0 oy
853 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar beni dedem ve babaannem büyüttü. Rahmetli dedem bana asla kıyamazdı. Üstüme aşırı düşerdi. İkisinide çok severim ama kızlar babaci oluyor genelde bilirsiniz benim dedemle aramdaki bağ çok başkaydı. Küçükken dedem ve babaannemin arasında uyurdum dedem astım hastası olduğu için bazen nefesi çıkmazdı hiril hiril ötedi ben hep o ölecek diye sabaha kadar yorganın altında ağlardım küçüktüm. Taş çatlasın 8 yaşımda falandim. Hep Allaha dua ederdim "allah'ım ben 21 yaşıma girince dedem ölsün şimdi ölmesin" derdim. Sanıyordum ki 21 yaşıma girdiğimde büyük birisi olacağım. 21 yaş bana çok büyük geliyordu. Gel zaman git zaman 2017 yazı dedem sürekli kafam ağrıyor diye tutturdu. Midem bulanıyor diyordu. Ama biz normal hastalık zaannetik. 1 ay böyle devam etti 1 ay sonra kendi kendine yürürken dusmeye başladi. Doktora götürdük tümör dedi. Çok basit bir yerde ama hastanın yaşı ve astım hastası olması nedeniyle anestezi doktoru bu ameliyatı yapmaz göze alamaz dedi. Götürmedik hastane kalmadı özel devlet neresi denk gelirse. Bu böyle 2018 ocak ayına kadar devam etti ve yatalak oldu. Felç oldu çünkü tümör beynin sol kısmındaydi. Sinirlerde beynin solunda olduğu için ve yaşı nedeniyle boyundan aşağı komple felç oldu. Ben baktım bir çocuk gibi besledim altını değiştirdim pişik kremini sürdüm banyosu saç sakalı derken hep ben traş ettim. 2018 temmuz ayında dedemi amcamla yengeme bıraktım ( aynı evde yaşıyorduk) halam bizdeydi 10 gün köyde. Beni hava almak amaçlı yaşadığı yere Eskişehire götürdü. Dedem yatalak olduğu süre boyunca ettiğim tek dua ölümünü görmemek oldu. Ölümünü görmek istemiyordum. Korkuyordum çünkü en çok sevdiğim insanın acı çekmesini izlemek beni kahrediyordu. Cumartesi gittim Eskişehire salı günü dönecektim. Yani 4 gün kalacaktım. Pazartesi akşam amcamın evine gittim kalmaya amcamlar beni yemeğe aldılar. Yengemle oturmuş TV izlerken yengeme dedim ki içimde kötü bir his var sanki dedem öldü. Herkes sustu. Yengem dedi ki ağzından yel alsın. Ve bunu konuştuktan 5 dakika sonra ölüm haberi geldi. Ama bana kimse öldüğünü söylemedi. Apar topar yengem oğlu ve gelini hazırlandı noluyo dedim dede hastalanmış hoca başında kuran okuyormuş ne olur ne olmaz gidelim bakalım dediler. Benim içime kuşku düştü ama hiç ihtimal vermedim. Daha doğrusu vermek istemedim. Halamida aldık evinden yola çıktık. Herkes ağlıyor ama gecenin 2 si olduğu için ben görmedim agladiklarini meğer sessiz sedasız ağlıyorlarmiş. Ben kendimi arabadan atarım diye korkmuşlar. Neyse köye girdik araba bizim evin önüne varmadan "ölüm kokuyor sanki toprak dedemi almış gibi mis gibi kokuyor" dedim. Dememle birlikte halam bas bas bağırdı ağlayarak. Arabayı amcamın evinin önüne çektik. Bagajdan poşetimi aldım. Amcamın eviyle bizim ev arkalı önlü köyde. Poşetimi aldım 15 adım attım atmadım bizim havluya girdim. Girmemle birlikte morg aracını gördüm. O an çantamı fırlatmışim eve koşmuşum evin içine girip herkese saldırmışım. O anları hiç hatırlamıyorum yengem anlattı. Altıma işemişim korkudan. Bayılmışim tokat atmışlar su dökmüşler. Kendime geldiğimde herkes başımda ağlıyordu. Dedem ölmedi dedim. O gece sabaha kadar sayiklamişim. Salı öğlen defnedilmeden önce morg aracında dedemi görmek için götürdüler beni iki basamağı çıktım dedem bir masanın üstünde ama sadece kafasının üstünü ve burnunun ucunu gördüm. O an kapıda 400 kişi vardı rahat. Ben giderken herkes susmuştu ağlıyordu. Dedemi gördüğüm an kriz geçirdim Bayılmışim amcam kucağına almış ağlayarak bağıra çağıra millet hep başıma toplanmış. Uyandığımda herkes başımdaydi. Her şey allahtan geliyor kızım dedi bir amca. Beni uyandırmak için. Hayır dedim o benim babamdi. Ben bunu söylediğim an bütün köy o gün bu cümleme ağladı. Herkeste bir feryat ama o an ben ağlamadım başım dikti. Ben dedemin kızıyım kimse ağlamasın dedem bugün en güzel mertebeye ulaştı dedim. Ama herkes hala ağlıyordu. Ben 21 yaşımda dedem ölsün diye dua ettim ve dedem tam 21 yaşımda öldü. Ben ölümünü görmemek için dua ettim ve ölümünü görmedim. Şuan üzerinden 2.5 yıl geçti. Hep rüyamda görüyorum ama geçen gün gördüğümü asla unutmam. Benden su istedi su verdim suyunu içti bana sarıldı ve dedi ki senin yerin orda çok güzel. Üzülme dedi. O an uyandım ama kokusu gerçek gibiydi. Hayatınızda sevdiğiniz insanların kıymetini bilin. En ufak şeylerde sinirlenmeyin. Kavga etmeyin çünkü hayat öyle kısa ki insan sevdiğine doyamadan ölüm dört koldan hayatınıza giriyor. Ve o an öyle bir boşluk oluşuyor ki yüreğinizde ne olursa olsun yeri asla dolmuyor. Evet unutulmuyor ama hayat o kadar gaddar ki sizi bu acıyla yaşamaya alıştırıyor. 3 evladım oldu benim birini toprak aldı. 

15 Cevaplar

0 oy
(508 puan) tarafından
Ağlayarak okudum bugün zaten çok kötüyüm bi kez daha kötü oldum benim hiç dedem olmadı Rabbim senden razı olsun deden razı olmuş inşallah cennette kavuşursunuz:(
tarafından
Tek duam dedem ve çocuklarimla cennete olmak. Onlar yanımda olsun da bu dünya gelip geçici sonsuz bir hayatı onlarla yaşamak kadar güzel bir his olamaz ağlama kuzum kötü hissetme asla sadece sevdiklerini düşün ve onlar için yaşa ❤️
(508 puan) tarafından
Öyle yapıyorum bende inşallah layıkıyla yapıyorumdur Rabbim hepimizin yüzünü guldursun inşallahh
(508 puan) tarafından
Bugün burası ağlama duvarı gibi
-Reklam-
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Bu gece ağlamak için girdim sanki buraya ;(( 

Sürekli böyle postlar okudum sigara yaktım üzüldüğüm için geldim içeri senin postu görünce içim acıdı yine 

Rabb'im mekanını cennet eylesin inşallah 

Rabbim sana sabır  versin birde avladinj kaybetmişsin ;(( 

Çok üzüldüm gerçekten 
tarafından
Hayır evladımı kaybetmedim dedeme çocuğuma bakar gibi baktığım için onuda evladım olarak gördüm :')
(12,264 puan) tarafından
Ayyy çok üzülmüştüm şimdi sevindim canım Allah yardımcın olsun inşallah ❣️
0 oy
tarafından
Ağlattın ya :( ama sen çok yüce bir insansın bunu asla unutma 
tarafından
Allah razı olsun canım benim ❤️
0 oy
tarafından
Benimde 1 buçuk ay önce çok sevdiğim anneannem öldü .

Öldü ama tek ağlayan kız torunları ve kız çocukları annem ve teyzem 

Dedem ve dayılarım herşey anneannem üstüne olduğu için miras derdine düştüler..

Allah onları ıslah etsin .

2 ev 3 ev olsun 5 ev olsun 10 ev olsun yerini kimse alamaz .

Dedem şuan kirada oturuyoruz diye ve kredi çekip ev alıcaz diye culsuz demiş eşime borca giricez ev alaca diye.

Asıl kendisi culsuz insanları küçümsüyor işte. 

Dede var bide baba gibi dede var .

Keşke benim dedem de senin deden gibi olsaymış. 
tarafından
Ben gelinlik giymedim diye çeyizim olmadı diye dul kaldığımda dedem yatalak olmadan önce kendime çeyiz alabiliyim diye 20 bin TL para verdi. Sırf içimde kalmasın diye. Allah herkese merhametli insanlar versin ❤️ Allah kimseyi para pula uyacak kadar şeytanlaştirmasin
tarafından
Yanı demi senin karın ölmüş nedir bu miras davası ya havle şimdi gelinlerine muhtaç kaldı ya hanı üst katında onlar oturuyor 2 gelin ve dayılarım neymiş anneme neden oturduğu yerden miras kalmış vs bunların derdindeler ne 20 bin ne 200 bin beni bu uzuyo sadece şuan sürekli anneannemi rüyamda görüyorum gelinler hep kavgalı dayılar hep kavgalı hep yatalak bir şekilde onları izliyor rüyamda diri bir şekilde
0 oy
(806 puan) tarafından

Yaşadıkların için çok üzüldüm canım Allah rahmetiyle muamele etsin. Mekanı cennet olsun hem yavrunun hem dedenin.  Rabbim başka acılar göstermesin. Allah sabır versin sana. Okuduklarim bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Hafızamda canlandı. Bide senin bunu yaşadığını görmek ne acı... :( 

tarafından
Kuzum evladım öldü derken dedemi kastettim ona bir evlat kadar önem vererek bakmıştım. Ona olan bağım bir anne evlat ilişkisi gibiydi. Allaha hamd olsun çok güzel bir ölümü olmuş. Zemzem suyu içmiş ölmeden önce kıbleye çevirmiş yengem sadece elini kaldırmış kapıyı göstermiş o an anlamışlar öldüğünü. Çünkü felçti hiç bir yerini kimildatamiyordu. Rabbım hepimizin ahiretini güzel eylesin inşallah
(806 puan) tarafından
Ben yanlış anlamışım o zaman canım benim çünkü çok üzüldüm okurken..amin inşallah rabbim hepimize öyle temiz güzel ölüm versin...
0 oy
tarafından
Allah rahmet eylesin herkes yapmıyor öyle beyin amelyatlarini malesef riske girmek istemiyorlar yaşta olunca pek ugrasmiyorlar Rabbim sizi cennetinde kavuştursun gönülden dua ettiğin o kadar belli ki Rabbim seni duymuş seni eşini çocuklarına çocuğunu da size bağışlasın bir daha da kimsenin acısını göstermesin size ...
tarafından
Amin kuzum Allah kimseye acı göstermesin inşallah ❤️
0 oy
(361 puan) tarafından
CNM allah mekanını cennet eylesin dedenin çok kötü bir duygu bende 20 yaşında   ablamı doğumda kaybettim ablam diyarbakırdaydı ben adanada ailecek 4 5 araba yola koyulduk gittik ablamın vefat ettiğini herkes biliyor 16 yaşındaki erkek kardeşim bile bana söylemediler o an ablamın evine vardığımızda annemin sesiyle yıkıldım bende  2. Dogumum hayla doğumdan korkuyorum 
0 oy
tarafından
Bende babamı 7 yaşımda kaybettim ve bana da dedem baktı büyüktü babalık yaptı zaten babam beni pek sevmezdi dedemi okadar severdim ki öldüğü gün o son nefesini verirken  rüyamda gördüm her yer yanıyordu ateşler içinde ki derinin öldüğü gün hiç birşey yoktu öyle olan bir hastalığı da o gün hiç ölmeyecekmiş gibi ne işler yapmış gecesine ben o rüyayı görürken telefon çaldı zeytin zamanı olduğu için biz dedemin ilçedeki evinde kalıyorduk dedem köydeki evde öyle bir korkuyla uyandım ki tarifi yok hepimiz şok geçirdik gittiğimde yatakta yatıyordu pamuk gibiydi ben 14 15 yaşlarındaydım yine küçüktüm yani Sarıldım öptüm son bir kez kokladım alıp götürdüler senin yazdıklarını okuyunca bunlar geldi aklıma...
0 oy
(772 puan) tarafından

Mekanı cennet olsun keşke okumasaydım görmeseydim :'(

0 oy
(57 puan) tarafından

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun bizde dedeme çok bağlıydık bizi de o büyüttü sayılır yeri bende çok başkadır. Bizde kanserden kaybettik dedemi seni çok iyi anlıyorum acısı çok başka ama sen dedene ne güzel ne vefalı bi evlat olmuşsun insana kendi evladı bakmıyor artık Allah cennette kavuştursun sizi  <3

0 oy
tarafından
Gözlerim doldu okurken Allah rahmet eylesin 
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Okurken ağladım kendi dedemi hatırlattin bana. Alah'ım sizi cennet bahçelerinde buluştursun inşallah.
0 oy
(175 puan) tarafından
Bende ağlayarak okudum. Babamın cenazesi gözümde canlandı. 57 yaşındaydi babam daha göreceği çok şey vardı. Bebeğimi görecekti. Vurdular. Ben başka şehirde o başka şehirde. Yollar bitmek bilmedi. Üzerinden yıllar.gecti ama acıdı git gide ortaya çıkıyor. Daha büyüyor. Ozlem artıyor. Rabbim geride kalanlara sabır versin. Dedenin de mekanı cennet olsun inşallah.
0 oy
(15,800 puan) tarafından

Tuylerim diken diken oldu boğazım düğümlendi. Bende babannem vefaat ettikten sonra dedeme baktım. Prostat ameliyatı olmuştu kafatasından da 2 kere ameliyat olmuştu. Hep altına yapardı. Bende sabah okula gitmeden önce altını bezlerdim üstünü degistirirdim. Okulda gelinde yemeğini verirdim yine altını değiştirir büyük tukaveltini yaptıysa zor bela ayağa kaldırıp banyoya götürür yıkardım. Giydirirdim. Tırnaklarını keser saçlarını sakallarını tarardım. Tabi bi bebeğe nasıl bakılması gerekiyorsa dedeme de öyle bakardım. Evlendim köyüme gelin geldim. Köyde haftada en az 2 kişinin selasi okunuyor dedemin adını duyacam diye öyle korkuyorum ki. Eğer ölürse yanımda kim duracak beni kim dik tutacak nasıl dayacam diye düşünüyorum. Şu an 100 küsür yaşında yatalak. Amcam bakıyor. Babaannem vefaat ettikten sonra çok düştü. Öyle seviyrodu ki babaannemi ölümünden sonra gece ağlardı bende sesine Uyanır ağlardım. :'(

0 oy
tarafından
Sen dedene çok iyi bakmışsın canım Allah razı olsun kuzum Rabbim bundan sonra yüzünü güldürsün inşallah 

Aynı şekilde bende anneannemi çok severdim onla büyüdüm o da alzheimer oldu bende ona baktım canım anneannem mekanları cennet olsun inşallah 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 2,057 göst.
0 oy
8 cevap 419 göst.
0 oy
8 cevap 734 göst.
10 Ocak 2022 Aile kategorisinde Gencanne456 (312 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 816 göst.
23 Şubat 2023 Aile kategorisinde Kartanesi1 (142 puan) tarafından soruldu

377,370 soru