtiyaç sahibi olduğunu bilir ona göre birine verir
0 oy
(119,062 puan) tarafından
Haram olmazda icine sinmezde birine hediye et

İlgili sorular

+1 oy
33 cevap 493 göst.
9 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 301 göst.
8 Ekim 2020 Diğer kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,324 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 129 göst.