0 oy
1,172 göst.
Diğer kategorisinde (266 puan) tarafından
Ya kızımın maması yok bizimde paramız yok bende anneme dedim işte yarına mama yok o da dedidi ben bı yerde bulacam maaşımı alınca verecem bunu eşime söyledik küstü kunuşmor benle ne yapmam gerekiyor

22 Cevaplar

+1 oy
(12,481 puan) tarafından
Canım eşinle güzelce konuş çocuk aç kalsa daha mı iyi baba olarak nasıl dayanır çocuğunun aç kalmasına 
(266 puan) tarafından
Off ya gerçekten kafayı yiyecem
-Reklam-
0 oy
(266 puan) tarafından
Kızlarrrrrrrrr
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Esinde saçmalamış hem kibar hem zuurt derler Allah yardımcın olsun canım
(266 puan) tarafından
Vala delirecem
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Küseceğine baba gibi mama bulmak için çözüm üretseydi keşke.
(266 puan) tarafından
Ya maaşını almaya beş gün kaldı bendedim patronun da burç al
(8,082 puan) tarafından
Yanı bir şekilde bulması gerekiyordu
(266 puan) tarafından
Offfffff
0 oy
(322 puan) tarafından
Kaç aylık kuzum pirinç unu çal biraz ama eşin niye öyle yapmış anlamadım 
(322 puan) tarafından
Kuzum başlarda bu şekilde vermiyodum sonradan yaptım bunu zaten ek gıda veriyorum bunu mama kadar vermiyorum yani çok az alıyo bi gece yatarken bi sabah kalkınca onlarıda çok az alıyo zaten onun dışında dediğin gibi çorba ek gıda değişik şeyler veriyorum bilinçsiz değilim sadece az verdiğim için bu şekilde ama dikkat ettiyse şeker koyma dedim ben tercihen koydum
(322 puan) tarafından
Yapıyorum canım zaten omları bu dediğimi çok az veriyorum yani mamayla beslenen çocuğa verildiği gibi saatli mama olarak vermiyorum bunu
tarafından
Sende tercih etmemelisin diye yazdim ben canim cunku sağlıklı bisey degil doktorlar tuz seker baharat süt cilek bal yumurta beyazi 1 yasa kadar onermyolar bildikleri vardir sonucta hasta olunca onlar iyilestiriyolar bizlerii bebeklerimizi.. yapma dediklerine de uymaliyiz diye düşünüyorum ama senin tercihin senin evladin ben bi anne olarak uyarmak istedim o kadar yanlış anlama bilmişlik tasmamak icin değil.. bende herseyi doktorlardan ogreniyorum nette yazanlara pek itibar etmem doktoruma soruyorum genelde.. ve hic sorun ysamadim dedigi her seyi yaptim
(322 puan) tarafından
Yok canım niye yanlış anlayayım insan anne olunca sadece kendi evladına değil tüm çocuklara anne oluyo o his oluyo dediğim gibi az veriyorum ama şeker atmam artık cici bebeyide kendim yapıp veririm inşallah teşekkür ederim zaman ayırıp bildiğini paylaşmakla
tarafından
Rica ederim ne demek bi faydam dokunduysa ne mutlu ♥️
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Ne olacak ki? Kocana söyle gurur yapmanın sırası değil anneannesi almak istemiş bunda bir şey yok. Çocuk aç mı kalsın. Benim kaynanam da alır bazen, bazen de parasını verir. Ne olacak torunları yani. Gurur yapmış mahcup olmuş aslinda ama sen bunu tatlı dille izah et. Bize değil çocuğa alıyor onun için kabul etmek zorundayız falan de
(266 puan) tarafından
Belki gururu kırılmış üzüldüm
(3,107 puan) tarafından
Ama sonuçta bebeğe gidecek o mama. Aç mi kalsin yazık
0 oy
tarafından
Allah yardım etsin erkekler gururlu oluyo uzülmüştür o size kızdığından değil bence 
(266 puan) tarafından
Bilmiyorum ya eşimi bilmeden mi kırdım ya
0 oy
tarafından
Bide mamalar pahali oluyo benim kardesime pirinc unu ve buğday nişastasi karistirip sekerde ekleyip onu su veya sütle karistirip mama yapiyoduk biraz sogudugunda bide danone kattimmi mama gibi kokusu tadi guzel oluypdu öyleki kardeşim tosun gibiydi belim ağrıyodu kucaklayinca 
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Napaymış bebeği aç mı tutaymış kendi kalsın. Kavga etmek gerekirse kavga valla. Da bu tartışmanın mantıksız olduğunu söyledi ona anneannesi sonuçta. 
(266 puan) tarafından
Ya ne bileyim bana da saçma geldi
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Allah yardımcıniz olsun

(266 puan) tarafından
Sağol kuzum
0 oy
(142 puan) tarafından
Bi baba olarak alamadım diye üzülmüştür mahçup olmuştur,  sen güzel bi dille mahçup olacak bişey olmadığını söz konusu çocuğunuz olduğunu anlat cnm , erkekler için kolay bi durum değil 
(266 puan) tarafından
Ya üzür diliyecem de nasıl etsem
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Eşin açısından hoş bir durum değil ama çocuğun aç kalmaması onun gururundan daha önemli insanlık hali yani hepimiz bir gün parasız kalabiliyoruz
(266 puan) tarafından
Ya haklısın eşimin günlünü nasıl alayım
(14,013 puan) tarafından
Haklısın senin için zor bir durum seni kırdım biliyorum ama çocuğum aç kalsaydı daha çok uzulecektik bu insanlık hali hem alan kişi yabancı değil senin annen alsa ben böyle davransam ne hissederdin maaşını alınca anneme veririz hem o parasız kalsa senden istese seni kendine yakın görse bu senin hosuna gitmez mi seni oğlu gibi görmesi seni mutlu etmez mi falan de işte
0 oy
(119,062 puan) tarafından
Eniste gurur yapmis belliki ama soz konusu kizi ac kalamamasi lazim yaa bazen gurur yapmak iyi degil
(266 puan) tarafından
Aynen vala ne yapacağımı bilmiyorum
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Bunun için küserse küssün o bir baba maaş gününe kadar kendi bir yerden borç alıp alabilirdi bebeğe yada kart varsa çekerdi çok mu zoruna gitmiş anneannesi bir mama alacak diye 

Takma kafana sen çocuğunu aç bırakma 
(3,750 puan) tarafından
Çıkmaza girmene gerek yok eşin gerekir tavır yapıyo
(266 puan) tarafından
Eşimle konuşayım mı sence
(3,750 puan) tarafından
Konuş cnm bu bebek daha açlık dan anlamaz annem veya, senin ailen farketmez sonuçda torunları bir kere, alsınlar sende, alırsın Bi kaç kutu kenarda durur felan de eşini iyi tanıyorsun anladığı dilden konuş
(266 puan) tarafından
Öyle yapayım
(3,750 puan) tarafından
Bnm kız mama yerken biz hep karttan alırdık borç bile olsa
Bazen kayınbabam alırdı
Bazen babamlar parasını verirdi alalım diye
Bu durumda şimdi kızım çok şükür 18 bucuk aylık mamayı kestim süt veriyorm
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Yaa daha oncede bendede oyle olmustu  bende babama söylemiştim sağolsun babam aldı  sonra eşim  kendince ben alamıyormuuum falan dedi bana bende cocik mama icio  ama seninim  maasina var dedim  senin ailenden isteyebilirdim dedim soncta  torunlari  yanii o zaman haklisin  canım dedi  konu kapanmisti...
(266 puan) tarafından
Bende iyi bir dile konuşayım
(2,067 puan) tarafından
Ay En canimm konuş ortada brisey yok soncuta
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Küsmemesi lazım böyle durumlarda

Bugun sana yok annen yardımcı oluo 

Yarın ona olmaz siz yardımcı olursınz
(266 puan) tarafından
Ya annemin de 7 günü kalmıştı maaşına oda annem de dedi birinde alıcam maaşımı alınca veririm
0 oy
tarafından
Erkek olarak zoruna gitmiştir belki kendini kuucuk dusurulmus hissetmiştir..keşke eşine.soyleyip öyle deseydin annene...
(266 puan) tarafından
Olabilir
0 oy
(774 puan) tarafından
Valla eşim küstü diye çocugu aç bırakamam yapacak bişey yok bazen olmuyor 
(266 puan) tarafından
İşte gururlu biraz
0 oy
tarafından
Annene demeden önce eşine deseydin annemden istiycem diye belki gurur yapmıştır 
(266 puan) tarafından
Öf ne bilim o an aklıma gelmedi
0 oy
tarafından
Mamalar da dünyanın parası ya. Rabbim herkese alım gücü versin inşallah.
(266 puan) tarafından
Amin gerçekten pahalı

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 122 göst.
10 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eminekarakas (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 373 göst.
28 Şubat 2024 Aile kategorisinde Dolunay65 (652 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 136 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 339 göst.
16 Ocak 2023 Aile kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu

377,795 soru

11,307,782 cevap

34,737 kullanıcı

...